Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lea101
24. jún 2014

Ahojte dievcata, myslite ze ked som si zlomila nohu ☹ a budem v sadre 6 tyzdnov ze to nejako ovplyvni fakt ze sme uz takmer na rade ? Tak ako som sa tesila tak sa teraz bojim☹

majdus
24. jún 2014

@karkana jeeeeeeeeeeeej :-*

fiona123
24. jún 2014

@lea101 ajajaaj
Podľa mňa to nebude vadiť.

zwalsh
24. jún 2014

@lea101 neboj sa, určite nebude. Ak prídu IA tak tam budeš bežať a však na to malé ste dvaja 😉 neboj všetko bude OK, nestresujte sa 🙂 tak teraz rýchlo všetko nachystať aby bolo pripravené a pekne sa stravovať aby sa noha zrástla.

lea101
24. jún 2014

@zwalsh - dakujem za povzbudive slova xxx moj muž to vie s babatkami lepsie ako ja o to sa nebojím . Len aby nas nediskriminovali za to ze som nemobilnav podstate teraz. Maximálne na wc a naspat kedze mam za sebou este aj 9 h cestu autom zo zahraničia- uz so zlomeninou takej tam nejake riziko trombozy☹ Ved tie akútne bolestivraj do3 týždňov pominu ze vtedy sa ta kosť zrasta. Ano jest správnu stravu a pokúsiť sa byt pozitívna - ach jaj. Aj tak sa stale tesim na babatko viac ako na čokoľvek ine predtym🙂 ak ma osud takto skúša- ja mu ukážem 🙂- dufam 🙂

mana85
25. jún 2014

Ahojte ! dnes sú to dva roky čo som mala ten najkrajší telefonát vo svojom živote 😵 😵 😵 😵 😵

A zajtra dva roky čo sme sme prvý krát dostali do rúk ten náš krásny batôžtek a už sme ho nedali z rúk 🙂 😵 🙂 😵

zwalsh
25. jún 2014

@lea101 A mozno si doma preto aby si nezmeskala babo 🙂

lea101
25. jún 2014

@zwalsh uz som si objednala z USA " hands free I walk " barlu na nohu vyzera to skvele tesim sa na to buduci tyzdem by to malo prist. Recenzie su na to velmi dobre.... Budem mat obe ruky volne a bude sa mi dat chodit aspon po dome volne a robit si svoje. Uz to zacinam vnimat ozaj ako skusku ze ci si viem poradit aj v takychto situaciach., . Skoda ze tu take pomocky nemame pre postihnutych alebo po uraze... Dnes som len kukala co vsetko existuje a ako sa da v podstate normalne fungovat ked mas spravnu pomocku pri danom postihnuti xxx
Tak..... na babatko som ready 🙂

marti35
27. jún 2014

@mana85 Nádherný chlapček 🙂 šibalský pohľad 😀

marketka1
27. jún 2014

VAROVANIE OD POLICAJTOV !!!!!

Priority: normal

DAJTE SI POZOR !!!

Ak náhodou uvidíte dieta, ktoré place a kricí, ze sa stratilo a vie adresu (môze ju mat napísanú na karticke, ktorú Vám ukáze), nikam nechodte !!!
Zavolajte políciu, nech ona pomôze. V ziadnom prípade nevodte dieta na uvedenú adresu. Môzete sa stat obetou únosu. Je tu nová medzinárodná, dobre organizovaná mafiánska skupina, ktorá nása ludí za výkupné alebo na orgány, pricom pouzíva tento trik. Posli dalej a pomáhaj!!! --

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Slovenskej republiky

odbor informačno-komunikačných technológií

Špitálska 4, 6, 8, 8 16 43 Bratislava

Tel.: +421-2-2046 2177

Fax: +421-2-2046 1001

E-mail: ludmila.dlugolinska@employment.gov.sk

lea101
27. jún 2014

Tak dievcata ten list ktory pani V tu v BA upsvar vsetkym vzdy slubuje a nikto ho vraj nikdy nedostane nam predsa prisiel.
Dnes a doporucene. Datovany k 18.6. Takze minuly tyzden ked som jej volala musela rychlo spisat list lebo datum sedi. 🙂

Je v nom napisane ze uz sme jednymi z prvych 5 v poradi a ze nas vo velmi kratkej dobe budu kontaktovat ohladom nahradnej starostlivosti/ osvojeni .
😀
Len aby ste vedeli ze predsa ho posielaju ... Asi ked si spomenu🙂 alebo maju cas. Si ho dam zaramovat🙂 😀

mata71
27. jún 2014

@lea101 no mi sme tiež list nedostali...

mana85
27. jún 2014

@marti35 Ďakujeme no veru nie len pohľad má šibalský 🙂 🙂 🙂

@marketka1 to je hrozné 😔 super že to tu je už aj kopírujem ...

lea101
27. jún 2014

@mata71 tak asi urobili vynimku , ja ho drzim v ruke. Datum odoslania 18.06 2014

mata71
27. jún 2014

@lea101 tešíím sa jaaj za každého kto bude mama.tato a za dietatko,,, 🙂

najjulinka
27. jún 2014

@marketka1 to je hoax ... a dosť starý hoax ...

lewica
27. jún 2014

Ahojte, neviete ako dlho trvá , kým súd rozhodne predbežným opatrením o predosvojiteľskej starostlivosti?
O chvíľu totiž budeme v štádiu podávania žiadosti na súd.... a potrebujem to načasovať tak, aby som mohla byť ešte aspoň 2 týždne v práci...

lillik3
27. jún 2014

Inak kočky, aj Vaše srdiečka sa podobajú na Vas alebo na oteckov? 😀 u nás všetci tvrdia, že malý je celý ocko a aj ti ktorí netušia že je srdiečkove 😀

najjulinka
27. jún 2014

@lillik3 aj profičata sa na mna zvyknutu podobať.... nie všetky, ale zvyknu. .už aj psychologička mi jedna vravela, že ako to robím, že mam furt take deti akokeby moje boli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj posledne s profičatom v obchode a pri pokladni jedne pán "malá celá mama"...... 😝 😀

schiantii
29. jún 2014

Ahojte dievcata, neviete mi prosim poradit, ako je to s vycestovanim dietatka, ktore mame doma na predbezko do zahranicia v ramci EU? Dakujem 🙂

najjulinka
29. jún 2014

@schiantii na opredbežko nevieš dať urobiť pas.... takže smola. resp. pozhanať zak. zatupcu (bio?) a dotiahnuť na pasove nech da spraviť pas...

schiantii
29. jún 2014

@najjulinka ojoj to budeme radsej doma, dakujem za odpoved 🙂

vemido
29. jún 2014

Tak dievčatá.... Už mesiac sme šťastnými rodičmi malého Riška 😀 😀 😀 😀 My sme tak strašne šťastnííí 😉

zwalsh
29. jún 2014

@vemido tak nech sa Vám všetkým darí 🙂 ďAlšia šťastná rodinka 🙂

mata71
29. jún 2014

@vemido tešíme sa...

belaanabela
30. jún 2014

@marketka1 a myslíš že je to pravda ? 😕 ja som si už túto výzvu všimla už i na FB. ale mi to pride čo ja viem také tupé, ved vieš už ani nevieš čomu máš veriť na internete ked tu je tolko "kačíc!?"

magimary
30. jún 2014

@belaanabela štýl, akým je to písané a spôsob, ako sa to preposiela, jasne poukazuje, že je to len ďalšia netom šírená "poplašná správa"-hoax
dala som si tú námahu a napísala som na dole uvedený mail 😉 😝
samozrejme-nikto nezareagoval, nikto neodpísal,
s najv. pravdepodobnosťou ani neexistuje 😉

magimary
30. jún 2014

@marketka1 @belaanabela ,
taaaak, práve mi prišla odpoveď!!!:

...Dlugolinska Ludmila
9:27 (pred 3 minútami)
komu: mne

Preložiť správu
Vypnúť pre jazyk: čeština

Dobrý deň,
táto správa nie je pravdivá jedná sa o hoax, pošlite to prosím svojim známym, podrobnosti nájdete na tomto odkaze: napríklad na stránke www.hoax.cz)

Ztracené plačící dítě s adresou

První výskyt: 07.2013
Diskuse ke zprávě | Poznámka redaktora | Doplňující odkazy

Verze 1. - slovenská ze srpna 2013
Ak náhodou uvidíte dieťa, ktoré plače a kričí, že sa stratilo a vie adresu (môže ju mať napísanú na kartičke, ktorú Vám ukáže), nikam nechoďte !!! Zavolajte políciu, nech ona pomôže.

V žiadnom prípade neveďte dieťa na uvedenú adresu. Môžete sa stať obeťou únosu.
Je tu nová medzinárodná, dobre organizovaná mafiánska skupina, ktorá unáša ľudí za výkupné alebo na orgány, pričom používa tento trik.
Pošli ďalej a pomáhaj!!!

Verze 2. - česká z ledna 2014
DEJTE SI POZOR a rozesílejte - není to výmysl Přeposílám: Pokud náhodou uvidíte dítě, které pláče a křičí, že se ztratilo a ví adresu (může ji mít napsanou třeba na lístečku, který Vám ukáže) ... Nikam prosím nechoďte !!!!!!!! Zavolejte policii, ať pomůže ona ! V žádném případě neveďte dítě na uvedenou adresu. Můžete se stát obětí únosu. Je tu nová mezinárodní, dobře organizovaná mafiánská skupina, která unáší lidi za výkupné nebo na orgány, přičemž používá tento trik !!! Není to výmysl, bohužel, až takto jsme to dopracovali, že náš český stát je rejdištěm zločinců. Pošli to dál a tím pomáhej.

Poznámka redaktora
Na tuto zprávu lze nahlížet ze dvou úhlů pohledu:
1. Musím plně souhlasit s radou, že pokud byste našli ztracené plačící dítě, je opravdu nejlepší řešení zavolat policii, aby se o dítě postarala. Je to určitě lepší pro vás i pro dítě.

• Rodiče mohou být poblíž a mohou sami dítě hledat nebo také kontaktovat policii
• Na uvedené adrese nemusí nikdo být
• Co kdyby se cestou dítěti nebo vám náhodou něco stalo (dopravní nehoda, kolaps)
• Další rozumné důvody najdete jistě sami, nejenom hrozba nebezpečí.

2. Samozřejmě nechybí hoaxový podtext, oblíbené téma únosu. V tomto případě vás má dovést do pasti plačící dítě. Přiznejme si, že je to zbytečně komplikovaný pokus.
Pokud je mi známo, policie neeviduje podobný případ a pokud by se takové případy stávaly jistě by mnohá média varovala a o případech informovala.

Autor e-mailu neuvadí žádný ověřitelný zdroj odkud se o popisovaném triku dozvěděl, jaké případy se staly a podobně.

belaanabela
30. jún 2014

@magimary ved vravím sú to medzi nami Hovada kt. baví šíriť nepravdy a vyvolávať strach u ludí, a podporuju konšpiračné teorie založené na paranoji 😀

belaanabela
30. jún 2014

ja s duše neznášam hoax 🤐 tie spravý tipu pošli tuto spravu 7 ludom inak do 7 dni sa Ti stane niečo tipu xy !? ked mi to pošle ešte nieake deco budiš ale dospelý ??? 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre