Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
10. apr 2011

@kanhwa ako by si mi myšlienky čítala 🙂 🙂 🙂 presne, snažili sme sa.... aj keď si každá myslela svoje....chceli sme pomôcť....aj k tomu pravopisu 🤐 🤐 🤐 🤐 😝

kanhwa
10. apr 2011

@5katarina7 veru cas sa neda vratit, ale este nam nic neuslo 🙂

kanhwa
10. apr 2011

@suezana 😀 snazili sme sa o 106 a vidis co z toho 😀 akej vdaky sa nam dostalo 😎

suezana
10. apr 2011

@5katarina7 no, ja som zase v takom životnom období, že malá je samostatná a veľakrát ma napadlo, že zase sa to začne odznovu 😝 mamííí, poď sa so mnou hrať 😝 😀 😀 😀 😀 😀 ja to mám dennodenne....a dennodenne odpovedám, hraj sa sama, nechce sa mi....ale to nebudem môcť 😅 ... ale keď som strážila kamoške malinké 😵 😵 😵 😵 😵 nerobilo mi to problém 😵 😵 😵 😵 😵 😵
...inak práve tu máme dievčatko - hrajú sa s Vaneskou - je adoptované....

suezana
10. apr 2011

@kanhwa prečo nemáš v albume nejakú foto? ako si ťa mám predstaviť? 😀 😀 😀 teraz sa tam dá nastaviť aj súkromie, tak budú tvoje foto vidieť len priatelia 😉

5katarina7
10. apr 2011

@kanhwa máš pravdu 🙂 a veď teraz bežne v našom veku rodia ženské 🙂 a tá baba čo ju vymazali,sa podľa mňa ešte sem nasáčkuje pod iným menom,no uvidíme,ale tie jej reakcie 😀 Tie vymazané som si nestihla prečítať,ale viem si domyslieť 😀

eva1979
10. apr 2011

@dadenka1 škoda, že to nevyšlo, ale vyjde nabudúce 🙂 ja už som sa tešila, nevadí. aspoň nás bude viac aj s dagmarkou 🙂
@natia vy sa liečte, malá má tiež echt kašeľ, ale chvalabožku len to.

kanhwa
10. apr 2011

@suezana cakala som, kedy sa opytas na tie fotky 😉 podla pravidiel tam maju byt len fotky deti alebo s detmi, tak som myslela, ze az ked mala bude. ale skusim tam dat jednu len nas dvoch, snad mi ju nezmazu 🙂

suezana
10. apr 2011

@5katarina7 nevieš....lebo takéto niečo som ani ja nečakala 😕 😕 😕

suezana
10. apr 2011

@kanhwa daj do albumu dovnútra, nemusíš do pasu 😉

cherry1981
10. apr 2011

Ahojte, je obdivuhodne, ze aj Vasi manzelia k adopcii pristupuju tak pozitivne. Precitala som si celu diskusiu a trvalo mi to asi dva dni kedze sa mi to nechcelo naraz vsetko citat. My sa zatial snazime o tretie mimi uz 9 mesiacov. Zatial bezuspesne, a viem, ze keby nam to uz nevyslo, dokazala by som si dietatko adoptovat, lebo tato myslienka vo mne trva uz dlho, ale ked sa idem s manzelom rozpravat na tuto temu tak mi hned povie, nech ho s tym nezatazujem.
Viem, mame dve svoje biologicke deticky, ale vzdy som chcela veeela deti, preto je obdivuhodne, ze aj Vasi manzelia k tomu tak pristupuju pozitivne. Mojho neviem ci by som zlomila, aj ked sa dakedy s touto myslienkou s nim pohravam tak hned mi zavre usta, ze on somnou na tuto temu debatit nebude.
Mozno je to aj tym, ze sme z dediny, a t by nas asi ludia prebrali od zakladou, ale je v nasej dedine jedno dievca adoptovane uz je dospela baba a ma uz svoju rodinu a nikdy s nou neboli problemy.
No tak zatial si Vas len citam, a verim, ze sa nam podari bio babatko, a ak nie tak stale dufam, ze si to manzel necha prejst hlavou. Zatial stale dufa, ze sa nam tretie mimi podari, aj napriek mojim zdravotnym problemom ktore teraz mam. A ja tiez ,lebo vo veci adopcie je nezlomitelny, zatial a to sa snim uz o tom snazim rozpravat takmer rok(asi je to este malo 😔 ). Ale ja si dakedy poviem, ze pri mojich problemoch co mam aj gynekologickych hlavne uz sa mi do tretieho ani nechce, ale ta tuzba je taka velka mat dietatko, ze to risknem. Keby bolo na mne, tak do adopcie idem hned. Drzim Vam palce a zaroven vam prajem vela vela radosti s babatkami 🙂

5katarina7
10. apr 2011

@suezana ja zas,keď si predtavím tie noci,čo som bola hore s dcérou,bola náročná aj ako malá,tiež som sa dosť nahrala,a teraz znova,ale nevadí,ja to chcem zažiť ešte aspoň raz,ja som taký ten materský tip,a práve to ma najviac napĺňalo.

kanhwa
10. apr 2011

@suezana tak kuk - len tak narychlo jednu, ale moc ma tam nevidno 😎 ale aspon na tu predstavu 😉

eva1979
10. apr 2011

@suezana ja som nad týmto tiež rozmýšľala, tiež sú už väčší, že tiež to začne odznovu. na jednej strane mi je ľúto, že už sú väčší a väčší, no na druhej strane - v lete idem do roboty, deti budú čím viac samostatnejšie... nebudem pohodlná? 😔

A inak s tou pubertou: malá je strašne papuľnatá, musí mať posledné slovo už teraz, malý ma dokáže strašne vytočiť tým, že sa usmieva a popritom spraví zle ešte 10 krát, no máme sa na čo tešiť, keď budú mať 15. Takže práve to tretie - adoptované bude ideálne 😀

5katarina7
10. apr 2011

@cherry1981 ani mm si to najprv nevedel predstaviť,stále tvrdil,že nám stačí jedno.No ja som sa nevzdávala,a teraz sa teší aj on,takže dobre,že som bola vytrvalá 🙂

suezana
10. apr 2011

@cherry1981 držím palce, nech sa teda podarí.... 😉 ... vieš, naši muži.... môj videl, ako ma zobrali tie potraty....rozumie mi, trápi ho to, preto všetky tie sedenia vydržal, aj keď nie vždy mu to bolo po chuti 😝 😅 nebolo to ľahké... u nás podľa mňa najviac zavážilo to, že máme okolo seba chlapov - otcov, čo majú adoptované detičky a oni sú tými deťmi nadšení.... tak to príde aj jemu také prirodzené asi 😵 😵 😵 😵

eva1979
10. apr 2011

@cherry1981 aj môj si stále myslel, že to hovorím len tak, nemyslel si, že to myslím vážne. keď sme sa o tom začali baviť akože vážne, tiež sa zľakol, nebavili sme sa vtedy o adopcii asi mesiac a potom sám prišiel a povedal mi, že nech mu teda ukážem tú stránku o adopcii 😝 že nech si trochu poštuduje 😀

tortelinka
10. apr 2011

@suezana normalne je mi luto, ze sme prisli o zabavu..ale snad sa niekto najde, alebo sa prihlasi pod inym menom...neruste ju hned, nech sa pobavime 🙂

cherry1981
10. apr 2011

@suezana Aj ja som prisla o miminko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A odvtedy mam problemy a nedari sa a ja som taky pesimista ze uz ani neverim, uz som povedala, ze urady vybeham sama a potom uz manzel ci bude ci nebude chciet aj tak pojde 😀
(srandujem)
No ved stale si hovorim, ze este pockam a ja to nevzdavam, stale sa s tou myslienkou pohravam a manzelika sa snazim aspon na tu debatu nalomit, snad raz ho nalomim 😕
Tak to su asi viaceri chlapi takí zlzitejsi zo zaciatku, tak aspon viem, ze nadej zomiera posledna.
Aj vy sa zaroven snazite a zaroven vybavujete adopciu?
Moj manzel je uzasny clovek tak verim, ze ma nencha trpiet tuzbou po dietatku 🙂
Majte sa tu krasne.

tortelinka
10. apr 2011

@eva1979 moj mm to zobral super, ked sme zistili ako na tom sme, netrvalo to tak dlho kym sme to zacali riesit

kanhwa
10. apr 2011

@cherry1981 drzim palce 🙂 🙂 🙂

suezana
10. apr 2011

@cherry1981 tak zváž pestúnsku starostlivosť, tam stačí tuším len jeho súhlas a prípravu robíš sama 😉 ... len dieťatko nebude celkom vaše....

suezana
10. apr 2011

@tortelinka 😀 😀 😀 😀 😀 ty sa nezdáš 😅 veď to je do plaču.... 😢

suezana
10. apr 2011

@eva1979 zlatý manžel 😵

suezana
10. apr 2011

@kanhwa no, muž je fešák 😀 😀 😀 😀

suezana
10. apr 2011

aj vám blbne koník? stále sa mi to vypína 😲

eva1979
10. apr 2011

@tortelinka no ja som išla na neho tak, že veď máme veľký dom, že by sa tu hodilo ešte nejaké bábo, že malá chce sestričku a čo ja viem čo ešte 🙂
ono tí chlapi si musia na to asi sami prísť, čo je správne. aspoň ten môj, ja som ho na to tak akosi naviedla, nenútila len tak mimochodom spomenula a on si potom myslel, že prišiel na to sám, že aká je on hlavička 😀 😀 😀

5katarina7
10. apr 2011

@suezana aj mne blbne................

eva1979
10. apr 2011

aj mne

tortelinka
10. apr 2011

hej, nejako to vypina...sme to pretazili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre