Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadenka1
22. nov 2010

@smejka Dnes po ceste domov idem na nakup 😀

suezana
22. nov 2010

@misula4660 ahoj, nič nové???? 😉

smejka
22. nov 2010

@vivien2505 😵 ...no chlapci povyrastli tak zaciname druhe kolo kupovania 😉
@dadenka1 tak sa pochval co si nakupila Ondrejkovi/ Veronike? 🙂

lenkove
22. nov 2010

Dadenka aj ja som zvedava 😀
smejka, kuk @smejka 😉

kanhwa
23. nov 2010

Ahojte baby 🙂
Vcera som sa odhodlala volat na upsvar - dozvedela som sa, ze sme na 64. mieste. Na konci septembra sme boli 72. Som trosku sklamana, dufala som v rychlejsi priebeh...Neviete nahodou, ci je takyto postup standardny pre BA kraj?

Pozdravujem vsetky nakupne maniacky 😉 😉 😉

misula4660
23. nov 2010

@suezana ahoj zuzka. nie, ešte nemám nič nové, stále visím na telefóne, ale stále nič...nevolajú a nevolajú.... 🙂

suezana
23. nov 2010

... no si ma veľmi nepotešila ☹ že by sa nerodili detičky 😕
... ale musíš byť napätá... 😉 😵

cara5
23. nov 2010

Ahojte baby,
kanhwa ja som tam volala asi pred mesiacom, ale nechceli mi povedat poradie, tak som ti ani nepisala... skusim este v decembri... jak to robis ze ti to povedia? asi sa musim viacej snazit 😀
pamatam si ked si vravela, ze ste na 72 mieste, tiez som si myslela, ze teraz to bude nizsie cislo ako 64 ... asi neni teraz tolko deticiek ☹ ... alebo sa prihlasili ti, co si dali odklad 😖

dadenka1
23. nov 2010

Podla mna je teraz vseobecne strasne malo deticiek... My sme boli 60. v júli 2009, potom 54. vo februári 2010, potom 41. v auguste 2010 a nakoniec 39. v novembri 2010... Takže za rok a pol sme postupili iba o 21 miest... Čakala so aspoň za dva roky bábo ale vyzerá, že 😠 My sme TN kraj... Idem sa sťahovať do Nitry 🙄

kanhwa
23. nov 2010

@cara5 ahoj. Komu ty volavas? Ja pani Valekovej, lebo ju mame uvedenu na rozhodnuti. Volala som spolu 3x doteraz. V aprili, ked nas zaradili mi nepovedala, v septembri som ju pekne poprosila, nech to spocita, no a vcera mi hned povedala, ze to spocita a mam jej zavolat o 10 min.

@misula4660 vy ste uz prvi v poradi?

kanhwa
23. nov 2010

@cara5 este s tym odkladom - to 72. miesto v septembri bolo vratane 10, co mali odklad, teda vtedy to bolo prinajlepsom o 10 menej. to 64. teraz je tiez vratane tych, co maju odklad. ked som sa pytala, ze kolki maju odklad, tak mi pani nepovedala cislo, ale vraj vacsine z nich sa ten odklad v decembri konci.

misula4660
23. nov 2010

@kanhwa ešte nie sme prví, sme na 5. mieste....

kanhwa
23. nov 2010

@misula4660 tak to bude asi najdlhsie cakanie na svete teraz...tak nech rychlo ubehne a zvoni telefon 🙂

misula4660
23. nov 2010

@kanhwa ďakujem pekne... 🙂 a to máš naozaj pravdu, zdá sa mi to ako večnosť....

cara5
23. nov 2010

@kanhwa aj my volame p. Valekovej, mozno akurat maju vela roboty ked zavolame, zatial sme s mm nemali stastie, my sme volali tiez 3 krat... no sak uvidime, sak sa niekedy dockame 😅 uz aby to bolo 😉

dadenka1
24. nov 2010

@smejka
@lenkove Nekupila som nič, už tri dni sú v robote fofry, nestiham... Ale dám vedieť hneď ako čosi kúpim 😉

zuzu205
25. nov 2010

Ahojte ja som už mama 9 mesiacov krásneho syna....namá sa to podarilo po 1,5 roku dočkať sa vytúženého bábätka a to som neverila že sa to niekedy stane......Teraz si podávame na druhé🙂)))) Rada sa s Vami podelím o moje skúsenosti, ktoré boli teda strašnéééé...Ja som z NR kraja....Zuzu

zuzu205
25. nov 2010

@dadenka1 a prečo by ti nemala výsť adopcia??? Mne vyšla a naúpené som mala 2 roky predtým v.bec ako som začala o adopcii uvažovať...a to všetko...kočík, postieľku, veci na kúpanie, stoličku na papanie, flašky atd....všetko okrem vecí na oblečenie🙂))))

misula4660
25. nov 2010

@zuzu205 ahoj, som rada, že je tu niekto ako ja, pretože ja mám tiež už kočík a aj všetko nakúpené, asi cca pol roka a to sme ešte stále len v poradovníku, aj keď už konečne na cca 5.mieste. A môžem sa spýtať, prečo si mala strašné skúsenosti z NR kraja? Teda v čom? Ak môžem vedieť.... 🙂

5katarina7
25. nov 2010

ahojte,@misula4660 ak sa môžem spýtať,vy čakáte na novorodenca?@zuzu205 to by aj mňa zaujímalo,aj ja som NR kraj.

kanhwa
25. nov 2010

@zuzu205 gratulujem k syncekovi a prajem, nech ma co najskor sestricku alebo braceka 🙂
mna by konkretne zaujimalo, ze aku predstavu o dietatku ste si uviedli do ziadosti a nakolko sa naplnila. Teda z dnesneho pohladu sa urcite naplnilo vsetko, aj ovela viac, ale myslim tu povodnu predstavu, co ste napisali...

Baby shoppingove maniacky - ved je to len dobre, ze nakupujeme. Ked uz nie sme tehotne, tak sa predsa musime na to nejako pripravovat. Tym, ze sa chystame, nakupujeme, tak si udrziavame ten pocit, ze sme v ocakavani a dietatko coskoro pride. Ja osobne som teraz v ovela intenzivnejsom ocakavani ako som bola pocas skutocneho tehotenstva. A nasa dcerenka je velmi realne uz davno s nami, i ked sa este nenarodila, ba mozno ani este nebola splodena 😉

Nechcem nakupovat akurat uplne babetkovske veci, ale to sa bude dat aj nejako narychlo snad. No a este kocik sa bojim kupovat vo velkom predstihu, kvoli zarucnej dobe. Ale ked uz budeme v prvej desiatke, urcite aj kociar objedname - vybraty uz mame asi rok 🙂

5katarina7
25. nov 2010

@kanhwa ja som zatial len pár vecičiek kúpila,ale teraz ma začína chytať tá nákupná mánia 😀 Aj ja kupujem trošku väčšie vecičky,lebo do nich dorastie,keby sme dostali maličké bábo.Kočík a tie väčšie veci si kúpime,keď už budeme niekde vpredu 🙂

zuzu205
25. nov 2010

@kanhwa Je dakujeme no ja som mala poziadavku na dieta biele po oboch rodicoch a zdrave...nakoniec nas oslovili po vyse roku ze maju pre nas chlapca ma 4 tyzdne otec je neuvedeny ale ze obaju su biely a maju stredoskolske vzdelanie...ked sme maleho zbadali na fotke okamzite peletela iskra a hned sa hrnuli za nim do DD.......no to bol pocit ako by sa nam narodil...uzasny...manzel bol cely bez seba a to ani nesuhlasil s adopciou chcel zit bez deti a teraz sa od maleho nepohne ani na krok..........ja stale tvrdim ze nas maly je dieta v prvom rade vymodlene......nijak inak si ani nedovolim tvrdit ze to bolo 🙂)))

zuzu205
25. nov 2010

@misula4660 No neviem to cakanie sa mi zdalo strasne zdlhave...snazili sme sa to aj nejako cez znamych a ich znamych posunut ale jednoducho nedalo sa......mi sme isli do poradivniku vr.2008 a boli sme na 35 mieste...ja som im tam volala do tyzdna aj 2-3x...boli so mna zufale tie zienky.......No strasne sa mi zdalo to nekonecne chodenie do psychoporadne a potom to cakanie......ale vyplatilo sa......🙂

zuzu205
25. nov 2010

@5katarina7 No ja som pri prvom chcela dieta do 2 mesiacov.....z vlastnej skusenosti Vam mozem povedat ze maly mal 4 tyzdne ked sme zacali chodit do DD a 2 mesiace ked sme ho uz mali doma na pobyte a skoro 5 mesiacov kym prebehli vsetky sudy.......a podla maleho uz teraz viem a mame poziadavku na druhe dieta ale to chcem iba z porodnice......mne proste ten mesiac co som nepoznala mojho synceka tam strasne chybal......kto to nezazije nepochopi...neviem ci vies o com pisem....

zuzu205
25. nov 2010

@misula4660 No ako uz pisem tie sudy...strasne ...maleho nam ponukli a dokonca este nebol pravne volny...tvrdili ze na 99 percent sa ho ta dotycna vzda.....samozrejme som si neuvedomovala do coho idem ale druhy krat uz takto neriskujem.....vies co som prezivala ked ta neprisla skoro na sud??? Ja som ho uz mala doma a este stale nebolo iste ci je pravne volne.......strasneee psychiatria......mam znamu ktorej dali takto dieta a ta co ho porodila(inak ani nebudem nazyvat tie zeny, lebo to nie su matky) tak sa nakoniec po 5 tyzdnoch rozhodla ze ho chce spat a mojej znamej ho zobrali.......tiez jej tvrdili ze sa ho na 99 percent vzda a nestalo sa tak........Preto mam poziadavku na druhe dieta biele po oboch rodicoch ahlavne pravne volne........

marketka1
25. nov 2010

Ahojte mami shoppingove maniacky 😉
Ja som tiež nakupovala také veci ako fľašky, hračky, podbradníky, nočník no malé prkotiny čo nestoja veľa. Oblečko mi odkladala sestra po deťoch, aj to nesadlo presne na dané roč. obdobie.
A všetko ostatné potrebné sa kupovalo za pochodu v čase IA a čakania na PO (ono kým k vám príde to dieťa od prvého kontaktu to je tak cca 3 týž. až mesiac niekedy aj dlhšie)
A my mami nabité extra energiou v tom čase dokážeme aj nemožné 😉 😉 (vymaľovať poprestavovať atď.) len aby bolo všetko čo najlepšie 😉 ono niekedy to nakupovanie skôr je ukľudnujúce no verte že v čase čakania na PO sa pri tých nákupoch aspoň trošku ukľudníte,odviažete od myšlienok čo teraz drobec robí, kto sním zaspáva? kto ho drží na rukách? plače? či spí? nie je hladný? netreba ho prebaliť?
a je dobré tento čas práve stráviť takým veľkým nakupovaním teda aspoň pre nás bolo😉

zuzu205
25. nov 2010

@suezana Ale ba ked preniknete hlbsie do tejto problematiky tak zistite ze deticky sa rodia a na 10 deti pripadne iba jeden romsky novorodenec.........vela deti sa rodi to som zistila, vela utajenych porodov je ale je aj obrovska korupcia........preto sa na rad casto my smrtelnici dostavame az v poslednom rade..........niekedy by som mala sto chuti vykricat do celeho sveta kolko ludi poznam co si dieta "vybavili"..........staci nejaky pan podnikatel co da domovu stedry sponzorsky dar a dietatko je do par tyzdnov u nich doma.......prepojene DD a UPSVaR......

zuzu205
25. nov 2010

@marketka1 Ja suhlasim s tebou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre