• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

4. decembra 2016 
@gelinka75 fakt nie? to sa tesim pre teba..roky ta uz sledujem a moc som ti to priala...takze idete na adopciu?..ja tiez uvazovala som ale som iny kraj..
6. feb 2015 o 11:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my sme kosicky kraj cakame dva roky a pani nam povedala ze urcite este take tri roky cakat skade to nabrala ze urcite tri to nevieme
6. feb 2015 o 11:38  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@franzziska dakujem, ano rozbehneme aj toto a uvidime...uz nie je naco cakat :slight_smile:
6. feb 2015 o 11:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gelinka75 nie, na DIEŤATKO sa nečaká dlho.
Na splnenie požiadaviek mnohých čakateľov o NRS sa čaká dlho.
6. feb 2015 o 12:31  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (10)
@dzordzina Ahoj, aj nám to tak bolo povedané. Keby sme neboli vzali vtedy dvojičky, tak že by sme čakali ešte cca 3 roky, lebo sa to úplne pozastavilo ... :frowning2: Ale máme naše slniečka a to je krása, hoci trošku náročná, ale krása ...
6. feb 2015 o 16:27  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
tak to verim ze ste stastny a blahozelame ze vam to tak dobre dopadlo no neviem dokedy ci to budu tri roky lebo babetka nie su
6. feb 2015 o 19:55  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@gelinka75 pohlo? Ja som týždeň - dva dozadu volala a povedali mi, že to už dlhšie stojí, že nie sú detičky (ani rómčiatka) a že nestíhajú ani do dvoch rokov otočiť poradovník :frowning2: Majú detičky staršie okolo troch rokov a s handicapom. Tak hádam to pôjde lepšie.
7. feb 2015 o 13:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@fiona123 my patrime pod senec, ale vraj je poradovnik rovnaky a patrime do BA kraja, hovorili, ze umiestnovali aj po 3 mesiacoch aj po roku do rodin..asi zalezi na kriteriach kto ake ma inak si to neviem predstavit, ze tak skoro
7. feb 2015 o 15:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@yukki áno je to tak, niekedy mám aj výčitky svedomia, že máme určité požiadavky a príde mi to sebecké, ale dospela som k tomu názoru, že nie som dostatočne silná osoba, aby som svoje (budúce) dieťa ochránila pred okolím v prípade, že by sme mali rómske dieťatko. Ľudia sú zlí a bojím sa, že by som s tým nedokázala bojovať a trápilo by ma, že by som svoje dieťa nevedela dostatočne obrániť, ale keby sme si vzali rómske dieťa, mala by som zas radosť aj z toho, že som pomohla dieťatku, ktoré by malo menšiu šancu na umiestnenie. Preto veľmi obdivujem rodičov, ktorí majú odvahu čeliť okoliu.
Ďaľšia vec je nenaplnená túžba splodiť bio dieťatko a preto chce veľa párov malé bábätko, aby o nič neprišli (teda okrem pôrodu).

P.S. nikdy nevieme, či nám dieťatko nestmavne časom :grinning: ale to už sa budeme musieť popasovať s realitou. Kto vie, ako to ešte bude....aj tak sa nebojím ničoho viac, ako toho, že sa bio rodičia ozvú a budeme dieťatko musieť vrátiť, tak ako to zažila aj @karkana
7. feb 2015 o 18:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
@gelinka75 tak, tak
7. feb 2015 o 18:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
máte niektorá skúsenosti s osvojením staršieho dieťatka? mňa by zaujímal vek okolo 3 rokov. Ďakujem :slight_smile:
7. feb 2015 o 19:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fiona123 jasné-ale celá tá veta-že na dieťatko sa nečaká dlho mi príde strašne milá...je to pravda, kamarátka je asi mesiac a pol po zapísaní do zoznamu čakateľov a už majú doma DIEŤATKO - je to dieťatko, podľa fotky, nie zviera ani nijaký netvor, ale dieťatko, čiže celá tá veta mi prišla veľmi taká....krásna a jednoducho pravdivá.
Držte sa, a vyplňte si čakanie tým, na čo už potom nebude čas!
7. feb 2015 o 19:31  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
a aky kraj my cakame dva roky a ziadny posun ksicky kraj
7. feb 2015 o 19:51  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fiona123 presne na nás čakajú 3 ročné deti :slight_smile: sranda
7. feb 2015 o 19:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fiona123 len taka pikoska, aj my sme v poradovniku v nt kraji uz celkom vpredu, mame poziadavku aj na romske dieta, mam sice priatela, ktory ma tmavsiu pokozku ked sa opali, ale nema romsky povod:slight_smile:. ja mam rysave vlasy a zelene oci. medzitým sa nam narodilo bio dieta chlapcek a ten bol najtmavsi v porodnici:slight_smile:, tmavsi ako dieta origos romov vedla na izbe a ked sme sa stretli po 8 mesiacoch s tym romcatom, nas maly bol stale tmavsi:slight_smile:. stale je snedy pokozkou, ociska takmer cierne, ale vlasky mu zbledli trosku. takze aj to tvoje bio dieta, moze byt necaka tmavsie, ako to nase:slight_smile:. som si to tou adopciou privolala tu tmavost:slight_smile: a reci ostatných sú mi uplne ukradnute, ze kde som dosla k takemu dietatu:slight_smile:
7. feb 2015 o 22:08  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
@santeema však áno, všetko je relatívne :wink: A čo sa rečí týka, myslím že okolie bude mať čo robiť s tým, aby vôbec rozdýchali tú adopciu, keďže sme zatiaľ ticho lebo sa mi nechce vysvetľovať a hlavne vyvracať skreslené názory ľudí a pozorovať ich krčenie nosom. Ja si až moc pripúšťam každú blbosť v živote a môj muž len mávne rukou, že "no a"....práve preto sa bojím, či by som bola dostatočne silná, aby som dokázala s chladnou hlavou čeliť rasistickým poznámkam.
8. feb 2015 o 01:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@santeema aj môj manžel je tmavší ako romske deti z dd, ktoré mám doma :grinning:, biodeti sú síce biele, ale keď sa opália som pri nich ako syr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. feb 2015 o 01:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bahary boli ste pozrieť?
8. feb 2015 o 01:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@fiona123 ešte nie, začiatkom týždňa nás majú zapísať bo sa to nečakane naťahuje celé, potom si chceme kuknúť aj zoznamy detí :slight_smile:
8. feb 2015 o 11:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@fiona123 neboj, ono to pojde prirodzene, ak niekto bude mat "nejaky velky problem" s tym. tak budes mat to male rada, ze vôbec nedovolis, aby mu niekto ublizoval recami a dietatu sa to da vzdy vysvetlit. dolezity bude tvoj postoj a to co k nemu citis, lebo ono to zisti velmi rychlo. a ved nie ste sami v takejto situacii. dolezite je, ze budete spolu a budete zdravi:slight_smile:
8. feb 2015 o 14:04  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@santeema ja už to naše dieťatko teraz ľúbim :slight_smile: a často myslím na to, že už je možno splodené.
8. feb 2015 o 20:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
moja Karolínka :dizzy_face:
8. feb 2015 o 20:41  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (18)
@5katarina7 je proste krásne slovenská kubanka :dizzy_face: :dizzy_face:
8. feb 2015 o 21:33  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (5)
@santeema , nie je to také jednoduché :wink: Áno, kým je drobček maličký, tak si ho mamka ochráni, ale ako rastie, čoraz viac prichádza do kontaktu s ľuďmi bez prítomnosti mamky a ľudia sú hlúpi, kadečo mu fľochnú do oči. A to nie len deti :rolling_eyes:
Každopádne, to isté by si ten malý človek zažíval, aj keby ostal v domove a ešte ako bonus by nemal nikoho, komu by na ňom záležalo... A kto by ho presviedčal, že tí, čo sa z neho vysmievajú nemajú pravdu...
8. feb 2015 o 22:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to (9)
@santeema tak nech sa Vám skoro zadarí, v tom poradovníku, nájsť parťáka pre synka.
9. feb 2015 o 08:07  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@yukki dakujem:slight_smile:
9. feb 2015 o 13:46  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cairka ja viem, ze nie:slight_smile:. ale aj tak je asi zaklad ten vztah rodic - dieta, aby deti citili, ze ich maju fakt radi a citili oporu. ja len dufam, ze sa unormalnime a navzájom si nebudeme robit zle este aj takouto formou. ale kedze kazdy robi najlepsie ako vie, tak tym co maju poznamky, na taketo deticky to asi lepsie nejde:slight_smile:. co uz, snad toho bude menej a menej...
9. feb 2015 o 14:22  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@santeema ty, v tomto má @cairka veľkú pravdu...záleží aj na povahe dieťaťa, nervovej sústave, intelekte....ako si dokáže tie rasistické poznámky (a iné posmešné samozrejme) vysvetliť......lebo niektorému to môžeš doma akokoľvek vysvetľovať a akokoľvek ho "brať", "uznávať", a stále tým bude strašne trpieť, nebude sa s tým vedieť zmieriť, vyrovnať, odignorovať....-iné si nechá vysvetliť a má to na háku....... ale jasné, veľa robí aj sila rodiny...
9. feb 2015 o 15:00  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
prosim vas poradte, vybavujem si potvrdenie o prijme k ziadosti a za ake obdobie to ma byt? cisty, hruby, priemerny?
10. feb 2015 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, chcem sa spýtať ako je to s vydokladovaním príjmu keď je môj manžel živnostník? nezamietnu to okamžite ako sa povie živnostník?
10. feb 2015 o 15:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok