Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

susana382
5. sep 2018

@johanka121 Ďakujem.. Pošlem Vám to v priebehu pár dni 🙂)

bosorkabb
6. sep 2018

@susana382 posli do správy.

opicka2
6. sep 2018

@susana382 aj mne môžeš poslať dotazník🙂

bbbarunka
6. sep 2018

@susana382 ahoj, aj mne to mozes poslat

ereska
6. sep 2018

@susana382 ahoj prosím ťa môžeš to poslať aj mne ďakujem pekne

kikuska_wedge
7. sep 2018

Ahojte. Prihlásila som v rámci týždňa dobrovoľníctva do akcie s názvom: Priložme ruku ku skrášleniu DETSKÉHO DOMOVA NÁDEJ. Jedná sa o jesennú úpravu okolia detského domova, ktorý sa nachádza v Bernolákove. Akcia sa bude konať 20.09.2018 medzi 09:00 a 15:00 hod. Zatiaľ som však jediná, kto sa na túto akciu prihlásil, čo ohrozuje jej konanie. Tak ak máte čas a chuť aspoň takto pomôcť deťom, môžete sa prihlásiť prostredníctvom priloženého linku. Verím, že sa nájdu viacerí, ktorí by boli ochotní pomôcť.
https://www.dobrovolnictvoba.sk/nc/tyzden-dobro...

nikitka2
8. sep 2018

@joannita prosím o radu, čo si treba dať vyšetriť u dieťaťa, to má vôbec nenapadlo...ja som myslela, že keď prídeme na rad adopcie, že je to len o srdci..

joannita
8. sep 2018

@nikitka2 ako to myslis co si treba dat vysetrit?

susana382
12. sep 2018

Dievčatá v priebehu pár dní Vás budem kontaktovať. Nakoľko moja milá školiteľka každú chvíľu mení názor... Dúfam, že počkáte 🙂)

gunhild
16. sep 2018

Ahojte dievčatá tak nášho synčeka už mame doma. Začíname si na seba zvykať je krásny. Maličkého sme brali rovno z pôrodnice. Dievčatá môžte mi poradiť ako ste zvládali prvú vychádzku von? Ja nám strach z ľudí či to zvládnem a nebudem plakať ak náhodou niekto bude mat nejaké hlúpe pripomienky. Rodina reagovala na podôb skvelo, až na par vínimiek, kde mi bolo pripomenutie, že sko vraj ľahko som prisla k dieťatku , bez nosenia a roboty. 😂😂😂😂😂Dievčatá ovláda má strach či dokážem zvládnuť okolie na dedine. Prosim Vás o nejaké povzbudivé slova.

kikuska_wedge
16. sep 2018

@gunhild z celého srdiečka gratulujem. My sme sa nestretli s jedinou negatívnou reakciou na dedine. Väčšina to berie ako dobrý skutok, takže žiadne hlúpe poznámky neboli. A keby aj, tak mi je to jedno. Mám to najväčšie šťastie, aké som si mohla priať. Takže ostatné mám v paži.

marcelarefat
16. sep 2018

@gunhild aj ja sa pripájam ku gratulácií. Vôbec si nič nerob z ľudí. Je to tvoj syn a vaše rozhodnutie, raduj sa z toho, že si mama a na ľudí sa z vysoka s prepáčením vyprdni. A na prechádzku chod pyšno.

natalia11111
16. sep 2018

@gunhild kašli na všetkých je to tvoj život a tvoje šťastie a nikto z nich ta nemusí zaujímať.. A gratulujem! 🙂

natalia11111
16. sep 2018

@gunhild kašli na všetkých je to tvoj život a tvoje šťastie a nikto z nich ta nemusí zaujímať.. A gratulujem! 🙂

joannita
16. sep 2018

@gunhild hlupe pripomienky v akom smere myslis? Ze je osvojeny? A vedia aj cudzi ze je osvojeny? Asi ano ked byvas na dedine a tehotnu ta nevideli.... ja som zvladla prve kocikovanie dobre a hrdo a hned ako to bolo mozne som isla kocikovat, velmi som sa na to tesila 😁
Som sice z mesta ale ludia co ma poznaju z videnia sa jasne cudovali a ked sa dozvedeli ze je osvojeny, vsetci, naozaj vsetci reagovali velmi pozitivne a boli tym doslova nadseni 😁
A ze si prisla lahko k dietatu......na to sa neda nic povedat. Keby len tak tusili dotycni cim vsetkym si musime prejst, aby sme sa vobec dostali k osvojenemu dietatu 😔

berginkan
17. sep 2018

@gunhild mysli pozitivne. a ludia tu budu vzdy, vzdy budu rypat a pytat sa. ved uz si si tym isto presla, ked sa ta pytali, ze co ste este nezamiesili nie? hlavu hore a to naozaj a hrdo si vykroc na prechadzku. je to tvoje stastie, tvoja rodina, tvoja vec...gratulôujem a vela krasnych chvil s malinkym

katkuz
17. sep 2018

Dievcata i ja idem po radu 🙂 ako vysvetlit dietatu/detom v skolke, ze su aj deticky narodene zo srdiecka? mam 1 taketo dieta v triede, ale ostatne nevedia ze bude adoptovana. rodicia s nou o tom hovoria (neviem ako do hlbky), ale nechcem pozornost upriamit na konkretne dieta - mozno sa v pribehu najde - rozmyslam cez nejaky pribeh - ponat to vseobecne (akoby podporit to, co rozpravaju doma a zaroven do problematiky dostat aj ostatne deti), vdaka za kazdu radu 🙂

berginkan
17. sep 2018

@katkuz baby urcite poradia, ale ja len, ze su o tom knizky, este som sa k nim nedostala, ak si pedagogicka, tak si precitaj zide sa ti to a urcite ta to obohati.

bosorkabb
17. sep 2018

@katkuz kontaktuj návrat majú rôzne publikácie, poradia určite.

maartinkaa
17. sep 2018

ahojte, my sme na to isli z ineho konca,,,,oznamili sme vsetkym, ze ideme do adopcie, este pred podanim ziadosti,,,vsetci sa tesili, drzali nam palce a vytrvalo s nami cakali,,,mnohi nasu doru videli hned, ako sme vystupili z auta,,,,

berginkan
17. sep 2018

@maartinkaa tak rodine a priatelom ano, ale susedom? Najlepsi je v tomto fb, ale tiez nie kazdy pouziva

bosorkabb
17. sep 2018

@maartinkaa tiež tak podobne a ono sa to časom roznieslo a všetci sa tešili, čakali s nami a fandili nám. Úžasná podpora.

maartinkaa
17. sep 2018

@berginkan ano, my sme sa tak nejak spontanne o tom bavili so vsetkymi, a komu sme to neoznamili, tak sa im to donieslo, ako pise @bosorkabb,,,,

tulipan43
17. sep 2018

@gunhild Gratulujem

kikuska_wedge
17. sep 2018

@katkuz z aktuálnych rozprávok sú to mimoni, kde si Gru adoptoval dievčatá 🙂

maninka1974
17. sep 2018

@gunhild gratulujem teš sa z maleho na reči sa vykašli .....ak možem moju suksenost len pozitven rakcie už som tu pisala aj vtipne najkrajšie obdobie mojho života prajem aby aj Ty si mala aby ste zdraví si užili jeden druheho

indiankaindi
18. sep 2018

Ahojte, mám takú možno divnú otázku, ale budeme končiť prípravu a napadlo ma, či ste napríklad Vy dávali psychologičke na konci prípravy niečo, čo ja viem dezert alebo nejakú pozornosť ako vďaku. K nám bola počas celej prípravy veľmi milá, ústretová a skoro až kamarátska, celá príprava tak bola veľmi príjemná a pohodová, ja som sa na každé sedenie veľmi tešila. Máte s tým skúsenosť, prípadne nemôže to byť brané nejako nesprávne? Aj keď úplatok to asi nie je, keďže je to na konci. Ďakujem za každú radu.

johanka121
18. sep 2018

@indiankaindi ahoj, ja som zobrala kvalitny caj a bonbonieru ☺️

berginkan
18. sep 2018

@indiankaindi ja planujem kvietky 🙂

berginkan
18. sep 2018

@maartinkaa hm, to je asi mozne v dedine, mensich mestach. Neviem si predstavit, ze by som susedom z druheho vchodu s ktorymi sa nekamosiˇ oznamovala nieco 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre