Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
20. jún 2012

@fredinek Moja mama tiež hurá hurá aj svokra reagovala pekne. Ostatné okolie skôr rezervovane, ale keď videli moje nadšenie (a blesky v očiach) , už si nechali pochybnosti pre seba 😀

fontana
20. jún 2012

@dioliana1 aká je krásna,očkatá,také slniečko 😀

kanhwa
20. jún 2012

@dioliana1 Boze ta je kraaaasna - okaňa 🙂

lulucertik
20. jún 2012

@dioliana1 júúúj nádherná je bambulka 😵 😵 😵

franzziska
21. jún 2012

jaj enchapem preco nas sytem je takyto..je tu tolko dobrych zien co by chceli deti a este aj urobit taky dobry skutok..a stat to zdrziava..chce to asi dost sil vydrzat tolko rokov kym daju rodine dietatko..ach jo 😔

yukki
21. jún 2012

@franzziska nie je to až také strašné, niektoré páry nečakajú vôbec
To len dopyt po zdravých bielych novorodencoch vysoko prevyšuje ponuku, a na tých sa potom preto musí čakať dlhšie. Ono nie štát vyrába tie deti..... 😉

dadenka1
21. jún 2012

@franzziska no štát by som až tak nevinila... ak prejdeš prípravou, do mesiaca môžeš byť mamina... skôr ide o to, na čo si trúfaš.. 😉 lebo ako píše @yukki , bieli novorodenci sú v kurze 😀

iveta70
21. jún 2012

a to nie kazdy biely novorodenec ja zarukov zdravia...ani nahodou

magimary
21. jún 2012

@iveta70 , Ivi, POTVRDZUJEM!

lenkove
21. jún 2012

ale každé dieťa je zárukou , ak už ničoho iného, tak aspoň neustálych nových podnetov 😎 a srandy a lásky 😎

papajka76
23. jún 2012

@dioliana1 jaj tá je krásna okaňa 🙂 🙂 🙂

mana85
25. jún 2012

Prosím Vas neviete ako to je ak sa dietatko berie z porodnice do osvojenia mame aj my narok na prispevok k narodeniu dietata ? Prosíím držte päste zajtra ideme do nemocnice pozriet chlapčeka dnes rano nam volala teta z kraja ak bude po zdravotnej stranke ok tak snaď pojdeme domov traja 😉 , (ale to asi nie ) najprv musime všetko pokupiť ked koncom mája nas zaradili do poradovnika teta na soc. to videla na 2-4 roky a zrazu po mesiaci telefonat ... 😉 Ale pravdou je že mame jednoduche požiadavky vlastne len to aby bolo zdrave a dufam že bude ...

yukki
25. jún 2012

@mana85 poradiť neviem ale...usmievam sa! nech vám to zajtra vyjde ako si sami predstavujete!

maznacik007
25. jún 2012

@mana85 mas narok len na prispevok pri narodeni dietata co je 151, 37 EUR s pravoplatnym rozhodnutim sud o zvereni

na priplatok k prispevku vo vyske 678,49 Eur tak na ten narok nemas...

nech to dobre dopadne..

cairka
25. jún 2012

@mana85 , krása, po mesiaci čakania a novorodenec 😵 😵 😵 tak nech si padnete do oka zajtra 😉 😵

aidilka
25. jún 2012

@mana85 Super, drzim vsetky palce, aby to vyslo!!! A aky ste kraj? U nas v BA vraj z porodnice ani nedavaju ☹

matax
25. jún 2012

@mana85 jeeej, zo srdca gratulujem 😵 , nech to zajtra dobre dopadne 🙂

lubka1709
25. jún 2012

@mana85 držim palčeky a blahoželám

mysiak001
25. jún 2012

@mana85 Blahozelam a trimem palce

yukki
25. jún 2012

@mysiak001 myšiakovci a Vy čo-zatiaľ nič? 😉

mana85
25. jún 2012

@aidilka Kraj sme TN

mysiak001
26. jún 2012

@yukki zatial nic asi sa niekto vratil uvidime snad sa nam ozvu kazdu chvilku

homeopatka
26. jún 2012

Ahojte 🙂 viete mi niekto povedat aky musim mat prijem aby som mohla dostat dieta? Som zivnostnik takze danove nemam slavne.

yukki
26. jún 2012

@homeopatka tam sa nestanovuje nijaká pevná hranica. budú preverovať, či dieťa dokážeš uživiť-napokon, mnohé ženy ostanú s dieťaťom na materskej-rodičovskej dovolenke, iba s rodičákom....takisto ak si ho ideš brať sama, tak trošku zisťujú aj, či Ti bude mať kto pomôcť, a to možno aj finančne, keby taká potreba nastala, ak si idete brať dieťa ako partneri, tak sa prihliada na spoločné príjmy do domácnosti... proste tam presná hranica nie je. Ďalej je podstatný rozdiel-a nie len finančný-či si dieťaťtko beriete do adopcie alebo do pestúnstva...... na tú Tvoju otázku nie je jednoznačná odpoveď.

homeopatka
26. jún 2012

Dakujem 🙂

mana85
26. jún 2012

ďakujem všetkym za podporu .... Ňo a babatenko je zlatunke strašne ale strašne malunke mierne "opalené " (veď je leto 😉 )od zajtra rana do druheho dňa budem s nim v nemocnici a buduci tyžden by nam ho mohli dať domov čo je super ale mam obavu s toho že bio-mama ma až do sudu o predosvojeni pravo si ho vziat nazad a hoci nema podmienky pren vytvorene dietatko by nakoniec skončilo v domove alebo u pestunov ked že nebude pravne volne 😕 ako by nestačilo že odišla z nemocnice a podpisala už raz papiere hmm no snad si to nerozmysli ...
Ma tak napadlo že my vlastne s mužom mame idealne manželstvo 1.10.11 sme sa vzali kôli dietatu aby to šlo lahšie a ak šecko dobre dopadne tak za 9 mesiacov od svadby mame babo doma ako naozaj 🙂 heh jaj len nech to dobre dopadne

homeopatka
27. jún 2012

drzim palce 😲

dia6
28. jún 2012

@mana85 Tak nech sa vám to podarí 🙂

dia6
28. jún 2012

@mysiak001 Jéj (ja som si až teraz prečítala tvoju správu z 14.júna).
Daj vedieť keď zavolajú. Teda ak náhodou medzitým nevolali.

lulucertik
28. jún 2012

@mysiak001 ako si na tom , už, či ešte nič ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre