Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
5. nov 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

dioliana1
5. nov 2010

@lenkove u nas bolo: ja povedala ideme pozrieť a syn berieme 😀 😀 😀 😀

5katarina7
6. nov 2010

@misula4660 a vám po celý rok čakania neponúkli žiadne dieťatko?Vidím,že žiadate novorodenca,ale nám psychologička povedala,že nám budú ponúkať aj dieťatko iných požiadaviek ako sme dali do spisu,ale že nevadí ak také odmietneme.

suezana
6. nov 2010

no kati, ja už čakám 7 mesiacov a neponúkli nič a máme dieťa do 3 rokov 😒

lenkove
6. nov 2010

@5katarina7
neviem ci vam budu nukat aj ine, to by nemali robit! nam povedali, ze to robit nesmu 😔 toto je podla mna to citove vydieranie, co spominala kanhwa a je zial, celkom realne a deje sa..

misula4660
6. nov 2010

@5katarina7 nie, nám neponúkli zatiaľ žiadne dieťatko....

lenkove
6. nov 2010

@misula4660
a ak sa mozem opytat, ktory ste kraj? Lebo niekde je to rychlejsie, niekde pomalsie.. uz si to tusim pisala, NR ci TT?

misula4660
6. nov 2010

@lenkove áno, sme NR kraj, ale keď sme boli prvýkrát na úrade, tak nám povedali, že tak do roka by sme sa mali dočkať...Tak uvidíme, no teraz keď som volala na posledy, tak povedali, že do Vianoc by nás mohli kontaktovať....Tak snáď áno...Ale na začiatku sme boli na nejakom 72.mieste, takže si myslím, že na to, na akom mieste sme boli na začiatku, tak to išlo celkom dobre...Aj keď tieto posledné mesiace sa mi dosť vlečú.... 😉

lenkove
6. nov 2010

@misula4660
ked tety povedali, tak sa isto ozvu! drzim palce! a tie posledne mesiace maju hodnotu desatroci 😀 😀 😀

misula4660
6. nov 2010

@lenkove 🙂 to máš teda pravdu, to majú....A ďakujem veľmi pekne... 😉

suezana
6. nov 2010

mám otázku: ako často môžem volať tetám, aby to nebolo príliš 😨 raz mesačne je veľa? vy ste sa ako často informovali?

suezana
6. nov 2010

myslím poradie - ako sa to posúva 😉

5katarina7
6. nov 2010

my sme tiež NR kraj,a tiež nám povedali taký rok čakania.Chystám sa v pondelok volať,lebo ani nevieme na ktorom mieste sme.@lenkove,nám hovorila psych.aj to,že také dieťatko,ktoré nemáme v požiadavkách,môžme odmietnuť,ale keby sme odmietli také,ktoré máme v požiad.tak padáme na koniec poradovníka.A ešte spomenula,že veľakrát sa stane,že ak ukážu nejaké dieťatko páru,tak sa im zapáči a zoberú si celkom iné ako si žiadali.

suezana
6. nov 2010

kati, to hádam nie, na koniec poradovníka 😕 😕 😕 😕

yukki
6. nov 2010

@5katarina7 a toto nám práve na úrade vraveli, že sa nemáme ničím takým nechať vydierať že to nie je pravda, vašim právom je odmietnuť dieťa a nepadnúť pri tom nikde na koniec, presne pred týmto nás varovali, že sa nesmieme dať do ničoho dotlačiť!

5katarina7
6. nov 2010

@suezana naozaj hovorila,že na koniec poradovníka.@yukki a ešte nám aj také tvrdila,že ešte sa im nestalo,že keď ponúkli dieťatko,že niekto by ho odmietol,lebo vraj všetky deti sú zlaté.Aj to mi pripomína citové vydieranie.

manulienka
6. nov 2010

Ahojte čakateľky! Čítam si vás sem tam a ja už len držím prsty všetkym, čo netrpezlivo čakajú na telefón. Ja som si už tým všetkým prešla a viem čo prežívate, akurát, že my sme čakali 3 roky na dieťatko a zdalo sa nám to nekonečne dlho. Teraz máme malého Šimonka, ktorý je u nás 2 mesiace.

dioliana1
6. nov 2010

@manulienka vitaj

suezana
6. nov 2010

manulienka 🙂

suezana
6. nov 2010

@5katarina7 mali by sme zistiť, či niekto aj odmietol, ano viem editka, nie?

suezana
6. nov 2010

@edit.ka, prosím, vieš sa k tomuto vyjadriť z vlastnej skúsenosti?

misula4660
6. nov 2010

Baby, ja si myslím, že to nemôže byť pravda a hovoria to len preto, aby čo najrýchlejšie vybavili žiadateľov...A inak poviem vám, že je to fakt nechutné citové vydieranie....A ako som tu čítala Editku, tak oni tiež odmietli a teraz im znovu ponúkli mimčo...Veď to nie je hračka, aby si sa rozhodla ako ti oni kážu, je to len na tebe, bude to tvoje dieťatko a musíš sa rozhodnúť podľa svojich citov..... 🙂

dioliana1
6. nov 2010

ja som odmietla ani som dieťa nevidela a som naďalej v zozname, teta na UP mi nehovorila, žeby ma dali na koniec...ked mi nukajú chlapcov a ja chcem iba dievča...

lenkove
7. nov 2010

dobre ranko!
ja som teda mimo z psychologicky, ktora pripravovala @5katarina7! Toto nielenze pripomina citove vydieranie, to aj prave citove vydieranie je! Oslovenie ziadatela konkretnym dietatom by malo byt podla poziadaviek.. Kedze tam po zrelej uvahe uvadzate ake dieta ste schopni prijat a dat mu vsetko co potrebuje.. Ale ked vas oslovia v case, ked ste deprimovani z cakania s dietatom, ktore nezodpoveda vasim poziadavkam, myslim, ze tam (casto) ziadne zrele uvahy uz nemaju miesto 😔 Najma ak je to sprevadzane komentarom, ze "padnete na koniec poradovnika"... 😔myslim, ze je v teme viacero bab, ktore museli z roznych pricin odmietnut a nikto nikam nepadol 😕

yukki
7. nov 2010

@5katarina7 ešte raz ti píšem, že to nie je pravda a proti takému postupu by ste sa kľudne mohli odvolať a v mihu by vás MUSELI vrátiť na tie popredné miesta. Pred týmto nás naša psychologička varovala, dokonca vravela Vy nemajte výčitky svedomia, ak dieťa alebo aj viac detí odmietnete, ide o vzťah na celý život a žiť s ním budete Vy a nie pani úradníčka! Ak by si už bola na prvom mieste a odmietneš, ponúknu dieťa ďalším žiadateľom (na druhom...treťom....mieste) a Ty ostávaš na prvom! Nič sa neboj, je to úplný blud čo Ti nakukala.

lenkove
7. nov 2010

Tak veru.. a je to nebezpecne (suhlasit s nejakym dietatkom, len aby nas neposunuli na koniec) hlavne pre to dieta!!!! Lebo ak ho nebudu rodicia plne akceptovat a vzdy tam budu vyhrady, cervicky 😔 tak to dietatko pociti... Nenechajte sa manipulovat.. Nie kvoli vam, ale kvoli tomu dietatku.. 😔

magimary
7. nov 2010

@lenkove nechcem vám brať ilúzie, ale niekde to fakt funguje tak, ako píše 5katarinka7 😔 ,
to ale nemení nič na veci, že je to ozaj nelegálne a teda trestné (lenže, kto by sa vládal odvolávať na súd, kvôli postupom na úrade? 🤐 , keďže často žiadatelia chcú ešte ďalšie dieťatko a tak sa boja, aby nabudúce nedopadli nejako zle 🙄 )
dokonca poznám aj prípad, keď po odmietnutí konkr. dieťatka, boli dotyční vyradení z poradovníka úplne (!), bolo to samozrejme úplne neprávom a potom ich tam vďaka iným zaradili späť (ale skoro s polročnou časovou stratou, a o citoch ani nehovorím)...ale naozaj PRAVDOU ostáva, že TOTO nie je DOVOLENÉ!!! a nie je to teda ani legálne!!!
ale...
(žiaľ) robí sa to... 😔 🙄 ☹
nie všade, ale niekde naozaj áno...

ani vyradenie, ani posunutie dozadu NIE JE povolené...
v tom má yukki pravdu, aj tí, čo teba (i mňa) školili, ALE... 😔

kanhwa
7. nov 2010

@lenkove no ja som to myslela tak, ze my ked sme si formulovali tie svoje predstavy o dietatku, tak sme to velmi zodpovedne zvazovali s ohladom na to, na co sa citime a co zvladneme. A tiez s ohladom na nase velke dieta, ktore uz mame, aby to bolo aj prenho co najlepsie. Takze s tym citovym vydieranim som to vlastne myslela aj tak, ako ty pises, ze ked prides uz pozriet na to bezbranne male krasne zive stvorenie, tak sa moze lahko stat, ze na vsetky predchadzajuce racionalne uvahy a pripravu zabudnes a vezmes si to dietatko len na zaklade momentalneho citoveho rozpolozenia, lebo ho tam proste nechces nechat. A to si myslim, ze nemusi byt dobre v konecnom dosledku ani pre to malicke. Samozrejme, ze nakoniec to moze byt aj tak to jedine prave dietatko, to nepopieram. Ale myslim si, ze do osvojenia clovek predsa ide nejako trosku viac aj racionalne a to hlavne taky clovek, ktory uz dieta alebo deti ma. To vsak neznamena, ze tej lasky pre buduce dietatko je menej.
No a myslela som to aj tak, ako som pocula taky pripad - ze zavolali ziadatelom, ze maju pre nich dietatko....no a dostali cas na rozmyslenie do dalsieho dna, lebo inak dietako poputuje do dojcaku. Tak toto mi pride ako citove vydieranie. Lebo potom aj ked clovek nie je predsvedceny, ze to dietatko si chce zobrat, tak ma taky pocit, ze je za jeho dalsi osud vlastne zodpovedny,..tak tohoto sa prave trosku bojim...
Peknu nedelu vsetkym prajem 🙂

kanhwa
7. nov 2010

@lenkove nam vyslovene povedali na urade, ze nikde nie je napisane, ze nam ponuknu take dietatko, ako sme uvidedli do ziadosti...

kanhwa
7. nov 2010

@suezana ja som prvykrat volala, ked nas zaradili do zoznamu a nechceli mi povedat, a druhykrat po pol roku a vtedy mi povedali, ale bolo okolo dost reci, ze to musia fyzicky spocitat a tak. ale nakonied som ich uhovorila...ale aj sa bojim volat skor ako zuciatkom bud. roka, podla tej ochoty....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre