Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
14. mar 2019

@tecko28 asi tak,, veru tu to pytaju..

berginkan
14. mar 2019

@mata71 vazna choroba tak jedine s pisulou. A ked by mala nieco ine? Nedava to zmysel. Mne to pride, ze naozaj je to postavene na tom ze aha nemozu mat deti tak adopcia. Pritom tisic ludi si dava adopciu len tak bez tohto dovodu.

berginkan
14. mar 2019

@alilka prepac ale teraz som sa naozaj nahnevala. Ak si vsimnes vsetky si tu pomahame ako vieme. Nikto ta tu nezosmiesnuje ani nic podobne.len ti hovorime fakty ktore su pravdive a isto je tu viac skusenosti ako mas momentalne ty

mata71
14. mar 2019

@berginkan neriešili sme to tak to bolo požadovane a kvoli jednemu lajstru robit ofuky sme nemienili, ako nam vysvetlili tak sme brali,, inak obaja sme zdravi, len sme mali už svoj vek tak sme davali navrh na adopciu,.. pre nás bolo podstatne absolvovat pripravu , byt ustretovi a dočkat sa drobca 🙂

alilka
14. mar 2019

@berginkan ja som niekde napísala že má tu niekto zosmiešnil????

joannita
14. mar 2019

@alilka to som nepochopila co si napisala. Ale ved muz moze byt neplodny a zena plodna = nebudu mat dieta. Nie nedava to logiku. Ak teda musia mat potvrdenie tak od oboch ci su reprodukcne ok alebo neplodni.
A neber to tak ze sa tu pohorsujeme na tebe, my sa pohorsujeme na tom chorom "nariadeni" ktore ti kazali.

alilka
14. mar 2019

@joannita ja dom to písala v mojom konkrétnom prípade..a vidíš sama že to nieje niečo čo žiadali len odomna..už tu pár báb písalo že to tiež dávali..😀

vanesa1210
16. mar 2019

@ellen2016 kraaasne dievčatko......... Gratulujem!

vanesa1210
16. mar 2019

@nikadomi čistá pravda, gratulujem! Nádherný !

berginkan
20. mar 2019

Ahojte baby, citam si o tych pocitoch a navazovani atd. Ako ste to tie co mate uz dietatko riesili? Po akom case ste sa stretli s rodinou priatelmi? A vobec ako celkovo to u vas prebiehalo? Trvalo to fakt tak dlho ako sa pise a odporuca cca 4mesiace? Dakujem

mata71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata71
20. mar 2019

@berginkan 24.1 sa narodil.. 17.2 sme ho išli pozriet,, chodili sme za nim raz do tyždna./strašne sa dlho sa mi zdali dni bez neho //. 17.3 sme išli domov,,, 23.3 mal meniny a prišla ho pozriet rodina, uvitanie..všetci mali slzičky... 24.3 mal 2 mesiace .. takže cca 5dni sme boli sami doma len ja, tatinko a náš synček

berginkan
20. mar 2019

@mata71 to fakt? A stacilo to? Lebo nam aj na priprave hovorili ze rodina a vobec navstevy prechytavanie a nunkanie az neskor, spominali 2 mesiace.

berginkan
20. mar 2019

@mata71 ale zase pozeram ze bol velmi malicky. Take deti este az tak asi nevnimaju

mata71
20. mar 2019

@berginkan ano mal pár tyždnov,, to zaleži vela od rodiny ake maju nazory na adopciu a tak.. a hlavne od Vás teba, manžela,, nám to stačilo a malinky bol a vedel ked som ho mala v naruči že toto je moja mamina... veru deti citia a zase popravde ja som ho mala skoro stale pri sebe, im som ho ved ani moc nedala,, len max trošku popestovat a to som ho šupla do perinky,, no darmo chcela som si babo sama uživat .... prve 3 dni doma som mala tu istu košelu s jeho vonou a prikladala som si ho na hole telo,, inak je to neopisatelne ten pocit ..

berginkan
20. mar 2019

@mata71 no nie od rodiny. My si to musime stanovit. Kym nedovolime nepridu 😉 Vy ste to nemali nejak podrobne na priprave? Lebo my ano. Ziadne navstevy a uz vobec nie vacsie dospelacke kokektivy. Ako nne to dava zmysel ked to dieta sa musi naviazat. Len sa mi to zdalo prilis dlho.

mata71
20. mar 2019

@berginkan mali sme to na priprave ale určite nie doba 4 mesiace či 2.. ta doba je skorej myslena že až vtedy dieta uplne sa uisti že toto je jeho domov zázemie...
a od rodiny v tom zmysle že ak máš pochybnost že tvoje dieta prijmu,, tak im to povedz že neni čas na návštevy že to chce čas..

mata71
20. mar 2019

@berginkan o ake dieta vekovo sa jedná ?

mata71
20. mar 2019

@berginkan a zase od rodiny,, aj to nerieš veškeru vzdialenu... rieš, babku, dedka, surodencov s rodinami a tak postupne

tulipan43
20. mar 2019

@berginkan My sme Silvinka doniesli domov 16.12. a 25.12. Sme išli k našim, kde bola aj sestra aj brat s rodinou a vsetko bolo ok. Troska som sa obávala ako zvládne našu "sicilsku hlučnu rodinu, či sa vo dverách neotočíme", ale Silvinko to dal na jednotku s hviezdičkou. On od mala má rád spoločnosť.

berginkan
20. mar 2019

@mata71 nie ved pisem ze u nas praveze opacne. Vsetci budu chciet hned. Nejedna sa o ziadne konkretne dieta. Ja si citam o tom

mata71
20. mar 2019

@berginkan to pochopia ved mamina ked prinesie dietatko z porodnice tiež tam je daky odstup.. neboj to uvidiš pocitiš,, ale ten tyžden stači podla mna ..v pohode...

johanka121
20. mar 2019

@berginkan
@mata71 tak moja svokra bola veeeelmi zvedava na maleho a chcela ho vidiey cim skor..vydrzala len par dni cakat..😀 ked uz bol maly z navstevy unaveny slusne sme povedali ze uz potrebuje klud..ked by to zalezalo na mne chcela som sa s nim dlhsie zzit ja myz a maly ale zvladli sme 😀

berginkan
20. mar 2019

@johanka121
@mata71 ja nejako nemozem nechat vsetko na “pocitis” nie nadarmo je ta doba dana asi.aj v knizkach to pisu. Viem ze to nie je len o teorii. Nie ze by som si nevazila vase rady ale nechcem nic podcenit. Tyzden sa mi zda fakt malo. Nam to prizvukovali ze to nemame podcenit. A naozaj sa sklonovali dva mesiace. Tie 4 su max. No nic uvidim co dalsie este napisu 😉

berginkan
20. mar 2019

@tulipan43 my sme taka normalna rodina. Skor mam hrozne vela kamosiek s deckami

mata71
20. mar 2019

@berginkan moja teroria je teoria , ja mam profirodičovstvo kurz aj som robila a určite neni vhodne izolovat seba a dietatko noveho člena rodiny od okoliteho sveta... ako nikto ti nevravi aby si dieta ukazovala kade komu, to neni o tom, ale po tyždni je normalne že ho pride pozriet rodina a uvidiš sama že dietatko pocituje tu istotu,,, 2 až 4 mesiace je doba kedy v tom rozmezí už nadobuda istotu že toto je doma, začne sa k tebe pritulovat , hladat naruč, sem sa vratime z navštevy ... vela štastia pričitani knižiek,,... ja som napisala ako to bolo u nás,,,

nikadomi
20. mar 2019

Fiha no dva mesiace mi prídu pridlho popravde. My sme malého mali v DD 450km ďaleko a spočiatku sme sa dohodli s DD, že budeme u mojej mamy len 40km ďaleko od DD, tam sme boli 5dní a prišla sa kuk aj svokra aj sestra s rodinou. Ale na kratučko a všetku starostlivosť sme vykonávali len ja s mm.. potom sme sa s DD dohodli, že už nám ho dajú do Ba a tu sme boli sami nejaké dva týždne a mňa chytila bolest zubov a každý deň som musela k zubárovi. Chceš nechceš, musela mi prísť mama na pomoc aby som ja mohla dávať dokopy seba. Tým len chcem popísať, že teória je jedna vec a situácia človeka možno prinúti konať inak. Mimochodom, my sme po dvoch či troch mesiacoch boli už aj na krátky 4dňový pobyt na Slovensku v hoteli. Prišlo nám to prirodzené, aj moja mamka šla s nami a bolo to fajn.

tulipan43
20. mar 2019

@berginkan však aj my 😉, len je nás dokopy 23 a to je najbližšia len z mojej strany a občas je u nás hlucno. Každý sa chce dostať k slovu 😂😂

mata71
20. mar 2019

@berginkan kamošky s deckami ako pišeš popros o trpezlivost a tie posun na neskorej na návštevy ,,

nikadomi
20. mar 2019

A ak Tebe/vám aj dieťatku bude fajn samým dva, tri, štyri mesiace, pokojne tak urob. To, že u nás to situácia nedovolila je jedna vec, vám to tak možno vyjde/bude vyhovovať. Mne osobne by to bolo však dlho. Uvidíš, potom nám dáš vedieť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre