Meno pre adoptovené dieťa

almamicka
22. máj 2017

Žienky vedeli by ste mi povedať ako to funguje s menami pre adoptované dieťatko?? Pokiaľ by sa jednalo o 3-ročné dieťatko kt.sa vola poviem priklad Janko/Zuzka..mozeme mu meno zmeniť?? Smie sa to?? A ako to je u detí mladších ako 3r.?
Vopred ďakujem 😉

almamicka
autor
23. máj 2017

@zltyslonik tvoj prispevok je strasne k veci...ano toto je trendom dnesnej doby: sudit, kritizovat, moralizovat, a ucit!!! Hovorit o kabelke v suvislosti z ocami dietata..je trapne ako ty sama.... otoc sa na pate a svoje mudrosti a hnev sustred niekde inde!!!

almamicka
autor
23. máj 2017

Z vlasmi dietata *

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
almamicka
autor
23. máj 2017

@zltyslonik ty sa zacni liecit zo zloby....psychiatria by ti mohla pomoct...ale z mojho pohladu si beznadejny pripad....a sudis podla seba!?! ....

lillik3
23. máj 2017

@zltyslonik skus jemnejsie... Strasne tazko sa citaju tvoje slova... Zaobstarat, prerobit, vratit? ... Netusis, nevies ake to je... Neprisla som sa sem hadat a natahovat o pismenka... Ale kedze tak sebaisto pises a kritizujes, asi ani netusis ci si prechadza... A preco by ti mala vysvetlovat a PRAVDU! pisat dovod zmeny mena... Je to jej osobna vec... Polozila otazku, cakala odpovede a nie utocenie...

cicimotinka
23. máj 2017

@zltyslonik si zbytočne zlá... @almamicka mala otázku a spýtala sa, ako sa to robí... ostatné je na jej svedomí/rozhodnutí... je to jej súkromie, jej pohnútky... načo sa v tom vŕtaš... ona nie je povinná tu písať "pravdu", ktorá Teba zaujíma... je to jej súkromná pravda, s ktorou naozaj nemusí "liezť na verejnosť"...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
23. máj 2017

@almamicka
@cicimotinka
@lillik3 dievcata na nu je lepsie nereagovat je to podla inych tem uchyl co si riesi komplexy na mamickovskom fore

jana_eyre
23. máj 2017

Podla mojho nazoru je zltyslonik obycajny troll a netreba si ju vsimat..

mischelin89
23. máj 2017

@almamicka buduca maminka, ja nesudim, nehodnotim ani nebudem ...neviem konkretny dovod, lebo ho nepisete, ale ak je to preto, ze sa vam meno nepaci, alebo mate svoje vysnivane.., len chcem povedat, co citim, mozno sa zamyslite...a mozno nie 🙂

Lebo mne v prvom momente zostalo velmi smutno z predstavy, ze krpcek konecne najde domov...a cakajuci rodicia svoje vysnivane dietatko...a vlastne v nom nebude prijaty taky, aky je. Nie bezpodmienecne. Ak je v detskom domove, uz prisiel o vela, nezasluzi si dalsie straty. A toto podla mna strata identity je.

Urcite je dietatko dokonale a uzasne a netreba mu ani vlasok na hlave menit.

Prosim, dobre to zvazte. A vela stastia v adopcnom procese.

Aj nas to caka. S vlastnymi nie je problem, ale velmi chceme dat lasku tam, kde zivot nedoprial 🙂

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zibi
23. máj 2017

@almamicka prosim pod sa opytat do temy "adopcia , aka bola cesta k dietatu"..neries to len takto na fore, kde zeny, ktore toto v zivote nezazili nepochopia a budu ti tu pisat veci, do ktorych sa tak isto nerozumeju ...a zbytocne budes mat este aj ty vycitky svedomia ... tu si zeny myslia, ze 3 rocne dieta je v detskom domove ?? kde chudatko ho niekto tyra a trpi a ty mu zla jezibaba este aj meno chces zmenit ..ach jaj ... 🙊🙈🙉
ach jaj trochu znalosti by najprv trebalo ...
viem ze maminy menia detom meno 🙂 ked k nim pridu srdieckove deticky ♥

0silvia0
23. máj 2017

@jana_eyre
@loginexistuje
zltyslonik určite nie je troll ani úchyl. Je to žena, ktorá životnými okolnosťami získala ironický až sarkastický pohľad na život.

ema234
23. máj 2017

@almamicka V klude zmen, tak ako to citis. Kasli tu na tieto zakomplexovane zenske.

jana_eyre
23. máj 2017

@0silvia0 ak je to realna zena, to mi je luto.. Ale sarkazmus ani iriniu nevidim, skor drzost a zlobu.. Ale to je jedno, tak ci tak plati, netreba reagovat.. 😁

@zltyslonik to je fakt inteligentna odpoved 😅 a neurazila ma, este stale malo ludi pochopilo, preco som si vybrala nick aky som si vybrala..

zibi
23. máj 2017

@zltyslonik
jemine ty co takto reagujes? mamina chce zmenit meno nie pohlavie dietata!!!!
nerozumiem, preco si vybijas zlost na mamine, ktora si toho urcite dost prezila ?nevies ako to chodi , tak preco zbytocne reagujes. Meno sa bezne meni na matrike, nie je to nic nezvycajne a deje sa to uplne bezne.
A co sa tyka toho co si napisala vyssie ? prerobis na obraz svoj a tak ? to, ze si chora, ale to asi vies, vsak? ..to pisat nemusim, vidime to vsetci! Tak k podstatnejsej veci. Bude to jej dieta a ked chce, aby sa volalo podla jej predstav, ANO predstav si PODLA NEJ, lebo si ako matka moze vybrat meno pre svoje dieta, tak isto, ako si to vyberaju biologicky rodicia, ma na to pravo a to pravo aj vyuzije..a taketo trapne pripomienky, ktore tu niekto vedie, ma nuti zamyslat sa, ci osoby , ktore sa skryvaju za istymi nickami su skutocne matkami, alebo su to nejake citove trosky, ktore tu nejakym zvlastnym spobobom zabludili ..peace

0silvia0
23. máj 2017

@loginexistuje ja viem, ale čítala som aj iné témy, kde pôsobila skôr ako životom zranená žena... ja sa nechcem zastávať ani túto osobu riešiť, viem že niektoré príspevky sú cez čiaru, ale nedá mi nevidieť aj tú zranenú časť jej osobnosti.

zibi
23. máj 2017

@0silvia0 od zivotom zranenej zeny, by som ocakavala viac empatie a sucitu .. zial, nie kazdeho, koho zivot skusa, dospeje aj k istej vyrovnanosti a sucitu, a my, nie sme povinne tieto skutocnosti, ani skumat a ani ich akceptovat..kazdy sa tu prezentuje istym sposobom a na zaklade toho odprezentovaneho na neho ludia reaguju... to je to hlavne, podla toho sa tu pozera... riesit este aj ine veci, je zial nad ludske moznosti 😉

0silvia0
23. máj 2017

@zibi opakujem, ja sa nepotrebujem teraz pitvať v psychickom a životnom rozpoložení danej osoby, napísala som len svoj názor na ňu, nakoľko som čítala aj iné príspevky od nej ako tie ironické. To je všetko, ostatné neriešim.

papulienka48
23. máj 2017

Joj ženy nehádajte sa tu, veď to má byť o tom aby sa danej osobe odpovedalo na otázku a pomohlo. Každý máme svoje dôvody na veci, ktoré robíme. Podstatné je odpvoedať na otázku, poprípade povedať svoj názor ale netreba sa tu hádať a navzájom sa osočovať veď sme dospelé nie

namornicka
23. máj 2017

Nemenila by som meno. Dieťa bude mať problém s identitou. Už aj tak to má dosť komplikované, začne nový život. Možno to jeho meno je pre neho to pekné čo ho s minulosťou spája.

yukki
23. máj 2017

Ani jednej z dcér som meno nemenila. Beriem ho ako súčasť ich identity. Vybrali im ho ženy,ktoré ich 9 mesiacov nosili pod srdcom, a vybrali im krásne mená.

limoncino
23. máj 2017

Ahoj,
môj bratranec je adoptovaný, prišiel k nám, keď mal 18 mesiacov 🙂 aj mu chceli zmeniť meno, po zosnulom strýkovi, ale babka povedala, že nie, že po mŕtvom sa mená nedávajú, potom si to nechali prejsť hlavou a meno mu nechali - už si an to zvykol, reagoval a pristalo mu. Takže áno, možnosť zmeniť meno tu je.

tortelinka
23. máj 2017

@almamicka zmeniť môžeš,ale v tomto veku by som to nerobila

tortelinka
23. máj 2017

@zltyslonik nechápem takú ostrú reakciu, normálne sa opýtala

renirv
23. máj 2017

netreba sa tu hadat diecata, tieto diskusie nie su robene za takymto ucelom 🙂 ja mam kamaratku, ktora je profesionalna mamina a viem, ze mi spominala, ze par krat sa stalo, ze tie rodiny, ktore si brali po nej to dietatko tak mu chceli zmenit meno ale vraj sa to neodporuca, mozno keby malo par mesiacov alebo tak ale ked uz je taketo vacsie tak by ho to mohlo miast

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkakab
23. máj 2017

@almamicka Myslím si že určite nebude mať väčšiu traumu zo zmeny mena ako ked niektoré deti žijú v neustálom strese a hádkach rodičov. Tá kamoška brala toho chlapčeka ešte nemal dovršené 3 roky, momentálne má 9 ale žiadnu traumu nevidím, má milujúcich rodičov čo si perfektne vychádzajú, takže deti žijú v pokojnej rodine 🙂 Ked raz niekto nemá to šťastie založiť si rodinu tak prečo si aspon meno nevybrať. (pokial to dieťa nemá už viac rokov) Toť môj názor.

namornicka
24. máj 2017

Nemyslím si, že zo zmeny mena má dieťa traumu (trauma je silné slovo), skôr takú zmätenosť, pocit že "nevie kde je sever". Ja si myslím, že ale negatívny faktor to je a snažila by som sa ich k vôli dieťaťu eliminovať. Pretože je to náročné obdobie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre