Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
12. jan 2015

@lea101 nás sa to kolízna pýtala ,,,ako prvé a aj správa od dr. to musela obsahovať ,,,teraz k súdu k osvojeniu to treba,,,,,,,,,

lea101
12. jan 2015

@karkana co ? Akoze v sprave muselo byt ockovanie?? To fakt? A co ked radsej chcem zaplatit 370 eur pokutu? No my mame stastie ze nasmu drobcovi zakazal neurolog zatial ockovat. A uz mame 6 mesiacov za chvilu. Ja dokonca ani nevylucujem moznost ockovania ale mozno neskor. Asi napisem pravnicke aby som si bola ista.

nela007
12. jan 2015

@tortelinka. riešia nov.2010, zial, caka sa uz viac ako 4 roky

continental
12. jan 2015

@tortelinka Ďakujem 😵

tortelinka
12. jan 2015

@nela007 tak som si asi zle zapamätala, pani mi to len tak na okraj spomenula, riešili sme iné

tortelinka
12. jan 2015

@lea101 tiež si myslím, že lekár sa vyjadruje..neviem ako by to reálne bral súd, keby si odmietla, zatiaľ si krytá, tak to naťahuj

lea101
12. jan 2015

@tortelinka no poradila som sa aj s odbornikom na rod. pravo a ze vraj ako nahle je v predosvojitelskej mame tie iste prava ako rodic ved aj pre bio rodica je problem ak odmietne. Tiez ho nahlasuju. Tiez mi bolo poradene ze mam byt rada ze neurolog zatial zakazal. Ale ze vraj ak sa aj potom rozhodnem ist proti- ze je tam cesta- da sa to. Mne pokuta nevadi. Ani protinockovaniu nie som uplne. Ale monentalne som proti tomu - ano- v tejto situacii v tomto veku za takYchto okolnosti. Citim sa teraz istejsie. Dufam ze neurolog predlzi vo stvrtok aby som to nemusela este riesit🙂

little_bubu
13. jan 2015

ahojte, chcem sa opytat ako sa na upsvare riadia odporucanim z pripravy na osvojenie (ktora neprebiehala na urade). mate niekto skusenost? napriklad odporucany vekovy rozdiel medzi detmi, alebo vek dietata? je pre urad zavazne, co je napisane v odporucani? dakujem

lenkove
13. jan 2015

@lea101 Držím palčeky, nech je neurológ naďalej opatrný, aby ste nemali zbytočné ťažkosti. Nám lekárka napísala do správy, že malinká má povinné očkovania a sudkyňa to prečítala pri pojednávaní a zapísala do spisu ako veledôležitú info 😝
Ja som sa bála odmietnuť očkovanie, na druhej strane, napriek neznámej anamnéze je dietko donosené, zdravé a pediatrička nevyjadrila ani len pochybnosť, že by nemala byť očkovaná. Našťastie to zvládla celkom dobre. 🤐 😵

lenkove
13. jan 2015

@little_bubu Ak myslíš záverečnú správu z prípravy - tak áno, tá je záväzná, nie to, čo ste kedysi dávno písali v dotazníku.. Ak si dobre spomínam..

lea101
13. jan 2015

@lenkove dakujem. Keby sme nemali nedonosene babatko s pociatocnou anemiou a selestom s neskorsim i ked uz vyliecenym torticollisom nenapadlo by ma bat sa ockovania. Zatial neurologicka ma zdravy rozum a sama to zakazuje. Ja len pre isto tu potrebujem vedet ze co ak .... Ale verim ze po tolkych skuskach co malinky zazil aj my ... Ze uz toto taktiez dopadne dobre🙂 xxx

2210sgr
13. jan 2015

ahojte kocky...ak su tu nejake vychodniarky spadajuce pod Kosice, tak sa chcem spytat, ci boli umiestnovane nejake deticky...my sme uz vyse pol roka prvy na chlapca aj na dievcatko ale akosi stale stojime na mieste a uz ma to dost deprimuje ☹ volame na urad skoro kazdy mesiac a pani stale povie ze mame byt trpezlivy a cakat.ake do kedy? 😢

dzordzina
13. jan 2015

ja som volala 5 januara tak nic sme sa nepohli ze teraz uz je tak ze aj 4,5 rokov sa caka.Vy ake mate poziadavky na dietatko ako myslim kolko ma mat a ake etnikum.My mame novorodeniatko az do pol roka biele

2210sgr
13. jan 2015

@dzordzina my mame poziadavku na biele a zdrave dietatko do 1,5 roka. ale sa mi nzda dlho byt na prvom mieste vyse pol roka a nikto sa neozyva....vobec sa nam nevenuju, stale musime my vyvolavat a zaujimat sa.

dzordzina
13. jan 2015

ahojky to aj nam tak isto neexzistuje ze za dve roky sme sa nic v poradovniku nepohli este mi povedala naco volam ked deticky nie su

mata71
13. jan 2015

@lea101 mi sme mali už na predosvojitelsku potvrdenie od dokyny že sme absolvovali povinne očkovania,,, žiadali to a očkovat sme dali..

franzziska
13. jan 2015

je tu niekto z TT...neviete ako sa momentalne caka tu?

lea101
13. jan 2015

@mata71 dakujem za odpoved. My mame od Dr papier ze zakaz ockovat - zatial lebo malinky mal neurologicky nalez- vyriesitelny chodime cvicit na kramare. Od nas to isto nebudu moct ziadat . Nestihnu lebo sud je o 2 tyzdne a my mame papier do konca Februara ze neockovat. Bez akejkolvek intervencie- lekar neurolog tak rozhodol... Len som chcela vedet ze co potom ... Teoreticky ... Dakujem pekne za vlastnu skusenost. Xxx

mata71
13. jan 2015

@lea101 😵 😵 neni začo,neboj rozhodneš sa sama a bude potom o 2tt dobre...držím palce.

lea101
13. jan 2015

@mata71 dakujeme 🙂

tortelinka
13. jan 2015

@lea101 tak zatiaľ v pohode, keď máte papier, netuším, ale každý sudca sa na to môže dívať inak, ja som dala očkovať(okrem jedného), a pri druhom synovi zrejme to isté urobím

lea101
13. jan 2015

@tortelinka ak by som ja mala total vyhrady proti jednemu bolo by to mmr. Desim sa toho. Nuz nic uvidime co neurolog povie. Rodinny pravnik ma ubezpecil ze akokolvek ... Po rozhodnuti sudu o ps mame rovnake prava ako rodic. To mi musi nateraz stacit.

tortelinka
13. jan 2015

@lea101 náš našťastie vôbec žiadne reakcie nemal, tak aj teraz sa menej bojím

bahary
13. jan 2015

Fiona123 my máme presne požiadavku dieťatko v okolí 1-2 rokov, možno kus staršie. A to nám pani V vravela že neni veľa detí... Ach jaj ja som z nej celá zmätená.... Zajtra jej idem zobrať jeden papier tak už mám dopredu strach akú bude mať náladu... Snáď nie som jediná ktorá má také pocity...

magimary
13. jan 2015

@bahary určite nie si... 😉 😝
ale hlavu hore, neukáž svoju slabosť.
@lea101 ahoooooj, ako sa máte? ako si žijete? 🙂

lea101
13. jan 2015

@magimary ahoooj. 🙂 my sa mame faajn🙂 casto na teba myslim. Prave hovorim manzelovi. s velkou vdakou 🙂

magimary
13. jan 2015

@lea101 tak to sa teším! 😵
vidím, že ešte cvičievate, ale už je to snáď na najlepšej ceste, hm? 🙂
pozdravujem aj manžela a malinkému posielam pusu 😵

lea101
13. jan 2015

@magimary ano je to super uz🙂 dakujeme . Ale este cvicime na kramaroch. Super teta fyzio cvici s Teuskom . Uzasna pani. Zase sme o nieco bohatsi🙂 niekoho... V nasich srdciach. 🙂 vsetci su k nam uzasni a velmi empaticki lekari aj sestricky a okolie. Okrem nasho pana kolizneho vsak ano🙂 uz nech je to za nami🙂 napisem koncom tyzdna mail Mary. Nezabudli sme na teba🙂 nikdy!🙂 len dom cakala kedy ti dam dobre spravy🙂

magimary
13. jan 2015

@lea101 😅 😅 😅
sa tu usmievam pod fúzy-že "okrem..." 😅
a ostatnému sa zo ♥ teším 🙂

salaj
14. jan 2015

AHOJTE STE TU NEJAKE ZILINCANKY VEDELI BY STE MI POVEDAT AKO DLHO SA CAKA NA BIELE DIETATKO DO 1 ROKA. DAKUJEM

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre