Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

meghan
2. dec 2011

@123sabrina Ahoj, ja som z TT kraja. v zozname cakatelov na adopciu som od juna 2010, mam podane na biele dievcatko 0-4 roky. Od augusta 2011som na 1. mieste nad 2 roky a na 5. mieste celkovo. Biele dietatka - dievcatka, ze vraj odvtedy neboli, ale romske, poloromske ano.

matax
2. dec 2011

@cairka kradnem vam tie linky, super piše:DD ulozim a prečitam:D dik

tortelinka
2. dec 2011

@dadenka1 pocnes? snad porodis, nie?

magimary
2. dec 2011

z toho vyššieho blogu: "Víš, maminko, ta paní si nás taky spletla. Říkala, ať vypadneme, že stejně nemáme peníze. Tak jsme jí je ukázali, a ona říkala, že jsme je beztak ukradli. A nechtěla nás pustit do obchodu samotné. Myslíš, maminko, že byste mohli dostat pod stromeček penízky? A dárečky byste si potom koupili sami? Vás si určitě s nikým nesplete.“
A starší dodal: „Tys nám připomínala, abychom nezapomněli na dobré vychování. A my jsme nezapomněli! Ale TA PANÍ zapomněla…asi jí to nikdo nepřipomenul.“

magimary
2. dec 2011

a z ďalšieho blogu:
"Když jsme přijeli poprvé za naší nejstarší přijatou dcerkou, bylo právě před Vánocemi. Na nástěnce visely zlaté rybky s přáníčky dětí. Tajně jsem nakoukla do toho jejího – je to tak lákavé „uhodnout“ její přání a jakoby náhodou jí ho splnit. Stálo tam: PŘÁLA BICH SI, ABI ZA MNOU PŘIJELA MAMKA. Sevřelo se mi srdce…"

zdroj: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/dagmar-ze...

matax
2. dec 2011

@magimary presne pri tomto (ten obchodák a romske deti) mi bolo mooc smutno :C, nespravodlivé veľmi.. ale ta pani pise dobre a pravdivo

mana85
2. dec 2011

Ahojte aj ja mam link na stranku návratu su tam publikacie ako : aj opustene deti potrebuju lásku alebo zvykame si jeden na druhého a ine je to fakt dobre hlavne pre tych ktorý ešte len začinaju alebo rozmyšlaju nad osvojenim alebo pestunskou starostlivostou od uplneho začiatku je všetko krasne popisane ...http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=57efd95ef711d...

moma80
2. dec 2011

@matax Ahoj, áno píšeme list na súd 2krát ročne. To ma potešilo,keď sa doba v pestún. ráta do doby predosvojitelnosti-to už splňame 🙂 Myslíš, že to nebude problém, keď otec vie tak v priemere raz za mesiac až 2 mesiace zavolať???-ja som počula, že rodičia nemôžu min.pol roka deti kontaktovať.Na Rozkvet by som prišla, ale až v januári, kde to presne máte??? a môžem prísť aj s detičkami????

moma80
2. dec 2011

@dia6 máme obe deti v pest.staroslivosti-sú súrodenci 🙂 Sú strašne zlatí, veľmi sa ľúbia, aj potrebujú, prehrajú sa spolu, aj tie,, lotrovinky "robia spolu, a ešte sa aj postískajú, keď sa chvíľu nevidia 😀 Myslím, že je to fajn keď sú dvaja 🙂 Začiatok bol ťažký, ale teraz fungujeme úplne super 🙂

matax
2. dec 2011

@moma80 aj s detmi, jasne 😉 . na ZŠ hore na Rozkvete, mat. centrum Včielka, prídte:D. My mame malu v pestu a este mi nic zo sudu neprislo, máme ju doma uz skoro polroka.. Oni mi napíšu, že to žiadaju? A kontakt 6 mes.- myslím, ze len osobný sa rata, neviem, ci aj telefonovanie..ak ti tu dakto neporadi, hádam na klube 🙂

moma80
3. dec 2011

@matax Mali by Ti poslať list zo súdu,správa sa píše ku koncu mesiaca marec a ku koncu mesiaca september-myslím že tento termín majú asi všetci, ale nie som si istá. Snáď sa to dozviem 🙂 , lebo mi to pripadá pritiahnuté za vlasy 😒 -Ďakujem, snáď sa teda stretneme 🙂

moma80
3. dec 2011

@vandijan Trošku áno 🙂 -viem, že to zvládneme 🙂 -už sú naši, len tá neistota..... 🙂

dadenka1
3. dec 2011

@tortelinka práveže len počneme.. pôrod čakám (teda veľmi dúfam) že bude niekedy okolo Vianoc... Ide to pomaly a mm nechce ustúpiť z požiadaviek... Musím byť trpezlivá

yukki
3. dec 2011

@matax u nás sa nič nepíše...žiadne správy,....alebo vlastne možno aj áno, ale ich nepíše pestunsky rodič ale ÚPSVaR...lebo dva razy za rok oni tu prídu a sa všetko možné vypytujú a sa to vypytujú z takého papiera a značia si odpovede....takže možno tu to oni píšu za nás.... 🙂

magimary
3. dec 2011

@yukki my sme mali pôvodne súd v BA5 a tam sa správy dvakrát do roka povinne píšu (vždy k prvému aprílu a k prvému oktobru), ale ako nám prehodili miestnu príslušnosť už sem k nám (čo je 21km), tak už je všetko inak... 😅 😝
tu u nás -na našom súde-nikto nikdy nepočul, že by pestúni mali niečo vypisovať (pýtali sa ma, že PREČO?!? že či aj bežný biorodič niečo vypisuje? a my sme tiež bežná rodina, tak nemáme čo písať 😅 😎)... tiež u nás píšu správu naše socky z upsvar-u (napíšu asi 5 viet a odošlú... a to tu ešte nikdy neboli...sem-tam mi pred písaním správy brnkne na telefón)...
ale keďže ja som odveký pedant a moralista, čo sa bojí ilegality, tak správy pekne poctivo dvakrát do roka píšem (máme to nariadené v rozsudku ako POVINNOSŤ) a posielam jeden exemplár na náš súd (kde si to ani len neotvoria-to už mám overené) a jeden "tetám" na sociálku, aby mali podklady k svojim správam 😉 😎

cairka
3. dec 2011

Ani u nás sa nič nepíše, ani v rozsudku nám to nenariadili, ani socka sa nejak nezaujíma, že by niečo písala 😕 ale sme priebežne v kontakte, takže možno píše, len o tom neviem 😝

pelikan8
3. dec 2011

@123sabrina Ahoj aj ja som z TT kraja.My sme v zozname od februara 2010,mame podane na biele zdrave dievcatko od 0-6 mesiacov,nam povedali ze budeme cakat asi 2 roky,no uvidime.

magimary
3. dec 2011

@cairka pokiaľ viem, tak ani tu na okolí to nikde nie je, iba na tom súde BA 5. 😝 /dokonca ani na ostatných súdoch v BA to nerobia/...

lenkove
3. dec 2011

kurnik sopa tie cakacky su ale dlhe 😠 😠

123sabrina
3. dec 2011

prosim vas ako to je pri babetku teraz uz davaju az tedy deticky ked bio nema nan pravo po 6tyzdnoch...som citala je to pravda aky je tam poostup.. treba aj navstevy alebo ako,dakujem

barbareta
3. dec 2011

@marti35 tak to doslovne bo mi sme koniec augusta 2010.

papajka76
3. dec 2011

@123sabrina ahoj my sme tiež z TT kraja do zoznamu sme boli zaradený od marca 2010 nám bolo jedno pohlavie dieťatka a chceli sme od 0 do 3 rokov....akurát ked som sa chcela informovať asi koľký sme v poradovníku v januári 2011 nám zavolali že majú 8 mesačného chlapčeka a či by sme sa nechceli prísť pozrieť ...a čo sa mi zdá ako zázrak presne do roka a do dňa sme mali doma zlatého anjelika 😉 .....máte záujem o biele dieťatko alebo na farbe pleti vám tiež nezáleží?

123sabrina
3. dec 2011

papajka76 hoj no same tt waw,,, no fajn do roka to jje radost my budeme este len zaradeny teraz decembri mame zaujem o biele dieta do6mes na pohl nam nezalezi vobec.len nech je zdrave ,ake cislo si bola ked ta zaradili ,takze asi tak rok sa caka.odkial ste

matax
3. dec 2011

@moma80 dik, ja som tak mala pred 3 rokmi s olim(marec/september), teraz ho mame uz ado..ale pri sarke od nas nikto nic nepýtal 😕

matax
3. dec 2011

@yukki ahoj, dik, u nás to pisavali aj z upsvaru aj my..ale teraz je akesi ticho :D

matax
3. dec 2011

@moma80 príd 🙂

123sabrina
4. dec 2011

ozaj nikdo nevie ten postup pri baatkach davaju ich ddomov hned alebo az o tie dva mesiace..

mana85
4. dec 2011

@papajka76 Ahoj tak to je super že si " tehulkovala " len o 3 mesiace dlhšie než je zvykom 😉
my mame take iste požiadavky ako Vy iba že sme z TN kraja tu je to vraj trošku pomalšie no ved uvidime ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre