Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vandijan
22. nov 2011

@kanhwa veľmi pekné dievčatko, nech vám len ďalej prináša radosť 🙂 isto sa vám zmenil celý svet, ako mne, ale je to príjemné, však? 🙂 dúfam že sa Vám bude len dariť. 🙂 Veľa šťastia

dia6
22. nov 2011

@karkana aha, tak to je super. To by bolo mať už v lete dieťatko. nie? 🙂

dia6
22. nov 2011

@kanhwa ja mám normálne slzy v očiach... ale v dobrom (od šťastia). My práve končíme kurz na pestúnstvo, takže sa nevieme dočkať a to ako si opísala, že miluješ svoju dcérku, tak prestne tak (dúfam) budem hovoriť aj ja keď už bude dieťatko s nami.
🙂
Ešte viac sa neviem dočkať.
😉

karkana
22. nov 2011

@dia6 to by sme boli radi,v júli chodievame na dovolenku tak to sa budeme musieť na úrade dohodnúť ,aby ak náhodou ,aby nás nepreskočili,no ale to ešte len snívam ,možno až dalšie leto 🙂 ,ked sme vydržali 12rokov bez dieťatka ,tak už teraz to musíme vydržať ,len už sme netrpezlivý,len som zvedava,či nám zavolajú,dve nám vraj musia ponúknuť zo zakona,aj také čo nemame v požiadavke

dia6
22. nov 2011

@karkana 12 rokov? ste nemohli mať detičky, alebo ste nechceli?
No dve musia, ale pokiaľ viem, tak si sami môžete pozrieť viac cetičiek, vlastne celý zoznam v inštitúciach ako sú Úsmev ako dar a podobné.

dia6
22. nov 2011

@karkana my kvôli tomu neplánujem ani dovolenku. Veď jeden rok to vydržíme.

karkana
22. nov 2011

@dia6 12rokov hned po svadbe my vybrali oba vajcovody tak sme až doteraz skúšali umele oplodnenie,a vždy neúspešne,a teraz sme dospeli k rozhodnutiu si adoptovať,lebo nám dvom je už smutno tak isto aj svokrovcom,chceli by vnúčatko a tak spolu sa tešiť,.My chceme novorodeniatko a to v zozname asi neni?

dia6
22. nov 2011

@karkana aha, tak to je blbé. Ja by som sa z toho zbláznila. My skúšame rok aj 3 mesiace a už som z toho na nervy. Ale myslím, že je fajn, že ste sa rozhodli adoptovať. 🙂
Moja švagriná robí profesionálnu matku a takmer vždy dostala novorodeniatka, takže myslím, že ich je celkom dosť, takých čo sa ich priamo v pôrodnici "rodičia" vzdajú.
Tak držím palce, nech to je čo najskôr. Možno prekvapko, keď prídete z dovolenky. 😀

yukki
22. nov 2011

Podľa zákona musia ponúknuť dve deti aj také čo nemáte v požiadavke? Hm....to počujem prvý krát... skôr by mi logicky sedelo, že minimálne dve také čo zodpovedajú vašim požiadavkam...lebo takých, čo nezodpovedajú Tvojim požiadavkam ti môžu hneď zajtra ponúknuť niekoľko stovák, načo by toto už len malo byť v zákone...

yukki
22. nov 2011

@karkana resp.akože myslíš že sa Vás zo zákona musia na ÚPSVaRe pokúsiť oklamať, alebo povedzme nachytať, nalákať na dieťa ktoré nezodpovedá Vašim požiadavkam? alebo aký to má vlastne význam...?

lenkove
22. nov 2011

Ja som v zivote o takom niecom nepocula.. A som nastvana, lebo mi vobec nenukali zdraveho bieleho novorodenca, ktoreho som nemala v poziadavkach 😠 😠

yukki
22. nov 2011

@lenkove ako ja chápem, že úradníčka ako človek, ako žena, trošku zaútočí na city tých ľudí, a ponúkne aj iné dieťa ako bieleho zdravého novorodenca-ináč toto je vec, ktorú som nedávno kdesi čítala, že kým sa deti chodili "vybverať" priamo do DD, tak veľa ľudí, ktorí trvali na bielom novorodencovi odišli s černookým čertíkom-ale aby stálo v zákone že každému žiadateľovi ponúknuť 2 (slovom dve) deti, aj ktoré nezodpovedajú ich požiadavkam-tak tam mi uniká zmysel toho celého

julie1412
22. nov 2011

ja o takom zakone neviem nic. my ked sme vyberali, tak nam dali na stol asi 8 sanonov zo vsetkych krajov Slovenska, to sme si prezreli, vybrali sme si, a oni potom zistovali, ci to dieta je este "v ponuke", lebo niektore z tych zaznamov boli aj vyse roka stare. az tretie dieta, ktore sme si vybrali bolo volne, a nakoniec to aj tak dopadlo tak ako to dopadlo...

dia6
22. nov 2011

@yukki @lenkove Ja myslím, že to možno myslela @karkana tak, že ak sa dostanú v poradovníku na č.1, tak im musia ponúknuť dve detičky, ktoré budú zodpovedať ich požiadavkám, no ak také nebudú, tak aj také čo nezodpovedajú, len musia byť dve. Aspoň ja som to tak pochopila.
Ale priznám sa, že neviem ako to presne chodí, len viem, že ponúkajú dve fotky detí. Mne osobne sa to moc nepáči, a preto by som chcela ísť do úsmevu a pozrieť si detičky tam.
Ale mne je jedno či to bude novorodenec alebo dieťatko ročné či dvoj. Ja hlavne chcem aby sme si sadli a mali sa radi.

dia6
22. nov 2011

@julie1412 môžem sa ťa spýtať ako presne to u vás dopadlo? Viem, že ste tuším muesli vrátiť dieťa... alebo ničo také?
Ak to nechceš písať, tak nevadí, len som zvedavá. 😉

lenkove
22. nov 2011

My sme boli na urade pozriet si spis a neukazali mi ziaden iny. Iba ten jej.. A aj ked sme sa pytali, ci nemaju aj ine deticky podla poziadaviek (len cisto zo zvedavosti), tak povedali, ze nam mozu ukazat len toto jedno a musime sa len pri tomto jedinom rozhodnut. A az potom dalsie, ak by sme odmietli.. Ale ci vskutku, tiez nevedno 😉

julie1412
22. nov 2011

@dia6 Ja som to tu rozpisala cele od zaciatku az po koniec, je to niekde zhruba na str.225-227, ak chces, precitaj si to 🙂 dieta sme vratili po 1,5 roku, vsetci sme tym poznaceni. uz by som sa na to nikdy nedala, nemam na to... Bolo to najhorsie obdobie mojho zivota...

cairka
22. nov 2011

@lenkove . v Za to asi tak robia 😉 mne ešte pri veve doniesla 3 spisy, s tým, že povedala , že má 4ročné dievčatko, MR, ja som povedala, že nepozriem, tak odložila spis, potom že 3r. chlapčeka, tu som zvažovala, ale som sa opýtala na ten tretí a že mi nemôže povedať naraz o 2, že ten tretí bol 10m chlapček - tak ten spis som videla jediný, prejavila som záujem, ale už bol zadaný...toho 3r. chlapčeka som nevidela spis, ani fotky... potom už volala o veve... U Dii som videla len jej spis
tie prvé 3 spisy už boli všetky medzikrajová

dia6
22. nov 2011

@julie1412 tak som si to prečítala, tak už viem.
No tak dúfam, že toto nikdy nezažijem, keďže my sme tiež napísali, že môže byť aj dvojročné dieťatko. Ale aj tak dúfam, že nám dajú menšie... tak ročné.
Ja neviem ako by sme zvládali keby bolo agresívne, ale keďže nemáme iné dieťa, tak snáď to zvládneme. Budeme sa snažiť. Vlastne nám púšťali aj také video o chlapcovi čo bol agresívny a stále nám hovoria, ako to zvládať, no iné je teória a iné prax.
Inak je mi to ľúto, že to takto dopadlo, lebo mohlo byť o jedno dieťa viac, čo našlo svoju rodinu. ☹

yukki
22. nov 2011

Mne ukázali deti v rámci mojich požiadaviek, aj viac spisov. Zas mne trafiť sa do požiadaviek nebolo ťažké...takých mali už len "na sklade" hneď viac.... a druhýkrát už som bola na 2.mieste v tom slávnom "poradovníku" na biele deti-ani som o tom nevedela, že v ňom figurujem keďže moje požiadavky sa ho netýkali, tvoril len podskupinu mojich požiadaviek ... a zavolala mi s Markétkou, povedala dátum narodenia a že zdraváa šikovná a rómska ja som sa ani na odtiene už nepýtala, do telefónu som povedala HEJ a už sme šli....na vec! Takže netuším o čom je reč že zo zákona mi mali ponúknuť práve dve deti (nie minimálne ani maximálne dve, ale práve dve)...aké teda? zodpovedajúce či nie?

lenkove
22. nov 2011

@yukki hlavne ze ponukli to prave 😉
A ked citam o agresivnych detoch 🤐 , tak som strasne rada ze nase mlada kvicala hlasneho (konecne raz) popoludni spi...

misula4660
22. nov 2011

Ahojte babule. Mám jednu otázočku. Vo štvrtok máme konečne predosvojiteľskú a tak by som sa chcela spýtať, či mi neviete povedať ako to bude ďalej? Myslím, že či budeme čakať na osvojenie tých 9 mesiacov od predosvojiteľskej, alebo od kedy máme drobčeka domka?
@kanhwa krásne napísané a myslím, že si úplne vystihla a vyjadrila city aj nás ostatných...malinká je nádherná a smiem sa spýtať koľko má? lebo aj náš malý je presne ako ona, hovorí špeciálnou rečou, ktorej nikto nerozumieme a keď neviem čo si pýta, tak sa začne rozčuľovať, až napokon všetci pochopíme, čo chcel, xixi...Pripájam aj ja pár foto nášho drobčeka....

yukki
22. nov 2011

@lenkove oni poznali mňa aj moju situáciu trošku.....ja som na kraji nemala najmenší problém, vždy boli ústretoví ku mne...akože to už čo by som musela byť za človeka keby som odmietla tú ponuku, to sa neodmieta....ale by som ich dakedy obe na chvíľu požičala 😠 😠 😠 😠 najmä keď sú takto tretí týždeň doma so sopľom....
a čo to o agresivite? čo to je to nepoznám....... 😝 🙄

lenkove
22. nov 2011

@yukki bud rada, ze mas take stastie a mas take usadnute a tiche detiska ! 😎 😀

lenkove
22. nov 2011

@cairka dobre som jej napisala, ze? 😉 😀

yukki
22. nov 2011

@lenkove a mierne, citlivé, neagresívne....ba priam bezproblémové! Veď ja som rada že ich mám! A že mi manžel tak výdatne pomáha s nimi 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
22. nov 2011

@lenkove , 😀 😀 hej hej, ako keby si závidela. Ale nezáviď, aj tebe sa druhé možno také pošťastí 😉

Ale nie, druhé sú za odmenu, apsoň podľa mojich skúsenosti 😎

yukki
22. nov 2011

A prvé sú na skúšku, kelo znesieš......

vandijan
22. nov 2011

@cairka druhé za odmenu? 🙂 🙂
ved potom ti poviem 🙂 🙂

yukki
22. nov 2011

@vandijan ale výnimky potvrdzujú pravidlo.... 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre