Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

aveeva72
26. okt 2016

@nikola116 No teoreticky by ste to mohli stihnut, ak by boli vsetci rychli. Prakticky trochu pochybujem...Prihlasit sa nemozete, este je skoro. Zaradia vas do pripravy, az ked vasu dokumentaciu dostane Usmev z UPSVaRu.

naduska72
28. okt 2016

Ahojte do kolko rokov sa da adoptovat dietko? Myslim do akého veku ,,matky ,, 🙂 ..dakujem

little_bubu
29. okt 2016

@rebekarebekova ahoj, aj nam sa to zdalo dlho.... zvazujem, ze nabuduce radsej cez UPSVaR

fatma1
29. okt 2016

@sincerity Dakujem.A kedy ste to absolvovali a koncili?

fatma1
29. okt 2016

@little_bubu Dakujem..no dlho veru..

fatma1
29. okt 2016

@aveeva72 My stale este cakame na papiere z uradu..stale rozmyslame,ze ci cez urad alebo mimo...

fatma1
29. okt 2016

@maartinkaa A kedy ste to sbsolvovali a ukoncili,teraz niekedy?

fatma1
29. okt 2016

@ereska Ahoj.Kedy ste to absolvovali,teraz niekedy?

ereska
29. okt 2016

@fatma1 ahoj zaciatkom roka sme ukoncili pripravu a sme v poradovniku boli sme 85 a teraz okolo 67

marcelarefat
29. okt 2016

@naduska72 Ahoj. Ja som mala 42r. ked som ukoncila pripravu a zapisali ma do poradovnika, kamoska 41 a dalsia znama 40. Hranica neni presne urcena. Posudzuje sa ci dokazes dieta vychovat a aby bol urcite vkove rozpetie medzi matkou a dietatom. Napr. 18rocna si nemoze adoptovat povedzme 15 rocne dieta alebo 60 rocnej nedaju zase miminko.

labudka
31. okt 2016

@kikuska_wedge Tak som rada, že to dobre dopadlo! Držím palce, nech volajú čo najskôr 🙂

ivka3901
31. okt 2016

@nikadomi ahoj dakujem za odpobed a sory že odpisujem tak neskoro

maartinkaa
31. okt 2016

@fatma1 ahoj, my sme pripravu robili este na prelome roka 2011-2012, uz mame doma jeden a polrocnu huncutku 😉

ivka3901
31. okt 2016

Ahojte baby ako to je s kočikovym ????dostali ste ?či podla toho ake male babo ste chceli?

fatma1
31. okt 2016

@maartinkaa A kolko ste cakali od zaradenia a kolko mala malicka, odkedy ju mate doma? ;)

nikadomi
31. okt 2016

@ivka3901 pokiaľ dostanete bábo do dovŕšenia jeho 6 mesiacov, tak nárok máte.. my sme nedostali, hoc sme malého brali ako trojmesačného. Nakoľko súd prebehol až keď mal 9 mes. 😕 Tým pádom sme nemali nárok.. dovtedy bol u nás na hosťovskom..

maninka1974
31. okt 2016

@ivka3901 dostali sme na základe predbežneho rozhodnutia sudu a rodného listu s menom my sme na meno a podanu žiadost na sud na predosvojitelsku starodtivost bolo už aj naplánovane pojednávanie bola som sa pýtat a dostali sme 500e treba len pýtat sa malý už ma detsku izbu za tie peniažky 🙂........len sa to všetko musí vybavit do 6mes babetka pani na urade ano nepochybovala o tom že by nám to nedali ked mame dieta od 3týždnov doma....

nikola116
31. okt 2016

ahojte, ideme podat ziadost tento tyzden, dievcatko 0-4 rokov, mozem sa prosim opytat, ci mate niekto adoptovane aj starsie dieta napr 4 rocne ? ak ano kolko ste cakali, mali ste narok na rodicovsku potom ?vopred dakujem

vanillaskyy
31. okt 2016

@nikola116 mna velmi psychológ odhovaral od dieťaťa vo veku 2 roky a viac. Povedal ze podla štúdii dieta potrebuje na kazdy prežitý rok dva roky aby sa dostalo do normálu z toho co prezilo. Takze 4 ročne dieta potrebuje 8 rokov aby savyrovnalo s tym co prežilo a bolo "normálne".

tarrra
1. nov 2016

@nikola116 ahojky,my mame surodencov chlapcek ma 6,dievcatko ma 4,mame ich od juna,brali sme si ich akurat ked mali postupne narodeniny,a popravde tiez nas psycha veeelmi odhovarala od deti starsich ako dva roky,ale v praxi je to ine...to zistis pri navsteve.nasi boli v super profi,zaklad maju dobry,nejake odtienky povahy sa samozrejme prejavuju ale v podstate su omnoho poslusnejsi ako ked ma matka vlastne dieta,vidim to napr.v kostole.je to krasne a citime to s mm ako keby boli nasi stale.vobec neriesia co bolo,proste si uzivaju maminku a ocka a stabilitu.my sa tesime kazdy den a teraz velmi na vianoce.a cakali sme v ZA kraji 8 mesiacov od zaradenia po oslovenie!!uplny zazrak🙂

tarrra
1. nov 2016

@nikola116 a ano,mam aj rodicovsku,pomohli mi v tom kocky z tejto skupiny lebo u nas na uradoch to nevedia

echa
1. nov 2016

Ahojte.. tak ja sa k Vám tiež pridávam. Síce len na úplnom začiatku,mám na stole papiere,dotazník,vypisujem a čítam túto diskusiu,kto čo do papierov napísal.. je toho kvantum! Viete mi prosím poradiť,kde je najlepšie robiť prípravu? Som okes Malacky,uvažujem o úrade v Malackách - nemáte skúsenosť???

hora_lka
1. nov 2016

@echa ahoj, my sme robili na urade v Malackach, boli sme spokojni, v septembri sme to zacali riesit a v decembri sme boli zapisani, velmi mila pani psychologicka .. mozem Ti napisat do spravy meno, ale myslim, ze v MA je len tato jedna .. hlavne nam vyhovovalo, ze sme mali individualne hodiny a lepsie sme sa vedeli casovo prisposobit, pretoze manzel je vela na cestach ..

timi1606
1. nov 2016

Ahojte! Od decembra mi končí materská. Chcela by som sa vrátiť na pár hodín do roboty, nech si trošku privyrobím. Dcérku máme zatiaľ len v predbežnom opatrení. Myslíte si, že by s tým mohol mať niekto zo soc.pracovníkov problém? Akože sa o ňu nestarám, alebo tak. Nemáte s tým skúsenosti?

ivka3901
2. nov 2016

@nikadomi ahoj no pekne teda je to nespravodlive lebo aj my sice izbu mame volnu ale nemame žiadne decke vecičky ani vybavu nič nemame doma a to kočikove by nam velmi pomohlo ale vidim to az po novom roku vybavovat teraz mozno vybehneme len pre papiere 😞

ivka3901
2. nov 2016

@maninka1974 aha takže pytat sa a pytat tiez by sme chceli malinke do 6 mesiacov ale ... ako tu čitam je to dost komplikovane 😞

nikadomi
2. nov 2016

@ivka3901 tiež som nemala pre bábo nič- ani jeden cumeľ, keď nám volali.. ja neviem nakupovať tak abstraktne- musím to mať že konkrétnu vec pre konkrétneho človeka 🙂 tak sme fofrom vybavili všetko za týždeň už keď sme malého poznali 🙂 Ivka, ono to nebude za týždeň ani za dva kým sa k dcérke dostanete.. pekne pomaly si odkladaj euro k euru- bábo toho fakt veľa nepotrebuje a dá sa aj za lacnejšie zohnať vždy niečo 😉

kikuska_wedge
2. nov 2016

Dnes nám aj z Návratu potvrdili, že také detičky o aké máme záujem nie sú právne voľné ani medzikrajovo. Takže nám neostáva nič iné len čakať. Akosi sme na túto informáciu boli podvedome pripravení, takže nás to až tak nezasiahlo. Mrzí nás to, ale raz sa predsa len určite dočkáme. Ako povedal dnes budúci dedko, trpezlivosť deti prináša.

maninka1974
2. nov 2016

@ivka3901 neboj sa ja som tiež pochybovala či to daju a bola som prekvapená všetko si prefotili čo bolo treba poslali a prišlo oznámenie neskor aj peniaze

maninka1974
2. nov 2016

@kikuska_wedge máš pravdu všetko bude ako má byt ked príde ten správny čas...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre