Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

franzziska
6. feb 2015

@gelinka75 fakt nie? to sa tesim pre teba..roky ta uz sledujem a moc som ti to priala...takze idete na adopciu?..ja tiez uvazovala som ale som iny kraj..

dzordzina
6. feb 2015

my sme kosicky kraj cakame dva roky a pani nam povedala ze urcite este take tri roky cakat skade to nabrala ze urcite tri to nevieme

gelinka75
6. feb 2015

@franzziska dakujem, ano rozbehneme aj toto a uvidime...uz nie je naco cakat 🙂

yukki
6. feb 2015

@gelinka75 nie, na DIEŤATKO sa nečaká dlho.
Na splnenie požiadaviek mnohých čakateľov o NRS sa čaká dlho.

vikad
6. feb 2015

@dzordzina Ahoj, aj nám to tak bolo povedané. Keby sme neboli vzali vtedy dvojičky, tak že by sme čakali ešte cca 3 roky, lebo sa to úplne pozastavilo ... ☹ Ale máme naše slniečka a to je krása, hoci trošku náročná, ale krása ...

dzordzina
6. feb 2015

tak to verim ze ste stastny a blahozelame ze vam to tak dobre dopadlo no neviem dokedy ci to budu tri roky lebo babetka nie su

fiona123
7. feb 2015

@gelinka75 pohlo? Ja som týždeň - dva dozadu volala a povedali mi, že to už dlhšie stojí, že nie sú detičky (ani rómčiatka) a že nestíhajú ani do dvoch rokov otočiť poradovník ☹ Majú detičky staršie okolo troch rokov a s handicapom. Tak hádam to pôjde lepšie.

gelinka75
7. feb 2015

@fiona123 my patrime pod senec, ale vraj je poradovnik rovnaky a patrime do BA kraja, hovorili, ze umiestnovali aj po 3 mesiacoch aj po roku do rodin..asi zalezi na kriteriach kto ake ma inak si to neviem predstavit, ze tak skoro

fiona123
7. feb 2015

@yukki áno je to tak, niekedy mám aj výčitky svedomia, že máme určité požiadavky a príde mi to sebecké, ale dospela som k tomu názoru, že nie som dostatočne silná osoba, aby som svoje (budúce) dieťa ochránila pred okolím v prípade, že by sme mali rómske dieťatko. Ľudia sú zlí a bojím sa, že by som s tým nedokázala bojovať a trápilo by ma, že by som svoje dieťa nevedela dostatočne obrániť, ale keby sme si vzali rómske dieťa, mala by som zas radosť aj z toho, že som pomohla dieťatku, ktoré by malo menšiu šancu na umiestnenie. Preto veľmi obdivujem rodičov, ktorí majú odvahu čeliť okoliu.
Ďaľšia vec je nenaplnená túžba splodiť bio dieťatko a preto chce veľa párov malé bábätko, aby o nič neprišli (teda okrem pôrodu).

P.S. nikdy nevieme, či nám dieťatko nestmavne časom 😀 ale to už sa budeme musieť popasovať s realitou. Kto vie, ako to ešte bude....aj tak sa nebojím ničoho viac, ako toho, že sa bio rodičia ozvú a budeme dieťatko musieť vrátiť, tak ako to zažila aj @karkana

fiona123
7. feb 2015

@gelinka75 tak, tak

bahary
7. feb 2015

máte niektorá skúsenosti s osvojením staršieho dieťatka? mňa by zaujímal vek okolo 3 rokov. Ďakujem 🙂

yukki
7. feb 2015

@fiona123 jasné-ale celá tá veta-že na dieťatko sa nečaká dlho mi príde strašne milá...je to pravda, kamarátka je asi mesiac a pol po zapísaní do zoznamu čakateľov a už majú doma DIEŤATKO - je to dieťatko, podľa fotky, nie zviera ani nijaký netvor, ale dieťatko, čiže celá tá veta mi prišla veľmi taká....krásna a jednoducho pravdivá.
Držte sa, a vyplňte si čakanie tým, na čo už potom nebude čas!

dzordzina
7. feb 2015

a aky kraj my cakame dva roky a ziadny posun ksicky kraj

bahary
7. feb 2015

@fiona123 presne na nás čakajú 3 ročné deti 🙂 sranda

santeema
7. feb 2015

@fiona123 len taka pikoska, aj my sme v poradovniku v nt kraji uz celkom vpredu, mame poziadavku aj na romske dieta, mam sice priatela, ktory ma tmavsiu pokozku ked sa opali, ale nema romsky povod🙂. ja mam rysave vlasy a zelene oci. medzitým sa nam narodilo bio dieta chlapcek a ten bol najtmavsi v porodnici🙂, tmavsi ako dieta origos romov vedla na izbe a ked sme sa stretli po 8 mesiacoch s tym romcatom, nas maly bol stale tmavsi🙂. stale je snedy pokozkou, ociska takmer cierne, ale vlasky mu zbledli trosku. takze aj to tvoje bio dieta, moze byt necaka tmavsie, ako to nase🙂. som si to tou adopciou privolala tu tmavost🙂 a reci ostatných sú mi uplne ukradnute, ze kde som dosla k takemu dietatu🙂

fiona123
8. feb 2015

@santeema však áno, všetko je relatívne 😉 A čo sa rečí týka, myslím že okolie bude mať čo robiť s tým, aby vôbec rozdýchali tú adopciu, keďže sme zatiaľ ticho lebo sa mi nechce vysvetľovať a hlavne vyvracať skreslené názory ľudí a pozorovať ich krčenie nosom. Ja si až moc pripúšťam každú blbosť v živote a môj muž len mávne rukou, že "no a"....práve preto sa bojím, či by som bola dostatočne silná, aby som dokázala s chladnou hlavou čeliť rasistickým poznámkam.

dioliana1
8. feb 2015

@santeema aj môj manžel je tmavší ako romske deti z dd, ktoré mám doma 😀, biodeti sú síce biele, ale keď sa opália som pri nich ako syr 😝

fiona123
8. feb 2015

@bahary boli ste pozrieť?

bahary
8. feb 2015

@fiona123 ešte nie, začiatkom týždňa nás majú zapísať bo sa to nečakane naťahuje celé, potom si chceme kuknúť aj zoznamy detí 🙂

santeema
8. feb 2015

@fiona123 neboj, ono to pojde prirodzene, ak niekto bude mat "nejaky velky problem" s tym. tak budes mat to male rada, ze vôbec nedovolis, aby mu niekto ublizoval recami a dietatu sa to da vzdy vysvetlit. dolezity bude tvoj postoj a to co k nemu citis, lebo ono to zisti velmi rychlo. a ved nie ste sami v takejto situacii. dolezite je, ze budete spolu a budete zdravi🙂

fiona123
8. feb 2015

@santeema ja už to naše dieťatko teraz ľúbim 🙂 a často myslím na to, že už je možno splodené.

5katarina7
8. feb 2015

moja Karolínka 😵

mata71
8. feb 2015

@5katarina7 je proste krásne slovenská kubanka 😵 😵

cairka
8. feb 2015

@santeema , nie je to také jednoduché 😉 Áno, kým je drobček maličký, tak si ho mamka ochráni, ale ako rastie, čoraz viac prichádza do kontaktu s ľuďmi bez prítomnosti mamky a ľudia sú hlúpi, kadečo mu fľochnú do oči. A to nie len deti 🙄
Každopádne, to isté by si ten malý človek zažíval, aj keby ostal v domove a ešte ako bonus by nemal nikoho, komu by na ňom záležalo... A kto by ho presviedčal, že tí, čo sa z neho vysmievajú nemajú pravdu...

yukki
9. feb 2015

@santeema tak nech sa Vám skoro zadarí, v tom poradovníku, nájsť parťáka pre synka.

santeema
9. feb 2015

@yukki dakujem🙂

santeema
9. feb 2015

@cairka ja viem, ze nie🙂. ale aj tak je asi zaklad ten vztah rodic - dieta, aby deti citili, ze ich maju fakt radi a citili oporu. ja len dufam, ze sa unormalnime a navzájom si nebudeme robit zle este aj takouto formou. ale kedze kazdy robi najlepsie ako vie, tak tym co maju poznamky, na taketo deticky to asi lepsie nejde🙂. co uz, snad toho bude menej a menej...

yukki
9. feb 2015

@santeema ty, v tomto má @cairka veľkú pravdu...záleží aj na povahe dieťaťa, nervovej sústave, intelekte....ako si dokáže tie rasistické poznámky (a iné posmešné samozrejme) vysvetliť......lebo niektorému to môžeš doma akokoľvek vysvetľovať a akokoľvek ho "brať", "uznávať", a stále tým bude strašne trpieť, nebude sa s tým vedieť zmieriť, vyrovnať, odignorovať....-iné si nechá vysvetliť a má to na háku....... ale jasné, veľa robí aj sila rodiny...

gelinka75
10. feb 2015

prosim vas poradte, vybavujem si potvrdenie o prijme k ziadosti a za ake obdobie to ma byt? cisty, hruby, priemerny?

empathia
10. feb 2015

ahojte, chcem sa spýtať ako je to s vydokladovaním príjmu keď je môj manžel živnostník? nezamietnu to okamžite ako sa povie živnostník?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre