Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lulucertik
19. máj 2012

@misula4660 jééj veľká gratulka 🙂

dioliana1
19. máj 2012

@misula4660 gratulujem

dioliana1
19. máj 2012

🙂 takto hladam zuby

najjulinka
19. máj 2012

@dioliana1 náš overal chlpáč...

karkana
19. máj 2012

@misula4660 krááásna fotka,fuuuuu, 🙂 🙂 človeka až hreje pri srdiečku,ked si predstaví, že tieto detičky budu vyrastať u rodičov,ktorí ho budú ľúbiť nadovšetko 🙂 🙂

misula4660
19. máj 2012

Všetkým Vám veeeeeľmi pekne ďakujeme....
@karkana veru, my si už ani nevieme predstaviť život bez neho, je to ten najkrajší pocit, aký môže človek cítiť - lásku ku svojmu milovanému dieťatku.... 🙂

lulucertik
19. máj 2012

@dioliana1 júúúj nádherná bambulka 🙂 😵

dioliana1
20. máj 2012

Všetkým ďakujeme 🙂 🙂 🙂

yukki
20. máj 2012

Je perfektná. A vaša celá rodina tiež....všetci.

maznacik007
20. máj 2012

@dioliana1 nadherna bambulka... 😵 😵 😵

vesticka
21. máj 2012

Ahojte všetci netrpezliví čakatelia 🙂 . Nedá mi to musím sa s Vami potešiť o svoju radosť. Dnes sme sa dozvedeli, že sme už 11ty v poradí na našu vytúženú dcérku 😵 . Tak sa to od januára pohlo o 5 miest. Keby sme chceli chlapčeka tak sme už druhí, ale my si počkáme na naše dievčatko. Taká som rada, lebo jarná depresia sa ohlásila (všade samé detičky a tehuľky) aspoň sme už znova o čosi bližšie 🙂.
Prajem Vám všetkým, aby Vám to skoro ubiehalo. Nech sa tu už všetci môžeme radovať... 🙂 🙂 🙂

vesticka
21. máj 2012

@mysiak001 vy ako ste na tom?

raza
21. máj 2012

@vesticka tak to je naozaj krásna správa 😉 a hneď je deň krajší, že ? 😉

lubka1709
21. máj 2012

Postupili sme o 16 miest za pol roka

dioliana1
22. máj 2012

@lubka1709 v našom kraji je to tých 30 miest ročne...

fontana
22. máj 2012

@misula4660 ako dlho ste čakeli na to krásne dieta,mi sme este len teraz začali s prípravou,zajtra mame 3 sedenie a 2 návštevy u nas doma za sebou.

misula4660
22. máj 2012

@fontana ahoj. čakali sme cca 21 mesiacov, ale aj keď sa nám to zdala nekonečne dlhá doba, to čakanie naozaj stojí za to..... 😉

fontana
22. máj 2012

@misula 4660 tak to teda verím, 🙂 ,ak sa možem spýtat,odkial si,ja som z východu.

lubka1709
22. máj 2012

@dioliana1 Tak to som prepočitavala a tak mi to aj vychadzalo že tak 30miest za rok

vesticka
22. máj 2012

@raza veru tak, aj keď viem, že nás ešte čaká dosť mesiacov čakania, tá nádej, že sa to hýbe je na nezaplatenie 🙂

vesticka
22. máj 2012

@lubka1709 Ale to je celkom dobré číslo 🙂 Držím palce nech sa to nespomalí... 😉

mysiak001
23. máj 2012

@vesticka zatial nic nove co mi je divne ale po 4.6 ideme do KE sa opytat ci sa to pohlo z tych co boli s nami su jedni uz v prvej 3-ke a nm dopis neprisiel este stale ze sme v 5-ke :( Zato sa pojdeme pytat.

Akurat uz na mna dolahol stres zo statnic a z toho ze nemam pracu a tak podobne

yukki
23. máj 2012

@mysiak001 , štátnice urobíš. S prácou to môže byť ťažšie, zatiaľ ale v lete si vari niečo nájdeš. A Váš poklad už tu na vás niekde čaká, už sa narodil, len sa kolo neho ešte zrejme robia papiere...keď už ste v prvej 5-ke, môžu Vám z košíc zavolať aj dnes. 😉

lenkove
23. máj 2012

@mysiak001 uplne suhlasim s yukki... Drzim silnokansky palce 🙂

fontana
23. máj 2012

@mysiak001 mysli pozit.určite bude vsetko ok.ja som tiež momentalne bez roboty,po dvoch neuspešných ivf a stále sa teším čo príde,aj to čakanie jehrozné,ale hadam výsledok za to bude stáť.Musíme byt optymisti. 😀

siska25
23. máj 2012

Ahojte, možno sa to tu už niekde písalo, ale chcela by som sa spýtať skúsenejších. V pondelok nám bolo doručené rozhonutie o zaradení do zoznamu čakateľov, s tým, že tam bolo spomenuté niečo v tom zmysle, že sa môžme odvolať, resp. prísť si dať potvrdiť právoplatnosť. Vzdať sa odvolania nestihneme, keďže do 15 dní sa určite nestihnem dostaviť na úrad. Ale čo znamená, že si mám dať potvrdiť právoplatnosť. Musíme ísť osobne na úrad. Tiež by ma zaujímalo, že keď sme už zaradení do zoznamu, či nasledujú nejaké ďalšie kroky alebo nám už len zostáva čakať tá dlhá doba, kým sa dostaneme na radu. My patríme pod Trenčiansky kraj teda čakať budeme veľmi dlho, ale teraz nám to až tak veľmi neprekáža, keďže sme sa týždeň pred vydaním záverečnej správy z prípravy dozvedeli, že čakáme bábo, adopciu ale určite nebudeme rušiť. Ďakujem za radu

kacena4
23. máj 2012

@siska25 gratulujem k babatku nech sa mu v brusku dari a tiez aj k pevnemu rozhodnutiu ist do adopcie aj napriek vlastnemu dietatu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vesticka
23. máj 2012

@mysiak001 Júj neboj sa nič. Všetko dobre dopadne. 🙂 Aj práca bude! Mne je tiež dosť zle, keď si predstavím, že budem musieť odísť od bábätka po pol roku do práce, lebo inak to neprežijeme. Ale človek nikdy nevie. Ja som veriaca a preto si stále vravím, že Bohu nič nie je nemožné. Neviem ako si na tom ty, ale ver v to pozitívne a ono sa to tak potom stane. 🙂
Inak je to veľmi zvláštny pocit, keď si predstavím, že už by sme boli skoro na rade ( druhí na chlapčeka), ale máme na to vážny dôvod, prečo sme sa rozhodli pre dievčatko. Tak nech to vaše chlapčiatko už doletí s tým bocianom ku Vám. 😉

lubka1709
24. máj 2012

@vesticka Tak dufam,že sa to nespomali a pôjde to tak ako teraz

little_bubu
24. máj 2012

Zdravim, o par tyzdnov zanesieme papiere a mali by sme byt zaradeni do zoznamu cakatelov. sme z ba. neviete kolko sa teraz priblizne caka (na dietatko do roka)? Odporucate navstivit klub nahradnych rodin ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre