Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zuzubabo
9. apr 2013

Ahojte 🙂, dlho som tu nebola, možno si ma už ani nepamätáte, ale musím sa vám pochváliť, lebo sme sa rozrástli 😉 a k Paľkovi pribudlo krásne dievčatko Simonka.

lenkove
9. apr 2013

@zuzubabo Zuzka, ja si pamatam ;) Som rada, ze si prisla a k dcerke blahozelam!

cairka
9. apr 2013

@zuzubabo , gratulujeme k prírastku 😵

@lenkove , no hádam je to teraz už iné v domovoch, dúfam. V článku píše, že má 28 rokov, takže za tie roky hádam nejaký posun nastal. Ináč čo chodia ku nám do škôlky domováci, tak sú oblečení pekne. Ale pamätám, aké oblečko mala Vaneska pred tými 6apol rokmi....len teda bábätkám to bolo jedno, hlavne že sú oblečené, ak také obnosené mali naozaj aj školáci, tak to muselo byť ozaj na figu 😖

lenkove
9. apr 2013

@cairka aha, vidis, ten udaj o veku som zachytila asi len podvedome. 🤐 tak som mala pravdu...

5katarina7
9. apr 2013

@zuzubabo gratulujem k malej 😵 😵 😵

iwusa
9. apr 2013

@tromboska ahojček, ja som neni z Košického kraja ale bližšie info ti môžu poskytnúť @vikad @mysiak001 alebo @lillik3 hádam sa skontaktujete 🙂

tromboska
9. apr 2013

@iwusa dakujem

fiona123
9. apr 2013

Ja sa obesím kým skoncime pripravu. Este sme len zacali a ide to pomaly ☹

milenka74
9. apr 2013

@fiona123 ono sa to rozbehne,ked sme to my zvladli s 3 detmi :5rocne,rocne a dvojrocne 😀 😀 😀 som prebalovala popri tom 😀

kiaramia
9. apr 2013

...prepacte, ze pisem tak neskoro a teda uz trochu mimo temy, ale v praci zacala byt okolo mojho stola panika, tak som musela povypinat 😀
@lenkove chcela som ti este podakovat, super si to napisala, musim uplne suhlasit🙂 A ten pribeh, ktory si sem dala je na jednej strane smutny, ale podla mna to dievca vyzera super... na to, ze pochadza z takeho prostredia predpokladam, ze patri k tym stastnejsim...

kiaramia
9. apr 2013

ehm, nemyslim "vyzera" vyzorovo, ale celkovo🙂 Normalne dievca zaclene do spolocnosti...

iwusa
9. apr 2013

dievčatá, až teraz som sa dozvedela, včera sa našiel v BA chlapček v hniezde záchrany 🙂 @goralka ty si sa dlho neozývala, ako ste na tom???

iwusa
9. apr 2013

oprava @goralenka ako ste na tom???

vesticka
9. apr 2013

@tromboska ahoj ja som tiez z Kosic. My sme adopciu zacali riesit v juni 2011, dohodli sme si pripravu na UPSVaRe a v juli sme zacali so sedeniami. Trvalo to tak asi 2,5 mesiaca, stretavali sme sa skoro kazdy tyzden na hodinku, dve. Potom psychologicka skompletizovala spravu a 12. oktobra sme boli zapisani do zoznamu ziadatelov o adopciu. Povedali nam, ze vzhladom na nase poziadavky: dievcatko, biele, zdrave, do pol roka budeme cakat dlhsie cca 2 roky a mozno viac. Na chlapceka sa vtedy cakalo tak okolo roka. Teraz to, ale zda sa ze ide hodne pomalsie. A aj v zozname je omnoho vacsi pocet parov ako ked sme boli zaradeni my. Napriklad poradovnik na dievcatko sa od novembra minuleho roka neposunul ani o miesto a na chlapceka tam bol nejaky mierny posun. Takze ak zvazujete adopciu netreba az tak dlho otalat, lebo kym sa do poradovnika dostanete, tak to nieco trva a dost to vsetko predlzuje cakanie. Ale su kraje, kde cakaju na dietatko aj dlhsie. Tak drzim palce, nech sa spravne rozhodnete 🙂

goralenka
9. apr 2013

@iwusa nechcem moc verejne.. ale v kratkosti, my uz davno mame syna ..krasneho, zdraveho, dokonaleho.... 😵 teraz ma 6 tyzdnov a pozname sa od jeho jedenasteho dna.. uz sme mali aj vikendovy hostovsky a od tohto piatku budeme uz doma spolu naveky 🙂
len som sem nemala moc cas prispievat...

dorota23
9. apr 2013

@kiaramia ahoooj, my sme na tom tak, ako si pisala ty - mame bio dieta a chceme si jedno adoptovat. predtym som si vela veci zistovala, nastastie viaceri kamosi maju adoptovane deti. ked sme sa stretli s jednym z nich - otcom dvoch adopotovanych deti, povedal nam pamatnu vetu - on a jeho brat mali uplne rovnaku vychovu, su biologicke deti a jeho brat dopadol hrozne - nebudem popisovat. dalsi kamarat na to, preco si chcu adoptovat dieta, ked mozu mat vlastne povedal: lebo chcem dat dietatu sancu. tiez ti niektori ludia povedia: lebo deti je na svete dost a nie je nevyhnutne mat dalsie vlastne 😉 tolko spektrum nazorov. my sme boli na priprave v Usmeve, bol to uzasny kurz, ktory mi osobne velmi pomohol aj ako bio mame a som stastna, ze som ho absolvovala. Moj nazor je taky: teraz je to s detmi v DD inak, do 6 rokov su v profi rodinach, na Usmeve sa konaju pravidelne stretnutia nahradnych rodin, v pripade akychkolvek problemov sa mozes obratit na skusenych, ktori tym a tym uz presli. Mozno niekto uzavrie, ze su to teoreticke nazory, priznavam, ale chcela som sa podelit o to, ako to vnimam ja. 🙂

tromboska
9. apr 2013

@vesticka dakujem Ti velmi pekne za informacie.
. Zelam vsetko dobre. Dakujeeem. 🙂

mata71
9. apr 2013

@iwusa jaaaj už nech ma malinky maminku... 😉
@goralenka 😵 😵 teším sa...

iwusa
9. apr 2013

@goralenka jeeeeeeeeeeej, no to je krááááááááásne, gratulujem 🙂 zo srdiečka gratulujem, tak nech máte drobečka už doma a nech je všetko tak ako má byť. úžasná správa!

fontana
10. apr 2013

@tromboska ahoj,aj mi sme z KE kraja,na adopciu sme sa začali pripravovat vmaji min.roka a od 6.8.2012 sme v poradovníku.Povedali nám,že čaket budme asi cca rok,rok a pol.Tak uvidíme,skoro polovicu mame za sebou.Tak len čakat a tešit sa 😀...

vesticka
10. apr 2013

@iwusa joj iwuska tak to cakate uz tiez dlho. No my by sme mali mat aktualizaciu v oktobri a tak sa modlim, ze by sa stal zazrak a to nase bambuliatko prislo k nam do toho oktobra. No bude to ako ma byt a raz sa urcite dockame 🙂 vsetci! Velmi drzim palce, aby ste sa aj vy uz cim skor dockali. Kolki ste vlastne v poradovniku?

vesticka
10. apr 2013

@tromboska nemas za co 🙂, keby ta este nieco zaujimalo spokojne sa ozvi...

lillik3
10. apr 2013

.... Súrne!!! Hľadá sa Arabelin prsteň 😀 ...

mysiak001
10. apr 2013

@lillik3 ak najdes pozicaj

iwusa
10. apr 2013

@vesticka no nam sa to tak rychlo zomlelo dnes, že psychologička mala volny termin, tak sme boli dnes na aktualizacii. skoro dve hodinky sme pokecali ako stary znami, povedala, ze je s nami spokojna, este si napise spravu a tu jej budeme musiet prist podpisat, ale to je malickost. Ozaj dnes nam hovorila novinku, teda pre mna to bola novinka, lebo ked sme si robili pripravu tak to tak nebolo. Ide o to, ze ked dostaneme mimi, tak nas urad vyradi z poradvnika ale napr. ak za 2-3-6 mesiacov si povieme, ze chceme aj druhe, tak treba si nanovo podat komplet vsetky papiere, ziadost, ved vieme o com hovorime a aj potom si budeme musiet spravit aktualizaciu (nie nanovo 26 hodin). Takže celkom v pohode, čo hovoríte?
Veru, rýchlo nám to prešlo a už je to čoskoro 24 mesiacov. Pre mňa je najdlhší asi posledný polrok, lebo sme veľmi blízko a zároveň daleko, chápete. A konkrétne sme 4. na dievčatko a už 2. na chlapčeka 😉 😉 😉 tešíme sa, len nech sa to už pohne smerom k nám.

vesticka
10. apr 2013

@iwusa tak to je skvele 🙂 ste ozaj uz tak blizko. Moznoze do leta sa to aj podari. Kiezby, velmi by som sa potesila 🙂.
A chapem, ze ako sa citis. Pre nas je uplne nepochopitelne, ze sme sa za 5 mesiacov neposunuli ani o miesto. A to sme teda este nevolali tento rok, lebo viem, ze jeden par je prvy v poradovniku na dievcatko a neboraci uz 5 mesiacov maju vsetko pripravene na prijatie babatka a nic. Tak to musi byt ciste psycho. Zato my vieme, ze sme este daleko, kedze sme 6ty. Ale raz pride rad aj na nas 🙂...
No a to je super, ze bude stacit uz len aktualizacia. Ved nas poobracali dost nie?

vesticka
10. apr 2013

@lillik3 aj ja by som ho chcela 🙂. A vy ako stojite?
@mysiak001 aj ty sa pochval Misko, co malicky rastie a prospieva?

lillik3
10. apr 2013

@vesticka ...netuším lebo som od januara nevolala... Len som bola po neúspešnom telefonáte smutná... 01/2013 sme boli 8 ale myslím,že sme sa vôbec nepohli čo má dosť hnevá,teda ani nie hnevá ale som sklamaná... Preto SÚRNE HLADAM ten ARABELIN PRSTEŇ 😀

tromboska
10. apr 2013

@fontana dakujem za info a drzim palce 🙂

iwusa
10. apr 2013

@vesticka veru aj my mame uz nejake tie veci nachystane, bala som sa, ze mi to nebude robit dobre, chodit okolo toho ale "zablokovala" som sa a nevsimam si to. My sme sa od zaciatku roka nepohli, absolutne. Som sa trosku spoliehala teraz na jarne obdobie, ze sa budu rodit letne deticky ale nic. ani hniezdo nepipa u nas v TT a od minuleho leta ani utajeny nebol. Dnes som zrovna hovorila psychologicke, ze ma potesia, ak budem planovat letnu dovolenku a z uradu mi naburaju plany, to budem prvykrat stastna ak mi nevyjde more 😀 😀 😀 inak a psycho este hovorila, ze doteraz mavala ludi na aktualizacii v stave uz nakontaktovani alebo uz s mimi, ale ze tento rok ani oni sami nechapu na urade.
takze baby, navzajom si drzme paste 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre