Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

severaseptima
16. okt 2011

@maznacik007 mohol by byt aj chlapcek... ☹ ale ja viem...je to utopia... ☹

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , ty si písala, že by ti nevadil nejaký zdravotný postih, tak tu by mohla byť možno šanca.Pokiaľ by vám nevadilo dieťa s ľahkou retardáciou,alebo s fyzickým postihom, či po matke narkomanke...možno by bola vaša šanca o dosť väčšia. Alebo zvážiť aj možnosť prijať 2-3 súrodencov, či by to bolo pre vás reálne...

tortelinka
16. okt 2011

@natia este poznam Adopcia, vztah zalozeny na slube

severaseptima
16. okt 2011

@cairka len co je urcene ako lahky fyzicky postih, resp. lahka retardacia? ako sa to klasifikuje? budem vyzerat ako blba, ale nemam presne hranicu co si pod tym predstavit... ☹ dve tri deti naraz...no neviem... nevieme sa dockat ani jedneho a zrazu naraz dve...este som nikdy nemala dieta...myslim si, ze s plnym nasadenim by sme zvladli to jedno...a s pribudajucou praxou mozno aj druhe, ale takto odrazu...nad tym sme sa este nezamyslali...

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima na pestu by som vo vasom pripade velmi neuvazovala, v pripade ze chcete prijat vacsie dieta, ovela dlhsie trva kym si nadviazete vztah, myslim, ze aj jedno je dost...neskor sa da mozno uvazovat dalej

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka tiez si myslim, ze na zaciatocnikov je aj jedno dost...

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima este sa ti moze stat, ze ked budete mat dieta doma a jeho matka porodi dalsie, ste prvi komu sa ozvu, ci si ho vezmete..takze clovek nikdy nevie

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , určite je lepšie po jednom 😉 Ale jedno biele dieťa škôlkarskeho veku bez veľkých zdravotných komplikácii , alebo súrodenca/cov...je asi ešte menej často ako novorodenec.

cairka
16. okt 2011

a taktiež treba zvážiť, že v tomto veku sú to deti, ktoré buď strávili celý život v DeD, pri šťastí v profi-rodine, alebo u bieleho dieťaťa asi pravdepodobnejšie, že je to dieťa odobrané vo vyššom veku bio-rodičom, pre zanedbávanie, alebo týranie. A toto je veľmi špecifická skupina deti a vyžadujú ešte oveľa viac...

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima navyse pani na urade mi povedala, ze v ZA prakticky nie su vacsie deti, snazia sa ich umiestnit do rodin malicke, pri vacsich sa jedna prakticky iba o deti, ktore boli odobrate kvoli zanedbavaniu a to je uz dost silne kafe, to tiez treba zvazit, ci si clovek trufa

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka to si ma nepotesila ☹ ty si zo za?

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima nie som, ale čakáme v poradovníku ZA, je to pomalé, ked sa dostanete do poradia, môže sa to ťahat roky, na niektoré veci človek zmení názor

severaseptima
16. okt 2011

@cairka
@tortelinka

na tyrane dieta by som si asi netrufla...nedokazem si predstavit ako moze niekto tyrat dieta... 😠 fuj, svinstvo... ☹ a zanedbavane deti budu asi vsetky, ktore su v dd...

niekto ani neviem ako a pride v 17tich, 18tich k potomkovi, nevie o tom nic, vsetko sa uci za pochodu, nema ani cas meditovat ci to zvladne, alebo nie... 😨

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima este by som ti poradila, ak budete robit pripravu, asi je lepsie ist cez organizacie ako cez urad, mam pocit, ze to beru zodpovednejsie, cest vynimam

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka a cez ake organizacie treba ist? ten usmev? je to aj u nas niekde v okoli? a moze sa stat, ze prideme a povedia, ze nas nechcu ☹ ?

dadenka1
16. okt 2011

@tortelinka česť výnimkám... naša psychologička prvá to brala tak light, ale teraz na aktualizácii.. to bola iná káva.. Zodpovedne, citlivo, s rešpektom a pekne do nás videla... Alebo sme už my boli otvorenejší? Na doplnenie pre čakateľov sú podľa mňa skvelé kluby.. a koník.. to je 😉 jasné

severaseptima
16. okt 2011

inak som sa prave nasrala ako furia...iba jedinej kamaratke som sa zverila, ze by sme chceli adopciatko...a ona, ze si mysli, ze je to zly napad, ze adoptovane deti su zle a ze si zbytocne zavarame na problem, ze ked nam neni dane dieta prirodzenou cestou asi Hore vedia preco, ze to znamena, ze by sme boli zli rodicia... 😠 😠 😠 krava. uz jej nenapisem

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima este aj cez navrat, myslim ze je aj v ZA, ak sa nemylim, nemali by to odmietnut, ale mozte cakat, kym maju dost zaujemcov aby otvorili kurz

tortelinka
16. okt 2011

@dadenka1 no uvidime, ked budeme aktualizovat co nas caka

cairka
16. okt 2011

@severaseptima , priamo v ZA je Návrat. Oni robia aj prípravu. Úsmev je asi najbližší v Kubíne , ale to neviem isto 😅

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka a co je to ten kurz? to nas tam bude cela skupina?

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima aby si bola zapisana v zozname caktelov, musis prejst pripravou, kurzom. niekde sa robia samostatne stretnutia, niekde hromadne alebo ciatocne samostatne..na konci pripravy vas caka psychologicky test, potom psycholog urobi spravu a ste zaradeni do zoznamu

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka a nebude psychologovi vadit ze mame "narusenu psychiku" 😀 z dlheho cakania?

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima to neviem, ale to by asi vylucil vacsinu ludi...jeho ulohou je zistit, ci ste pripraveni prijat taketo dieta, ci ste ako par zreli a pod..

severaseptima
16. okt 2011

@tortelinka to by nas isto uznal za zrelych. chvilkami si myslim, ze sme az prezreti uz... 😀

tortelinka
16. okt 2011

@severaseptima snad ano..

natia
16. okt 2011

@tortelinka tú poznám, tú mám dááávno naštudovanú ... tak Veža objednaná, som zvedavá, dík za tip 😉

tortelinka
16. okt 2011

@natia to je len take pohodove citanie, nic odborne

natia
16. okt 2011

@tortelinka dali mi to naštudovať v rámci prípravy, ale som to už dávno poznala...

dadenka1
16. okt 2011

@tortelinka čo ty prosím ťa chceš aktualizovať s vašimi požiadavkami.. o chvíľku si mama 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre