Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cristala
21. feb 2013

karkana, nam nechceli povedat, na ktorom sme mieste, vraj nech uz nevolam, vraj ked budeme 5. v poradi, tak sa nam ozvu. Potom sa zrazu ozvali, ze sa narodil chlapcek, ci mame zaujem 😕 Vobec sme to este necakali, nic sme nemali pripravene. Nedali nam vopred vediet, ani to, ze vsetci pred nami mali zaujem o dievcatka a nam to bolo jedno.
Mala som co robit, aby som do 2t. vsetko nachystala

mysiak001
21. feb 2013

@cristala To poznam 🙂 ale uznaj stálo to za ten stres 😵

karkana
21. feb 2013

myslíte, že máme šancu aj ked sme 4,že nám môžu zavolať?jasné, iba ked odmietnu pred nami, ale my máme z celého slovenska požiadavku,nebudú nám volať len z nášho okresu? nie?

najjulinka
21. feb 2013

@karkana myslim, že malokedy si niekto obmedzi, že chce zo svojho okresu.. .a neviem ake mate ostatne požiadavky, ale tak predpokladam, že bude z vašho okresu....

vesticka
21. feb 2013

@karkana juj to je super, ze ste sa posunuli. My sme tiez boli v oktobri 6ty, ale na dievcatko. No a odvtedy ziadna zmena uz 4 mesiace 😢 . A pred nami su uz len na dievcatko v rade, takze neviem neviem, ci sa dockame este toho roku pri takom tempe. Ale ved radsej nech su tie dievcatka so svojimi maminami, pokial sa o ne dokazu postarat.
Velmi vam drzim palce nech to uz rychlo zbehne 🙂.

iwusa
21. feb 2013

@karkana trošku som nepochopila tvoju otázku, že či myslím práve toto dievčatko zo Žiliny. Keďže sa narodila v ZA kraji, tak najskôr ju budú riešiť "doma" a ak by nebol záujem, tak potom oslovujú žiadateľov v ostatných krajoch a ak by neuspeli ani celoštátne, tak sa rieši formou medzinárodnej adopcie. Ale keďže sa jedná o novorodenca, tak určite nebude mať núdzu o budúcich rodičov. Ešte aj k tomu, že v ZA kraji sa čaká na miminko aj 3 roky.

milenka74
22. feb 2013

@karkana myslim ze dietatko sa vzdy riesi najskor v tom kraji kam patri.My co sme mali mali doma tak nikto nemal zaujem v za kraji,lebo bolo romske tak potom ju posunuli do ineho kraja a tak hned na druhy den prisli buduci rodicia.

cristala
22. feb 2013

@mysiak001 určite ano, je to nas anjelik a od prvej chvile som mala pocit ze je náš 🙂

mysiak001
22. feb 2013

@cristala No nas anjelik sa prave rozhodol kopat tatu do brucha 😵

yukki
22. feb 2013

@mysiak001 tata teho zneseeeeee....

martinka254
22. feb 2013

Dobrý deň, veľmi sa ospravedlňujem, že Vás otravujem, ale mám na Vás obrovskú prosbu s takým malým srdiečkom, že mi pomôžete. Som študentkou na vysokej škole Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v odbore sociálna práca. Som v treťom ročníku, takže pracujem na svojej bakalárskej práci (dotaznik je určený pre náhradných rodičov, osvojiteľov, pestúnov). Avšak všetky organizácie ma odmietajú s tým, že takýchto žiadostí je milión, tak som zašla až do takého krajného riešenia. Viem, že Vás s tým pravdepodobne obťažujem, no ak by ste boli ochotní mi vyplniť dotazník veľmi by ste mi tým pomohli. Dotazník je anonymný. https://docs.google.com/forms/d/1tmxlCu-qiOpb4L...

maznacik007
22. feb 2013

konecne iny typ formulara.... co sa sem dava.... nastastie dnes rano mam ok naladu...

baby aj chlapci vyplnajte....

@martinka254 hadam jedina pripomienka ze niektori su tu aj taky co su aj osvojitelia aj pestuni... my sme napr. aj bio rodicia aj pestuni... ale to sa dalo tam dat...

maznacik007
22. feb 2013

@karkana zavolat mozu... aj ked ste stvrty... kludne mozu mat ti pred vami aktualne nevhodne obdobie na prijatie dietatka .. to sa niekedy stava... uvidis... ale v kazdom pripade ste coraz blizsie k cielu

yukki
22. feb 2013

@martinka254 a ty si to dávala aj do inej témy pod iným nickom toto, nie? Mne tam bars nesedí aj tá otázka, že zakrúžkovať zmysle života....šak o tom sa píšu romány, to sa jedným cieľom nedá veľmi vyjadriť, aj keď je tam možnosť iné ale....lebo napríklad keby jediným zmyslom bolo len pomáhať deťom opusteným tak sme matky Terezy všetky, niekde v krajinách tretieho sveta a nie tu....neviem, no
ale skúsim poobede vyplniť. keď sa s opustenými deťmi vrátime z vonku

mysiak001
22. feb 2013

@martinka254 Vypnené. Držím palce na štátniciach.

V jednej knihe od Douglasa postavili počítač aby odpovedal na otázku zmysla života a vôbec. Výsledok bol 42.
😀

yukki
22. feb 2013

@martinka254 vyplnené. opustenmé deti sa pomaly obliekajú.

cairka
22. feb 2013

@martinka254 , hotovo. Vcelku by ma zaujímali výsledky výskumu 😅 a ich interpretácia teda

martinka254
22. feb 2013

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za vyplnenie dotazníka, ak Vás zaujímajú výsledky tak to nie je problém a potom ich pošlem.

mysiak001
22. feb 2013

@martinka254 no mna by aj praca zaujimala

5katarina7
22. feb 2013

@martinka254 vyplnené 🙂

papajka76
22. feb 2013

@martinka254 vyplnené aj mňa by zaujímali výsledky

papajka76
22. feb 2013

@karkana to je super 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to bude už coby dup a možno sa nenazdáš a zajtra ti zavolajú 😉

suezana
22. feb 2013

@martinka254 vyplnené 😉

morisa
22. feb 2013

@martinka254 vyplnene 🙂

kacena4
24. feb 2013

@mata71 krasny clanok a myslim, ze veeelmi pravdivy. ja si myslim, ze ak niekto caka 3-4-8!!! rokov na dieta je to vec rodiny a jej poziadaviek. nie "nedostatku" deti. tych je dost, len ich nik nechce 😝

yukki
24. feb 2013

@kacena4 súhlas.
Detí sú. Aj biele sú. len zas nemajú dobré "kádrové profily" a podobne...
Možno lepšia spolupráca úradu s neziskovkami by trochu pomohla.

mana85
24. feb 2013

@martinka254 vyplnené 😵

mata71
24. feb 2013

@kacena4
@yukki aj spolupráca krajov,,,je fakt že prví desiati nemaju zaujem a 20 može mat,,,,,

yukki
24. feb 2013

A možno by pomohli aj stretnutia žiadateľov s náhradnými rodinami, aby videli trebárs aj deti od závislých biomatiek....deti iného etnika....deti ktoré v začiatkoch boli nejako zdravotne znevýhodnené.........aby proste videli, že z nich sú milované pekné decká-šak nech aj nie dokonalé, ale milované

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre