Máte skúsenosti s adopciou slobodnou ženou?

lenkamatkova
13. apr 2020

Ahojte mamičky, tak ma zaujíma či tu je niekto kto ma skúsenosť s adopciou dieťaťa, ale nie pár. Žena sama. Našla som veľa článkov o adopcií ale nič kde by sa spomínalo či o adopciu môže požiadať aj slobodná žena. O adopcií zatiaľ neuvažujem, pýtam sa z čistej zvedavosti, lebo o tom počas karantény veľa čítam. Ďakujem za každú odpoveď, možno to niekomu aj pomôže 🙂

draik
13. apr 2020

Výnimočne to možné je, ale osamotený žiadateľ je v nevýhode oproti ostatným žiadateľom.

elizabeth175421
13. apr 2020

@lenkamatkova poznám osobne jednu pani, ktorá si adoptovala dieťa ako slobodná žena 🙂 len zas viem, že má aj peňazí dosť, no neviem, či to zavážilo pri tom alebo nie 🙂 každopádne sa to musí dať. No len ona si už brala väčšie dieťa, tuším do druhej triedy chodilo.

tecko28
13. apr 2020

Samozrejme, ze sa to da a nikto taku zenu nediskriminuje, len treba splnit podmienky

hankm
13. apr 2020

Trochu odbocim, hovoris asi o zene, ktora nemoze mat vlastne dieta ? Z fyziologickeho hladiska. Alebo moze, len chce adoptovat.

janickacrazy
13. apr 2020

@lenkamatkova áno, dá sa to, poznám ženu, ktorá si adpotovala dievčatko, ktoré bolo takmer slepé, malo problémy, tak si ho nikto nechcel zobrať, teraz sú šťastné obe

deedol
13. apr 2020

byvala kolegyna si takto adoptovala. chcela starsie dievcatko a nezalezalo jej na povode, takze sa to podarilo velmi rychlo.

lenkamatkova
autor
13. apr 2020

@hankm nemyslím konkrétne, je jedno aký ma na to dôvod. Alebo aj to sa zohľadňuje?

lenkamatkova
autor
13. apr 2020

@deedol to je skvelé 🙂 všetky detičky si zaslúžia byť ľúbené. A keď dokážu fungovať slobodné mamičky tak prečo by to nedokázali slobodné ženy túžiace po materstve.

hankm
13. apr 2020

@lenkamatkova to netusim ci sa to zohladnuje. Skor nie. Mna skor napadlo, ze ak nema problem, tak si to bude vediet zabezpecit aj konvencnym spobom, teda myslim vlastne. Aj bez partnerstva z muzom. Ale slachetne ak sa rozhodne pre adopciu.

mariejenka
13. apr 2020

Dá sa to. Treba si zaziadat, splniť všetky podmienky. Mam znamu, co si ako slobodna, bezdetná uz okolo 40-tky adoptovala dievcatko. Adekvátneho partnera nestretla, a nechcela sa ani " prespať " aby raz jej dietatu nenadavali do prespaniek,mame ze je ku...
Dôvod ma kazdy nejaký.
Bolo to uz aj 20 rokov dozadu.

matapo
14. apr 2020

...moja suseda ma adoptovane dieta, zije sama a nikdy ani vydata nebola a ani s nikym nezila. Neviem ako dlho cakala, dietatko si priniesla domov ked mala cca 44 rokov, krasne trojmesacne dievcatko.

simuskaaa123
5. máj 2020

To by ma tiež zaujímalo. Zostala som ako slobodná mama. A viem, že určite 1 alebo 2 ešte chcem, ale momentálne nechcem chlapa ani vzťah ani nič a bojím sa ze už si nikoho nenájdem keď mám babo.. Často rozmýšľam, či by som si neskôr mohla adoptovať dieťatko. Momentálne mám 21, takže mi to nesúri, druhé by som chcela do 35 ale ak by sa nepodarilo by som si chcela adoptovať 🙂

tecko28
5. máj 2020

@simuskaaa123 ak mas ako dieta materialne zabezpecit a mas vytvorene podmienky tak nie je problem, zaroven vsak ak nie si ochotna vytvorit domov akemukolvek dietatu-aj ineho etnika, tak pomalicky davaj zadost, lebo na zdrave dieta majoritneho etnika sa momentalne caka casto viac ako 10 rokov

simuskaaa123
5. máj 2020

@tecko28 fuha no pekne.. Tak momentálne si neviem predstaviť, ale tak. Možno časom zmením názor

janickacrazy
5. máj 2020

@simuskaaa123 ale prečo by si si niekoho časom nenašla? ved si mladunká, máš času dosť, ja som tiež bola sama s bábom a už som 11 rokov šťastne vydatá a mám ďalšie 2 deti, inak kamoška má tiež adoptované dieťa a nečakali tak dlho, asi "len" 3 roky a dostali krásne 6mesačné bábo

tecko28
5. máj 2020

@janickacrazy my sme dostali "krasne 6 mesacne" po 11 mesiacoch, ale etnikum a povod neisty.

janickacrazy
5. máj 2020

@tecko28 oni majú modrooké blondaté dieťatko, bledá pleť, takže povod je asi jasný

tecko28
5. máj 2020

@janickacrazy a kedy to bolo? Kolko rokov dozadu? Lebo teraz sa caka brutalne dlho

janickacrazy
5. máj 2020

@tecko28 no bolo to asi 15 rokov dozadu

tecko28
5. máj 2020

@janickacrazy jasne 🙂 teraz sa tolko v niektorych krajoch caka aj na cisto romske

simuskaaa123
5. máj 2020

@janickacrazy pretože ex mi hrozne ublížil, o malú sa síce nezaujíma ale tie problémy co furt robí.. Tak sa bojím ďalšieho sklamania

janickacrazy
5. máj 2020

@simuskaaa123 hmm, chápem, no hádam po časom prejde

janickacrazy
5. máj 2020

@tecko28 to fakt? som nevedela, že je to takto teraz, asi je veľa záujemcov, mnohí majú problém s otehotnením, my sme kedysi uvažovali aj o adopcii, teda hlavne ja som chcela, ale manžel nesplnal jednu podmienku, tak sme to nechali tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre