Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cicimotinka
22. júl 2012

@tortelinka nemôžeš vedieť, niekto je zoči-voči konkrétnemu človeku jak baránok... len v netopriestore je jak pes utrhnutý z reťaze... 😀 😀 😀

tortelinka
22. júl 2012

@cicimotinka to ano, ale ak tie testy neodhalia taketo veci, tak fakt neviem na co sa robia

beba1902
22. júl 2012

@cairka ona pripravu ukoncila na urade ,zaciatkom roka ,ale tan psycholog musel byt taky isty ako ona ked si nevsimol co to je za cloveka 😕

123sabrina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
22. júl 2012

@123sabrina vies, my sme take dokonale, ze stihame aj pc aj deti 😎

dioliana1
22. júl 2012

https://www.facebook.com/lovelababy/app_2831969...
prosím zahlasujte Kike 10m. v Tvár lovely, najprv treba dať like a potom spustiť aplikaciu a nájsť v oblúbených
na 1. strane je
dnes naposledy

raza
22. júl 2012

@dioliana1 už som dala pači sa mi, dalo mi to spustiť aplikáciu, ale stále to bliká a načítava ako sprosté.. 😠

dioliana1
22. júl 2012

@raza aj mne to robí ked idem cez explorer, lepšie ide cez mozilu

raza
22. júl 2012

@dioliana1 hotovo 🙂 hlasovať sa dá len raz?

raza
22. júl 2012

aha, už som si všimla, až na druhý deň sa dá znova hlasovať

cairka
22. júl 2012

@dioliana1 , ja som ju nenašla v tej kope fotiek 😅 akú má fotku, čo tam robí?

dioliana1
22. júl 2012

@raza hlasovalo sa celý týžden len raz za den, dnes o polnoci končí suťaž

dioliana1
22. júl 2012

@cairka daj najoblubenejšie a je tretie v poradí červený kočík a celá v ružovom

kanhwa
23. júl 2012

Baby vy ste tu mali zas plodnu diskusiu a my sme boli cez vikend prec a vsetko je pomazane... a ja som o tie prispevky prisla 😎

dioliana1
23. júl 2012

@kanhwa o nič si neprišla, bol to divoký západ 😀 😀 😀

lucka_220809
23. júl 2012

Dievcata, chcela by som sa Vas opytat, kedze ste zbehle a asi viete tieto veci sypat z rukava... adopcia ja mozna len kvazi z miesta trvaleho bydliska? T..j. ak zijem v Bratislave, ale trvale bydlisko tu nemam, mozem tu absolvovat i potrebnu pripravu a byt evidovana ako cakatelka v ramci BA? Dakujem za odpoved, ak sa niekto podujme 🙂

raza
23. júl 2012

Tak a už je definitívne jasné, že mi z toho čakania na mimi šiblo... včera som bola s mm tescu a zas obdivovala detské oblečko. našli sme takú frajerskú vestu, mužovi sa strašne páčila, tak sme k nej našli aj mikinu, normálne sme ju do tej vesty naaranžovali, potom aj tepláčky, čiapka išla na vrch vešiaka a ešte som doladila aj capačky 😅 takže nielen že šibe mne, už to chytil aj manžel 😀

dioliana1
23. júl 2012

@lucka_220809 prípravu myslím, že môžeš kdekovek urobiť ak ju budeš robiť v Usmeve alebo Návrate, ale všetko vybavovanie v mieste trvaleho bydliska...skús sa opýtať na UP kde máš najbližšie

lucka_220809
23. júl 2012

@dioliana1 dakujem... pripadne, prechodny pobyt by k tomu stacil, aby som prave vsetky tie papierovacky mohla riesit tu?

maznacik007
23. júl 2012

@lucka_220809 musis zajst na upsvar podla trvaleho pobytu ... nepostacuje prechodny pobyt tam si podas ziadost, absolvujes navstevu uradnicky potvrdenia co k tomu treba... a potom pripravu mozes absolvovat na neziskovke aj v ba ci uz usmev ci navrat len upozornit uradnicky aby ten spis poslali do prislusnej pobocky neziskovky do ba... da sa aj na urade ono uz robili tak ze maju trvaly pobyt v ba a robili pripravu v ga na upsvar alebo v neziskovke ... aj iny kraj.. to uz je o tej konkretnej situacii ci v ba byvate v podnajme a je predpoklad ze tam budete dlho a tak... ale aj tak by som si tam dala prechodny pobyt...

ale prioritne treba podat ziadost podla trvaleho pobytu... a tam budes aj zaradena v poradovniku... ale s uradmi sa da dohodnut ze oni poziadaju tam od vas uradnicky tu v ba podla prechodneho pobytu a zrealizuju navstevu... to sa da aj sa to robi nie casto ale robi...

maznacik007
23. júl 2012

@lucka_220809 tie papierovacky v podstate ziadost si mozes vypytat aj tu potvrdenie ti lekar da tu, potvrdenie zamestnavatela ti da on ti spises este par riadkovu ziadost s udajmi a takto pojdes k vam na upsvar podla trvaleho pobytu ... a tam to podas... dohodni sa dopredu kedy prides aby uradnicka nebola mimo na sude ci navsteve a tam sa s nou dohodnes ze co ako s tou navstevou ostatne si doziadaju oni...

lenkove
23. júl 2012

@maznacik007 nuz, tu si vam dovolim oponovat, baby. Ziadost sa podava na mieste OBVYKLEHO pobytu. My sme teraz robili pripravu na dietatko c. 2 nie v okrese nasho trvaleho pobytu, ale obvykleho pobytu. A nebol s tym problem. Ehm, mozno aj preto, ze je to v ramci jedneho kraja....

maznacik007
23. júl 2012

@lenkove ano je mozne vyuzit aj obvykly pobyt ... ktory moze dokazat pracou podnajmom, lekarom atd.. v mieste kde sa dlhodobo zdrziava.... ale ide o to co tym chce dosiahnut.... ak chce byt zaradena do zoznamu ziadatelov v Ba kraji tak to nedosiahne.... lebo to sa riadi trvalym pobytom... mam dojem ze hlavne o to ide... pripravu v pohode moze robit aj mimokrajovo.... tam neni problem... len sa preposle spis... my sme napr pripad ked mame trvaly pobyt v ba kraji, zijeme v tt kraji a uz zasadali tri sudy a riesili ktora socialka a sud nas ma na starosti a asi bude dalsi lebo oni sa stale vzajomne odvolavaju... presne toto je ten problem ze ona poda spis v ba a oni ho aj tak odoslu do jej prislusneho kraja a cle esa jej to natiahne... pokial sa spravne pripravi doklady co som jej pisala ziadost si vyzdvihne v ba a vyplni je podanie ziadosti o osvojenie zalezitostou 15 minut aj vratane dohody s uradnickou...

toto inak casto skusaju ludia co si myslia ze ked si to podaju v ba tak budu tu zaradeni do zoznamu... ale tak to neni leo ziadost sa posiela na urceny urad a to je podla trvaleho pobytu... ziadatela... teda na kraj ..

lucka_220809
23. júl 2012

@maznacik007
@lenkove
u nas by to bolo cele na hlavu, manzel ma totiz trvaly pobyt na opac. konci slovenska ako ja, zijeme v podnajme zatial, domaca nedala suhlas na zmenu trvaleho pobytu, ani na prechodny, ale k tomu ju dokopneme, si myslim, no a tym je to cele dane. Ozaj by nam pomohlo mat moznost riesit vsetko tu v BA..
Dakujem za vase odpovede, baby

lenkove
23. júl 2012

@lucka_220809 infolinka nielen o adopcii na Navrate sa spytaj (na stranke najdi cislo). Nech ti povedia pripadne aj zakon, aby si vedela.

najjulinka
23. júl 2012

urad riešiť v ramci obvykleho pobytu, ale samotná priprava myslim nie je viazana na obvyklý pobyt.. však sa robia aj pobytove pripravy a napr. taka Eva Litavska ma kancel len v KE, ale z eleho slovenska u nej možu robiť pripravu...

najjulinka
23. júl 2012

z uradu na kontrolu domacnosti nechodia medzikrajovo, takže preto sa to rieši tam, kde ma sa socialka prisť pozrieť, kde ludia žiju.....

najjulinka
23. júl 2012

no a aký sud a pod ktorý čo patrí netuším, lebo mame 2 sestry zverene do pestu a každú nam zveril iný sud...... a pri tom všetky vstupne parametre boli tie isté - biomatka mala ttrvalý pobyt pri oboch rovnaký, obvyklý pri oboch rovnaký (iný ako trvalý), obe baby sa narodili v tej istej nemocke, obe dievčata išli z toho isteho decaku, z tej istej profirodiny (no to bol jediný rozdielny parameter, ale pobyt rovnaký - lebo jednu som mala v profi ja a druhú manžel) k tej istej pestunke (mne)..... a každú mi zveril iný sud... 😉 😝 😀

milenka74
23. júl 2012

@lucka_220809
ahoj
Infolinka nielen o adopcii 0907 80 80 80

Infolinka nielen o adopcii je tu pre záujemcov o náhradné rodičovstvo, náhradných rodičov a ďalších ľudí (učiteľov, príbuzných), ale i samotné deti, či mladých dospelých vyrastajúcich v náhradných rodinách. Na poradcov Infolinky sa môžu obrátiť všetci, ktorí sa chcú poradiť alebo dozvedieť viac o otázkach adopcie, pestúnskej starostlivosti i profesionálneho rodičovstva.
Cieľom Infolinky nielen o adopcii 0907 80 80 80 je predovšetkým:
poskytnúť informácie a odpovede na otázky o náhradnej rodinnej starostlivosti,
vytvoriť priestor pre odreagovanie pocitov náhradných rodičov, pre ich otázky, postrehy, atď.,
poskytnúť klientom sociálno-psychologické poradenstvo,
poskytnúť záujemcom kontakt na odborníka pôsobiaceho v regióne, kde klient žije.
Infolinka nielen o adopcii je klientom k dispozícii v utorok a štvrtok od 10.00 do 16.00 a v stredu od 10.00 do 18.00

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre