Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka moze sa stat pri malom babatku, rodicia maju 6 tyzdnov na rozhodnutie

janucucka
9. apr 2011

@cairka aha tak ti si ich mala doma ako 11dnove a 2mesacne ----a mohlo sa aj u teba stat ze si ich budu ziadat naspat ? ---- alebo uz ked ho mas tak nemoze nic....
a po 9mesiacoch po sude uz ti nidko nic nemoze ? ze ?! a dotial moze?

cairka
9. apr 2011

@janucucka , nie, ja som mala doma 8mesačné a 10mesačné 😉

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka po pravoplatnom sude po 9 mesiacoch je tvoje navzdy, dostava novy rodny list s tvojim menom

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka no to by sa mohla jedna zena zblazdnit ked ma doma a na vikne si nan a pokupy vybavua oni jej ho zoberu

5katarina7
9. apr 2011

@janucucka toho by som sa bála aj ja,tých 6týždňov by som neviem ako vydržala,to môže byť hrozné,keď sa už naviažeš na bábo a potom ho chcú naspäť 😒

janucucka
9. apr 2011

@5katarina7 no ved to je to .. to by mali zmeit ked tak by mali mat matky nato pravo sa rozhodnut do porodu ach -.--- 😒

cairka
9. apr 2011

@janucucka , ja ich mám v pestu, ale postup je ten istý u tohto 😉 . ale pri adopcii sú 2 súdy. Najprv je predosvojiteľský a potom po 9m sa dáva na osvojenie a po tom hlavnom už sa nič stať nemôže.

janucucka
9. apr 2011

@cairka vidis a tomuto nechapem co sa zabijem?
napr ti ziadas od 0-5mesiacou dajme tomu a uz si narade mala sa narodi a oni ti ju daju az ked ma 9mesacoiu?????

cairka
9. apr 2011

@janucucka , ja som nežiadala o 0-6 mesiacov, to bude tým 😉

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka zial je to tak, ze 6 tyzdnov ma bio matka na to, aby si to este rozmyslela od porodu. takze kto si berie mladsie dietatko ako 6mesacne, tak to hrozi ☹ ale pokial viem nie je tych pripadov vela. ale su....kazda z nas sa samozrejme modli, aby sa take cosi prave nam nestalo...

janucucka
9. apr 2011

@cairka ano to som pocula po6m je nejaki a po 9 je ze sme zapisany ako rodicia do rodneho listu ---- ale uz kebyze ho mam doma oni maju len 6tyzdnou pravo na rozhodnutie .... po tych 6nemaju nijake pravo ? lebo az 9 je pravoplatne moje

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka tvoje je az po 9 mes

5katarina7
9. apr 2011

@cairka a do tých 9 mesiacov môžu zobrať naspäť?Ja som si myslela,že keď máš na predosvojiteľskom tak sa už nič také nemôže stať.

janucucka
9. apr 2011

@cairka ved papieroch co som si doma zacala vyplnovat tak sme napisali od 0-6 mes. zdarve biele na na pohlavy nam nezalezi.. takze posldeny krat nech ta nezatazujem budem na rade je babatko ked je anonymna ... bla bla bla podpise berem si ho domou na 6tyzdnou úravo ...
po 6 tyzdnoch sa neozve uz mi ho nidko nemoze zobrat,,,,aj ked neuplynulo 9mesiacov kde je na sude urcene ze je nase ano dobre som pochopila?

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa no ale to by mophli zmenit ved kazda sa moze zblazdnit 6tyzdnou

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka katastrofaa

cairka
9. apr 2011

@5katarina7 , je tam veľmi málo možných výnimiek, viacmenej je to nemožné. Poznám jeden prípad, kedy bolo dieťatko dané do ado, s tým, že otec je neznámy , ale počas tých 9m predadopčnej sa otec ozval, že zistil, že je to jeho dieťa a chce ho do starostlivosti...ale to je fakt ešte menšia možnosť, ako že si to rozmyslí matka počas 6 tt.

janucucka
9. apr 2011

@cairka takze dieta ostalo u tych adoptivnych rodicou a otec nemal pravo ?

cairka
9. apr 2011

@janucucka , viacmenej áno. Len s tým rozdielom, že ty ak máš písané 0-6m, sa môže stať, že ti zavolajú že majú 6mesačné, ktorému práve súd vyhlásil osvojiteľnosť. - preto do vtedy nebolo právne voľné a nemohlo byť ponúknuté nikomu (do adopcie)

cairka
9. apr 2011

@janucucka , nie, testy preukázali, že je naozaj otec a dieťa je v jeho starostlivosti 😒

janucucka
9. apr 2011

@cairka tak to 6mesacne keby mi volai si mozem odniest domou a nemusim ziadne natahovacky?tak si to myslela ,, soryy strasne ma od cera boli hlava neni mi dobre asi prto ,lebo moc rozmyslam a trapimsa nad vsetkym

janucucka
9. apr 2011

@cairka a powedz nezblazdnila by si sa kebys ti to stane ze uz ho mas pol roka doma a zobudisa otec a dieta ide prec kss:(

cairka
9. apr 2011

@janucucka , pri každom musíš mať naťahovačky, či novorodenec, či 15 ročné, každé jedno ti musí odklepnúť súd, že s ním môžeš odísť

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka moja rada, nechaj vsetko tak, nezhanaj, nezistuj, vypni sa od toho na chvilu, lebo v takomto stave sa nerozhodnes dobre,si este mlada, mas cas na rozhodnutie

cairka
9. apr 2011

pri pestúnstve je toto iné, takže musíme rátať so všetkými možnosťami. hoci nebudem zastierať, že mi nevyhovuje, že u nás už to u ani jednej moc nehrozí 😅

janucucka
9. apr 2011

@cairka no sak to mas teda pravdu,len cakat ci odklepne

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka mam 22rokov som po umelych opldneniach no vsak marne , aj ja aj manzel sme neplodny mam este jedno oplodnenie pred sebou ak nevynde tak podavame adopciu,, nikdy nebudeme mat babo svoje tak nemam o com premyslat lebo babatko velmi chceme

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka chapem ta, presne rovnako som bola do toho nazhavena, vsetko som chcela rychlo...ale to sa postupne menilo, dozrievalo to v nas..a to som starsia a rovnako viem ze bio mat nebudeme...po istom case to pochopis co ti hovorim, prechadzala som tym tiez, viem co hovorim

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka ja ti verim no my chceme babo od 18 rokou no endje to um opl atak nic s toho babo cheme stoj co stoj aj ked nebude v mojom brusku aj ked nebude mat nasu krv bude nase a budeme ho lubit rovnako aby by sme lubili aj nase bio...
n o a pojdeme do toho boja nevadi a ked na ans dodje rad tak sa poinformujeme o tom ako a co 🙂
a somrada ze ste mi tu odpisali .. a ty tiez cakas na babo ake mas poziadavky ? sorry mozno si to pisala ale ja uz neviem kto ma svoje bio kto caka a kto len pise na forum pamatat si vsetkych je namahave 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre