Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
12. mar 2011

@goralenka
vlni sa to casto, raz je tak raz tak... Ale mozno k tomu prispelo aj to, ze sa striktnejsie caka kym nema dieta vyslovenu osvojitelnost a dovtedy ani nekontaktuju nikoho z poradia... Aspon o BA tu sli take sumy 😕 dufam, ze sa nemylim a nepletiem 😀
ale na zimu a na jar byva viac deti, to sa poradie poposuva 😉

suezana
12. mar 2011

@goralenka kamoška brala presne po roku od zapísania - v lete - krásne dievčatko... u nás nehrozí - a to som bola presvedčená, že na jar ho máme 😒 môj inštinkt ma sklamal 😔

lenkove
12. mar 2011

a ja idem, piect.. cely den otravujem mm nech zavola jeho rodicov na navstevu a ked konecne zavola a dovola sa, ja zistim, ze musim upratat, pozehlit a este k tomu aj napiect 😨 😨 no bolo mi to treba? 😀 Ale Ikoko uz smuti za babinou, niet co riesit, utekam na sichtu 😀

maznacik007
12. mar 2011

@goralenka na chlapca novorodenca kludne tak rok prip. rok a pol... cakania...
nastevy sa netreba obavat... je to povacsinou rychlovka... len sa vyplnia povinne otazky... a bude to... aspon tu sa dost ponahlaju uradnicky...

k priprave tak treba pripadne sa da este mozno oslovit pobocku v trnave mozno budu oni robit teraz niekedy kurz....

ak mozem doporucit nechajte si 0-3 mesiace... ale fakt nemusis mat z toho vobec stres.. prave priprava je miestom na rozhodnutie a zvazenie... a zavazne bude az to co bude v zaverecnej sprave... / myslim z poziadaviek na dieta/ priprava ti pomoze aj poriesit aj zdrav. hladisko... tak ten rok max dva a budete mat doma babetko... ale skor myslim ze to bude rok ...

maznacik007
12. mar 2011

deti sa rodia aj domovy sa zaplnaju... ale skor je to o tom ze minimum z nich je takych ze su samy / nemaju surodencov v domove/ a zaroven splnaju tie kriteria na ktore sa caka... biele zdrave
takze asi tak...
ked uz bol napr. starsi surodenec osvojeny tak sa prednostne ponuka / mal by sa/ tym osvojitelom... prip. su to deti ktore sa este len diagnostikuju teda nie su vhodne na osvojenie hned... / caka sa na testy na hep. C, su tam ine problemy deti zavislych... atd../

ale fakt ba kraj je v tomto najlepsi... myslim v poradovniku

goralenka
12. mar 2011

@suezana
@maznacik007

mne sa prave zda ze tie roky tak utekaju, ked mi niekto povie ze o rok, budem skakat meter do vysky, mne to pride strasne kratko 😀
takze si budemmusiet najst pracu s lepsim prijmom, doplatit socialne, nech mi vyjde materska, kym nakupim vsetky tie serepotinky co babatka potrebuju, prejde rok ako voda...
ale je pravda ze ja mam take zvlastne obdobia - ked som chodila po umelych oplodneniach, tak som mala obdobia, ked som bola uz zufala, ze to nejde, obdobia, ked som si povedala, ze by som este dva roky pockala keby som si bola ista, ze to pojde..
ved napriklad medzi poslednym IVF a naslednym KET presli 4 roky!!! A ja som za tie 4 roky absolutne nic neriesila...aj preto, lebo som sa bala, ze tym znicim poslednu sancu mat deticky...
ked som na mikulasa minuleho roka prisla hned na zaciatku o obe tie mrnusky, tak som si povedala, ze adopcia je schodnejsia cesta.. vlastne nechce prist, pomozeme cudziemu...
a kupodivu, odvtedy mavam aj tu prchu pravidelne (zvycajne chodila az po vyvolavacke a rok bez nej bol uplny standart - vzdy len po vyvolavacke)
manzel sa smeje, ze jak a pozna, my sa vytrapime na priprave a ja otehotniem a on ma bude musiet zaskrtit 😀
tak neviem.. mne ten rok pride ako velmi kratko... co je to oproti vecnosti...

goralenka
12. mar 2011

A este kocky, stara mama, velmi mudry clovek, mi uz niekolkokrat povedala, ze ona sa za zivot naucila par podstatnych veci...a jedna z nich je ta, ze na tie najlepsie veci pridu po velmi dlhom cakani a ze ten, kto vymyslel prislovie: trpezlivost ruze prinasa musel byt velmi mudry clovek..
ze sa naucila, ze to, co je najkrajsie, najdrahsie alebo najvzacnejsie je presne to, na co sa oplati cakat...

a ked som jej povedala, ze mame problem mat deticky povedala mi, ze to mavaju zeny, ktore sa maju stat najlepsimi mamami - pretoze tie deti su milovane este skor nez pridu a ich mamy sa naucili pokore este nez to dieta prislo..a matky s pokorou robia o trosku menej chyb a intenzivnejsie si uzivaju ten pocit, byt mamami...

goralenka
12. mar 2011

@maznacik007 inak, ja som netvrdila, ze len chlapca, nam je to jedno, co pride, to berieme, mozno to bude aj dievcatko, ked budeme na rade 🙂 ale verim, ze nam to trosku skrati cas cakania, ked nemame vybrane pohlavie a netrvame na nom 🙂

suezana
12. mar 2011

@goralenka super starká 😵 len neviem, či aj o mne to platí - moje vytúžené dieťa práve dostalo na zadok 😝
....vieš o tom, že tu len nedávno bola babenka, čo mali ísť akurát na psychotesty - adopcia - a ona zistila, že je tehotná? 😵 😵 😵 😵 držím palce - veď dve deti nie je tak veľa.... 😉

goralenka
12. mar 2011

@suezana moj muz (a hrozne ma tym vytaca) tvrdi ze uzivit dve deti je tazke.. on, nadpriemerne zarabajuci.. nechapem ho...

kanhwa
12. mar 2011

@goralenka u nas tiez to bolo s tou navstevou velmi easy - tetusku som dokonca doviezla z uradu ku nam - nepopieram, ze trosku som sa chcela votriet do priazne 😉 posedela len par minut v kuchyni, povypytovala sa otazky, ktore sme uz aj tak zodpovedali v ziadosti, povypisovala papiere...aj sme sa jej pytali, ci nechce vidiet zvysok bytu a ona ze naco, ved vidi, ako zijeme. sice som pocula aj take, ze do skrini kukaju, ale to snad len v pripade, ked je zavazne podozrenie ze tie podmienky nie su uspokojive. aspon si myslim...
co sa tyka pripravy - myslim ze na kazdom urade (urcite min. v BA) maju svojho psychologa, co to robi. mne dokonca s rozhovoru so spomenutou tetuskou bolo jasne, ze oni preferuju, ked si spravime pripravu u nich na urade. sice sme sa informovali aj v usmeve a navrate, ale tam sa vtedy nevedelo, kedy sa nazbiera dostatok uchadzacov a zacne dalsia priprava - mohlo to byt aj o pol roka. takze sme zostali na urade a pre nas to bolo uspokojujuce.

Baby
tie nase deti budu take stastne deticky, ked sa ich konecne dockame 🙂 Ved ich lubime neskonalou laskou uz teraz, ked este vobec nie su s nami, nie su narodene a mozno ani splodene. A uz teraz su nase, milovane a ocakavane 🙂
Normalne im zavidim niekedy tych skvelych rodicov co budu mat 😎

suezana
12. mar 2011

@goralenka ono sa to možno upraví, keď budete mať bejby..... lebo deti chcú všetko a hneď a my máme pocit, že keď im to doprajeme, budú šťastné - a nakoniec aj tak chcú len to jedno jediné - a to je zadarmo - pozornosť 😒 všetko ostatné pre ne postupne alebo aj hneď stratí význam...hodnotu. 😉
Inak vždy lepšie zodpovedný otecko, ako ten druhý prípad 😉 ale rozumiem ti. (nie z vlastnej skúsenosti, mm zarába priemerne 😒 ale aj tak Bohu vďaka, lebo sú na tom aj omnoho horšie)

misula4660
12. mar 2011

@suezana veru pripadá mi to čakanie už nekonečné, ale na druhej strane, keď to vezmem ako písala @goralenka , tak ja už vlastne čakám od roku 2001 a medzitým som prešla strašnými sklamaniami a tak si stále hovorím, že teraz to už bude len dobré, len musím byť trpezlivejšia a mimochodom dneska je to presne 24.mesiacov, čo sme prvýkrát vstúpili na úrad opýtať sa ohľadom adopcie...takže mi máme dneska také svoje malé výročie.... 🙂

goralenka
12. mar 2011

Kocky inak - aj sa bojim spytat - mam doma v klietke 2 morciatka, cistucke, vonavucke, je o ne dobre postarane, cista klietka, okolo cistucko....kupila som si ich pred dvomi rokmi v ramci terapie ze som sa potrebovala o nieco starat.. myslite, ze to moze byt problem? ☹

goralenka
12. mar 2011

@misula4660 inak gratulujem k vyrociu 😉 ale uz sa blizis ku koncu 🙂 😵

akramgad
12. mar 2011

@misula4660 ahoj moja nám to trvalo presne 28 mesiacov ani veriť som tomu nechcela že zavolali a teraz máme princeznú svoju 🙂 mala mesiac keď sme si boli pre ňu a teraz má už 17 mesiacov ( bóže ako to letí ) nezúfaj keď už budeš mať pocit že z toho nič nebude vtedy sa ozvú 😉 prajem nech je to čím skôr

misula4660
12. mar 2011

@akramgad jéééj, ani nevieš ako veľmi si ma potešila 🙂 ono to vždy tak zahreje pri srdiečku, keď mi niekto napíše, že už sa blíži aj môj, teda náš čas 😉 a mimochodom tvoja malinká je naozaj nádherná, krásnučke dievčatko máš....

misula4660
12. mar 2011

@goralenka dúfam, že už sa to naozaj blíži..... 😉

goralenka
12. mar 2011

@misula4660 neboj, uzivaj si posledne tyzdne, mozno dni, ked nemusis vstavat 8x za noc a strachovat sa o dalsieho cloviecika 🙂 Ono uz je niekde v brusku, mozno sa prave narodilo, to cakanie je v niecom naozaj velmi krasne 🙂

vy naozaj mate vsetky uz vybavicky?
a neviete co s tymi zvieratkami? ☹

akramgad
12. mar 2011

@misula4660 ďakujeme 🙂 my sme sa už zmierovali s tým že nič a zrazu že sociálka volá tak som sa roztriasla asi by som vtedy našlahala naj šlahačku na svete a keby mi merali tlak tak praskne tlakomer ale krásny pocit no ten naj nás čakal až keď sme boli pozrieť prvá krát malú 🙂 a vy aké dieťatko chcete?

misula4660
13. mar 2011

@akramgad my máme v požiadavkach biele, zdravé novorodeniatko, ale povedali sme, že nám nevadia aj menšie zdravotné problémy, a na pohlaví nám nezáleží....a naozaj si ani len neviem predstaviť ten pocit, keď nám zavolajú, ale pravdepodobne to bude ako u teba, xixi 😀

misula4660
13. mar 2011

@goralenka ďakujem a máš pravdu, budem trpezlivejšia... 🙂

maznacik007
13. mar 2011

@goralenka zvierata nie su problem... absolutne sa s tym nestresuj

goralenka
13. mar 2011

@maznacik007 aspon vidis, aky mam z toho stres 😀 manzel ma tie upokojuje, ze logika hovori, ze ak tie zvieratka nie su zanedbane, spinave a je o ne postarane, tiez to hovori v podstate pre nas, ze sme zodpovedni...
ale mne tu logika moc nepomaha 😀 dakujem 😅

suezana
13. mar 2011

@goralenka aké máš zvieratká?

goralenka
13. mar 2011

@suezana dve morciatka.. su v klietke, je o nich postarane, zabavia sa aj same, ja ich len krmim, menim vodu, mojkam sa s nimi, cistim im klietku, davam vitaminy a staram sa o ne... take moje pidilasky 🙂

suezana
13. mar 2011

@goralenka ja som myslela, že aspoň 5 zvieratiek máš rôzneho druhu 😀 neviem prečo 😅 tak to sa ozaj nemusíš báť...

goralenka
13. mar 2011

@suezana akoze macku, psa, leguana, fretku a este hada? Nie, to naozaj nie :D
tak sa nebudem stresovat.. ved kolko rodin vychovava deti tak, ze maju macku v kociku vecne nasackovanu a podobne 😀

suezana
13. mar 2011

@goralenka no ale vieš, že keď si mačka ľahne niekde - tak tam je tá ideálna zóna geopatogénna.... raz prišla kamoška k nám na dvor a rozprávali sme sa - ona mala kočík a kočíkovala a keď odchádzala, tak na deke v nákupnom košíku naše mačiatko spalo 😀 😀 😀

goralenka
13. mar 2011

A inak, este jedna vec ma napadla, ale to uz nebudem riesit.. my mame jednu izbu navyse a kedze mala byt detska, tak sme ju nepotrebovali.. asi 3x do tyzdna u nas prespi svagrina, lebo sa jej neoplatilo zhanat podnajom na 3-4 noci v tyzdni... tu izbu ma viac menej obyvanu, ma tam postel, dve skrinky, kozmetiku, co sa jej nechce prevlacovat a par kusov oblecenia.. ja do tej izby moc nechodim...nemam dovod, upratuje si ju sama a ja tam mam len nejakych par veci v krabiciach...
tetuskam to vysvetlim a okrem toho, ked donesieme babatko, svagrina je uzrozumena s tym, ze tu izbu budeme potrebovat...
beriem to tak, ze to tetuskam vysvetlim a ked to nebudu chciet pochopit, tak by si aj tak nasli nieco ine...tie morcata ma stresovali viac 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre