zo serie pondelkove obedy vonku 😀

avatar
ester286 založila diskusiu
15. jún 2026    

Ktorý detský alergológ prijíma nových pacientov?

Viete kto ešte berie nových detských pacientov? Ďakujem

avatar
lenka58 založila diskusiu
15. jún 2026    

Skúsenosti s detským urológom Liškom

Ahojte máte niekto skúsenosti s doktorom Liškom detským urologom ?

avatar
pytame_sa_za_teba založila diskusiu
15. jún 2026    

Nechcem, aby sa k nám nasťahovala svokra

Svokra sa dostala do situácie, keď bude musieť opustiť súčasné bývanie a reálne nemá veľmi kam ísť. Manžel automaticky navrhol, že by sa nasťahovala k nám, aspoň na nejaký čas. Lenže ja si to úprimne

avatar
kristinatankova199 založila diskusiu
15. jún 2026    

Ubytovanie pre jedného rodiča s dieťaťom: Aké sú možnosti?

Ahoj. Prosím viete o nejakom peknom pre 1os plus 1 dieťa do 3r?

avatar
okm221 založila diskusiu
15. jún 2026    

Je potrebná prevencia proti parazitom u detí?

Ahojte mamky, syn 4r, každý deň sa hrajú na záhrade, vymýšľajú so starším bratom rôzne somariny, však klasika, koľko x sú čelí spinavi, zblateni. No začínam sa zamýšľať a už celkom aj báť, keď vidím c

dobrý deň, prosím, niekto z lučenca. kde sa dá parkovať pred pohrebnou sieňou Archa? všade dookola podľa google maps je zakázané parkovanie.

avatar
evita288 založila diskusiu
15. jún 2026    

Najlepšie plienky pre deti. Čo odporúčate?

Zdravím aké plienky odporúčate ked v noci precika pampers prémium care. Má 5mesiacov. Vdaka

avatar
bibi21
Správa bola zmenená    15. jún 2026    

Co vam prosim pomaha na rozširene pory na pleti?Vyslovene zanesene mazove pory..nemate prosim overeny nejaky zmakčovač čo by to vytiahlo.

Ahojte, neviete náhodou aký je cenník u dentálnej hygieničky v Bardejove - Bc. Danka Pavelová. Ďakujem

Baby prosim vas na vybavenie karticky na bezplatne cestovanie vlakom pre 10 rocne dieta, je potrebne aj potvrdenie o navsteve skoly? Dakujem

avatar
barbie77 pridala hodnotenie
15. jún 2026    
skúsenosť

Krásne vonia, na perách nelepí, zamecháva lesklí efekt bez zafarbenia.

Oleje od zn. Alverde používam už dlhšie. Táto novinka ma veľmi potešila. Krásne vonia, na perách nelepí, zamecháva lesklí efekt bez zafarbenia. Väčší aplikátor nemusí každému vyhovovať.
avatar
moje2deti_ založila diskusiu
15. jún 2026    

Ako správne inzerovať dojčenské mlieko na Vinted?

Ahojte dievčatá potrebovala by som radu ako je možné že niektoré predávajúce inzerovať dojčenské mlieka vintide a ja keď tam zadám mlieko tak mi dôjde obmedzenie účtu upozornenie. Ako to mám nahodiť

avatar
barbie77 pridala hodnotenie
15. jún 2026    
skúsenosť

Hydratuje, nelepí, vonia jemne, sladko.

Veľmi prijemný balzam na pery. Hydratuje, nelepí, vonia jemne, sladko. Prírodné vegánske zloženie s ceramidmi je veľkým plusom. Výborný aplikátor.
avatar
mary115 založila diskusiu
15. jún 2026    

Je červená jazva po plastike brucha normálna?

Ahojte.Baby čo ste boli mesiac po plastike brucha jazvu ste mali takú červenú?Ja si ju natierame olejčekom každý deň viac krát počas dňa a takáto je Je to ok?

avatar
veronika_kovac založila diskusiu
15. jún 2026    

Ako predať lístky na Lovestream 2026 cez NFC?

Ahojte, je tu niekto kto predal alebo ide predať lístky na Lovestream 2026 cez NFC ? Mám tam zakúpené 2 lístky a potrebujem ich predať, len neviem ako... Vraj funguje NFC Market, no pre tento festival

avatar
vikusjk založila diskusiu
15. jún 2026    

Taliansko: Kam vyraziť na mini trip do vnútrozemia?

Caute zeny, spekulujem, ze by sme tento rok isli niekam len tak na taky nejaky mini trip do Talianska, ale nie vyslovene dovolenka pri mori - nevylucujem navstevu nejakeho primorskeho mestecka, ale ni

avatar
terry2003
Správa bola zmenená    15. jún 2026    

Vo veku 77.rokov zomrela americká herečka Anne Schedeen.

avatar
vanesa304 založila diskusiu
15. jún 2026    

Nechcem pravidelné návštevy u nepríjemného diabetológa. Čo robiť?

Ahojte, chcem vas poprosiť o radu mam chodiť k diabetologovi kvoli hraničným hodnotam na lacno 5.19 . Ten diabetolog je strašne sprostý vysledky som mala v norme posledne povedal ze mam dodržiavať rac

Dievčatá máte skúsenosť s e-shopom KOKU ?
Chcem si tam kúpiť jeden parfém.
Ďakujem.

Ahojte. Prosim je tu niekto, kto chodil na VŠ sv. Alžbety - Ústav sv. Sáry Marseille ? ako ste boli spokojné externe? mam dve deti , tak a pytam - dalo sa to zvladnut aj popri rodine a praci? velmi by som chcela ist , len sa trochu obavam . Ďakujem pekne

avatar
tamarinka2609 založila diskusiu
15. jún 2026    

Štúdium na VŠ sv. Alžbety popri rodine a práci?

Ahojte. Prosim je tu niekto, kto chodil na VŠ sv. Alžbety - Ústav sv. Sáry Marseille ? ako ste boli spokojné externe? mam dve deti , tak a pytam - dalo sa to zvladnut aj popri rodine a praci? velmi b

avatar
1miska10 pridala hodnotenie
15. jún 2026    
skúsenosť

100 možností zabaviť dieťa v jednej krabičke

Hneď po rozbalení sa dcéra chcela hrať. Veľa dní,keď chcela siahnuť po ovládači,pretože sa nudí, som ju zastavila a zabavila. 🙂 Veľmi dobrá hra, nakoľko sa ju môže dcéra hrať aj pokým ja niečo varím a má pocit,že sa s ňou hrám. Niekoľkokrát po hraní sa s Nudiacou krabičkou pri plnení úlohy (napr. pri rolovej hre - hrať sa s plyšákmi na niečo- jej hra pretrvávala aj dlhšie než len rýchlo splniť úlohu. Dieťa si po vytiahnutí kartičky plní úlohu (napr. niečo nakreslí, nejaký predmet má nájsť alebo ho usporiadať podľa zadania, zahrať sa rolovú hru, niečo vymyslieť,...). Za splnenie úlohy dieťa dostáva usmiaty dukátik. Pri určitom počte dukátikov si ich môže zameniť za nejakú odmenu,ktorú si môžte vymyslieť alebo sa inšpirovať odmenami na priloženej kartičke.

Na internete sa šíria slová pripisované Clintovi Eastwoodovi:

„Starnutie je mizéria, však?

Stále si tu. Hľadíš na svet vlastnými očami. No kosti sa už nehýbu s tou istou pružnosťou, s tou istou istotou ako kedysi. Zrak sa unavuje svetlom. A pľúca si čoraz častejšie doprajú odpočinok od márnej snahy nájsť dych, ktorý sa stal bolestivým.

No najdesivejšie a najvyčerpávajúcejšie je dožiť sa takmer sto rokov a nenájsť medzi blízkymi nikoho, kto by trpezlivo vypočul tvoje náreky nad minulosťou naplnenou domnelými hrdinskými činmi.

A ty vieš, že im na tom nezáleží.

A predsa si tie rozprávania vychutnávaš.

Tak ako starý otec, ktorý odovzdáva vnúčatám to, čo sám považuje za dôležité.“

Staroba nie sú iba vrásky.

Je to pamäť, ktorá prosí, aby bola vypočutá.

Niekedy starý človek nepotrebuje rady. Potrebuje len, aby si k nemu niekto prisadol a povedal:

„Rozprávaj ďalej.“