Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
24. apr 2016

@mana85 aj my sme sa len v DD stretávali s malou,,,ked sme išli po malú, tak sme kúpili cestou kavu a dezert,,,maličkosť,,,,,,,,,,,, 😉 myslím, že to stačí, aby sme s prázdnou rukou nešli,,,,

najjulinka
24. apr 2016

a ja kavu zasadne ako darček pre neznamych neodporučam.... 😀 😀 😀 😀 😀 akože ja nemam paru kto aku pije.... toto je dosť take.. no že fakt nemusia vooobec využiť. ..či nesku, či mletu, či nemletu použivaju...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikadomi
24. apr 2016

@najjulinka využijú do koláča 😜

najjulinka
24. apr 2016

@nikadomi halvne nekavičkari 😀

mata71
24. apr 2016

@mana85 juuj to bude radosti ,malé maličkosti sladkosti sme zobrali do ded a s profimamkou sme stále v kontakte, píšeme si posielame fotky zavoláme,, bola i u nás viac krát... bola a je súčasťou života nášho drobca 🙂 prvých 6týždňou mu dávala lásku pohladenie,potešila srdiečko a ten úsmev čo vyčaril mal základy u profimamky Jarky 🙂

ak by som vedela že pojdete cez šurany vlakom by sme vám zajtra zakývali na vlakovej stanici..

mana85
25. apr 2016

@najjulinka No ehm naša profi už iné deti v starostlivosti nemá mala chlapčeka ten jej pred pár dňami tiež šiel preč , takže bude na dovolenke potom od-dovolenkuje kolegyne a pak nevie hmm už jednu prepustili čo nemajú deti tento rok majú kontakt za kontaktom socialna nam hovorila že tolko ani za celý rok nikdy nemali ako teraz behom pár mesiacov 12 kontaktov skoro naraz a väčšina medzi - krajovo staršie , cigánske všetko sa im rozchytalo 😝 😀 😵 tak zase plat ma aj socialna v domove psychologička aj ost. zamestnanci a tiež pre nich chceme niečo vziať , áno s tým rátame že profi budeme posielať fotky a info ako sa máme ... ďakujem

najjulinka
25. apr 2016

@mana85 no občas je to ťažke s tými detmi v profi.. občas nie su. .resp. daju potom všeličo........ 😔 😅 tak snad to ustojí a čosizmysluplné sa pre nu nájde...... och.. to pri odchode našich deti sme furt tak jednou nohou už neprofici.... 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
tak ale čokoladka na nervy potom je asi aj fajn darček.. čokoladka je naj.. či pri tých našich ježoch alebo pri tých nervoch pracovných.... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marcelarefat
25. apr 2016

Dievcata, trenciansky kraj. Prosim vas v com spocivala aktualizacia po 2 rokoch? Boli to testy a pod. so psychologickou, alebo bolo aj potrebne aktualizovat niake potvrdenia, napr. od zamestnavatela, lekara atd. Dakujem

kikuska_wedge
25. apr 2016

Prvý mesiac na čakačke za nami 😀 Na túto počesť som si vyrobila škrtací kalendár. Keď môžu tehuľky, môžem aj ja. Len ten koniec je taký neistý. Dúfam, že nebudem musieť pridávať viacej mesiacov.

liwka
26. apr 2016

@kikuska_wedge držím palce, aby si naozaj nemusela 😀 mne ako tehuľke idú tie mesiace veeeľmi pomaly, ale pre vás to musí byť ešte horšie. Krásny nápad, krásny kalendár 🙂

marcelarefat
26. apr 2016

@kikuska_wedge TO JE UZASNE, NO URCITE SI VELA Z NAS INSPIROVALA 🙂 🙂 🙂

mary17
26. apr 2016

Ahojte. Konečne sme sa aj my dočkali a dnes nám prišlo rozhodnutie o zaradení do zoznamu žiadateľov o osvojenie 🙂 Veľmi sa tešíme a teraz už len roky čakať 🙂)

lily311
26. apr 2016

Dievčatá, chcem sa Vás spýtať, keď ste písali žiadosť o osvojenie a chcete len novorodenca, napísali ste to do žiadosti, alebo ste dávali nejaké vekové rozpätie?

beka22
26. apr 2016

@lily311 my sme to písali ale aj tak nás oslovili že majú staršie a keď sme drobca videli nemusel to byť ani novorodenec. Ale mali sme to ako požiadavku.

lily311
26. apr 2016

@beka22 ďakujem pene za radu, práve tu smolím žiadosť, no nie som veľmi slohový typ 😀

beka22
26. apr 2016

@lily311 držím palce🙂

beka22
26. apr 2016

@lily311 a nám všetko písali na sociálke my sme nemali žiadne starosti. O toto sme to mali ľahšie

mana85
26. apr 2016

@beka22 Na socialke ? No ale ste tam boli a pýtali sa Vás akú máte predstavu o dieťati nie ? Si neviem predstaviť že by sme nesedeli s mužom doma za stolom a v kľude to nepreberali 😅

beka22
26. apr 2016

@mana85 aj my sme sa doma bavili o všetkom čo nám vravela pani na soc. ale potom všetky papiere čo sa týkalo adopcie nám vypisovala pani zo soc. aj teraz na predbežko nám písala ona možno ak preto že sme sa trochu poznali

janik72415
26. apr 2016

Prosim vas vie mi niekto poradit? Mame chlapceka v predosvojitelskej starostlivosti a chcem sa spytat ci moze ist pocas predosvojiteskej starostlivosti do jasiel. Budem vdacna za kazde info alebo skusenost.

mana85
26. apr 2016

@beka22 Aj ten dotazník ?

lalus
26. apr 2016

@janik72415 z právneho hľadiska môže, ale určite neodporúčam.
Potrebuje dostatok času (mesiace až roky) na to, aby sa s vami zžil, pripútal sa, aby spoznal a zamiloval si nových rodičov v malom rodinnom kruhu. 😖

hora_lka
26. apr 2016

@janik72415 ja sa tiez priklanam k @lalus treba vela casu na zzivanie sa ako rodina .. nam odporucili minimalne rok, teraz bolo 11 mesiacov, od septembra ide maly do skolky, to bude u nas rok a 4 mesiace, ale prisiel k nam uz ako vacsi, mesiac pred 3 narodeninami, prvy polrok bol tazsi, potom sa to "zlomilo" ..

janik72415
26. apr 2016

@lalus dakujem pekne za odpoved. Ano viem, ze to nie je stastne riesenie, ale zvazujeme to az od septembra pretoze sa nam dost skomplikovala financna situacia. To bude mat maly rok a pol a je u nas od narodenia, brali sme si ho z porodnice. Bola by som najradsej keby sa situacia utriasla aby som nad jaslami ani nerozmyslala. Kazdopadne dakujem.

marcelarefat
27. apr 2016

@janik72415 ahoj, moja kamoska ma tiez chlapceka od narodenia pri sebe, a davala ho do jasliciek od 1,5 roka- sukromne jaslicky. Maju tam myslim 9 deti. Maly to velmi dobre znasal po adaptacnej stranke ale velmi casto je chory- bezne detske choroby, take tie kolektivne . Teraz ma uz 2 rocky a teda je vidiet, ze vyrastá v kolektive, velmi je sikovny.

lilienkalilina
27. apr 2016

baby TT kraj,nemáte nič nové,ako to u nás vyzerá ?

yukki
27. apr 2016

@janik72415 kedy budete mať súd o definitívnom osvojení? Odhliadnuc teda od toho, že to je pre malého nie najšťastnejšie riešenie, budú sa na toto možno pýtať aj na súde.........či je s tebou doma alebo? Ja som inak takto vyše dva roky žila len z rodičovského príspevku...neskôr už s dvomi deťmi z rodičáku a pestúnskeho, a bolo sa treba fest obmedzovať-viem to, žila som tým.....ale tak dalo sa to, veľmi skromne ale dalo...nemôže s ním ostať manžel doma?

mata71
27. apr 2016

@yukki veru nás sa pýtali že či som doma s malým na rodičovskom... že doporučuju do 3r byt doma...
@janik72415 veru tak je ...ked nemáte doživotné odsudenie 🙂 že ste svoji.. nedávaj ho do školky,,,našej socialnej to vadilo... možno u Vás bude iná situácia... 😉

yukki
27. apr 2016

@mata71 a ono nie len že sociálnej to vadí........ ale to dieťatko, aj keď nám sa to nezdá....pamätá už jedno opustenie materskou osobou, a nástup v takom malom veku do kolektívneho zariadenia v ňom môže ten strach prebudiť......a narobiť viac zla, ako dočasné uskromnenie sa...keby sa len trošku dalo, lepšie by bolo ho tam nedávať.....

mata71
27. apr 2016

@yukki mi sme mali 2r v januari a teraz váham či máme ist na zapis do školky , užívame si spoločné chvíle...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre