Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

moischaaa
1. jún 2013

baby na ten prispevok fakt nemame narok ?? ako je to mozne , ja som pocula ze ak je anonymny porod tak vtedy by mal byt, pripadne este aj ine moznosti su .. ale nemam to overene 🤐

matax
1. jún 2013

@moischaaa vraj preto, ze sa neda zdokladovat podmienka, ze matka chodila pocas tehotenstva do poradne- ze splnila podmienku ucasti na preventivnych prehliadkach.. 😕 blbe , ale tak mi to vysvetlili 😠
asi nemohli udelit vynimku 😕 😕 😠 😠 asi by to bolo pre nich komplikovane 😕 😠 😠 ale podla mna by tiez mali mat nr narok na daky prispevok pri zvereni (pri pestunstve je okolo 300 eur, pri osvojeni nic)

lalus
1. jún 2013

@moischaaa ja tiež viem také zdôvodnenie ako @matax 😝

moischaaa
1. jún 2013

tak toto je neuveritelne 😔 ako fakt socialny system na jednotku 😠 ...

5katarina7
1. jún 2013

@moischaaa ano aj my sme dostali len to kočíkové ten vyšší príspevok nie 😒

matax
1. jún 2013

@5katarina7 niektori nedostanu ani ten zakkladny prispevok pri narodeni, kedze si beru starsie dieta 😠
len pestuni prisepevok pri zvereni.. osvojitelia nic..len ti, co maju miminko- ten kocikovy nizsi

5katarina7
1. jún 2013

@matax ano viem aj nám hovorili,že do pol roka sa to má stihnúť.No je to nespravodlivé 😒

zwalsh
2. jún 2013

@dadenka1 Link skopírovať nie je problém len ja mám excel súbor v mojom pc a musím ho dať niekam na internet a potom dať Link a toto neviem

zwalsh
2. jún 2013

PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
Naozaj nás tu nie je viac aby sme mali viac info?

123sabrina
2. jún 2013

PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca

lulinko
2. jún 2013

ahojte.aj my s manzelom si chceme adoptovat dietatko🙂,prosim co nas caka?.ako dlho budeme asi cakat?dakujeem

zwalsh
2. jún 2013

@123sabrina vdaka tak to je u vas rychlovka. Asi sa po 25x prestahujem 🙂

zwalsh
2. jún 2013

@lulinko ahoj najprv socialka v mieste bydliska, okres, kde povedia vsetko, potom navsteva tetusiek, potom kurz, vsetci tu doporucuju neziskovky, na socialke to tiez ponuknu a potom hupsky do poradovnika a tu k nam na Konika aby sme sa z toho cakania nezblaznili. That's it akoby povedal môj mm. 🙂

lulinko
2. jún 2013

zwalsh dakujem pekne🙂,dufam ze budeme vyhovovat tetuskam🙂

123sabrina
2. jún 2013

@zwalsh ale prave ze sa to nehybe teraz 🙂

peja
2. jún 2013

Ahojte, tiez by som sa rada pridala do tejto diskusie. Som "stara" konikarka 😎 ale roky som tu nebola. Niektore rozhodnutia skratka musia dozriet 🙂 Nikdy by som si nepomyslela, ze skoncim prave v takejto skupine, ale vyzera, ze je to tak. Ina cesta k babatku pre nas zatial neexistuje. Potesim sa kazdej skusenosti, rade povzbudeniu... 🙂

mijamijuska
2. jún 2013

nam ked dali vediet že maju babetko pre nas tak ...sme hned na druhy den išli na navštevu.....babetko malo .....necele2 tyždne novorodenec...museli sme ju najpr mi vidiet a rozhodnut sa či ju chceme...ale na prvi pohlad som videla že patri k nam....bola prekrasna moja chcela som ju ihned doma ...ale socialna povedala ze tak to nechodi...musi prist kontrola na vas ,,a vidiet ako bivate ako mate zariadene...a v akom prostredi bude to dieta zit.....a ake ma vybavenie v detskej izbe.kontrola prebehla v poriatku...na druhi den sme po malu išli a priviezli sme si ju doma.bol to najkrajši pocit to že som sa v tej chvili stala maminov........

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska aahoj, v tej inej téme píšeš že máš už dve detičky?

mijamijuska
2. jún 2013

no....ano tento pišem o dcerke lebo to bolo len nedavno ..a synček už ma8rokov ...som si povedala ze popišem cestu k dietatu co bolo len nedavno.

mijamijuska
2. jún 2013

čo je natom že mam dve deturence....hm

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska no že to je super!

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska napíš dačo viac, akí sú, ako sa darí v škole a tak... 🙂

mijamijuska
2. jún 2013

su krásny .....robia nam iba radost..chlapcovi to v škole ide ..sme normalna rodinka mam detički po ktorych som tužila.

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska no super! 🙂

mijamijuska
2. jún 2013

ešte vam chcem povedat mile baby ...adopcia je normalna vec........netreba sa obavat že napr...to dieta bude ine ...nieeee...ako si ho vy vychováte takeho ho budete mat.Detom treba davat len vela lásky a porozumenia.A to najpodstatnejšie MILOVAT ICH S CELEHO SRDIECKA

peja
2. jún 2013

@mijamijuska tak to je super, ze ste si mohli zobrat take malinke miminko. Aj ja by som chcela novorodeniatko. Len som zvedava, co vsetko s tym suvisi, ake su tam podmienky a rizika.... A vsetci rodicia adopciatok maju moj velky obdiv...

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska a staršieho chlapčeka ste si brali akého veľkého? či tiež novorodenca?

mijamijuska
2. jún 2013

NIE ......novorodenca ale mal 2 mesiace bol to tiež drobec......

cairka
2. jún 2013

@mijamijuska , prečo svoje milované deti zamlčuješ vo fotoblogu? Píšeš tam, že si zatiaľ bezdetná 😝 v máji 2013 registrovaná...

yukki
2. jún 2013

@mijamijuska no fakt, veď 27.mája píšeš že si zatiaľ bezdetná.......to sa hocikomu za 5 dní nepodarí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre