Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
11. jan 2014

@belaanabela však nech skúsi pár dní vopred zavolať ,nech mu to pripraví dr, a ked príde tak len mu to podá, ja tak robievam,,,pred tým som platila, teraz nie

zuzu205
12. jan 2014

ahojte ake mate skusenosti z cakanim na osvojenie??? cakame 3 roky vlastne teraz pocitam 3,5.... ☹

hencidlo
12. jan 2014

@zuzu205 ahoj a ak sa smiem spytat z akeho si kraja?

zuzu205
12. jan 2014

telepatia akurat som ti poslala internu postu

zuzu205
12. jan 2014

@hencidlo pocuj nenechaj sa vyprovokovat..ano je tu zopar osobok ktore sa hraju na svate lebo maju v starostlivosti romske deti v pestunskej ci profi straostlivosti,a kazdy kto tu napiste ze chce biele dieta je pre nich hnoj myslim ze toto je spravny vyraz ale toto je forum pre osvojenie....ale to je jedno...jednoducho odignoruj ich, oni len vrtaju lebo sa nudia 🙂))
nic nie je zle na tom ze chces zdrave biele dieta, chcem ho aj ja 🙂)))

zuzu205
12. jan 2014

@fiona123 2 rocnu???? pridaj my sme boli okolo 100-ky a cakame 3,5 roka.......chceme biele dievcatko, zdrave..babatka sme sa vzdali tak okolo 1,5-3 roky.......keby sme si ponechali babatko uz ho mame doma.....problem je osvojit si vacsie dieta to je nahoda ak sa take pritrafi takze nam hrozi pestunska s cim som neni stotoznena uvidime...

natia
12. jan 2014

@zuzu205 nedá mi ... rómske deti sa berú do pestúnskej či profi starostlivosti ... do adopcie nie? aha, to som nevedela... 😕

najjulinka
12. jan 2014

@natia beru sa aj tie.. len musia byť ukryte pod "anonymným porodom" alebo musia byť z "hniezda zachrany".... 😝 a potom už len stmavnu, ale to už su adoptovane 😉 😀 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

magimary
12. jan 2014

no, tak to bol ozaj negustiózny (nechcem sa vyjadriť škaredšie) príspevok...
ako už dávno nie...
by ma zaujímalo, odkiaľ máš tú informáciu, že baby, ktoré sa akokoľvek vyjadrujú majú deti v pestúsntve, či v profi?
ty poznáš všetky osobne?
lebo ja ich poznám dosť a majú "tmavúchov" adoptovaných...
ale ty asi poznáš niekoho iného... 😒
@zuzu205

natia
12. jan 2014

@najjulinka ááále to tak celkom vôbec nie je ... chápem nadsázku, ale rómske deti sa bežne berú rovnako do adopcie ako aj do pestúnstva ... preto ma tu toto čudné vyhlásenie, že téma je o adopcii a rómske deti sa berú do pestúnstva alebo profi starostlivosti, trochu zarazilo ...

natia
12. jan 2014

A inak ja si myslím, že mať doma 1,2,3 rómske deti je fakt strašná nuda, to človeka už len internet spasí, inak by zahynul od toľkej nečinnosti ... zvlášť ak je svätý ... 😀

najjulinka
12. jan 2014

@natia vsak my vieme.... najradsej mam otazku ako dlhos a čaka na take a hentake dieťa.....

tak na to mam jednoznačnu odpoved... na ciganske ťažko postihnute bez osvojitelnosti bez 4týždnov 2 roky 😝 🤐 😀 a o chlp dlhšie by to možno bolo keby sa čakalo kým bude mať osvojitelnosť.... aj ked kým prebehol sud, tak už malo myslim aj to (nie som si istá)....

ale tak pravdu maju..... jedna černula na papieri (vtedy ešte svetlá,a le časom stmavla to je fakt) mohla do pestunstva vdaka tomu, že z každeho kraja mali doložene, že ju do adopcie nikto nechce.... 😝

ale inak jasne.. nadsazka...
vsak my vieme.....

najjulinka
12. jan 2014

@natia a fakt 1,2,3 je ťažke leharo v porovnaní s 5 😝 (na farbe nezaleži) 🤐

matax
12. jan 2014

@zuzu205 vy si chcete osvojiť dieťa vo veku 1.5-3 roky?dobre to chapem? Tak to ta obdivujem, my sme prijali 16 mesačného rómskeho chlapca (osvojili,takže svätá nie som) a neskôr 21 mesačné neromske dievcatko a možno je to nahoda, ale mala ťažšiu adaptaciu a rôzne iné prejavy, s ktorými sme bojovali a bojujeme. .. Poznám veľa náhradných rodin a rôzne pribehy z môjho okolia aj z diaľky, z literatury..takze sumarizujem :čím neskôr príde dieťa do n.rodiny ,tým môžu byt prejavy deprivacie a poruchy pripútania horšie a teda aj adaptácia.. Uz som pocula povedať,že "myslele som si,že laskou to všetko napravim..".. Niekedy to jednoduché nie je... Tak drzim palce..a keď uz toľko čakáte na adopciu, chcete ísť do rizika kontaktovania biologických rodičov?

najjulinka
12. jan 2014

@matax ale zas už vo vyššom veku sa da odhadnuť, že je ako tak zdrave.... všetko ma svoje pre a proti... 😉

matax
12. jan 2014

@najjulinka ano, to je jasne.. U novorodeniatok nemusí byt uplna alebo presne abambeza, matka môže o svojom spravani v tehot.klamat, niečo zamlčať...
a ani vek 1.5 nezarucuje, že dieťa bude úplne zdrave

ale prijať dieťa v období,kedy uz ma byt naviazane a začína mu obdobie vzdoru, nie je jednoduché.. Dieťa ma byt najskôr naviazane, potom vzdorovať.. To obdobie od 1.5 roka uz je rizokove.. A neskôr ešte viac..

ale aj také deti sú v zoznamoch a je super, že aj takí sa najdu, čo majú v pláne prijať ich

matax
12. jan 2014

Anamnéza..mobil píše za mňa 😝

magimary
12. jan 2014

@matax 100lajkov

matax
12. jan 2014

@magimary dik, to vieš, skúsenosti a desna nuda ;)))

ale vážne, ja som rada,že tu tieto fora su, mne poskytli oporu,keď som to najviac potrebovala pri tazkej adaptacii malej, ukazalo mi,že nie sme v tom len my..
A preto nechápem, čo sa tu točia hadky o prijati/neprijatí rómskych, či chorých deti do akejkoľvek formy náhradnej starostlivosti.. Urazky a to, že sa skôr nieco píše,ako sa snaží pochopiť,čo niekto napíše s iným umyslom, napr. nedávno nepochopenie @yukki - nič zle nepisala.. @hencidlo nechcem tu tému otvárať, ale nepochopili ste sa.. No a o rómskych deťoch v poslednej dobe debata nebola a nepamätám si,že by dakto písal, nech si každý vezme rómske.. @zutu205 vzdy len,že je to na každom, na čo a na aké dieťa je pripravený.. Len zväčša sa vtedy objavia aj urazky romov a to už je ina káva...

fiona123
12. jan 2014

@zuzu205 zrejme si iný kraj, BA má asi najkratšiu "čakačku".

hencidlo
12. jan 2014

@matax vies moja ono tu ide o to, ze vy chytate za slovicka a nechapem preco sa odsudzujeme za to ktora chce ake deita, snad je to kazdej vec, a zijeme v demokratickom state a ma pravo si povedat a vybrat to co chce, jednoducho nie kazdy dokaze prijat "romske dieta" , ja take zeny obdivujem, ale jednoducho ja mam s tym problem. Takze naco tu rozoberame kto chce ake, hm? ved snad take na ake sa kazda jedna citi!!! Mali by sme sa podporovat uz len preto, ze chcem dat domov dietaku, ktore by ho inak nemalo! Takze este raz klobuk dole pred Vami, ale nas ostatne nechajte tak a nenavazajte sa do nas. Ja som tu cakala podporu, nakolko bolo pre mna velmi tazke sa rozhodnut pre adopciu po tom vsetkom cim som si doteraz presla a hlavne verila v to, ze budem mat vlastne dieta!

matax
12. jan 2014

@hencidlo veď píšem a stale tvrdim, že každý si zadáva požiadavky sám, nikdy som iné netvrdila a dokonca dodavam,že pre dieťa to nie je dobre,ak príde do rodiny, kde na to nie sú pripraneni,presvedceni.

hencidlo
12. jan 2014

@matax ved ja netvrdim, ze to pises ty, ale skus kuknut dozadu, kto to rozbieha, ked niekto napise aku ma poziadavku 😅 a keby tu bolo viac takych chapajucich neboli by tu ziadne hadky a osocovanie.

matax
12. jan 2014

@hencidlo Keď ono je to tak ( u mňa) tiež som si všeličím presla, prežila, tuzila po tom, aby som porodila dieta .
vždy som chcela neskôr aj prijat sieta z det.domova.. Takže rozhodnutie o adopcii bolo pre mňa ľahké..
.. chceli sme, čo najmenšie babo ( netrvali sme na novorodeniatku) , nerómske a písali sme,že s menším zdr. pistihom môže byt (ktoje úplne zdravý? poznam zopar šťastlivcov).. Rómske dieťa sme sa obavali prijať len pre razismus na sk.. Takže aj to, že sme nikdy nemali rasistické či podceňujúce myšlienky aj to tozhodlo,že máme osvojeneho sikovneho rómskeho syna.
a ja stale dufam, že takých je viac,čo sa len boja ako na rómske dieťa zareaguje okolie, ako sa tým deťom bude žiť v neromskom svete a ze sa najdu takí, čo zmenia svoje rozhodnutie..ale nikdy by som si nedovolila nikomu to predpisovat..k všetkému musí človek prísť sam, postupne.. Nehovorim,ze k tomu, čo ja.. Prebolieť túžba po porodenom, tešiť sa na adoptívne dieťa a prijať ho so všetkým aj s jeho minulostou,či kultúrou..

takže ja o tom píšem aj preto,že verim .,že takí sú, čo sa rozhodnu prijať aj niečím iné dieťa ..dat mu domov v rodine

hencidlo
12. jan 2014

@matax presne ako si napisala, je to na kazdom ako a ake dieta prijme, hlevne je to aby aj to dieta bolo stasne v adoptivnej rodine :o)

matax
12. jan 2014

@hencidlo lenže tebe pisali kočky pravdu, snazili sa ti len ukázať realitu, aj to je dobré, vidieť reálne, necakat zlé, ale vedieť o rizikach, pripraví to.. A bola z toho hádka o zdravých deťoch.. A teraz zuzu pridala aj o rómskych deťoch..

najjulinka
12. jan 2014

chi chi.. .že obdobie vzdoru.... tak ano..

matax
12. jan 2014

@najjulinka no to ver,že ano;)))

najjulinka
12. jan 2014

@matax ja verim... preto mam tu drzosť sa smiať 😅 😀

marketka1
12. jan 2014

Každá (normálna) žena by chcela byť MAMOU 🙂
TAK AKO
Každé dieťa by chcelo mať MAMU 😵 😵 😵

Preto ak majú náhr. rodičia možnosť "výberu", nech si ich každý "vyberá" sám podľa svojich požiadaviek.
Každý vie na čo si trúfa čo zvládne.
Je úplne šum a fuk pre akú farebnú škálu sa kto rozhodne. Hlavne nech má šťastie a je ZDRAVÉ.
Je to to najdôležitejšie a jediné na čom sa zhodnú asi všetci rodičia. 😉
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A len tak pre tých ktorý sem prídu pre radu, lebo sa tiež rozhodli, alebo rozhodujú spraviť krok k tomu aby sa dočkali vytúženého oslovenia MAMA. My náhradne mami, tiež sme si prešli už nejakou tou cestou životom, mnoho krát a nie preto že deti sú biele alebo farebné. Kto skončil prípravu vie aké sú to väčšinou deti. No sme už ďalej - mali sme to Šťastie že o niečo skôr sme sa stretli s NR ako vy . 😉
Máme tú možnosť posunúť Vám (pre niekoho cenné pre niekoho nie) aspoň aké také info. ku ktorým sa niekedy vôbec nedalo dostať. 😉 Dovolím si tvrdiť že žiadna náhr. mama tu nikoho neovplyvňuje a vo výbere detí už vôbec nie 😉 Len sa snažíme posunúť info. ktoré sa niekedy úmyselne nepovedia tak ako v skutočnosti sú. 😉 Problémy náhr. rodičovstva boli , sú aj budú stále. Výhoda doby je že sa o nich dá rozprávať veľmi jednoducho, pár krát kliknem a viem sa porozprávať s mamou v BA , v Mi, v NR i v KE. Vysmiata teta z úradu jak škrtne žiadateľa zo zoznamu sa viac nestará.
Ale náhr. mami sa vedia aj stretnúť ak treba, aj keď si nepomôžeme len to objatie a pocit že táto alebo hentá ma chápe Ti dodá silu ísť ďalej, lebo vie o čom sa to celé točí.
Je jedno akej farby deti sú 😉 všetky majú to isté 😉 dve ruky, dve nohy, hlavu, srdce dokonca každé chce tiež to isté MAMU 😵.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS: pre náhr. mami (hlavne rómskych detí) nenechajte sa provokovať 😉 . Rómsku otázku v našom štáte nevie vyriešiť nikto, každý sa jej bojí...
Celý Svet nedokážeme zmeniť.
Ale máte - máme možnosť zmeniť SVET práve tomu rómskemu dieťaťu 😉 Budte na seba hrdé čo ste dokázali. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre