Objav miniatúrnej zlatej knihy z čias stredoveku
Pri meste York v Anglicku objavila hľadačka s detektorom kovov Buffy Bailey výnimočný artefakt – miniatúrnu zlatú knihu s dĺžkou približne 1,5 centimetra. Nález pochádza z pozemku, ktorý kedysi patril anglickému kráľovi Richardovi III., neexistujú však žiadne dôkazy, že by predmet patril priamo jemu.
Odborníci datujú vznik tejto drobnej pamiatky do druhej polovice 15. storočia. Hoci svojím vzhľadom pripomína malú knihu, s veľkou pravdepodobnosťou slúžila ako prívesok alebo amulet. Takéto miniatúrne predmety boli v stredoveku mimoriadne vzácne a často mali náboženský alebo symbolický význam. Mohli obsahovať drobné modlitby, posvätné texty alebo slúžiť ako ochranné talizmany.
Nález bol nahlásený v súlade s britským zákonom o pokladoch a následne ho preskúmali archeológovia aj odborníci na stredoveké zlatníctvo. Práve podobné objavy pomáhajú vedcom lepšie pochopiť každodenný život, remeselnú zručnosť aj duchovný svet ľudí, ktorí žili pred viac ako 500 rokmi.

Kde kupit tenisko-Korčule
Zdravim damy/slečny prosim vás nemate niekto taketo tenisko-korčule? Neterka by ich chcela ale neviem najst nejaku stranku kde by som si to objednala a vedela ze to aj pride vzdy si overujem stránky a

Hormonálne teliesko
Ahojte Máte niekto hormonálne teliesko ? Uvažujem o ňom ste spokojne ? Mam totižto tetaniu a bojím sa ci sa mi nechodia prejavy ? ...

Dovolenka
Stretli ste sa mamičky s takým niečim ? Dovolenka : za staršie dieťa sa platí v hoteli 514eu a za dvojičky 2× 614eu .To je v zmluve cez agentúru. Za mladšie sa platí viac ako za staršie .
Ahojte.... poraďte mi prosím už som s toho zúfalá... moja 11 týždňova dcéra mi odmieta prsník... vždy keď ju idem kŕmiť tak len plače a odvracia sa...a keď sa konečne chytí tak len na chvíľu a zaspí a po chvíli si začne cmulat palcek čo je zas hladná... skúšala som aj fľašku ale tu odmieta ani cumlík nemá naťahuje ju s toho... Takto to máme cca 3 týždne cez deň..v noci bez problémov sa pekne nakrmi

Plyšové hračky
Dobrý deň, s veľkou vďakou a láskou by som prijala plyšove hračky pre detičky ktoré si to nemôžu dovoliť. Ďakujem aj za prečítanie.
Ahojte, prosím vás poraďte nejaké najbližšie parkovanie pri Zoo vo Viedni. Chceme ísť v sobotu pozrieť a ja si už nepamätám kde sme predtým parkovali. Ale nechcem ísť už metrom potom tak niečo v pešej dostupnosti.

Dovolenka v Trogire
Čoskoro ma čaká dovolenka v Trogire. Boli ste tam už niekto ? Ako sa vám páčilo a čo podľa vás určite nesmiem vynechať ?

Váha babetka v 20tt+3
Ahojte chcem sa poradiť bola som na poradni a doktorka mi povedala že budem mať skôr pôrod mala som termín 4.decembra a povedala mi že bude 28 novembra... Dieťatko váži 423g čo je 90%viac nepytala som
Ahojte 🙂 prosím vás o radu, prave som sa dostala do veku keď musím zacat riešiť suché päty… viete mi prosím poradiť ideálnu kombináciu na domáce ošetrenie ? Mokré alebo suché ostrenie je lepšie ? Strojček alebo pemza? Olej alebo gél ? Čo používate vy a ste spokojne ? 🙂 Dakujem za rady

Aplikácia Redmio - rozprávky pre deti
Máte skúsenosť s aplikáciou Readmio? Ktoré rozprávky odporúčate z nej prečítať?

UKF - externé štúdium anglického jazyka a literatúry (Mgr.)
Ahojte, je tu niekto, kto študoval/študuje na UKF učiteľstvo anglického jazyka a literatúry? V septembri idem na zápis, som externá študentka. Chodí sa na semináre a prednášky prezenčne, alebo je to o
Ahojte, prosím viete podľa vašho odporúčania poradiť dobrú encyklopédiu pre deti vo veku 6 rokov? (Mám dcéry) Nech je tam z každého rožku trošku, veľa obrázkov a informácií. Ďakujem

Ako dlho zostanem hladká po cukrovej depilácii?
Ahojte baby. Za týždeň idem na cukrovú depiláciu. Mám dosť problém s ochlpením a chcem si dať celé nohy + brazilku. Bude to prvý krát viem že to bude bolestivé ale musím zaťať zuby. Mám otázku na vás

Aké máte skúsenosti s antikoncepciou Ornibell?
Ahojte! Začala som užívať Ornibell. Zatiaľ ho mám tretí deň..aké máte skusenosti?

Astigmatizmus u detí: Je možné to zlepšiť?
Dnes 5 rocnej dcerke na ocnom zistili 0.75 dioptrie.....nikdy sa nestazovalq na zrak, len toto zistenie, da sa to nejako zlepsit alebo co robit?
Prosím vás, dajte mi tip, kde kúpiť manželskú posteľ a ešte jednu pre syna. S úložným priestorom. Aj matrace. Proste potrebujem to vybaviť komplet. Ďakujem.

Hľadám dámske karnevalové kostýmy na darovanie pre animátorov
Dobrý deň, nenašli by sa tu nejaké ženy, ktoré majú doma dámske karnevalové kostýmy (pirátka, indiánka… atd) ktoré doma len zavadzajú a boli by ochotné ich darovať pre naše animačné služby?

Kde nájsť inšpirácie na varenie pre deti?
Ahojte, prosím poraďte kam na inšpiráciu na varenie. Mám deti 3 a 7 rokov, ten mladší je nejedlík, už neviem, čo variť. Je nejaký blog, účet na instagrame, alebo niečo podobné? Budem vďačná, keď mi na

Ako vybrať kameru do detskej izby?
Ahojte. Som technický antitalent a chcela by som poprosiť aby ste mi poradili akú kameru kúpiť do detskej izby. Mám dve malé deti a chcem ich vidieť aj počuť keď sú samy v izbe. Dakujem
Toto je co za pocasie, idealne na kavu, deku a knihu. Len skoda, ze musim byt v praci 🙄








