• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

27. mája 2017 
@vikad zavinovačky, deky, 2-kočík, 2autosedy, 2podložky-dých.monitory (aspoň zapožičať), postieľky (spočiatku stačí aj jedna, ale kvôli monitorom sú lepšie dve), viac fľašiek, podbradníkov (ak by grckali), bodyniek, dupačiek, dva zimné overaliky, dva fusaky...
11. nov 2014 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@magimary Zbláznim sa, ako to mám stihnúť ... pomoooooooooooooooooooooooooc :slight_smile:
11. nov 2014 o 20:05  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad neviem, ako si na tom s kupovaním použitých vecí, ale tu na koníku je jedna kategória v bazáriku priamo pre dvojičky a mamičky sa často zbavujú celej najprv novorodeneckej výbavy, potom dojčenskej, možno by sa oplatilo takto nárazovo kúpiť riadny balík na začiatok a máš vystarané...
ponúkajú tam aj vajíčka autosedačky-krásne, nezničené (to babuľko nestihne poničiť), alebo aj s kočíkmi-podľa mňa je to dobré omrknúť...máš tak veľa vecí na jednom mieste, čo ti uštrí nielen čas, ale aj peniaze :slight_smile:

a neboj, stihneš...
nákupy-ak sa rozšupneš (a hormóny ti v tom náramne pomôžu :sweat_smile:)-zvládneš aj za 24hodín :sweat_smile: :dizzy_face:
a ani únavu nepocítiš, len eufóriu a slastné očakávanie...

http://www.modrykonik.sk/market/dvojicky-oblecenie-obuv/?quality=old&SEX_TWIN=GIRLS&SIZE=56
http://www.modrykonik.sk/market/dvojicky-potreby-kocik-autosedacka/
11. nov 2014 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@magimary Nemám problém nakupovať tu v bazáriku, mám odtiaľ skoro celú výbavu pre jedno bábo ... okrem monitoru a plienok a tak ... tak asi mrknem na to a niečo kupim naraz ... sú tu krásne veci, aj kočik mám odtiľto aj postielku, ale zatial len pre jedno bábo, fakt sme s dvojičkami nejako nerátali, podla toho ako hovorila pani na sociálke ... myslela som, že najskôr to bude chlapček ...
11. nov 2014 o 20:11  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vikad neboj, stihneš, presne toto som prežívala pred tromi rokmi, ani som sa nespamätala a všeličo sme podostávali, požičali( kolegovia, kamaráti po svojich deťoch...bazárik je super na také malé veci a hlavne dnes kúpiš všetko, tesco je otvorené 24 hodín, čo bude chýbať, dokúpiš)
11. nov 2014 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vikad chápem :wink:
nuž ber to tak, ako to bývalo kedysi, keď neboli (dobré, alebo žiadne) ultrazvuky a maminka čakala bábätko a často sa stávalo, že až na pôrodnici jej lekári povedali: "ešte sme neskončili, mamička! o chvíľu tu bude aj súrodenec" :sweat_smile: :grinning: :dizzy_face:

tak v porovnaní s týmito mamičkami ty máš aspoň trochu nádskok :sweat_smile:
11. nov 2014 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
Keby mi teraz niekto zmeral tlak a tep ... no neviem, či by som neskončila na áre ...
11. nov 2014 o 20:13  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vikad jeeej baby dvojičky... snad moj sen.... :sweat_smile: :dizzy_face: Blahoželám a držím palce......
11. nov 2014 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad gratulujem mamina určite by som brala nám sa neušli :slight_smile:
11. nov 2014 o 21:10  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ďakujem za gratulácie a pozitívne myslenie, ktoré mi dávate :slight_smile: ale veriť tomu na 100% budem, až budú dievčatká doma :slight_smile:
11. nov 2014 o 21:16  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Dopĺňam," veriť tomu " znamená, že v tomto ponímaní, že sa to naozaj už deje :slight_smile:
11. nov 2014 o 21:16  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
to je kráásne ked je dalšia z nás mamina kočky ...ja to pri každej preživam ako ked nám volali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ach jaaj...
11. nov 2014 o 21:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mata71 Tiež si nevedela, čo so sebou ?
11. nov 2014 o 21:26  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad hej presne aj som plakala aj sa smiala aj sem písala ,dostala strach a obrovskú silu ako všetko zvladnem a vzapetí zase strach že nič nestiham a vtedy kamaratky,rodina zapracovala a za par dni som mala kopec veci doma a už pračka fičala,,neboj ten pocit mat uzliček na rukach a Ty dvojnasobne sa nedá popisat ake štastie budeš preživat ked budú dcerky doma :dizzy_face:
11. nov 2014 o 21:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mata71 Joj, presne takto som zareagovala pri telefone dnes v práci ... Kolega ma len chytil a posadil na stoličku, lebo sa bál, že odpadnem ...Najprv som nechápala, čo mi pani úradníčka v telefone hovorí ... a potom ... och ....no naozaj :slight_smile: to je darček pod stromček :grinning:
11. nov 2014 o 21:35  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@vikad ako čítam, úplne sa vžívam do toho čo prežívaš a gratulujem!!! :slight_smile:
@magimary všetky Tvoje rady sú veľmi povzbudzujúce :wink:
ostatné dievčatá - ste zlaté, čo všetko tu píšete - super, a veľmi sa teším, že kooooonečne znovu dobré správy - radosť čítať :slight_smile:
11. nov 2014 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@berilka vďaka :slight_smile:,
ale to ja sa len radujem s radujúcimi :dizzy_face:
a vytešujem sa, akoby zavolali mne :sweat_smile:
veľmi sa teším takýmto pozitzívnym správičkám-nech je ich tu čím viac...
a takto pred Vianocami obzvlášť.... keď maminky podostávajú takéto živé darčeky :dizzy_face:
11. nov 2014 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@vikad jááj tak krásne sa to číta, presne opisuješ moje pocity, miešanie všetkého, nevieš čo najskôr.. :wink:
11. nov 2014 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vikad veru veru moja kludne si to krááásne uživaj a kade budeš chodit sa usmievaj ,lebo len Ty vieš že si práve sa stala mamou a hore hlavu,,,zrazu všetky problemi su uplne o ničom a doležitá je Vaša rodina mama tato, dievčatka :dizzy_face:
11. nov 2014 o 21:43  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ľúbim Vás, dievčatá, všetky, lebo ste fakt úžasné ... asi dnes ani spať nepôjdem ...
11. nov 2014 o 21:49  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@vikad ja som chodila tak vo februari a tancovala medzi vločkami ,že si susedia mysleli že mi asi preplo a ja sa usmievala a usmievala teraz si chcem zobrat jedno dievčatko do pestunskej ma 8m čiže o 1,5 mesiaca je mladšia ako moj synček ....nieje na adopciu moja zlata ,,len keby nám to tak vyšlo to budem mat ako dvojičky...chi chi... :dizzy_face: a už šup šup vyspinkat lebo bábiky malinké Ta budu potrebovat usmiatu... :slight_smile:
11. nov 2014 o 21:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Poraďte mi,prosím, čo sa mám všetko na úrade opýtať? Teraz ma nenapadá skoro nič ...
11. nov 2014 o 21:58  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ešte mám otázku. Akú veľkosť potrebujú bambulky, ked sa narodili 51 a 47 cm ???
11. nov 2014 o 22:00  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad úžasná správa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: normálne to prežívam znova s tebou :dizzy_face: a raz ma to ešte čaká,už sa teším :dizzy_face:
11. nov 2014 o 22:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@vikad 50tky im budú ešte aj s rezervou :slight_smile:
pýtaj sa na detaily ohľadom zdravotného stavu-predpôrodného, počas pôrodného a tesne popôrodného (tehjotenstvo matky, priebeh pôrodu, žltačka po pôrode), pýtaj sa na ich rodinné zázemie-sociálny status, pýtaj sa na závislosti matky, prípadne jej ochorenia, pýtaj sa-odkiaľ sú...napr.
11. nov 2014 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vikad ak robiš takže si pojdeš k svojmu gyn zobrat vypisanie na materku a ten zanesieš na social.poistovnu a budeš dostavat matersku,,nezabudni si požiadat o prispevok pri narodení do 6 mesiacou od narodenia,,, stihaš,, aj rodinne pridavky na UP tiež a najlepšie ti povie celý postup pani na UP / nam tak poradila aj dala rodný list na prispevky...čo chceš vediat spýtaj sa ak budem vediet poradím jasnéé a kočky ostatné tiež.. asi 50 ale balenie je aj 50-56 to kludne ved cicušky prvé mesiace rýchlo budu rást...
11. nov 2014 o 22:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vikad Ja nemala na nákup a zariadovanie dets.izby ani 24hod :0) stvrtok volali do hodiny na upsvar stade šup smer porodnica a piatok ráno sme si niesli princeznu domkov.
11. nov 2014 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mata71 A to ked budeme zajtra v nemocnici, môžem ísť hned za svojou lekárkou? a potom kedy na sociálku? týchto vecí sa veľmi bojím ...
11. nov 2014 o 22:13  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte neviete ci sa pohol BA kraj asi pred mesiacom sa vybavoval januar 2013. Dakujem.
12. nov 2014 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vikad velkosť 50 alebo 56, trochu zahneš, rýchlo vyrastú :slight_smile: , neboj, otázky ťa napadnú :wink:
12. nov 2014 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok