Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Adopcia v Martine

rachel36a
19. sep 2012

Hľadám spriaznenú dušu v Martine a blízkom okolí, ktorá si podala žiadosť o osvojenie, alebo si osvojila dieťatko.

lienok1
19. sep 2012

@rachel36a ahojky...ja som z okolia MT, nemám síce dieťa v adopcii,osvojení ani v pestúnstve, som profimaminou trom súrodencom z DeD v Martine...môže byť?

rachel36a
autor
19. sep 2012

@lienok1 ahoj, som rada, že si sa mi ozvala...

cairka
19. sep 2012

ahojte, ja mám 2 pestúnčatká. Ale je tu aj pár adoptívnych mamín z Mt a okolia 🙂 tak sa možno ozvú 🙂

emily84
19. sep 2012

@lienok1 ahoj, co to znamena profimamina?

lienok1
19. sep 2012

@emily84 som profesionálnym rodičom, ide o pracovno-právny vzťah...teda som zamestnancom det.domova v domácom prostredí a mám v 24 hodinovej starostlivosti zverené deti...detičky bývajú pekne s nami doma, chodia do školy či škôlky,ja ako profirodič s nimi chodím k lekárovi a všetko, čo robím s vlastným dieťaťom...profirodič je pre dieťa najmä rodičom,potom vychovávateľom, aj kuchárom a upratovačom, v neposlednej rade i účtovníkom, lebo máš isté povinnosti zo zákona... istým spôsobom profesionálny rodič je akousi priestupnou stanicou pre detičky, ktoré dľa zákona majú súdom nariadenú ústavnú starostlivosť a nesmú byť umiestnené v det.domove...ide o detičky do 6 rokov, ak ide o súrodenecké skupiny, tak potom všetci súrodenci...zákon nerozdeľuje súrodencov...v takejto rodine dieťa pobudne čas, kým sa buď jeho biologická rodina "nespamätá", alebo kým sa nenájde pre neho vhodná nová náhradá rodina...normálne beriem plat, len pre nás platí zákonník ako pre domáckého zamestnanca...teda množstvo obmedzení a tak...na detičky dostávam vecný príspevok z ktorého sa hradia všetky výdavky na dieťa...toľko v kocke

emily84
19. sep 2012

ja som vzdy obdivovala ludi, ktori si adoptovali, resp. ako ty starali sa o ine deticky. Ked s nimi stravis isty cas, nie je ti luto, ked potom musia "odist" od teba?

lienok1
19. sep 2012

poviem pravdu-toto ma ešte len čaká....nevedno aká bude prognoza ich života ďalej, keď sú predsalen traja...súrodenci sa nerozdeľujú a len málo ľudí sa nájde, čo by si vzalo do náhradky alebo osvojenia hneď troch...aj vekovo sú to už väčšie detičky, teda tá najmenšia má 2...neviem, čo bude ďalej, možno ostanú u nás do dospelosti, možno nie-teraz to neriešim...teraz som ich maminou ja, aj keď len profi, a chcem im dať zo seba len to najlepšie...🙂

lienok1
19. sep 2012

@emily84 a hlavne keď ti už začnú hovoriť "mama"...ale už na mňa kričali aj tetáááá....alebo mama profíííí...tá najmenšia sa veľa učí od mojej dcérky 3,5r., takže tam to bude asi najzložitejšie...to naviazanie je silné...tie staršie to vnímajú inak...

emily84
19. sep 2012

@lienok1 Jaaaj, no tak to musi byt veru tazke...a nemozes si ich nechat? Uz si mala predtym deti, ktore odisli? A ked si pisala, ze nesmu byt umiestnene do dets. domova, a to z akeho dovodu?

lienok1
20. sep 2012

@emily84 tieto mám dlhodobo....sú to traja súronci 2-5-7r....sú tri možnosti-buď sa vrátia do bio rodiny, ak prebehne sanácia v poho, alebo sa nájde vhodná nová rodinka, ktorá si ich osvojí, alebo ostanú u nás do dospelosti...zákon súrodencov nedelí, takže musia byť pekne spolu...
Čo sa týka toho, že detičky nesmú byť umiestnené do det.domova-myslela som to takto: dľa zákona všetky deti do 6r., ktorým je nariadená súdom ústavná starostlivosť/teda mali byť v ded.domove/, musia byť umiestnené v profirodinách....taký je zákon...v detskom domove pobudnú len ten najnutnejší čas, kým prebehnú papierovačky, diagnostikovanie a podobne...potom sa musia umiestniť do profirodiny...

ralanka
9. okt 2012

Ahoj , my máme adoptovaného skoro trojročného syna a sme z Vrútok 🙂

daniela412
9. feb 2013

Ahoj aj ja som z Martina profimama 2 deťom môže byť?

dadadd
14. máj 2013

Ahoj, ja som z Martina a mam dve adoptívne dcéry. Je to už 13 rokov čo som si adoptovala prvú. Teraz pracujem ako profirodič.

ml1976
8. nov 2013

ja som cerstvo po pripravke a byvam v Ziline...

annastasia22
2. jan 2014

ahojte chcem sa opytat som z vrutok a chcem si adoptovat mimi🙂 kolko budem cakat cca?ja viem ze zalezi na nasich kriteriach chceme biele babo do 1 rôcika🙂 🙂 ??

r1000
27. jan 2014

ahojte lienok 1ja som s martina a tiez rozmyslam nad profi rodicovstvom.mam svoje tri deticky a toto su deti mojho brata su to dvaja surodenci. vytrpeli si a mali tazke detstvo,mama sa na ne vykaslala a chcem im dat lasku a tiez aj ukazat ze svet vie byt aj o peknom a dobrom. prosim vas ako to vsetko chodi,mam ich zatial v krizovom centre ,co mam robit ked chcem byt profi rodic tymto dvom detom. a kolko sa dotstava od statu, plat? viem ze to nieje o peniazoch ale musim pretoze budem mama na plny uvezok 5detom a mozno cakame este aj jedno svoje. takze 6, a mame uver tak preto riesim profi rodicovstvo a viem ze brat ich v buducnosti bude chciet ,ja ich chcem zachranit aby netravili cas v domove ale u nas.mame pre nich aj izbu poradite mi prosim

rachel36a
autor
2. feb 2014

@annastasia22 ahoj, my sme v poradovníku od septembra 2013, vtedy sme boli na 119 mieste, a teraz na 109... takže je to na dlho, minimálne 3 až 4 roky....

timi1990
3. feb 2014

dobry den aj ja chcem adoptovat dietatko uz jeden krat sme to zacali ale poostavyli nam adopciu lebo bivam najme a preto nam zastavili adopciu ☹

ralanka
5. feb 2014

@annastasia22 IP 😉

r1000
25. sep 2014

@lienok1
@lienok1 ahoj prosim ta este stale pracujes ako profimama?

r1000
25. sep 2014

@daniela412 ahoj este si stale profimaminou?

lienok1
25. sep 2014

@r1000 áno

r1000
25. sep 2014

@lienok1 mas nejaky mail na ktory ti mozem napisat,prosim

jane110
9. aug 2016

Ahoj chcem sa spytat o nejake rady mame jedno dieta 11 rocne chceli by sme este jedno ale uz 4 roky sa nam to nedari chceli sme si dalsie adoptovat ale nepodarilo sa nam to mam uz cez 50 myslite ze je este sanca?

mata71
9. aug 2016

@jane110 ja si myslim že neni problem v tomto ak máte otvorené srdiečko,šla by som cestou na trošku staršie dietatko okolo 5/8r 🙂

jane110
14. aug 2016

Dakujem 🙂

lenca9219
15. aug 2016

Aj my s manželom sme si podali žiadosť na adopciu,prípravu sme už skončili a ostáva nám len čakať.... Min.mesiac som volala a sme 122 v poradí- dosť ďaleko ale kto čaká sa dočká 🙂 inak sme z okolia pri Ružomberku

hortenzia85
26. sep 2016

@lenca9219 pozerám, že čakáte dieťatko. Ako dlho ste sa snažili? Keď ste už boli rozhodnutí adoptovať asi dosť dlho?

afrika
26. sep 2016

@rachel36a ahojky 🙂 päť rokov dozadu bola čakačka 3 roky. nakoniec z toho boli 4 roky.
moc prajem nech Vám čakanie rýchlo ubehne 🙂 🙂

rachel36a
autor
26. sep 2016

@afrika uz sme 35 v poradi 😉 a ty mas osvojene, som mysleka ze sa ti nakoniec podarilo 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli