avatar
maj98
4. feb 2020    

Baby rozvarili sa mi mäsové guľky v rajcinovej omáčke. Všetko sa to rozpadlo...Čo s tým mám spraviť? Dajte nejaký tip...chutí to dobre len to nema žiadnu konzistenciu..

Ahojte poradite kto viete? Som živnostník, bez zamestnancov, s nizkym obratom, mam to popri zamestnaní, aktualne som na RD, 3 roky uctujem v jednoduchom uctovnictve, chce a by som prejst na danovu evidenciu da sa to este? Rocne mam tak do 10 uctovnych pripadov

Keď počas choroby takmer nič nejem, lebo naozaj nechutí, tieto tyčinky sú jediná záchrana 🤞

Už aby som bola opäť plná energie ako vždy 🙏

#ketodiet

avatar
spy23
4. feb 2020    

Ahojte zienky dcera bude mat oslavu 10 narodenin a chcela by mat temu wellnes, chcem sa spytat da sa vyrobit nejaka domaca pletova maska pre deti? Viete mi poradit dakujem

Mamičky idem k vam sa spytat... MAM 2 Ročného syna a teraz 15.4.mam termin porodu.. NA 2 Ročného syna este berem rodičovský príspevok ako to bude ked sa mi narodi v aprilu malička?? BUDEM BRAT AKO TEN PRÍSPEVOK iba na jedno ci to to na obydve deti v 1 prispevku?? SOM ZTOHO MAGOR po pravde poviem...Mate niekto skúsenosti??

Ahojte,prosim viete mi odporucit darceky dievcatku k 6tim narodeninam? Od ocina a maminy dostane prvy vacsi bicykel,skolsku tasku uz aj peracjik kedze v septembri ide do skoly🙏🏼. Ti co mate taketo velke baby co take naucne ste im kupili? ma
aj tie knihy s inteligentnym perom. Ja vobec netusim ci existuju take nejake zabavno naucne knihy kde si trenujw mozno uz nejake zrucnosti. Stale to vsak je dieta,tak ale hraciek ma straaaasne vela🤪

Všetkým mojim spoluoslavujúcim Veronikám prajem všetko najlepšie k meninám..Hlavne zdravie lebo to je najdôležitejšie ❣ Majte krásny deň 🎉🥂🍀❤

Ako ja neznasam vietor. Uz to zacina. Rano som isla s malym do skoly a pred budovou uz spadnuty dost velky konar zo stromu. No parada,uz nech idem po neho a rovno domov. Ako je to u Vas?

avatar
efy
4. feb 2020    

😂🙈

Ahojte, idem robit tarhonu ale s kuracim maskom, na aky sposob robite kuracie masko ? Nechcem len cisto na prirodno. Dakujem krasne 🙂

Prosim viete mi odporucit nejakeho ocneho dr v Kosiciach alebo Saci?dakujem pekne

Dievčatá, čo dnes varíte? Poraďte niečo bezmäsité.. Ďakujem

Ahojte baby🙂dnes v telerane bola jedna baba co rozpravala ,ze recykluje oblecenie,spomenula aj,ze ak niekto ma nejake oblecenie co uz nechce,ze moze im ho priniest,ze niekde v BA je to,ze aj niekde do nejakeho nakupneho centra sa to moze nosit,neviete prosim vas kam sa to moze nosit,kde to je?dakujem

avatar
daniela_malygazda
Správa bola zmenená    4. feb 2020    

Jediná šanca ako vypiť teplú kávu. Namixuj si na čo máš chuť. 😉 Mami vedia... 🙏 #totojenunu

Tie co nedavate Vigantol,davate toto D ?Dakujem

Ahojte, poraďte hotel vhodný pre deti na Veľkonočný pobyt. Kľudne aj mimo SR.....mame už niečo obehane, tak hľadám niečo nové 😊

Moje malé ňuňkove srdiečko ,je tak uzastny ako sa vie pritulit k mamke , tak sa prituli aj k babke láska naša ❤️

Ahojte žienky, mysliteže pochodím s touto reklamáciou na vianoce dostal muž gate... Na zadku pod vačkom sa mu trhajú nenosí vo vrecku nič.. Nosí veci v taške.... Gate stali 90e mam to dosť ďaleko tak či sa tam oplatí ísť.... Ci mam šancu na uznanie reklamáciu podľa vás.... Dakujem

(3 fotky)

Ahojte poraďte prosím kvalitný olej na suchú pleť. Ďakujem

avatar
lucciia
Správa bola zmenená    4. feb 2020    

Nešťastné decko...nemôže jesť, lebo sa mu tam dynosaury nastavali...🙈😂

Gramatika: - množné číslo, časy a zápor

Pred dvomi týždňami sme boli do dlhej dobe znovu u logopedičky a i napriek tomu, že sme spravili obrovský pokrok (za tri mesiace sme na 2-3 slovných vetách), padla som skoro na zadok, keď som videla tabuľky, že sme stále "len" na úrovni 15 - 20 mesiacov. Bola to skôr náhoda, že som videla tú tabuľku a len zo zvedavosti som "nakukla" do nej, keď som videla, že si logopedička odškrkáva, čo vie a nevie raketa. 

Verte mi, šťastná som ako blcha za každé jedno slovíčko u rakety, ale keď som videla koľko práce je pred nami, tam som zostala ako "obarená". Vyskočili na mňa samé množné čísla, akuzatív, datív, inštrumentál, spojka "a", zápor, používanie abstraktných pojmov... Všetko, čo bežné dieťa robí bez toho, aby ste kontrolovali nejaké tabuľky. Ja a mamičky v podobnej situácií si musíme znovu oprášiť základy gramatiky o trochu skôr.

My sme teraz dostali za úlohu zlepšiť množné čísla, rozbehnúť zápor (neletí, nečíta, nespí...) a minulý čas (spal, čítal, pil...). Toto sú úlohy, pri ktorých veľa drevených a plastových hračiek nenájdete. Je to o práci s obrázkami, robení divadielok a kladení otázok. Ja opíšem našu súčasnú prácu za stolíkom:

1. Začnem množnými číslami. Mám vytlačených pár obrázkov a začínam komentovať. Jedna kocka, dve kocky, jedna mrkva, dve mrkvy.... Teraz po dvoch týždňoch opakovania asi 30-tich obrázkov stále dookola pridávam ďalšie a ďalšie, pretože už princíp pochopila a pýtam sa množnú verziu podstatného mena prakticky všade, kde vidím niečoho viac.

2. Dám jej niečo na rozptýlenie napr. navliekanie zvieratiek alebo puzzle so zvieratkami, ktoré som tu už raz fotila, kde malá opička hľadá mamu opičku a pod. Aj pri tomto komentujem, jedna opička, dve opičky, ale už je to "iný" typ úlohy a nie iba obrázok, na ktorý pozerá.

3. Ideme znovu na obrázky, ktoré mám z INFRA a už som ich tu taktiež xy-krát vychválila do nebies (obrázky s činnosťami). Kľadiem otázky: Číta dievčatko alebo nečíta? Spí dievčatko alebo nespí? Toto ešte neovláda na 100 %, lebo trvám na celej odpovedi, "áno spí/nie nespí, číta." Keď mi odpovedla stručne, spí/nespí, väčšinou začala používa iba druhú odpoveď nespí, lebo vedela, že práve teraz robíme cvičenei na zápor, pritom vedela pomenovať tú činnosť na obrázku, ale najskôr povedala tú zápornú verziu... Toto musíme zlepšiť.

Môj zmysel života ❤️😍💙

chcela by som sa spýtať kto by mi vedel poradiť. mama bola zamestnaná 12 rokov, 2 dni nezamestnaná, 2 mesiace zamestnaná ale v skušobnej dobe dostala výpoved. Bola sa nahlásiť na úrade práce cca pred 10 dnami, dnes si zlomila nohu. moja otázka je, či bude poberať nejaké peniaze ked je nezamestnaná a či má isť niekde nahlásiť že maroduje, či bude dostávať aj maródku alebo tá sa v nezamestnanosti nevypláca?. možno sa vám zda že sa pýtam blbo ale nikdy sme takéto veci neriešili a nevieme. dakujem

Zienky uz dlhsie myslim na tu strasne milu babu co bohuzial zomrela na rakovinu.. Prosim vas aky mala nick? Viem ze mala dcerku Melody..