Ahojte mamičky, chcela by som vás poprosiť o minútku vášho času. Naša ZŠ KUNERAD bojuje v projekte Čerstvé hlavičky o ovocie a zeleninu pre deti na celý rok zadarmo .Sme malá obec a momentálne sa nám podaril malý zázrak – sme na 2. mieste! 🥈 Ale bez pomoci zvonku to ako malá dedina nedáme.Ak máte sekundu voľnú, prosím, kliknite nám na hlas. Dá sa hlasovať každý deň do 13.maja a netrvá to ani minútu.🙏 1hlas- pre nas 5 bodov .Ak už viete ze vaša škôlka, škola nema šancu podporte tu našu ZŠ KUNERAD🙏🙂

https://www.cerstvehlavicky.sk/
Ďakujeme 🫶

avatar
dominika_cAMBASÁDORKA
12. máj 2026    

Tento praktický pomocník na osvieženie a dezinfekciu, ktorý zároveň textílie vyrovná, u nás doma nesmie chýbať 🙂 Prelejem do malého rozprašovača a beriem na každú cestu do kufra. Využitie má aj v aute, okrem prestreknutia sedačiek som neraz striekala aj seba, lebo niektoré šaty či sukne po dlhšej ceste vyzerajú tak, ako keby ich kravička požula 🤭👌 #dm

avatar
nikolka232 založila diskusiu
12. máj 2026    

Je dnešná doba náročnejšia v porovnaní s minulosťou?

Ja si myslím, že áno. Síce ľudia boli unavení viac fyzicky, ale dnes je to samé psychické - z toho aj fyzické choroby. Samé deadliny, vysoké nároky na seba, deti, život.. stále sa za niečim naháňame,

Ahoj. Prosim poradte, tie co to tak mate🙏 kuchyna—> dat si umyvadlo a varnu dosku pred okno? Nebudem lutovat?

avatar
username156983 založila diskusiu
12. máj 2026    

Ktorú univerzitu vybrať pre štúdium informatiky: UNIZA alebo STU?

Ahojte, momentálne sa rozhodujem medzi UNIZA a STU na informatiku a úprimne už z toho mám celkom chaos 😅 Na obe školy som prijatá, ale neviem sa rozhodnúť. Do Žiliny to mám autom asi hodinu, do Brati

avatar
sona_117 založila diskusiu
12. máj 2026    

Odporúčania na tanečnú školu pre trojročné dieťa?

Dobrý deň viete mi odporučiť nejakú dobrú tanečnú školu prip. dobrý tanečný krúžok pre 3 ročnú?

Odporucte overene elektrolity, ktore maju dobre zlozenie a aj dobre chutia. Kludne info aj do spravy. Dakujem

avatar
bibi21
Správa bola zmenená    12. máj 2026    

Ahojte mate skusenosti? Kazde rano pocitujem stres a napatie..brusne napatie z toho hnačky..trva to uz asi 2 tyzdne..možem ist o nahromadeny stres? Beriem magnezium chelat..vcera som pridala aswagandu. Okolo obeda sa to vždy vytratí. Neviem či to suvisi s perimenopauzou alebo potrebujem zrelaxovat..preživate niekto toto? Ďakujem

avatar
monika101146560 založila diskusiu
12. máj 2026    

Oznámenie o poskytovaní starostlivosti pred nástupom do škôlky

ahojte, dcéra v nedeľu dovŕšila 3 roky, dnes som musela ísť na ÚPSVR vypísať Oznámenie o poskytovaní starostlivosti na účely prídavku na dieťa. Do škôlky nastupuje až od septembra. nepamätám si, že p

Ahojte prosím neviete poradiť mamičku ktorá vyrába ruženec k sv. Prijímaniu ? Alebo odkiaľ ste objednávali ? Ďakujem

Ahojte čo myslite môže to byt pozitívne

🌞❤

avatar
andreakrcturbova17 založila diskusiu
12. máj 2026    

Nejasný výsledok tehotenského testu – čo si myslieť?

Dobrý den robila som si včera a dnes těhotensky test vysiel mi takto ale nechapem preco Ked mi minulý týden gynekolog robil HCG a to Bolo negativně a dnes a včera taketo testy .. co si mám o tom mysle

avatar
alexandra2906 založila diskusiu
12. máj 2026    

Konzultácia ohľadom sociálneho poistenia a materského na Slovensku

Ahojte ;) hľadám niekoho, kto sa profesionálne vyzná v oblasti sociálneho poistenia, materského a dobrovoľného nemocenského poistenia na Slovensku. Potrebovala by som konzultáciu k mojej konkrétnej si

avatar
andreakrcturbova17
Správa bola zmenená    12. máj 2026    

Dobrý den je tento test pozitivní? Robila som ho dnes a včera mám bolesti pod bruchem gynekolog mi robil HCG ale to Bolo minulý týden negativne dnes sa knemu chystám zvovu len nechapem preco mi to takto vychadza ked krv bola negativna dakujem za odpověď

(4 fotky)

Hľadám skúsenosti žien, ktoré zvyknú pravidelne dovolenkovať v Chorvátsku - ubytovanie u súkromníkov.

Čo zobrať na kamienkovú pláž na ležanie(prípadne je možné tam prenajať lehátka? )
Pre deti (8,9 rokov) ten polovičný stan? Alebo je to blbosť?
Ubytovanie na súkromi: býva zvykom že je tam všetko vybavenie? Alebo máte s niečim skúsenosť, na čo si dať pozor? Napr. Uteráky? Toaleťák? Vybavenie v kuchyni?
Ideme na takýto štýl "chata pri mori" takže nechcem auto natrieskať, ale praktické veci iba baliť.

Lieky, topánky do vody a opaľovacie mám ;)

avatar
sarakk založila diskusiu
12. máj 2026    

Prijímací pohovor na pedagogiku UK

Zdravim bol už niekto na pohovor? Ako to prebiehalo čo sa vás pýtali?

avatar
xxxxxnnnnn pridala hodnotenie
12. máj 2026    
skúsenosť

Super tiene, ktoré sa ti zmesia aj do vačku

Tieto očné tiene ma veľmi potešili, hlavne kvôli svojej jemnej, matnej textúre a pekne zladeným odtieňom v paletke.

Farby sú sýte, no nie príliš výrazné, takže sa dajú krásne vrstviť a vytvoriť jemný aj výraznejší look podľa nálady. Nanášajú sa hladko, dobre sa rozotierajú a pri správnej báze vydržia na očiach väčšinu dňa bez šmúh či opadávania.

Paletka je praktická na cestovanie aj do kabelky, farby sa dajú kombinovať, čo je skvelé pre rýchle denné líčenie aj večerné upravenie. Oceňujem aj, že matné odtiene nepôsobia prášivo, aj keď nosím jemný make-up, tie tiene dodajú oku jemnú hĺbku a definíciu.

Za tú cenu ide podľa mňa o veľmi dobrú voľbu pre každodenné líčenie aj experimentovanie s farbami.
avatar
xxxxxnnnnn pridala hodnotenie
12. máj 2026    
skúsenosť

Lak s veľmi pekným efektom

Lak ma príjemne prekvapil hlavne tým, ako rýchlo schne a aký pekný lesklý efekt vytvorí na nechtoch. Stačia dve tenšie vrstvy a výsledok vyzerá naozaj pekne aj bez návštevy nechtového salónu. Oceňujem aj výdrž, pretože pri bežných domácich prácach vydržal niekoľko dní bez výrazného olupovania. Za tú cenu je to podľa mňa veľmi vydarený lak a určite vyskúšam aj ďalšie odtiene.
avatar
xxxxxnnnnn pridala hodnotenie
12. máj 2026    
skúsenosť

Má krásnu jemnú farbu a prirodzený lesk

Aj keď bežne nosím len jemný make-up, tento rúž ma veľmi milo prekvapil. Má krásnu jemnú farbu a prirodzený lesk, takže pery zvýrazní veľmi decentne a nepôsobí výrazne ani „ťažko“. Textúra je príjemná, krémová a na perách sa správa skôr ako balzam – nevysušuje ich a nosí sa veľmi pohodlne počas celého dňa.

Oceňujem aj to, že sa ľahko nanáša a pery vyzerajú sviežo a upravene aj pri minimalistickom líčení. Za tú cenu je kvalita naozaj super a určite si ho znovu kúpim.

Kde kupim mikado prosim? Najlepsie dnes, tak nie objednavat.

Nedávno sem jedna mamina dala foto krásnych háčkovaných hračiek, ktoré robila jej dcéra. Nespomeniete si niekto na meno? 🙏

avatar
esmeronka založila diskusiu
12. máj 2026    

Časté zabúdania

Dobrý deň.Stalo sa vám niekomu že ste zrazu začali zabúdať najprv maličkosti ako kde ste položili mobil, čo nakúpiť a potom časom už aj dôležitejšie veci ohľadne práce napr čo kde je uložené,ako sa do

Ahojte, nie som clovek zavarajuci ovocie/zeleninu, ale potrebujem zavaracie pohare s vieckami - viem ze sezonne sa tieto veci predavaju v Tescu, kauflande. Neviete nahodou v akom obdobi? Doteraz som to nehladala nikdy, ale zacala som zavarat sirupy cize aj flase ktore som mala sa minuli. A samozrejme sa ospravedlnujem, ale nestiham pobehat vsetky obchody, zato sa radsej pytam. Dakujem za kazdu radu.

Chodievate na samozbery jahôd? Ja občas na trhovisko, ale milujem ísť, nazbierať si pár kíl, robíme džem, jahodový sirup, zamrazíme. Tu majú perfektný prehľad jahodovísk, priebežne aktualizovaný, tak keby ste náhodou chceli - https://lepsiden.sk/samozber-jahod-lokality-cen...