
Aby ste to, dieťa moje, nemuseli zažiť
Spomenula som si na slová starej mamy, ktorá zažila druhú svetovú vojnu. „Bieda, hlad, strach o deti, o manžela. Dve mi v dôsledku vojny zomreli na zápal pľúc.“ To bolo všetko, čo mi povedala, keď som sa v čase dospievania snažila vydrankať od nej viac informácií. Radšej mlčala. Vraj načo oživovať tie hrôzy. Aj tak mnohému ľudia neuveria. Pohladila ma po vlasoch a povedala: „Len aby ste to, dieťa moje nemuseli zažiť.“
Dnes to síce na vlastnej koži nezažívam ja, no vo svete prebieha mnoho vojenských konfliktov. Niektoré sú medializované viac, niektoré menej. Nechcem ísť však do politiky. To je len hra pre publikum. Aj tak to najdôležitejšie sa deje za oponou. Prekvapuje ma, že my, ako ľudstvo, súhlasíme s vojnou, súhlasíme s tým, že posielať zbrane tej či onej strane je absolútne oukej.
Akoby v zabíjaní človeka bola cesta, ako dosiahnuť mier.
Veď je to absurdné! Nejde mi to do hlavy. Keď sa nevedia dohodnúť vlády a ich predstavitelia, nech sa mlátia navzájom. Vari im tak rýchlejšie vychladnú horúce hlavy. Ale aby na ich hlúposť a nenažratosť doplatili obyčajní ľudia... Toto naozaj ukazuje, že s naším svetom nie je všetko v poriadku.
Nestihli žiť...
Prezrela som si historické fotografie. Na záberoch z I. svetovej vojny som videla chlapcov, mladších ako 18 rokov. Nestihli skončiť školu, mnohí zažiť prvé lásky a už umierali v zákopoch po tisícoch. Sama som mama a pevne presvedčená o tom, že žiadna matka nerodila dieťa, aby jej umieralo vo vojnách.
Prosím vás, da sa zistiť, či ma bolí zub, alebo ucho? Ja už neviem, čo so sebou, raz ma bolí jedno, potom druhé. Neviem, či bolesť zuba môže vyžarovať do ucha, alebo naopak. Keď si klopem po zuboch nič ma nebolí. Zisti zubárka na rtg , že niečo s niektorým zubom nie je v poriadku? Ďakujem
Dobrý deň, dnes nám vydymovali z bytu ploštice. Máme malé dieťa, síce nám povedali, že po 5 hodinách sa môžeme vrátiť do domu ale aj tak mám také paranoje, že tá chemikália sa môže dostať všade, dieťa sa niečoho dotkne, dá si do úst ruku a hneď je problém na svete. Prišli sme domov a aj podlaha je celá klzká, máte s tým niekto skúsenosti? Mám sa báť? Dajte prosím vedieť
Ahojte, niektoré ste boli v Tunisku, resort Nour Palace? Spokojnosť?
Milé maminky, dievčatá, prosím nenájde sa medzi vami šikovnica ktorá vie vo worde vytvoriť knihu vo formáte A5, s úpravou textu, a aj poradiť s vytlačením ako brožura,mala kniha? 🙏🙏🙏Budem sa revanšovať 😉☺️☺️moc ďakujem.
Obľúbená ♥
Na dnes trochu retro :D
Baby poradte prosim hotel pre deti liptov alebo vysoke tatry okrem tych klasickych permon sitno atd. Nemate tipy 🙏🙏🙏
Ahojte baby.. akosik už vôbec nesledujem koronu a podobe .. ako je to prosím vás teraz ? Ak bol človek v kontakte ? Tak nič ,len sa sleduje keby niečo ?
A ak náhodou je niekto v rodine pozitívny ..čo ostatny ak nemajú príznaky ? Sme neocko a nepreko.. ďakujem
mate skusenosti s bielymi flakmi po nechtoch? Co to moze byt a ako sa toho zbavit??
Ruku hore, kto z nás tu na Modrom koníku nemá skúsenosť s praním! Samozrejme, asi všetky ruky zostali pokojne spočívať popri tele. Perieme totiž pravidelne, či len občas všetci. Používate ale pri praní aviváž?
A. Áno, aviváž používam pri každom praní, ak neperiem materiál, pri ktorom sa vyslovene neodporúča.
B. Aviváž používam, ale nie pravidelne.
C. Aviváž nepoužívam vôbec.
Nech ste odpovedali akokoľvek, prinášame vám možnosť vyskúšať si aviváž vhodnú pre citlivú detskú pokožku aj alergikov. Sledujte nás a nepremeškajte výzvu!
Prvý školský deň odfajknutý ✔️ My už máme tretiakov, tak to už nejako neprežívame 😁 Zato sme si to náležite užili 👌😁
Kto by nepoznal legendárne stavebnice LEGO DUPLO? Hrávali sme sa s ním už my ako deti, hrajú sa s ním aj súčasné batoľatá a predškoláci. Kocky LEGO DUPLO je proste nadčasové! Mali ste niektorú zo stavebníc LEGO DUPLO alebo doma máte nejaký teraz a hrávate sa spolu s deťmi?
A. Nikdy som stavebnice LEGO DUPLO nemala ja a nemajú ho ani moje deti.
B. Kocky LEGO DUPLO som mala ja, moje deti ho zatiaľ nemajú.
C. Stavebnicu LEGO DUPLO máme doma teraz, ako dieťa som ju však nemala.
D. S kockami LEGO DUPLO som sa hrávala už ja kedysi a dnes sa s ňou hrávajú moje deti.
Nech ste odpovedali akokoľvek, prinášame vám príležitosť vrátiť sa do detských čias a spolu s vašimi deťmi otestovať stavebnicu LEGO® DUPLO® Divoké zvieratá Európy (10979). Prihlásiť sa na testovanie môžete TU: https://www.modrykonik.sk/blog/konik_testuje/article/skusenosti-s-lego-duplo-divoke-zvierat-0i0cbz/
Nový školský rok 2022/2023 a zmeny, rozpis všetkých prázdnin...
https://lepsiden.sk/novy-skolsky-rok-2022-2023-...


















