Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
16. feb 2016

@moniq máme tu úplne dokonalé pani v dd a pani profi mama sú úplne úžasné ale pomohla moja dcéra ktorá veľmi prosila aby sa to urýchlilo. Tie žienky sú skvelé🙂🙂🙂🙂

liwka
16. feb 2016

mamuľky-čakateľky, snažte sa vydržať- viem, že sa to ľahko hovorí, no ja mám dnes taký malý sviatok- naše prvé profíča je dnes presne rok u svojich rodičov. od prvej interakcie po povolenie na pobyt čakali mesiac + 2 dni (Ďalšie vyše 2 mesiacov na rozhodnutie súdu). Teraz majú podanú žiadosť o osvojenie...tieto byrokratické papierovačky znejú hrozne, no malý je ICH a to je podstatné 😀

mana85
16. feb 2016

@liwka A ako dlho to približne trvá pri 2 ročnom dieťatku ? ak nám nepovolia hosťovský pobyt tak sa to ako dlho môže ťahať ? ďakujem

liwka
16. feb 2016

@mana85 nemôžem hovoriť za DeD, ale dvojročné dieťa je už dostatočne vnímavé, tam tých interakcií musí byť viac. Pr. pri tom profíčatku, stačili interakcie 3, potom sa mesiac čakalo (čo bolo asi najťažšie). pri väčšom dieťati by k tomuto logicky nemalo dôjsť. Dieťa sa na vás naviaže a akonáhle sú podané papiere na súd, teoreticky by mohol byť povolený pobyt. (ale je to len teoretická rovina), treba sa fakt úprimne porozprávať so zamestnancami DeD, byť čo najviac úprimný, prejaviť maximálnu túžbu mať dieťatko čím skôr doma...ak sú ľudskí, spravia pre to všetko 😀

mana85
16. feb 2016

@liwka my sme sa ešte nepýtali že ako dlho to bude asi trvať len nám hovorili o 3 ia a potom si môžme dať návrh na súd čo sa týka naviazania tak prvé stretnutie dopadlo veľmi dobre aj psychologička mala veľmi pekne hodnotenie napísané no mám obavu zo súdov pri malom sme na predosvojitelský súd čakali 7 mesiacov no bol na predbežku doma , ale u väčších deti sa to nedá takto ...

liwka
16. feb 2016

@mana85 možno dá 😉 ber to pozitívne. držím palčeky

loginexistuje
16. feb 2016

@mana85 tri interakcie su minimum .. po nich napise psychologicka z DD spravu. /Su domovy kde sa daju dohodnut interakcie den po dni . Nasledne s tou spravou z DD uz mozete dat navrh na sud. Nasledne sa vytyci pojednavanie. /to moze trvat rozne dlho osobne by som sa s kuratorkou pod ktoru dieta patri porozpravala ako to konkretne funguje na ktorom sude oni maju prehlad. Toto je fakt iny okres iny mrav. ci sa oplati podat predbezko /podavaju sa aj u vacsich deti/ na sud si pripravis znovu papiere, znovu by vas mali navstivit zo socialky potom maju 10 dni na vyhotovenie rozsudku a potom zavisi od toho komu bude dorucovany ... ci uz je tam osvojitelnost atd... pripad od pripadu ...

Su DD kde sa da dohodnut aj na hostovskom pobyte ... ale nie je to standard....

loginexistuje
16. feb 2016

@mana85 skus napisat ale do Jezkov kde bude sud v ktorom okrese /kam patri dieta / a ktory DD.

mana85
16. feb 2016

@loginexistuje Vďaka ... 🙂

hora_lka
16. feb 2016

@mana85
@loginexistuje
@liwka ako Vas citam, tak vidim, ze my sme dobre dopadli, nas maly k nam prisiel mesiac pred 3 narodeninami, po mesiaci ako sme sa o nom dozvedeli, ze vobec existuje. prva navsteva v DD, o tyzden v rodine, dalsi vikend v rodine a dalsi nasadol k nam do auta s krabicou veci a viezli sme si ho domov .. bol u nas na hostovskom pobyte, to sme si v domove predlzovali pokym nebol sud. zverili nam ho predbezne do mesiaca, kazdy nam hovoril, ze predbezko nam neschvalia, ze to robia iba pri detoch v nudzi, do konca dalsieho mesiaca bol predosvojitelsky sud .. buduci tyzden bude 9 mesiacov co je u nas a spisujeme navrh na konecne osvojenie .. ak to vsetko dobre dopadne, tak do roka ho mame aj papierovo .. vsetci nam maximalne vychadzali v ustrety, ci uz v domove, v profi rodine aj na sude, u mna v robote, pretoze som ostala doma doslova zo dna na den 🙂

mana85
16. feb 2016

😵 to je super 😵@hora_lka

beka22
16. feb 2016

@loginexistuje Toto je aj náš prípad kedy na interakcie netreba dlho čakať lebo v DD sú veľmi ľudské a úžasné osôbky a sprevili to ako to najskôr išlo. A fantastická je aj profi mamka veľmi ústretová. Keby boli všade také super ako tu išlo by omnoho ľahšie a nebolo by to tak stresujúce pre žiadnu novú mamku ani ocka. Držím palce aby ste sa stretli aj vy s tak dokonalími bytosťami ako v tomto DD 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

maccca
16. feb 2016

@solyka ďakujem,aj tebe a všetkym parom ktore maju nazvys
Lasky a chcu sa s nou podelit😘😍😘

moniq
17. feb 2016

@hora_lka to ste mali super šťastie 🙂

moniq
17. feb 2016

@maccca tak nám co nemáme to šťastie na hladký priebeh neostáva nic iné len si vravieť - na dobre sa čaká ;)
Ale snáď sa to uz nebude zbytočne ťahať, nech sme všetci spolu a môžeme sa luuubit 🙂

maartinkaa
17. feb 2016

@moniq to mi je luto, ze tak dlho musite cakat, my sme chodili za nasim zlatickom kazdy den do porodnice, a nikto to neriesil, ale asi v DD to prebieha inak ☹

moniq
17. feb 2016

Ach veru velmi som rozcarovana z pristupu soc. a psych. pracovnicok 😢😠
Nechapu, ze babo by malo byt cim skor s nami doma, aby si na nas zvykalo ??!!
...a to je jedna z nich este aj sama tehotna a natahuje tie nase intervaly medzi ia zbytocne 😢

lilienkalilina
17. feb 2016

@beka22 ahoj mozem sa spytat odkial ste a kolko ste cakaly?

miskakolacikova
17. feb 2016

Co u vas rozhodlo pre adopciu? Ake ste mali pocity ked ste prvykrat uvideli Vase babatko? Vedeli ste ze to je to vase a takto to ma byt?
Ja stale uvazujem a zvazujem, tak by som chcela nejake vase subjektivne nazory na to cele ako ste to prezivali.
Dakujem

sophina
17. feb 2016

@miskakolacikova My mame 4 svoje a dalsie chceme adoptovane lebo mame tolko lasky a stastia ze sa chceme podelit ... 😉

miskakolacikova
17. feb 2016

@sophina my nemame ziadne vlastne a velmi tuzime po babatku. Tak uvazujem aj o adopcii, ale stale nie som rozhodnuta. Mam strach..

marcelarefat
17. feb 2016

@miskakolacikova Vzdy som tuzila po detickach a velkej rodine, bouzial sa mi to nepodarilo naplnit. Stale pocitujem v mojom srdiecku velke prazdno. Vzdy som si hovorila, ze ked sa mi nepodari mat vlastne dieta tak si urcite adoptujem. Chcem dat lasku a teplo domova niekomu komu to z hoc akeho dovodu nebolo dopriate. Aby dietatko ktore si adoptujem zazilo tolko lasky a materskej nehy ako bolo aj mne dopriate od mojich rodicov 🙂 Neviem kedy to pride lebo este som len v poradovniku, ale uz teraz ho velmi velmi lubim a viem ze pren spravim vsetko na svete a budem sa snazit byt tou najlepsou mamou na svete.

marcelarefat
17. feb 2016

@miskakolacikova kazdy mame strach , ked je clovek zodpovedny tak ma strach lebo sa do nicoho bezhlavo nerutis. myslis ze zeny ktore cakaju vlastne deti nemaju strach?
Musis to citit srdieckom

sophina
17. feb 2016

@marcelarefat tesim sa na tu "Tvoju" chvilu ... ten cas coskoro pride 😉

marcelarefat
17. feb 2016

@sophina dakujem zlatko, ved kazdy den som k svojmu cielu blizsie. 🙂 Aj ja vam drzim palce , potom dame to dohodnute stretko 😉

sophina
17. feb 2016

@marcelarefat tesim sa velmi 😉

beka22
17. feb 2016

@lilienkalilina Ahoj Žilinský kraj a čakali sme 5 rokov 😉

lilienkalilina
17. feb 2016

@beka22 kolko?jezis maria 😒 ake ste mali poziadavky?mi sme tt kraj a hovorili nam 2 roky

beka22
17. feb 2016

@lilienkalilina Mali sme biele a zdravé a vek 0-3 mesiace

sophina
17. feb 2016

@beka22 my chceme romske na pohlavi nezalezi a 0-3 roky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre