Náhradní mateřství

tulisci
10. jan 2012

Ahojky všichni, jsem tu poprvé. Něco o sobě vdaná, 28 let, v srpnu jsme se přestěhovali do našeho vysněného domečku kousek za Brnem a doufám, že ho někdy budeme obývat ve větším počtu 🙂 , před 7lety mi zjistili endometriózu 4.stupně, pak 7operací, už nemám vejcovody, jen jeden vaječník. Opakovaná hormonální léčba, 7neúspěšných IVFna různých klinikách, před 2lety jsem byla na posledním IVF v reprofitu v Brně, kde jsem stále vedená, máme 3zamražená embrya z darovaných vajíček. už nemám sílu podstupovat další, mám hodně vedlejších účinků ze všech těch IVF, tak se teď chystáme do adopce, v neděli jsem brouzdala po netu a náhodně zjistila, že u nás lze i náhradní mateřství, nemá někdo zkušenost? Včera jsem se objednala do Zlina do Car, prý to tam umožňují a chci to s nimi konzultovat, vůbec nevím, jak to probíhá, podmínky a pod.

tatinka
29. aug 2012

@tulisci
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/mame-nahra...
ahoj skus pozriet do tejto temicky tu som aj citala ze niektore zeny sa ponukli ak nahradne matrky a zakladatalka tiez ma dieta od nahradnej matky, neviem ci tam dievcata este chodia ale skus pozret...
ja uz som to tiez zvazovala lebo mame tri iui, dve ivf, ket, potrat,,,,ale priatel o tom neche ani pocut,,,,

tatinka
29. aug 2012

@tulisci jej prepac teraz som si pozrela ze ty si pisala uz zaciatkom roku co je davno takze potrebne info uz urcite mas, prepac 🙂

gizmusa
26. jún 2014

@tulisci ahoj viem ze si pisala v roku 2012 ale zaujimalo by ma to nahradne materstvo ako to funguje a či ste sa k niečomu dopracovali velmi pekne dakujem za odpoved

zuska88
11. júl 2014

@gizmusa ahoj, kedze ma tato tema zaujma dlhsiu dobu, coto som si nastudovala, a v podmienkach SR nahradne materstvo nieje mozne...neviem ako je to v inych krajinach eu, viem ze USA je to uplne bezna vec...ale aj ak by si vycestovala za nahradnou matkou napr. do Indie, kde su dokonca specializovane kliniky pre nahradne matky, tak by si tu V SR dietatko nezlegalizovala, aj napriek tomu, ze vajicko aj spermia by boli vase a dieta by v pripade porodu nahradnou matko uznali v cudzine, tu nie...opravte ma ak sa myslim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre