Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
17. jún 2013

@vemido Júj my sme na bociana čakali 20 rokov a prišiel 🙂 nečakane. Keď sa tak pozerám na deťúrence adopčiatka tak vôbec neverím, že sú adopčiatka. Myslím si, že po adaptačnej fáze, ktorá je aj u detí sú to proste naše deti. Tak sa neboj, tipujem to vaše čísielko na veľmi pekné. Ja by som tam zavolal už teraz, nečakala by som do októbra. Možno bude veľké prekvapko.

mana85
17. jún 2013

@zwalsh ďakujeme .... 😵

pelikan8
18. jún 2013

@mana85 Všetko naj naj naj prajeme!

vandijan
18. jún 2013

@mana85 všetko dobré želám Kubíkovi a hlavne šťastný život s rodinkou

mysiak001
18. jún 2013

@zwalsh No nebol som dlho to je pravda ale selme vysli dalsie 2 horne zuby a dalsie 2 horne uz lezu tiez uvidime co bude a hlavne kedy

mysiak001
18. jún 2013

@mana85 vsetko najsamlepsie

vemido
18. jún 2013

@zwalsh sme trenciansky kraj... to fakt ste cakali 20 rokov? to je az neuveritelne 😀 😀 😀 😀 😀 My uz sa nemozeme dockat, kedy nam zavolaju. Uz mame tolko veci, ze to nemame kde davat, vsetko sme zdedili 😎 😎 😎 Takze uz chyba iba mimi 😉 😉 😉

zwalsh
19. jún 2013

@vemido No v živote je to už tak. Aj my máme veľa vecí, len sme už dali preč veci pre chlapčeka, ktoré sme zdedili. Občas sa v tom prehrabem, aby som mala radosť. Pekný deň

dadenka1
19. jún 2013

@vemido môžem sa opýtať koľkí ste? aj ja som TN kraj a príve sme znovuzaradení..

mana85
20. jún 2013

@pelikan8
@vandijan
@mysiak001
😵 ďakujeme....

vemido
20. jún 2013

@dadenka1 my sme zaradeni od 2.10.2012, vtedy sme boli 84, zatial som tam nevolala, kolki sme, ale co som tu citala, tak sme asi 66...? cca.... A vy ste kolki? Ty si bola na nasej priprave minuly rok v auguste aj s malou Dominikou 😀 😀 😀

dadenka1
20. jún 2013

@vemido aj som si myslela, že si to ty.. 😉 neviem, koľkí sme, ešte som si nebola podpísať právoplatnosť rozhodnutia o zaradení... potom sa opýtam, koľkí sme... tak nech vám čakanie rýchlo ujde... nám to pri Dominike letí ako bláznivé 😀

karkana
22. jún 2013

@dadenka1 idete si aj druhé bábo adoptovať?

pelikan8
22. jún 2013

Naša ročná princezna!

karkana
22. jún 2013

ja som ani nevedela, že moji susedovci si idú adoptovať, tak som počula, no ale majú už 54rokov, 😕 lebo tento výkend mali prvý krát cez výkend malého chlapčeka 3ročného, zlatý asi poloromske, trochu šok ale príjemný

dadenka1
22. jún 2013

@karkana ano

mana85
23. jún 2013

@pelikan8 gratulujeme 🙂 !!! Náš Kubko dostal presne také iste vozítko 🙂

lillik3
26. jún 2013

....žiadny bocian? 😀

iwusa
27. jún 2013

@lillik3 veru nič. ani jeden telefonát... ani u Vás?

peja
27. jún 2013

Ahojte, dávno som tu nebola. Len som sa prišla pochváliť, že všetky papiere už máme na UPSVaR. A zajtra prvé stretnutie v Návrate 🙂 Chcem sa spýtať - ako dlho trvalo, kým sa vám odtiaľ ozvali a pohli sa veci ďalej? Myslím návšteva sociálnych pracovníčok a tak .... Ďakujem a pekný dník všetkým prajem.

zwalsh
27. jún 2013

@lillik3 júj to je mi ľúto že stále nič. Ale neboj bude 🙂 držím palčeky.

zwalsh
27. jún 2013

@iwusa ahoj ani ty zatiaľ nič? Držím palčeky 🙂 a prajem všetko dobré

zwalsh
27. jún 2013

@peja v Návrate myslíš prvé stretnutie na prípravný kurz alebo už na detičky?

lillik3
27. jún 2013

@iwusa ...eee nič.... ticho pred búúúrkou 😀

lillik3
27. jún 2013

@zwalsh .... viem že bude, ale kedy ? 😀

lulucertik
27. jún 2013

@lillik3 neboj bude , všetko chce svoj čas 😉

zwalsh
27. jún 2013

@lillik3 povedala by som že čakanie je krásne snívaš a predstavuješ si. Potom príde to čomu ja hovorím pôrod. Zavolajú a ponúknu dieťa. Do návštevy tiet nespíš a nejes a potom to príde. Otvoríš spis a čítaš. Potom je to najhoršie. Prípadnú obavy a strach. Možno aj plač veď najprv sa musíš zmieriť s tým že nebude vlastné a potom musíš čítať ten spis. No a potom zisťuješ veci na nete a zisťuješ že to nie je také hrozné ako ti to sociálna povedala a zisťuješ že s tým dokážeš žiť. A potom konečne príde tá radosť. To je moja skúsenosť. Škoda že sa o tom nehovorí na príprave aké ťažké je tým prejsť. Moja skúsenosť je taká že tety sociálne nie sú profesionálne lebo by tie spisy písali inak. No a potom si ten uzlík prinesieš domov a už je to všetko za tebou (pôrod skoncil) a začína pre nás ďalší a to je papierovanie ( ale za toto PORODNE nedostaneme) 😉 no poviem Vám vôbec to rozhodovanie nie je ľahké. Už aby sme to mali za sebou a mali škvŕňa doma a papiere v suchu. Držím palčeky

zwalsh
27. jún 2013

Tak veľmi by som chcela na týchto stránkach čítať o tom aké to naozaj je. Ako to kto prežíva. Aby človek vedel že je to normálne 2 dni plakať po tom čo prečíta spis, že je normálne mať neskutočný strach ale vedieť že sa môže zaradiť do skupiny ľudí do naozajstnej komunity ľudí ktorí sa pre adopciu rozhodli preto lebo chcú jednomu z tých maličkých stvorení poskytnúť viac než jeho sploditelia aj napriek tomu že si prečítali spis, vypočuli všetky scénare lekárov a všetky názory známych že tak robiť nemajú a aj napriek tomu do toho šli.

peja
28. jún 2013

@zwalsh v Návrate je to také pred-prípravné stretnutie. K Tvojim ďalším príspevkom - prežívam to úplne rovnako a to sme ešte len na začiatku. Neviem, či robím správnu vec, zo správnych dôvodov, som z toho viac zúfalá, ako nadšená .... Predpokladám, že je normálne mať obavy a pochybnosti, ale ako sa s nimi vysporiadať ...? Musíme veriť, že sme sa pustili správnou cestou a že to všetko bude tak ako má byť, že to bude super 🙂 Ja až teraz zisťujem, ako veľa manželských párov sa pustilo do adopcie, dokonca v pomerne blízkom okolí a ani raz neoľutovali, že sa na to dali. Všetci sú šťastnými rodičmi SVOJICH detí 🙂

schatje6
28. jún 2013

Ahojte, NR kraj, zaradenie do poradovnika 1/8/2011, 13.miesto 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre