Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

continental
26. dec 2018

@miriam439 ďakujem😊lebo tá pani v Žiline nechce hovoriť o tom koľko detičiek šlo na adopciu a ako sa poradovnik hýbe,že keď budeme na rade, tak nám dajú vedieť.....a tým to skončilo 😞

bosorkabb
27. dec 2018

https://ficek.sk/osvojenie-adopcia-vsetko-o-osv... všetko pekne napísané o osvojeni, oplatí sa to prečítať.

joannita
27. dec 2018

@bosorkabb prekvapilo ma v clanku ze osvojenie sa da zrusit? Chapem spravne ze len do 6 mesiacov od pravoplatneho rozhodnutia sudu o osvojeni, alebo aj neskor nevies? Ja neplanujem teda nic rusit, ale ci aj ten "zakonodarca" neplanuje 🙂

bosorkabb
27. dec 2018

@joannita áno dá sa, ale sú podmienky za akých sa to dá. Raz som sa o tom bavila s právnickou ale podrobnosti už neviem. Veľmi ma to nezaujímalo.
Tuším spomínala že sa to ešte nestalo.

luciskooo
29. dec 2018

@continental ahoj..myslim že poradovník sa dosť hýbe len záleží na požiadavkách .. co len ja viem tak zo žilinského kraja boli za posledný polrok 3 deti osvojené.. a moje info sú veľmi chabé tak si myslim že ich bolo omnoho viac..ani nám tetuška z úradu nechcela nič povedat.. iba zo že sme v poradovníku 11 a týždeň na to nám volali že majú pre nás dieťa..prajem veľa trpezlivosti v čakaní na vaše vytúžene dieťa ;)

denka40
29. dec 2018

ahojte...a viete niektora ako je natom NITRA?

continental
30. dec 2018

@luciskooo ahoj a veľké ďakujem 😘za informáciu.Prosim ťa ak sa nenahneváš a môžem sa spýtať; nevieš či šli biele deti na adopciu,alebo rómske.Lebo ten poradovník stál s bielymi detičkami a ak sa posunul,tak už začnem veriť na zázraky 😁lebo sme stáli skoro 2 roky na mieste a už som prestala veriť,že sa stanem aj ja mamičkou☺. Veľké ďakujem za info.Sima

luciskooo
30. dec 2018

@continental no asi ta nepotesim .. sú to rómske deti o ktorých viem že šli na adopciu...

continental
30. dec 2018

@luciskooo ďakujem, myslela som si to 😊Ale aj tak ďakujem 😘

alilka
30. dec 2018

Ahojte žienky .rada by som sa dozvedela všetké info ohľadom adopcie..viem že je tu toho mnoho napísané ale tak cez 900 strán neprejdem..😊 ak by ste boli ochotné napísať ako to dlho prebiehalo,čo a ako bolo..čo overovali..ako dlho ste čakali za bábätkom..chceme biele novorodeniatko..Košický kraj..čo je k tomu potrebné atď..hoc čo kľudne píšte čo je s tým späté..😉 ďakujem vám 😊

arthemiis
30. dec 2018

@alilka a čo to ivf???👀

berginkan
30. dec 2018

@alilka skusim v skratke. Proces zacina zajdenim na urad, vypisanim tlaciv a pripravou, tu si urobite podla svojho uvazenia na upsvar - urad, usmev ako dar alebo navrat. Trva podla zakona 26 hodin, co je zhruba 3-4 mesiace. Ako kde. My sme robili 3/4 roka. Cez pripravu je navsteva z uradu a ked skoncite vas zapisu do poradovnika. Biele dietatko je zial vsade nadlho. Cca 5-7 rokov. Ale to niekto z KE poradi viac. Tiez odporucam spojit sa s niekym kto je z vasho kraja. Su to cenne info. Uradnicky sa dost lisia;) takze tak asi nazaciatok

alilka
30. dec 2018

@arthemiis ket znova nevyšiel..

lienocka1988
31. dec 2018

@alilka pozerám, že sme sa tu stretli a tiež zvažujete adopciu. Tiež sme sa rozhodli ísť aj touto cestou, keď nám príroda nepraje. Zatiaľ sme len odoslali žiadosti a som z PO kraja a čakacia doba aktuálne na nerómske dieťatko do 3rokov je cca 8rokov ☹

alilka
31. dec 2018

@lienocka1988 pane bože..8 rokov? 😳😳

zanetaqwe
31. dec 2018

@continental ahoj,čo ja viem,tak momentálne vybavujú január 2012.A tento rok sa to trochu posunulo,ja viem o dvoch bielych detičkach,čo šli na adopciu a viem aj to,že to 4 manželské páry vzdali.Ale neboj,verím tomu,že sa aj my dočkáme 😉.

tulipan43
31. dec 2018
tama321
31. dec 2018

@alilka aj u nás je tolko 8 rokov

japanka
31. dec 2018

@alilka ja som z Košíc. Zajdes na urad kde ti daju vypisat tlaciva. Treba dolozit potvrdenie o prime, potvrdenie o zdravotnom stave a odpis z registra trestov. Musite absolvovat psychologicku pripravu. Bud na urade alebo v Usmeve, Navrate alebo v Mieste pod slnkom. My sme robili v Mieste pod slnkom a islo to pekne rychlo. Ale to je iba v Kosiciach. Za tri mesiace sme to mali hotovo. Ked idete cez urad treba ratat ze to robia len pocas pracovnej doby. My sme sa pekne dohodli na vikendoch a poobediach. Ked mate pripravu za sebou tak vas zapisu do poradovnika. Teraz sa vraj caka 3-4 roky na biele babo. My sme presne o rok v den zapisania do poradovnika isli pozriet deti. Si z Michaloviac a my mame odtial dvojcata. Su romske ale hooodne svetle a uzasne.

zanetaqwe
1. jan 2019

Continental, prepáč zle som ti to napísala-vybavuje sa január 2011.

joannita
1. jan 2019

@japanka len poopravim, vypis z registra, nie odpis. Odpis fyzickej osobe nedaju..... 🙂
U vas sa caka na biele len 3-4 roky?

tecko28
1. jan 2019

@denka40 Ahoj, riesila som to zopar stran dozadu, ale v podstate som sa k tomu nedopatrala 🙂 Jedno je iste, tety na urade sa snazia, zalezi od poziadaviek ziadatelov ako sa to posuva. Stale velmi vela deti z NR kraja konci medzikrajovo, najviac v Ba, lebo tu ich nechcu. My sme boli zaradeni koncom novembra a hned sme mali prvy kontakt. Takze len sa treba domahat , hladat a prejavovat aktivitu. Ako dlho cakas ?

zuzlicek44
1. jan 2019

Prosím vás. Kedy ste začali nakupovať veci pre dieťa? Keď ste boli kolke v poradí? Alebo ako to u vás vyzeralo? (tie prípravy dopredu).. Bojím sa ze sa všetko nakúpi (keď príde správy cas) a potom sa niečo pokazí.... A ostaneme bez dieťaťa s kopou veci...

wodanka
1. jan 2019

@zuzlicek44 ja som zacala kupovat veci, az po tom co sme maleho prvy krat videli. Mali sme na to tyzden, tolko trvalo kym nam sud dal neodkladne. Takze v piatok sme drobca prvy krat videli a dalsi piatok sme ho uz brali domov.

gagika78
1. jan 2019

@zuzlicek44
No my sme presne takto dopadli. Ohlásili nás že sa narodil chlapček z utajeného pôrodu či máme záujem. Chodili sme za ním do nemocnice, všetko sme za 5dni nakúpili. Podali sme žiadosť na súd , večer pred tým ako sme mali ísť podpísať rozhodnutie a zobrať malého prihlásila sa bio matka. Bolo to začiatkom novembra a teraz so všetkými tými vecami a bez dieťatka je to ťažké. A teraz sa nevieme dočkať.

zuzlicek44
1. jan 2019

@wodanka nemali ste potom veľmi narychlo? Kočík, vanička, postieľka....

johanka121
1. jan 2019

@zuzlicek44 ja som cakala 4 roky na babo, nieco som si pozicala ako oblecenie pre babo ale kocik a vanicku som nemala ani nepotrebovala. Maleho som kupala vo velkom umyvadle a psychologicka nam odporucala babo nosit co malemu velmi vyhovovalo. Skus sa spytat v rodine alebo okoli o oblecenie. Dieta do pol roka oblecko neznici a vacsina ludi ho rada pozicia alebo daruje ☺️ Momentalne cakame uz viac ako 4 roky na druhe babo a kamosky mi ochotne pozicaju, nosic a latkove plienky mam uz doma ☺️

johanka121
1. jan 2019

@johanka121 jeden piatok nam zavolali a o tyzden sme uz brali babo z porodnice domov..ale po pravde bala som sa ci si to bio matka nerozmysli..

gagika78
1. jan 2019

@johanka121 tak tá naša bio si to rozmyslela. Ale tak to malo byť. Ešte že sme ho nemali už doma. Sme pripravení prijať dieťatko vsetko už máme pripravené. Len keby už zazvonil telefón.

johanka121
1. jan 2019

@gagika78 na to aj ja uz pomaly cakam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre