Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bosorkabb
23. okt 2017

@wodanka možno áno. Ale je to super vec, lebo predsa len nikdy nevieš aký bol priebeh tehotenstva. Nám to poradila aj detská lekárka práve pre tu neznámu históriu.
Nakoniec bez toho nám malú odmietli dat, tak som rada že sme ho mali.

joannita
23. okt 2017

@bosorkabb dakujem krasne

mana85
23. okt 2017

@joannita Tak nam kuratorka žiadosť o osvojenie písala a chcela po nás aby sme jej povedali rozpočet bolo to orientačné nemuseli sme dokladovať výdavky. Nemyslím si že je to nutné ak by sa súd zaujímal o výdavky tak Vám do predvolania napíšu ze si máte o tom niečo priniesť ale tak hlavne ich zaujima príjem a to je aj v predvolaní že treba dokladovať.

joannita
23. okt 2017

@mana85 jasne, to je super, dakujem 🙂

ckatka
23. okt 2017

@wodanka ano...tehotna žena si na prírastok hmotnosti zvyká postupne....my z neustáleho nosenia, dvihania vieme mať peknu svalovicu a hlavne problémy s chrbticou...lebo sme si na to nezvykali postupne ale prišlo to naraz. Všetky adop/pestu mamy s ktorými sme hovorili potvrdili, že treba posilňovať a cvičiť hlavne chrbát a core. So zavazim. Ty to budeš mať trošku o to ľahšie že budeš mať maličké. Náš už mal 9 kil 😁 to ozaj nebola sranda. Prvé týždne som mala fakt svalovku asi všade a kríže ani nehovorím. 😁

ellen2016
25. okt 2017

@bosorkabb kocik si zabudla napisat k tomu zoznamu🙂

nikadomi
25. okt 2017

@ellen2016 kočík cybex 😂🤠😉😘

bosorkabb
25. okt 2017

@ellen2016 jaaaaj vidíš 😂

sara119911
25. okt 2017

Rada by som sa spytala civam unoznilin ziat dieta z nemocnice cez vikend?
A ake urady ste museli pochodit, uz mazdravotnu karticku

maninka1974
26. okt 2017

zd kartu v poistovni vybavia na základe rod listu a rozhodnutia sudu vybavil to muž ....z nemocnice na výkend asi nadávaju my sme brali tiež rovno domov po rozhodnutí sudu ....

mocca
26. okt 2017

Ahojte, ako je to, keď si chce dieťatko adoptovať jednotlivec nie pár alebo manželia. Viem, že papierovo by to fungovať malo, ale aká je realita. Je tu niekto taký, kto je sám a dieťatko mu dali. Je to ťažšie ako keď ste pár?

yukki
26. okt 2017

@mocca ide to, je veľa takých matiek na Slovensku, ťažšie získať adoptívne dieťatko nie je.....oproti párom

karkana
26. okt 2017

@mocca jasné že môžeš aj sama, len bohužial v našom kraji je realita taká, že jedna si mohla a iná nie,na aké úradníčky natrafíš,,,,,,,,,

marcelarefat
26. okt 2017

@mocca aj ja som ako samoziadatelke. A už tu pri mne odfukuje 7 mesiacov môj pokladík.👶

wodanka
26. okt 2017

@ellen2016 vdaka za pripomenutie kocika 🙂 uz si idem jeden cez vikend omrknut 😉

anettta
27. okt 2017

Ahojte kocky, tak trochu povzbudenia do tohoto smutneho pocasia 🙂 nase male 2.5 kilove klbko lasky. Vola sa Hanuska a ma tri tyzdne.

anettta
27. okt 2017

Nejde mi pridat prilohu ☹

beka22
27. okt 2017

@anettta veľmi gratulujem. Užívajte spoločné chvíle plnými dúškami 😘

bosorkabb
27. okt 2017

@anettta gratulujem 👏

fatma1
27. okt 2017

@anettta Tak ste sa dockali....gratulujem moc moc...! ❤

nikadomi
27. okt 2017

@anettta jeeej super 😉

joannita
27. okt 2017

@karkana to asi nezavisi od uradnicok ze jednej daju dieta a druhej nadaju, uradnicky su male pani aby rozhodovali o takychto vaznych veciach. O tom rozhoduje psycholog ktory robi s tebou pripravu a potom sudca.....
A ak padlo nahodou rozhodnute este pred psychologom a sudcom, tak potom jedine z dovodu, ze dotycna nesplnala zakladne poziadavky (zamestnanie, bezuhonnost, bytove podmienky.....atd)

marcelarefat
27. okt 2017

@anettta to vôbec nevadí, určite vieme všetky, že je prekrásna. Moc sa s tebou teším 😍

zanetaqwe
28. okt 2017

@anettta nevadí,tešíme sa spolu s tebou ❤ veľká gratulácia 😘.A ak sa môžem spýtať, koľko ste na maličku čakali,kým ste sa dočkali tohto dňa.Lebo som už aj prestala veriť,že aj my raz prídeme na radu.ďakujem💐🌻🌸

mkatkam
28. okt 2017

Čaute prosím vás je možné si adoptovať, aj keď som nezamestnaná? Ideme posielať papiere, mám tam posledne 3 výplatne pásky ale momentálne som prvy týždeň na úrade práce. Mám radšej počkať so žiadosťou,kým si nájdem prácu, alebo môžem to poslať s vyplatnymi páskami z predch.zamestania?
Ďakujem

anettta
29. okt 2017

@mkatkam myslim ze to vobec nie je problem 🙂 oni sa sice pytaju na mzdy a aj ich musis dolozit, ale ked si aktualne opustila pracu, nic to neznamena. Len tam potom zase musis zavolat ked novu pracu dostanes.

mkatkam
29. okt 2017

@anettta ďakujem pekne.aj som sa snažila presne tuto situaciu nájsť na nete upsvar alebo na stránke navratu,ale nenašla som.

mocca
29. okt 2017

@marcelarefat dakujem za nadej😍 a este jedna vec mi vrta v hlave a to bývanie. Hypoteka, podnajom, byvanie u rodicov. Co z toho je najidealnejsie pre uradnikov. A co ak po podani žiadosti sa veci zmenia uz len dolozite to nove ci treba vsetko odznova. Dakujem 🙂

registracia123
29. okt 2017

@joannita
Nuz, neviem aka je tvoja realna skusenost... ale ja osobne som si tym presla. Najprv nebol problem, cakala som a posuvala sa v poradovniku. A ked som prisla na prve miesto, zrazu mali a maju prednost manzelske pary. Mna oslovia len vtedy, ak nejake dietatko neumiestnia do "kompletnej" rodiny. A to sme od zaciatku riesili vsetko s partnerom, urad o tom vedel... aj pripravu sme robili spolu... Iny kraj, iny mrav...
A vobec to nie je o bezuhonnosti, zlych bytovych pomeroch, skor naopak, mame nadstandardne byvanie, vzdelanie... ale kto si tym nepresiel, neuveri...

marcelarefat
29. okt 2017

@mocca neviem to posúdiť lebo ja mám vlastný byt a nič sa u mňa nemenilo. Viem len ,že ak by došlo k ďalej záväznej zmene, boli to treba oznámiť. Napr. zmena zamestnania a podobne.
Inak ja keď som si bola zisťovať či ako samoziadatelke mozem, povedali mi,že zákon to nezakazuje ale sú uprednostňovanie páry. Keď som sa opýtala čo to znamená, či má budú v poradovníku preskakovat, tak mi hneď bolo povedané ,že nie. Mrzí ma,že baby majú aj zlé skúsenosti s uradnickami. Ja za náš kraj môžem povedať, že vždy boli mile, ústretové a už pri samotných papierovačky ho keď bol malý doma aj veľmi nápomocné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre