Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
10. jún 2013

prosim vas ktora to je s trnavskeho kraja co je v tabulke toto Trnavský.....................18.5.2012.....................25.6.2012.............(dieťatko doma za pár dní) chcela by som sa jej nieco opytat dakujem

karkana
10. jún 2013

@belaanabela nešla som sa vynadívať aj s mužom na fotky, 😉 taká je malá zlatá, ale navzájom sa utešujeme, že už nebudeme snáď dlho čakať 😕 ,niekedy mám zmeškaný hovor, neznáme číslo, ale hádam by len skúsili volať znovu,to sú už také drobnosti, na ktoré myslíme, boooože, niekedy sa aj smejeme už na sebe,

pelikan8
10. jún 2013

Láska naša!!!!!

lillik3
10. jún 2013

@pelikan8 .... Malinka je naaaaadhernaaaaa 🙂

zwalsh
10. jún 2013

@123sabrina Moses sa opýtať aj mna a ak si prečítaš stránky predtým tak tam píšem a nie len ja že sa to niekoľkým stalo tak rýchlo práve pri podpise keď nám ponúkli dieťatko ktoré všetci predtým odmietli ak je to toto co ta zaujíma

zwalsh
10. jún 2013

@karkana neboj vidím to na leto ešte si s kočíkom pekne posedis pri čítaní Mama a ja na lavičke keď bude maličke spinkat 🙂 aj ja sa teším na novinky od teba potom to tu oslavime 🙂

zwalsh
10. jún 2013

Bude KÔŇ Párty 🙂

123sabrina
11. jún 2013

@zwalsh llen som chcela vediet kto je ta trnavacka

zwalsh
11. jún 2013

@123sabrina ak sa ti sama ozve tak OK ja by som to viedla v takej neutrálnej úrovni iba ako orientačnú vec. Chcem aby slúžila pre dobrú vec a tak niekedy musím dodržať loajálnost. Máj sa pekne

mana85
11. jún 2013

@zwalsh @123sabrina dievčence Trenčiansky kraj som 😅 nie Trnavsky
sabrina myslím že si sa ma už pýtala ohladom malého , ale kludne sa pýtaj ....

123sabrina
12. jún 2013

@mana85 aha tak to bolo o tebe ? lebo som sa cudovala kto mohol mat za mesiac s tt kraju babo 🙂

123sabrina
12. jún 2013

@pelikan8 kristinka je krasna ........... 😉

zwalsh
12. jún 2013

Tak čo máte nové dievčatká? Čo Košice? a BB už zvonil telefón? Nemôžem sa dočkať.

zwalsh
12. jún 2013

@pelikan8 No tá je ale krásavica 🙂 Nech sa vám všetkým darí 🙂

karkana
12. jún 2013

@zwalsh nie nezvonil,,,,, 😒 koncom júna budem volať, len dúfam, že aspoň o jedno sa posunieme,ale musím 😅 pekne čakať,raz už len zavolajúúúúúú

zwalsh
12. jún 2013

@karkana tak ja sa zajtra za teba pomodlim ešte som sa nemodlila za zazvonenie telef´onu to bude premiéra 🙂 😉 peknú nocku

iwusa
12. jún 2013

@karkana jooooooj moja aj my čakáme na telefonát ako na spasenie... už nech to je a tiež ak nič, tak na konci júna volám. daj vedieť potom, čo nového 😉

mysiak001
13. jún 2013

Ahoj čo máte nové? Maťkovi rastú ďalšie klovaky teraz horné

ozujskova
13. jún 2013

prepacte ze sem pisem aj ked nemam adoptovane dietatko nam pan boh doprial tri lasky zdravucke a preto som mu chcela podakovat a pomoct nejakemu dietatku co nema maminu ci tata a zobrat si ho...lenze nie na stalo ale na sviatky,vylety ci predlzene vikendy..kupit mu pomocky do skoly ci novu tasku...ja by som si ho aj osvojila ale je nas vela a nedaju mi dietatko ked too bude financne ltt..da sa dietatko osvojit aj takto len ako kamarat ci taka akasi citova pomoc?..snad ma neodsudite ze to chcem takto ale predsadoba je zla a mat 4-deticky je vela tak aspon takto chcem pomoct nejakemu dietatku prezit detstvo c pomoct v starte do zivota..

vandijan
13. jún 2013

ahojte, tak náš prvý srdiečkový má už 9 rokov, on bol úplne ako z bruška po 9 mesiacoch, tak rýchlo to letí, dúfam že sa dočká tento tok aj druhého srdiečkového bábätka, sme zapísaní od 01/2012 presne neviem dátum, a teraz sme k 13.06.2013 78. v poradí 🙂 v ZA

vandijan
13. jún 2013

jééj sa to posunulo o 5 miest 😀

zwalsh
13. jún 2013

kraj .......................deň zápisu ..................posledná aktualizácia ..........poradie
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami aj pozasatavené, nerátam ich)
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca
Trnavský.....................18.5.2012.....................25.6.2012.............(dieťatko doma za pár dní)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
KOSICKY.................12.10.2011.....................7.6.2013................D-5
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
Nitriansky .....................28.7.2011......................3.6.2013...........15
Žilinský .........................január 2012...............13.6.2013.............78

zwalsh
13. jún 2013

@vandijan vďaka za info a nech to rýchlo beží

zwalsh
13. jún 2013

@mysiak001 ahoj no ty si tu dlho nebol? A koľko má teraz malý? A koľko tých zúbkov má šelma jedna zúbkatá 🙂 tak nech mu už vylezu aby ste sa vyspinkali. Posielame pozdrav

zwalsh
13. jún 2013

@ozujskova možno by som sa obrátila na nejakú profi mamičku ta by mohla vedieť myslím ze návšteva DD je dovolená aspoň si tak pamätám z Čiech a ak máš naozaj záujem dať aspoň niekedy rodinu nejakému dieťatku tak je to veľmi pekne daj nám vedieť ako si dopadla. Pekny den

vandijan
13. jún 2013

@zwalsh Ďakujem aj tebe 🙂

inak bábätko okolo 3 rokov je u mňa stále bábätko, ako môj drobec, ktorý je už veľký chlap, aj keď niekedy sa rád mojká ako bábo. za 4 dni máme klavírny koncert, hrá prekrásne, a chodí na klavír už tretí rok, inak nemusíte sa báť, ak mu poviete že je narodený zo srdiečka a nie z bruška, ja som mu to povedala, lebo my si neklameme a máme nádherný vzťah.

dadenka1
13. jún 2013

@ozujskova neviem či by to bola citová pomoc.. skôr by bolo asi viac rozhodené... začalo by túžiť byť uplným členom vašej rodiny, ale sníček nesplniteľný... ale možno sa mýlim..

ozujskova
13. jún 2013

@dadenka1 toho sa bojim aj ja...neviem...vobec neviem... 😢

maznacik007
13. jún 2013

@ozujskova tak ako to chces nie je u nas mozne ... deti do 6 rokov by mali byt umiesntene v profesionalnej rodine ... a u nas sa do detskych domovov neda len tak prist ....

jedine co je mozne riesit tymto smerom je tutorstvo ale to je mozne jedine u vacsich deti puberta plus ... a s ludmi kde maju vytvorene vazby ....

ak chces pomoct mozes oslovit neziskove organizacie u vas v okoli usmer ako dar ci navrat a spolupracovat s nimi ako dobrovolnik ... a pod .... alebo oni maju rodiny o ktore sa staraju a vedia to nasmerovat ... ze kde co treba a pod...

ale take ze na vianoce a sviatky si bra je pre tie deti nevhodne ... a ani sa to u nas nerobi ... ale napr. je take ze organizuju tabory pre tieto deti a da sa ist tam pomoct .... a ak clovek nadviaze kontakt s dietatom podotykam starsim a bude ho chciet podporit tak to sa da riesit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre