Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
21. máj 2013

@zwalsh aj nás najprv kontaktovali na dvojičky,mňa to veľmi lákalo lebo to bol párik,no mm uvažoval triezvejšie ako ja a mal strach z dvoch bábätiek naraz a ešte k tomu by som bola väčšinou sama na ne a tak sme odmietli a nešli sme sa na ne radšej ani pozrieť,no mňa to dosť zobralo vtedy ale na druhej strane by sme teraz nemali našu malú princeznú bez ktorej si to nevieme ani predstaviť 😵
Tie detičky čakali na iných rodičov takisto ako aj tento chlapček a vy sa dočkáte vášho drobca,držím palce aby to bolo čím skôr 😉

mata71
21. máj 2013

jááj maminky,tatko,,,ako pekne tu píšete,,,,,
Na buduci mesiac nás čaka aktualizacia včera padlo rozhodnutie že ideme dalej ....a to vdaka aj Vám všetkym čo nás podporovali...
Stretla som jednu maminku čo čakala teraz v maji 3r v poradovniku a teraz čaka na dcerku 4tt. za nejake 2 tt si ju zoberu domov,,,,novorodeniatko,,,,, 🙂

goralenka
21. máj 2013

@zwalsh pozri..ak to tak necitis, pockaj si na svoje dievcatko...my sme mali v poziadavkach dost prisne podmienky - biele zdrave novorodena... tetuska nas vysmiala, ze to sa teda nacakame..
volali nam po roku a pol s tym, ze nam ponukli dievcatko... podla fotiek krasne ale .. matka na drogach, syfilis, hepatitida... dlho som rozmyslala, bala som sa do toho ist.. jeden lekar nam povedal ze to bude ok, dalsi nas varoval, ze riskujeme psychicke problemy u malickej.. a ja som ju odmietla este skor, ako som jej dala sancu a videla ju... strasne som to oplakala ale aj ked som zacala uvazovat tak, ze ved tie choroby aj tie drogy v tehotenstve zvladneme, stale som mala pocit, ze toto NIE JE moje dietatko.. odmietli sme s tazkym srdcom...
o par tyzdnov nam volali zase s dievcatkom - matka pre istotu alkoholicka, co je horsie ako drogy... zase sme sa ani nestretli . to nebolo moje dieta
no a potom prisiel telefonat... chlapcek z anonymneho porodu, podla info biely a zdravy.. no, zdravy ako zdravy, narodil sa ako silne podvyziveny a nikto mi nevedel povedat rizika...a pri anonymnom porode nikto nevie, ake choroby sa z toho vykluju....a aj s tym etnikom - matka mohla byt biela, ale otec?
ale - ja som nejak podvedome tusila, ze TOTO je moje dieta... isli sme ho pozriet a ked som ho videla, malickeho, 11 dnoveho, podvyziveneho, v porodnici bokom od ostatnych deti . nepytaj sa ako, ja som proste VEDELA ze to je moje dieta... vytuzene, vymodlene...a bolo mi jedno, co ta podvyziva narobi, ci je zdravy, ci ma bieleho aj otca...bolo MOJE, bez otazok, bez podmienok...
siel do profirodiny, chodili sme za nim kazdu chvilku asi 35 km hore dolu.. prvy navstevny pobyt, prvy vikend, prva spolocna noc.. a potom jedneho krasneho dna sme si ho priniesli natrvalo.. ma 3 mesiace a je laskou nasich zivotov...bez podmienok, bez strachu, proste je NAS
mali sme neskutocne stastie, ze malicky je uplne zdravy.. aspon teda zatial a neskutocne krasny
a ako bonus, ze proste uz niekde hore je rozhodnute - on je cely moj manzel.. ale uplne cely.. ludia, ktori vedia, ze je adoptovany, ti uplne nechapu.. ako sa tak mozu podobat.. a ti, ktori to nevedia, tych to ani nenapadne...a nieco ma aj zo mna...on bol stvoreny pre nas!
a vies kto s nim bol v profirodine? to prve dievcatko, ktore sme odmietli...a vies co sa stalo? pani, ktora ho prijala za svoje a ktora tiez vedela, ze to je JEJ dieta, ta pani je uplne ako keby ju porodila.. tiez neskutocna podoba...a nieco ma aj z jej manzela... ta malicka nebola moja, ona odzaciatku bola ich.. ja som si len mala prezit pocit, ze dieta odmietnem... prezila som si, aby som o to viac citila, ze nas syn je nas...
ak to tak necitis, pust ho, on si najde svoju mamu.. na teba caka ine babatko, kde budes VEDIET ze je tvoje.. a bude ti jedno ci biele ci cierne ci zdrave ci chore...a budes ochotna prejst za nim aj pol sveta...ver mi 😵

zwalsh
22. máj 2013

@goralenka Ahoj goralenka, ďakujem ti veľmi, veľmi pekne za tvoje slová a poci. Verím, že pomôžu aj ostatným. Len škoda, že som si to neprečítala v noci, ke´d som nemohla spať, bola by som aspoň trochu pospala. Ďakujem ti veľmi pekne. Vieš, čo ma najviac mrzí? Že sa tieto najdôležitejšie veci nerozoberajú na príprave, je mi jedno koľko peňazí je za pestúnstvo, to sa dá zistiť na internete.ˇPríprava nebola zlá ale rozhodne nás nepripravila na to. A čo sa týka odmietnutia, máš pravdu, asi je lepšie, že sme si tým prešli. Naivne sme si mysleli, že budeme spať, keď sme to rozhodnutie urobili. Ale opak je pravdou. Aj som na sociálke povedala, že si trochu musíme poliečiť srdiečko. No nič, včera som telefonovala s mojou naj kamarátou z Kanady a tá mi povedala, že ak má byť náš, tak by bol alebo aj bude. Je zvláštne ako sa niektoré veci v živote zvrtnú tak, že ti kompletne zmenia život. S manželom sme mali na druhej strane včera taký pekný večer, aký sme mali, keď sme boli do seba úplne paf. Možno aj to k tomu patrí, opora, je to taký trochu test manželstva. Prajem ti aj celej rodine veľa požehnania vo všetkom. Pekný deň.

zwalsh
22. máj 2013

@mata71 Mata, držím vám palce a vydržať. Už teraz sa teším, ako to budeš všetko popisovať.

iwusa
22. máj 2013

baby, máte niečo nové??? ;)

zwalsh
23. máj 2013

@iwusa Ahoj Iwusa, nové nie je nič u nás nič, len sme už oplakali a pustili chlapčeka, ktorého sme boli pozrieť. Dnes som tak blúdila po koníkovi a našla tam krásne fotky jednej malej princeznej a už sa teším, až nám zavolajú, že majú pre nás dievčatko. Naša malá sa dnes tiež zobudila v dobrej nálade a hovorí: vieš mami, ja chcem malé miminko ale chcem,aby bolo pink (malá hovorí anglicky tak teraz pletie oba jazyky) a keď som jej povedala ružové, tak povedala, áno žurové 🙂) tak dúfam, že bude ružové a nie žúrové 🙂) Pretože sme sa len nedávno presťahovali do nového väčšieho bytu ( z 50m2 do až 65m2) dostala som chuť to tam dokončiť, zajtra ideme do Ikea a konečne dokončíme kuchyňu, aby až drobček príde, som mohla mať čas len na obe dievčatká. A tiež začnem háčkovať...Pekný deň.

karkana
23. máj 2013

@iwusa 😉 nevolajúúúúú? a nevolajú,,,,,,

moischaaa
23. máj 2013

@iwusa Iwusa vy uz cakate na telefonat ? drziim palce nech to je co najskor 😵
@zwalsh vsetko pride neboj urcite ked to ma byt vase dietatko budete to citit hned 🙂
my uz mame po priprave a sme v poradovniku takze my sme uplne na zaciatku 😀 teda na konci 😀 a my budeme cakat urcite 1-2 roky

dalia246
23. máj 2013

ahojte,este sme nezacali ani pripravu a tety z uradu nas boli vcera navstivit ako byvame,tak zvyknu chodit este pred pripravou?

lubka1709
23. máj 2013

@dalia246 Ahoj chodia aj u nás tak boli

suezana
23. máj 2013

@goralenka jéééj, to si pekne napísala 😵 😵 😵 ozaj sa malý podobá na mm??? ja chcem fotoooooo (čakám na skype 😀 😀 😀 😀 )

nana39
23. máj 2013

@goralenka Krásne si to napísala 🙂 , nenadarmo sa hovorí , že naše deti sa nám rodia zo srdiečka 🙂 🙂 🙂

iwusa
24. máj 2013

@moischaaa ďakujem, veru čakáme a sme ako na ihlách, stále nič. Silou vôle sa snažím rozcinkať telfón 😀 😀
@karkana nevolajuuuuuuuuu a nevolaju. ta Trnava je ako začarovaná!
@zwalsh asi to tak malo byť s tým chlapčekom, jednoducho keď cítite ako rodina, že to má byť dievčatko, tak si počkajte na krásnu princezničku, neboj dočkáte sa, veď my všetky koniec koncov 🙂 a páči sa mi, že hľadáš pozitíva. vidíš, zostal ti čas na dokončenie bytu, doladenie detailov a prípravu na drobčeka. aj my máme zatiaľ z detskej skladisko (kočík, postieľka atď.), už sa neviem dočkať, kedy ju budeme malovať na dievčenský alebo chlapčenský štýl. Cítim však, že skôr ten chlapčenský 😉 čo sa týka háčkovania, aj ja som skúšala, také jednoduché ako čapica alebo šál ale strašne dlho mi to trvá. Parí sa mi z hlavy od sústredenia, prsty odkrvené a ide mi to ako slimákovi 😀 a pritom sa mi háčkované a štrikované vecičky veľmi páčia!

vargatomas1
24. máj 2013

už máme končne po poslednom súde a už je to za nami súúúúúúúper veľmi sa tešíme a neviete mi niekto poradiť? máme už po súde o osvojení a potrebujeme zmeniť krsné meno ako mám napísať tú žiadosť a aké doklady treba ešte k tomu? je to spoplatnené? dakujem

mmacca
24. máj 2013

@vargatomas1 Je potrebné ísť na matriku, tam sa vyplní žiadosť. Platí sa poplatok, už neviem presnú sumu. Súhlas musí podpísať aj manžel. Určite treba právoplatný rozsudok.

vargatomas1
24. máj 2013

@mmacca dakujem veľmi pekne

dzordza
27. máj 2013

ahojte my sme si podali ziadost o adopciu v januari tiez o babetko biele neromske zdrave prave prebiehame v psychologickej priprave na babetko sa vraj strasne dlho caka chceli by sme dievcatko ale nie je podmienkou.kto ma ake uz s tym skusenosti-

zwalsh
28. máj 2013

@dzordza Ahoj, záleží to z akého kraja si. Ty si asi košický, tam to nie je také zlé, prešovský je horší tam sa čaká na zdravé majoritné bábätko 5 rokov. Až sa skončí príprava tak vás budú kontaktovať z kraja, aby ste si mohli osobne prevziať rozhodnutie, že ste zaradení do zoznamu žiadateľov. Ak si neprevezmete osobne, čaká sa 15 dní na právoplatnosť. V prešovskom kraji, keď sme šli podpísať toto rozhodnutie, nám hneď ponúkli bábätká, ktoré pred nami 166 žiadateľov buď odmietlo, aby ich nekontaktovali, lebo to nebolo v súvislosti s ich požiadavkami. Nám hneď na tejto schôdzke ponúkli detičky, lebo naše požiadavky nie sú také prísne. Ale musím povedať, že počas kurzu sme tiež svoje požiadavky veľmi upravili. Taktiež mi pomohli komentáre profimamičiek tu, kde napríklad opatrujú bábätká aj drogovo závislých bio matiek a tak sa ani toho nebojíme. Tak vám prajem veľa trpezlivosti pri dokončení prípravy a hlavne veľa potešenia z čakania.

zwalsh
28. máj 2013

Jéj, žienky, čo sme srdcovo tehotné 🙂) a čakáme na svoje bábätká, teraz som čítala, že sa diskutuje v jednej téme, poďme odo dneška myslieť a hovoriť iba pozitívne. V diskusii sú hlavne snažilky, ale TO SME MY TIEž🙂) takže kto sa pridá? Ja si už teraz predstavujem ako tá tehulka teraz čaká naše bábo, ako je pekne chránené od všetkého zlého, lebo ho vlastne čAKáME MY a my sa staráme o to, ako vyrastá v brušku, ako sa krásne narodí a ako rýchlo ho uvidíme. Bude krásne, a aj napriek tomu, že istý čas nosila iná žena, bude naše a zdravé, a my sa oň budeme vedieť postarať. A budú s ním v puberte iba také normálne puberťákoviny ( z ktorých vyšilujú všetci rodičia) a tak veľmi sa tešíííím, že spoznáme úplne presne to pravé dieťatko. Pekný a pozitívny deň ďalšieho srdcového tehotentsva 🙂)

lillik3
28. máj 2013

KOSICE .... chalan 2 a baba 15 😀 😀 😀 😀

iwusa
28. máj 2013

@zwalsh pekne si to napísala, takto nejako by to malo byť, žiadne stresy, nedočkavosť, depky ale krásne pozitívne myslenie. Snažím sa každý deň vo všetkých smeroch ako sa mi len dá 🙂 ja som to už písala, ale my s manželíkom neviem kde ten náš drobec je, či je a aký je veľký, resp. maličký ale už teraz ho strašne moc ľúbime <3

@lillik3 tak to fantastický posun, gratulujem, blíži sa to, začala by som pomaly ale isto vybavovať miminkovské veci. kedy si volala naposledy? a aké ste mali vtedy číselko? strašne sa teším, juch juch

lillik3
28. máj 2013

Koncom marca a na chalana sme boli 8 a na babu myslím 24... Kokso .. som sa od šťastia rozplakala ked mi to tetuska povedala 🙂

mata71
28. máj 2013

@lillik3 no chlapec to istíííí...........tešim sa.

lillik3
28. máj 2013

@mata71 .... Ja tieeeez

iwusa
28. máj 2013

@lillik3 a ty si volala alebo oni tebe?

lillik3
28. máj 2013

@iwusa .... Ja...a povedala som si ze este pred letom si zavolám a potom to nechám až na vianoce ... A aha ho... 🙂 🙂 🙂

moischaaa
28. máj 2013

super baby pekne sa to tu rozrasta 🙂 drzim palce nech mate cim skor doma tie vase ratolesti 😵 uz sa tesim ked aj ja budem moct napisat ze sme v prvej desiatke 😀

iwusa
28. máj 2013

@lillik3 super supeeeeer, fakticky ale nech sa na mňa nehnevajú, takúto dôležitú vec by Vám mali hádam oznámiť, no nie? te je trošku smutné ale inak výborné správy.

lillik3
28. máj 2013

@iwusa .... Možno nie sme dlho druhý 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre