Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vandijan
22. nov 2011

@yukki 😉 hneď som vedela , že je v tom nejaký háčik 😅

julie1412
22. nov 2011

@dia6 Tak drzim palce, aby vam to vyslo, aby ste dostali dietatko, ktore do vasej rodiny zapadne a budete vsetci stastni🙂

cairka
22. nov 2011

@vandijan , no troška to kazí fakt, že tie druhé sú také papagáje po starších, že si človek ničím nemôže byť istý 😅 😀

vandijan
22. nov 2011

@misula4660 nádherný chlapček, to obdobie je úžasné, môj malý mal slovíčka, ktoré som si zapamätala doteraz, a teraz keď mu o nich hovorím , rád ich počúva, len sa ma pýta ako som hovoril .... 😉

vandijan
22. nov 2011

@cairka no, tak to bude u nás ozaj veselo 🙂 , malý je sem tam riadny šibal

cairka
22. nov 2011

@vandijan , veselo bude, ale ja napríklad teraz neveriacky pozerám na moje 25mesačné dieťa, ktoré má len minimálne prejavy vzdoru (aj to len keď je veľmi unavená), pretože jej staršia sestra vzdorovala od 15 mesiacov v plnej paráde 😅 a celkovo vidno, že aj keď je čert aj menšia, to zas nie že nie 😝 , ale je taká vyrovnanejšia a to urobí strašne veľa 🙂

vandijan
22. nov 2011

@cairka môj malý začal so vzdorom asi v dvoch rokoch, a doteraz to na mňa skuša 🙂 , ale je iný, prvá trieda bola tak trochu peklo, ale teraz v druhej je už v pohode 😉 , niekedy sa mi zdá že ho ukľudňuje hudba , a zas niekedy sa v ňom prejavuje veľký temperament

cairka
22. nov 2011

@vandijan , neber mi ilúzie 😠 Vaneska tiež ešte máva obdobia, kedy skúša vzdorovať, ale je to oveľa lepšie, ako bolo 🙂

lenkove
22. nov 2011

@cairka baby, neberte iluzie vy mne! Moja zacala vzdorovat cca v 14 mesiacoch.. Ved ked raz (nedajboze!) prestane, tak si nespoznam dieta!

cairka
22. nov 2011

@lenkove , neboj, ono to nebude také horúce, neter má 11apol a pomaličky prechádza z obdobia vzdoru, do puberty 😅 😝 síce nie je ježko, ale povahou a správaním ježka hodne pripomína 😅

dia6
22. nov 2011

@julie1412 Tak ďakujem. 🙂

karkana
22. nov 2011

@yukki nie oklamať,že sú povinný nám ponúknuť za dva roky dve deti , hodzijaké ked aj romske ale že musia,to je zo zákona tak nám povedali,

yukki
22. nov 2011

@karkana jáj...no ale tak to vôbec nie je problém, si myslím, nie? Ani pre Vás ani pre nich...

dadenka1
22. nov 2011

@karkana tak ja čakám už dva a pol roka a bolo nám ponúknuté len jedno choré dievčatko.. to som ešte o takom zákone nepočula

tortelinka
22. nov 2011

@dadenka1 veru, ani ja som nepocula take nieco

dadenka1
22. nov 2011

@tortelinka a čo sme my hluché, či čo?

tortelinka
22. nov 2011

@dadenka1 asi tak..u nas sa to podla uradnicky asi nepohlo od leta ☹

dadenka1
22. nov 2011

@tortelinka si volala?

tortelinka
22. nov 2011

@dadenka1 nie, ale lenkove volala a povedala jej tie iste cisla co nam v lete..

dadenka1
22. nov 2011

@tortelinka ajajaj to nepoteší... nám je asi súdené kočíkovať spolu..

alicag
22. nov 2011

Ahojte nebojte ono to ubehne 🙂 musíme len všetky dúfať,že sa to zrýchli 😉

vandijan
22. nov 2011

@cairka ale máme krásny vzťah, nič nie je také zlé ako to vyzerá 🙂 , aj škôlku sme prežili, a on plakal a aj ja vonku 🙂 a veď sama vidíš ako sa ti dieťa mení pred očami a rastie 🙂

matax
22. nov 2011

@yukki ahojte, ja si práve myslím, či to nie je tak, že ak ponúknu dve deti zodpovedajúce požiadavkám a že ak tie odmietnu ziadatelia, ze asi niečo nie je v poriadku a treba žiadost prehodnotit, takto dáko som to počula ja... ale v zákone to asi nie je...

mana85
22. nov 2011

Ahojte no dnes sme všetko zaniesli na kraj priznám sa nejako som zostala zaskočena ked pani povedala že máme príliš vysoke nároky fuu že budeme dost dlho čakat stále mi to behá po rozume to ako čo sme mali do tych dotazníkov napísat uviedli sme : od 0-3 rokov može byt poloromske a zdrave a možu byt aj surodenci v nižšom veku tak ake velke nároky som nepochopila ach jaj ved to či je polo alebo komlet romske nevedia ani oni iba podla farby pleti tak že aj tak nam vlastne možu dat romča ked nebude až moc tmave to sme tam ako takto mali do slova napisat 😕

tortelinka
22. nov 2011

@mana85 to nechapem, asi teta mala zlu naladu, ved vek 0-3 je velke rozpatie..z akeho si kraja?

mana85
22. nov 2011

@tortelinka Trenčianskeho kraja

cairka
22. nov 2011

@mana85 , podľa farby pleti to nepoznáš 😉 ja mám jednu polo a druhú celú a odtieň majú identický 😉

tortelinka
22. nov 2011

@mana85 to je sila!!! to uz fakt neviem co su volne poziadavky..asi do 18 rokov 😒

mana85
22. nov 2011

@cairka No ved o tom som písala ...

cairka
22. nov 2011

@mana85 , nepísala, ja mám obe tmavohnedé 😀 ale požiadavky nemáte náročné, teta možno zle kukla 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre