Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jesienka22
17. sep 2020

@q13 dolezite je, kedy bolo dieta zverene do nahradnej starostlivosti. Kedy ste mali prve sudne rozhodnutie?

lili153
19. sep 2020

Ludia je lehota na vytycenie pojednavania?

santamonica
19. sep 2020

@lili153 sú lehoty áno. Naše neboli zatiaľ ani raz dodržané. Takže vlastne ani nie sú. Už nas caka posledné pojednávanie, som zvedavá, či niečo dodržia.

bosorkabb
20. sep 2020

@lili153 oficiálne áno, ale neviem ci ju vôbec nejaký súd dodržiava.

lili153
20. sep 2020

@bosorkabb boze to je otras.. Dnes som musela vratit malu. A akoze je mi stoho dost na nic.. Cele sa to taha. Nikto nevie nic. Kazdy len vraví treba pockat. Bezmocnost citim totalnu

lili153
20. sep 2020

@bosorkabb ja uz asi fakt zajtra budem volat pravnicke a skusim to cez tu pestúnsku ak sa to bude dat.. Len aby aj to nezamietli koli tomu ze cakaju na vyslovenie osvojitelnosti.. Fakt nvm uz co... Zufala som

joannita
20. sep 2020

@lili153 ved jej zavolaj, za to nic nedas.

lili153
20. sep 2020

@joannita zajtra skusim ci mi bude ochotna neako aspon poradit co robit.. Potrebujem aspon počut co ona nato...

lili153
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
20. sep 2020

@lili153 urcite jej zavolaj a porad sa. Nejake zakladne info ti da zdarma a ak budes chciet pokracovat, az potom budes platit.

lili153
20. sep 2020

@joannita ak povie ze sa to da dam jej to urobit... Ja uz nechcem byt bez malej

bosorkabb
21. sep 2020

@lili153 pestunska nieje problém ani keď nieje vyslovena osvojitelnost. V pestunstve je bežné že deti nie sú právne voľné. Ale keď budeš podávať tak 2v1 spolu neodkladne aj pestunstvo.

lili153
21. sep 2020

@bosorkabb ano ale je ten navrh podany na sude.. A teraz zas pestunska.. Su to dva rozdielne úkony. Ci im to nebude prekážať

rebekarebekova
21. sep 2020

@lili153 ja by som ten novy navrh 2v1 neodkladne + pestunska trochu aj personalizovala na vas. Nie len strohe pravnickw frazy.
Jasne odovodnila preco podavate novy navrh a rozpisala strucne fakty ktore su v zaujme malej.
Moje nervy, vsak riesite babatko, nie? Ako to mate teraz? Kolko je u vas a kolko v profi?

bosorkabb
21. sep 2020

@lili153 to nevadí to je iný právny úkon.
Čím skôr si spíš návrhy a podaj. Treba riadne odôvodniť prečo má byť neodkladne vydané. Pekne tam všetko popis, daj si záležať.

lili153
21. sep 2020

@rebekarebekova teraz sme si pisali my navrh.. Rozpisala som to tam. Malinka ma onedlho 3 mesiace.. Chodi knam na 7 dni potom 5 dni u profi... Teraz som pn tak bola 14 dni u nas 5 dni je teraz tam a teraz cakam na aku dobu nam ju este daju kedze pokracujem pn

lili153
21. sep 2020

@bosorkabb snazila som sa aj teraz.. Neschvalili... A to mi hned vraveli ze u nas sud neodkladne neschvaluje

ellen2016
21. sep 2020

@lili153 ony ti to neodkladne ani nemohli schvalit. to ti mala kuratorka, aj detsky domov povedat. to je na tom najmutnejsie, ze nikto nam, buducim rodicom, tieto veci nevysvetli, spravaju sa ako keby nikdy ziadne dieta od nich neslo do nahradnej starostlivosti. podajte si to 2v1, tam by nemali byt prietahy.

lili153
21. sep 2020

@ellen2016 bodaj by si mala pravdu

tanuska28
21. sep 2020

@lili153
presne toto ideme riešiť. Vraciame malého a je mi teda dosť smutno. Ideme este len podávat navrh na neodkladne + pestunstvo ale povedali ze mesto odkial maly je neschvaluje neodkladne a na sudy sa caka neskutocne dlho. Takze krása. A nas je brutalne citlivý profi ma velmi rád a uz aj nás a teda trvá mu kym sa preorientuje niekedy na nom vidim zufalstvo ze nevie kam patrí...kurátorka dietata tiez podava nieco na sud zaroven so ziadatelmi?? Ze ci by ona mohla zmenit nazor sudu...neviem

magimary
21. sep 2020

@tanuska28 tak predsa sa naviazanie podarilo?😊
To je super. Akurát, že toto presuvanie bude pre neho veľký chaos 😔.
To on určite nepotrebuje.

lili153
21. sep 2020

@tanuska28 nvm.. Myslim si ze kuratorka nepodava nič.. U nas podavala ale iba na vyslovenie osvojitelnosti kedze sme malu chceli adoptovať. Ale nam neodkladne zamietli a uz presiel viac ako mesiac a na tu osvojitelnost este stale nevytycili termin...

lili153
21. sep 2020

@tanuska28 tak preto teraz chceme podat neodkladko a pestunsku aby sme nemuseli cakat na to vyslovenie osvojitelnosti.. Taha sa to hrozne

tanuska28
21. sep 2020

@magimary ano podarilo 🙂 mali sme 6 interakcii za sebou, a teraz 7 dni u nás. chlapcek je s nami rád, takže to dobre dopadlo. teší sa, ale vidno na nom že je to prenho velmi zložité. A dakujem za povzbudenia ;)

tanuska28
21. sep 2020

@lili153 drzim palce !

apadapa
21. sep 2020

Ahojte vsetky cakatelky najma z Ba kraja, informovali ste sa v poslednej dobe, ako ste na tom v poradovniku? My sme sa za posledny pol rok nepohli vobec😕

bosorkabb
21. sep 2020

@lili153 oni ti to ani nemohli schváliť. Pretože po 1 nebol právne voľný a po 2 si nepodala dodatočný návrh.
Musíš podať správny návrh až potom to môžu schváliť.

bosorkabb
21. sep 2020

@tanuska28 kurátorka sa vyjadruje k návrhu, vyzve ju sudca, vadsinou telefonicky. Či súhlasí alebo nie. Ak súhlasí návrh odklepnu. Treba sa s ňou dohodnúť nech napíše kladné stanovisko. Kľudne je možné ho k návrhu pripojiť ale ak nie ono súd ju vyzve na stanovisko.

lili153
21. sep 2020

@bosorkabb v rozhodnuti uviedli ze dieta je neodkladnym zverene detskemu domovu kde je o neho patricne postarane takze nvm ci aj toto 2 v1 schvalia.. Ked tak rozmyslam

joannita
21. sep 2020

@apadapa ano ide to pomaly, my sme sa vsak pohli, urcite ano, ale neviem o kolko miest, tioujem tak asi o 20 za niekolko mesiacov. Cize aj vy ste sa museli pohnut nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre