Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
15. okt 2011

@dadenka1 no máme, ako hovorím - prídem z roboty 🙄 smrad - hodím tašky a čistím, umývam, kúpem a malej hovorím: nehovor ockovi, že chrumo skočil do kvetináča a potom na gauč, nehovor, že zas obžral káble, nehovor 🤐 🤐 🤐 🤐 že bol vo vani a v umývadle.... (by sa odsťahoval 😲 ) a tak.... ale ja ho milujem 😵 😵 😵 😵 😵 on vie tak krásne sklopiť ušká 😵 tak krásne vystrieť labky 😵 tak sa oprieť o mňa a mrviť noštekom 😵 😵 😵 😵 len keby to tak nesmrdelo občas 😝 😝 😝
vaneska super - už máme 7 jednotiek 🙂 🙂 🙂 🙂

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka no vysokoškolsky vzdelane biologicke matky je mala pravdepodobnosť.. schyzofreničiek medzi biologickými matkami nechcených detí je relatívne dosť... a potom take tie depresivne a poporodne depresie a tak......... toto je dobre vedieť ak od takej budete mať... ale schyzofrenia nie je moc fajn prognoza... toto si ludia nechcu risknuť a moc sa im nedivím... takže o take deti až taký zaujem nie je...

natia
15. okt 2011

@najjulinka ešte asi dodajme, že takmer všetky zaostalé vo vývoji...resp. oneskorené

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka zdravucke ani nemate?...DMO je dost...mame v rodine a ma to mama maleho dost tazke...aj ked maleho zboznujeme..on je nase slniecko zlate...

najjulinka
15. okt 2011

@natia však jasne 😉 tabulkové len jedno sme mali 😀 😀 😀 😉

dadenka1
15. okt 2011

@tortelinka vitaj drnda.. tiež si tu pred pár stranami kvákala... udržiavame oheň

natia
15. okt 2011

@najjulinka to ja len, že aby bola úplná predstava...lebo ľudia si to častokrát ako v rozprávke predstavajú...

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka akože zdrave su. .až na to DMO sa da povedať , že zvyšok zdravé.. .ale to zdravie v nich treba trošku vypiplať... 😉

tortelinka
15. okt 2011

@dadenka1 ved vidim, ze sa rozohnilo 🙂

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 tak my sme tiez kecali s mm a povedal to iste ako ja, ze aj ked sa podari prirodzene otehotniet, aj tak pojdeme aj do adopcii, ked sme sa uz rozhodli...ze pokial to ja zvladnem..a ja zvladnem isto..ja deti milujem..my sa snazime 5 rokov zatial..ale tiez som bola tehu, no potratila som...a nechcem sa uz napchavat hormonmi, z ktorych len priberam...uz dost..a preto aj adopcia...a ak sa podari vlastne, tak super...

natia
15. okt 2011

@najjulinka ono si možno pod slovom "zdravie" ľudia predstavujú rôzne veci...

najjulinka
15. okt 2011

@natia však aj ja som si predstavovala.... ono je to trošku fajn. .aj každa tehulka si predstavuje svoje dokonale babo... a nie vždy to tak vyjde... a nelubi bábo menej preto... ale keby si predstavovala už v tehulkovani, že beha po doktoroch a všade nad jej dieťaťom krutia hlavou a hentky cvik a onaky musí robiť a pritom vreští a aj tak nedobre, tak asi by ani jedna tehula by tehulkou byť nechcela... 😀 😀 😀 😝

lusterka
15. okt 2011

ok kocky...idem si lahnut...zajtra sa rada sem kuknem na vas, co ste popisali...a mozno znova prispejem...teda urcite prispejem....dobru noc

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka čakám na pondelkové správy 😉 dobrú

natia
15. okt 2011

@najjulinka no ja som furt len na problémové čakala 😀 a prišiel tento šikovný, krásny, urečnený a tvrdohlavý chlapčisko, ktorého by sme za nič na svete nedali 😵

tortelinka
15. okt 2011

@dadenka1 pod na fb

natia
15. okt 2011

no aj ja už musím ísť do postele 😀

dadenka1
15. okt 2011

@natia ja čakám naše... neviem aké bude, ale bude naše

dadenka1
15. okt 2011

@natia dobrú

najjulinka
15. okt 2011

@natia no ano. .bol v profi... akože aj ked sme deti nedavali všetky v norme, tak svoje zaostavanie znižili natolko že už v tom intervale normy boli,a j ked nie uplne idealne,a le už sa to nepovažovalo za zaostavanie.... 😉

najjulinka
15. okt 2011

juj inak baby u nas už padla otazka ako sa rodia deti... nie tak dobre sa vykruca, ked som nerodila... však ja ked som nerodila, tak ani tušiť nemusim vlastne 😝 😀 😀 😀 takže moje odpovede postačuju take približne, lebo ja som v živote pri tom nebola (ked neratam vtedy ked som sa narodila ja 😀 😀 😀 )

severaseptima
15. okt 2011

@suezana som rada, ze aspon niekto vie ako sa citim... ☹ najlepsie ma vie pochopit moja spolubojovnicka @lolitka25 ...pozname sa niekolko rokov osobne zo skoly a vypisujeme si vsetky nase ziale...
fazy ked nenavidime cely svet a vsetky tehule a detiska, fazy ked melancholicky snivame po batoliatku, fazy ked nechcem mat deti nikdy, pocity krivdy, pocity ked nam je uz cela tato problematika smiesna... ☹
neuspech v takejto citlivej a prirodzenej oblasti vie obcas zamavat psychikou...a ked sa chce clovek vyzalovat a potesit sa moznou alternativou dajaka dokonala matka napise ze skludni hormon a staraj sa o psa... 😠 😠

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima to bolo asi o mne? nie som dokonala matka, som len cakatelka a tiez som si presla stavmi, len som citovala tvoje slova a chcela tym povedat ze rozhodovat sa za 2 mesiace od stavu"kupim si psa" po" idem do adopcie "mi pride divne

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka ano bolo to o tebe... ☹ mne pridu ine veci divnejsie...napr. ze niekto da na adopciu svoje 11te a 12te dieta a niekto sa nemoze dozit ani jedneho... ☹ ☹

a niekedy ma chyti taka depresia, ze nechcem ani toho psa...to je este len divne co? 😠 ale uplne skutocna a nadcasova pravda, ktora byva len maskovana roznymi snahami presvedcit samu seba o tom ci o onom je, ze chceme dieta a sme nasrdeni a velmi rozladeni z toho, ze sa nam to nedari.

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima nema zmysel sa zaoberat tym, ze niekto ma 12 deti a niekto ziadne...pytat sa preco ja? a preco nie?...zakazala som si to, ale na to, aby clovek naozaj prijal myslienku adopcie, musi podla mna mat tuto fazu zlosti za sebou

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka mozno...ale dneska som obzvlast mrzuta, lebo sesternici sa dnes narodila dcera, ktoru znenazdajky pocala... 😠 😠 😠 😠 😠

severaseptima
15. okt 2011

a tazko sa prekonava faza zlosti, ked ma clovek stale prazdnu naruc ☹

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima inak, budes cakat v ZA kraji?

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka 😢 😢 😢 😢 😢 ani neviem...uplne ste ma zdeptali... 😢 mozno na to fakt nemam a mala by som sa na to vysr*t hned z kraja ☹ manzelik ma krasne podporuje, je velmi zlaty a dnes tak nadsene rozpraval o tom ako bude chodit s dietatkom do hory a ze dobre ze si vezmeme vacsie aspon sa budu hned moct hrat...je zlaty...je to moje slniecko, esteze ho mam...

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka pravda je, ze naozaj nechceme ani jeden to ciganca a k dispozicii su iba take...ale asi sme zli ludia, ktori nedokazu pohnut svojimi predsudkami a je nam sudene zostarnut samym... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre