Adopcia zo zahraničia. Máte s ňou skúsenosti?

katarinkamt
5. nov 2009

Ahojte, hľadala som tu informácie, alebo niekoho, kto absolvuje adopciu dieťatka ZO zahraničia, našla som len páry zijúce v zahraničí, ktoré chcú adoptovať slovenské dieťatko. Nenájde sa tu niekto, kto by mal skúsenosť alebo informáciu ? My už tretím rokom čakáme na dieťatko a sme zapísaná do poradovníka, ale žiaľ, tých detičiek je tak málo, že čakanie je nekonečné...........

matax
26. mar 2012

@seraffa ale aj na sk si mozes slovenske dieta adoptovat sama bez partnera 🙂

matax
26. mar 2012

@monikamc ja som bola zaradena v 7/2010 a v 1/2011 sme nasli malicku. chceli sme len dievca a chlapcov bolo dost..treba pozriet deti zo vsetkých krajov, nielen cakat na zavolanie, byt aktivnejsi... ked más take volne poziadavky, volaj castejsie na upsvar, isto sa pre vás dieta do roka nájde, alebo navstivte návrat, usmev, ked budete na sk

matax
26. mar 2012

ako píše @aliza , treba sa zamyslieť nad buducnostou..ako sa bude okolie správat k "inemu" dietatu.. medzikulturna adopcia nie je sranda, deti budu tuzit spoznat svoju identitu a k tej patri aj krajina, kultura a ludia odtial, kde sa narodilo.. jazyková bariera.. potreba dieta mat niekoho ako ono pri sebe..je toho vela, co treba zvázit.. nielen chciet cernoska ..exotika je mozno zaujimava, ale treba sa vcitit do toho dietata, ako sa tu bude ono citit.. aj ked dufam, ze vacsina z vas chce pomoct chudobným detom, co nemaju inu sancu na rodinu.. Aj tak: aj tu je v ded dost deti..
Nechápem jedno, preco nie romske dieťatko, ked nemyslite rasisticky a dokázete prijat inakost? (a este poznámka-nasa mala je neromske dievcatko a má romskeho bratceka, ktoreho by som nemenila na nic na svete 🙂

lyby
8. jún 2012

mna by velmi zaujimalo,ako to dopadlo s tym zakladanim organizacie,co sa tu chystala 🙂 lebo pravdupovediac,aj my uvazujeme nad adopciou zo zahranicia a nic konkretne som zatial nenasla (ako postupovat,na koho sa obratit,aby nam erudovane poradil co robit)..co ma mrzi,lebo viac ludom by to asi pomohlo...
co sa tyka otazky preco nie dieta z SK ale zo zahranicia,tak myslim,ze je to uplne zbytocna otazka,je to na kazdom cloveku (tak ako niekto nechce rom dieta,niekto radsej dievcatko,iny zase zo zahranicia-nie je to iba modny vystrelok..)podla mna tak uvazuju viaceri ludia,ktori boli v zahranici a videli a nemozu inac ;) my mame dcerku a tuzime po adopcii zo zahranicia -proste to tak citime (aj ked je pravda,ze clovek ked dojde do DeD aj na SK tak by ich chcel vsetky deticky tiez 🙂 )je to pocit vnutri,ktory je jasny..citili sme to uz pri navsteve indie(ked sme este nemali vlastne dietatko) a pocit je stale rovnako silny,mozno este vacsi,ked sme uz rodinka...
vsetci nas vsak odradzali tym,ze slovensko nema zahranicne zmluvy o adopcii a ze sa to neda..preto prosim,ak niekto vie viac...

kamka333
16. júl 2012

ahojte, aj ja by som sa cchela opytat ako to dopadlo s tou spominanou organizaciou.??
Ja som citala v jednej knihe, ze je moznost adoptovania deti z afriky po byrokratickych formalitach a zaplateni 500€. Dietatko si neviete vybrat, viete len, ze je zdrave.
Ale bohuzial nic viac o tom neviem..ani nikde inde nic neviem najst..

cinnamon111
16. júl 2012

To netuším či to takto je. Moja známa v ČR má adoptované dievčatko z Afriky a viem, že si ju normálne vyberala. Poviem to tak sprosto doslova si listovala v katalógu detí a vyberala si dieťa podľa fotiek. Vtej dobe teda nevedela ako sa volá, iba vek a dieťatko malo číslo a takto si to vybrala. Stojí to cca 500 Kč mesačne, ale platí to ročne. Teraz už o nej vie aj ako sa volá, dopisujú si a pod. a škola do ktorej chodí jej posiela dva krát do roka info o známkach a pod. Už ju má asi šiesty rok.

katarinkamt
autor
4. aug 2012

@hameeda
@hameeda Super napad...ja to vsak nevidim ako jednoduchu vec. nasa legislativa je komplikovana a ozaj poznam malo ludi. ktori si mozy dovolit interakcie v zahranici...ale isto drzim palce a ak je to mozne. rada pomozem.

keiwan
7. aug 2012

@zanulienka Dobry deň , kedže nemôžem mat dieta velmi by sme chceli adoptovat z inej krajiny nejake bábätko sme Slováci ale žijeme v Nemecku mohli by ste mi nejak poradiť na koho alebo kam sa obrátiť a dat týmto deťom možnosť lepsieho života Ďakujem

stivinka
20. aug 2012

@hameeda Citala som tvoj prispevok o tom, ze by si sa dala na organizovanie adopcie smerom na Slovensko. pohla si sa niekam s tou myslienkou? Ja by som sa pridala!!!!

venduzina
21. sep 2012

ahojte ,ja si tiez chcem adoptovat dieta a najradsej romske no neviem na koho sa mam obratit kedze zijem v anglicku .Dieta zo zdravotnich problemoch nemozem mat ,dlho som svojho manzela presvedcovala aby sme si dieta adoptovali nez sa mi to podarilo , o dieta sme sa snazili 12 rokov . prosim poradte mi kam azakim ist abi som si splnila svoj velki sen.

yukki
21. sep 2012

Hm, určite sa to dá...spolužiak mi spomínal, že náš ďalší spolužiak si brali rómskych súrodencov do UK....adoptovali. Ak si slovenská občianka, tak zrejme by to šlo, ale musela by si asi tu absolvovať prípravu....

maxjolie
29. sep 2012

Keď nie adopcia zo zahraničia s tým, že dieťatko budete mať doma, riešením je napr. podporenie dieťaťa na diaľku... Nedáte mu síce svoje teplo domova, nežné slová a objatia na dobrú noc, ale na diaľku vycíti že práve vďaka vám má na nohách topánočky ktoré dovtedy nenosil, domček s oknom, plné bruško a neskôr môže ísť študovať a mať tak lepšiu budúcnosť. A z fotiek na ktorých sa bude usmievať pochopíte, že tam niekde v diaľke o vás vie... 😉

zabarka
13. nov 2012

@hameeda tak ako je to s tou organizáciou. ako čítam tak príspevok bol z minulého roka...takže pohlo sa to alebo nie? Ja sa snažím už dlho o adopciu černoška..ale bohužiaľ Slovensko je v tomto neschopné. našla som cez internet pár ľudí v Afrike....kde nie je vôbec problém s tým aby si slovák zobral dieťa z Afriky..jediná podmienka je osobne si poň prísť a podpísať pár papierov... no ale kedže cesta stojí tak do 3000 euro je to dosť nákladné..takže stále hľadám aj iný spôsob..napr. organizáciu ktorá by všetko sprostredkovala i keď nákladne ale istotne menej ako na vlastnú päsť. Takže ak sa ti ta organizácia podarila budem veľmi rada ak mi dáš vedieť. 🙂

peegi
6. dec 2012

@evula2 ahoj, ja by som bola uplne nadsena pre take nieco.uz isty cas mame s manzelom tuzbu adoptovat si dietatko z Ciny.Konkretne dievcatko(mame dvoch vlastnych chlapcov).Najlepsie by bolo co najmensie aby u nas mohlo vyrastat uplne od zaciatku.Keby take nieco existovalo ako si pisala ja by som sa od radosti zblaznila!!!!

peegi
6. dec 2012

evula2 prepac ten moj prispevok mal ist hameeda. Nejak mi to preskocilo. 😒

kjara27
12. jan 2013

@mywiel úžasnééé

kiaramia
23. mar 2013

Ahojte dievcata, taktiez by som sa rada dozvedela nieco viac o cezhranicnych adopciach. Viem, ze nasa ani ceska legislativa tomu nie je velmi naklonena, ale niekde tu v nejakej diskusii som citala, ze u nas je zopar a v cechach je aspon cca 20-30 rodin, ktorym sa to napriek vsetkemu podarilo, takze nejak sa to dat musi! Prosim poradte, ak niekto viete viac...

nistika
27. mar 2013
kiaramia
31. mar 2013

@nistika tu stranku poznam a su aj ine zaujimave (ako napr http://adoption.state.gov/), avsak musim priznat ze z toho mudrejsia nie som:( Kazda krajina ma svoje specifika, napriklad nahmatkovo ak chcete adoptovat dieta zo Senegalu, musite byt nejaky cas (tusim rok) rezidentom a podobne...Je kopa americkych stranok, ktore pomahaju ludom v medzistatnych adopciach, u nas mam pocit je to len v plienkach☹

kiaramia
31. mar 2013

@zabarka ahoj, mozem sa spytat - akych africkych krajin sa tykaju adopcie, ktore spominas? Pozerala som, ze Haagsky dohovor ma podpisany len Senegal ( tam musi byt zaujemca o adopciu nejaky cas (tusim rok) rezidentom, takze nic), Mali, JAR a Kena...

mia258
1. apr 2013

@katarinkamt
@silviaa

Baby, prosim vas, mozem vam napisat IP? Pokrocili ste nejake v adopcii? Mate dietatko zo zahranicia??

katarinkamt
autor
2. apr 2013

mia,mrzi ma to, ale nie,mame dietatko, ale zo SR.

silviaa
2. apr 2013

@mia258 napis mi do IP, ja mam dve deti z Konga.

kiaramia
3. apr 2013

@silviaa prosim, napisala by si aj mne?
@mia258
@nistika

....pisala som na cipc.sk ohladom adopcii zo zahranicia a z rozvojovych krajin (nespomenula som konkretne Afriku, ale zaujimalo ma aj to 🙂 ) ...a dostala som tuto odpoved:

Bohužiaľ, možnosť adopcie dieťatka z Afriky v súčasnosti u nás nie je možná.

So žiadnym africkým štátom nemáme podpísanú spoluprácu a Slovenská republika v súčasnosti vystupuje iba ako štát pôvodu, nie prijímajúci štát, čo znamená, že adopcia dieťatka z akéhokoľvek štátu nie je možná. Momentálne existuje iba možnosť adoptovať si dieťatko na diaľku prostredníctvom rôznych organizácií.

Našou snahou však je rozšírenie spolupráce s inými krajinami, aj o túto možnosť.

Odporúčame Vám preto informovať sa o prípadnej adopcii aj s odstupom času.

mia258
3. apr 2013

@kiaramia ja som na internete vsade citala ze Slovensko ma takuto zmluvu podpisanu len s urcitym poctom krajin. Nepamatam si uz presne, tusim 35 ich je? Alebo 55?
Ale nikde som nenasla zoznam tych krajin, ktore to konkretne su...

kiaramia
3. apr 2013

@mia258 su to tieto (zo stranky cipc.sk ), ale ako mi pisali, zatial su to teda asi len jednosmerne dohody (adopcia zo SR von)

- zoznam zmluvných štátov (stav k 31.12.2011):

Albánsko, Andorra, Arménsko, Austrália, Azerbajdžan, Belgicko, Belize, Bielorusko, Bolívia, Brazília, Bulharsko, Burkina Faso, Burundi, Cyprus, Česká republika, Čile, Čína, Dánsko, Dominikánska republika, Ekvádor, El Salvador, Estónsko, Filipíny, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Gruzínsko, Guinea, Guatemala, Holandsko, India, Írsko, Island, Izrael, Juhoafrická republika, Kambodža, Kanada, Kapverdská republika, Kazachstan, Keňa, Kolumbia, Kostarika, Kuba, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macedónsko, Madagaskar, Maďarsko, Mali, Malta, Maurícius, Mexiko, Moldavsko, Monako, Mongolsko, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Panama, Paraguaj, Peru, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Marino, Senegal, Seychely, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené štáty americké, Sri Lanka, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Thajsko, Togo, Turecko, Uruguaj, Veľká Británia, Venezuela.

mia258
4. apr 2013

@kiaramia dakujem za ten zoznam! 🙂
Skoda, ze je to len jednosmerne 😒

kiaramia
4. apr 2013

@mia258 skoda veru, mam taky pocit, ze v zahranicnych adopciach mame uz len 2 moznosti: bud cakat na zmenu v legislative (ako mi radili v emaile) alebo zistit od silviaa, ako to spravila ona😉 Btw, nenapisala ti este?🙂

mia258
4. apr 2013

@kiaramia nie, este nepisala. Hadam ma dost radosti-starosti s detickami 🙂

Len som zvedava kedy sa ta legislativa zmeni 😒

kiaramia
4. apr 2013

@mia258 no, ved prave, ako zatial vieme, veci sa u nas nezvyknu hybat velmi rychlo🙂 Ak by si sa nahodou dozvedela nieco viac, dala by si mi prosim vediet, aspon pre info?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre