Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
2. aug 2010

@edit.ka z akeho ste kraja? my mame tiez podobne predstavy o babetku 🙂

maznacik007
2. aug 2010

kveta pokial mas informacie o korupcii v tomto smere tak si zo zakona povinna to oznamit... inak korupcia v tejto oblasti ide mimo socialky... na uradoch striktne dodrziavaju poradovnik.. je to ich mantra az by som povedala..

je to narocnostou poziadaviek... na bieleho zdraveho novorodenca resp. do 6 mesaicov sa proste caka... a vy ste Nitra kraj. ak sa nemylim.. alebo TT ?.. tam je to aj o tom ze skor su novorodenci romsky prip. poloromsky... takze na prvych miestach kludne mozete byt aj par mesiacov, mozno rok...

najviac sa caka na zdraveho bieleho novorodenca a dievca..

v BA kraji je to este o tom ze je tu vacsie mnozstvo prostitutok a narkomaniek... a preto je tu viac bielych novorodencov.. ako v inych krajoch...

dalsia vec je ze pokial dieta uz ma surodenca.. cize matka porodila a dala na osvojenie dieta co sa jej narodilo predtym tak socialny urad v prvom rade kontaktuje rodicov co maju doma starsie dieta ci nemaju zaujem aj o surodenca...
to ze vam ukazali fotky vacsich deticiek... tak mozno mysleli ze ste ochotni zlavnit zo svojich poziadaviek

misula4660
2. aug 2010

@edit.ka ak sa nemýlim, aj vy ste z NR kraja, my sme tiež a sme v poradovníku od októbra minulého roku a požiadavky máme na biele, zdravé a novorodenca, a taktiež volám do NR na úrad skoro každý mesiac. Na začiatku sme boli na 57. mieste a naposledy sme volali v júni a boli sme na 35. mieste a dneska som tam znovu volala a povedala mi, že už sme na 15.mieste, ale taktiež si mám zavolať až niekedy v októbri, tak dosť nechápem, prečo aj vám povedali, že sa máte ozvať v októbri, keď ste v poradovníku o mesiac dlhšie ako my......

kanhwa
3. aug 2010

Baby, no co sa tyka poradovnika na upsvare tak mam informaciu od kocky, co robi priamo na upsvare v tejto oblasti, len na inom pod ktory mi patrime a fakt je to tak, ze poradovnik sa neda obist nijakym sposobom a oni ho dodrziavaju absolutne striktne.
Ina vec je, ze samozrejme vam mozu ponuknut aj dietatko ktore nezodpoveda predstave, aku ste si uviedli, a to je potom uz len na vas. Oni vam mozu ponuknut hocijake dietatko prakticky, nic ich neobmedzuje - ale zas ak im ide skutocne o zaujem vsetkych stran, tak by sa mali snazit, aby to dietatko bolo vasim predstavam co najblizsie....

edit.ka
3. aug 2010

Ano, je to dost zaujimave, sme z Nr kraja, poziadavky sme nemali ziadne vynimocne, povedali sme si ze moze byt aj romske dietatko, ved uvydime, len ta cakacia doba je naozaj vemi zdlhava, poznam takych co dostali dietatko po 3mesiacoch,takze ....tolko o poradovniku.....(mimochodom boli obaja profesori) ja by som to dietatko uz chcela mat doma. je to naozaj onicom ☹

cairka
3. aug 2010

@edit.ka , a do akého veku dieťaťa? oslovte neziskovky - návrat, úsmev, že chcete kuknúť zoznamy detí 😉

edit.ka
3. aug 2010

dali sme do 1roka, a o tomto som ani nepocula, ze sa to da....to len tolko, ze tam zavolam a oni mi v pohode ukazu zoznam? zaujimave 🙂 dakujem

cairka
3. aug 2010

ak už máš ukončenú prípravu, tak si tam len prezvoň, že by ste chceli pozrieť zoznamy detí takých a takých a oni ti povedia, kedy môžeš/te prísť 😉 len je treba sa pripraviť na to, že občas sa stane, že si niekto vyberie dietko a ked zavolajú na úrad zistia, že dieťatko už je ponúknuté niekomu inému, občas zabúdajú aktualizovať... ale veľa ľudí aj z témy "prišli k nám" bolo v neziskovkách úspešných 😉

maznacik007
3. aug 2010

@edit.ka tak to je o inom... ked mate take poziadavky... oslovte neziskovky chodte do Usmevu do Navratu... pozrite spisy deticiek.. take tam su...

oni ti ukazu priamo spisy fotky dvd zaznamy....

pokial su take poziadavky tak to by ste vobec nemali cakat...

maznacik007
3. aug 2010

takto... zavola do navratu, usmevu... a povedz ze ste zaradeni v zozname ziadatelov a chceli by ste sa prist pozriet na spisy... povedz im aku mate predstavu o dietati.. a dohodnete sa na termine... zoberte si zo sebou to rozhodnutie ze ste zapisani do zoznamu ziadatelov... a take deticky ake mate poziadavky vo vasom kraji su..

a priamo v NR

edit.ka
4. aug 2010

Ani neviem kocky ako sa vam mam podakovat.....dneska som volala do Usmevu, o 2tyzdne mame stretko a povedala mi, ze tam maju vela deticiek do 1roka, velmi sa tesim....dakujem Vam 🙂 🙂 🙂

cairka
4. aug 2010

@edit.ka , držím palce 😉 ja som si dnes doniesla z domčeka bábätko, síce do pestu, ale malá má aj osvojiteľnosť 😉 takže verím, že o dva týždne napíšeš, že ste našli to vaše slniečko 😵

edit.ka
4. aug 2010

@cairka , dakujem ti....to dufam aj ja....a uzi si to aj ti s malou princeznou 🙂

kanhwa
5. aug 2010

@cairka gratulujem - uzite si babetko 🙂 🙂 🙂

cairka
5. aug 2010

@edit.ka , @kanhwa , dakujem.

maznacik007
5. aug 2010

cairka oficialne gratulujem.. dvojnasobna mamina... 😵

cairka
5. aug 2010

@maznacik007 , vďaka 😵

5katarina7
6. aug 2010

@cairka gratulujem,ja som ani nevedela,ze cakate na dietatko 🙂

cairka
6. aug 2010

@5katarina7 , dakujem. 😵 To vieš, brucho som dobre skrývala 😉 😀 😀

5katarina7
7. aug 2010

@cairka,ak sa mozem spytat,vy ste boli v poradovniku a vas kontaktovali,alebo ste si vy aktivne hladali dietatko v navrate,usmeve?

cairka
7. aug 2010

@5katarina7 , v podstate ani ani 😉 ked som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu mi na úrade ukázali jej spis 😉

edit.ka
10. aug 2010

predstavte si volali mi z Nitry..( neuveritelne) maju tam pre nas chlapceka ma 3mes. stvrtok mame dohodnute stretko.. tesim sa i ked sme chceli dievcatko 🙂

5katarina7
10. aug 2010

@edit.ka juuuj to su ale dobre spravy,potom napis co bolo,a drzim palce 🙂

edit.ka
10. aug 2010

@5katarina7 - dakujem 🙂

cairka
10. aug 2010

@edit.ka , jéj, držím palce na štvrtok 😉

floskula
11. aug 2010

ahoj babule. neviete mi poradit, ked si niekto adoptuje napr. 4 rocne dietatko, tak nie je pre to male velka zmena, ze pride naray niekam do rodiny a este aj do skolky ho rovno daju? nie je to vela zmien naraz? mate niekto skusenosti?

kanhwa
12. aug 2010

@edit.ka jeeeeej to je super, tesim sa na dobre spravy 🙂 🙂 🙂

cairka
12. aug 2010

@floskula , ak si adoptuješ dieťa do 6 rokov veku máš nárok na maximálne 3roky rodičovskej, ale to je práve ohraničené tými 6. rokmi...teda ak si adoptuješ 4r. dieťa, tak môžeš byť doma 2 roky na rodičovskej 😉 skúsenosť nemám, ale odporúčala by som aspoň rok tú rodičovskú využiť... ono ak si niekto adoptuje 4r. dieťa, tak je vysoká pravdepodobnosť, že bude mať odklad do školy, a teda aj ak bude rok doma sa zžívať, tak má ešte 2 roky na škôlku a rozvoj "sociálna"

5katarina7
19. aug 2010

@edit.ka tak ako bolo?Píš ak máš čas,už som taká zvedavá 🙂 😉

kanhwa
20. aug 2010

@edit.ka no veru, takto nas napinat.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre