Pestúnstvo a preplácanie blokov z nákupov

lubkak29
16. máj 2021

Ahojte. ☺️ Malého máme doma od septembra 2020. Súdom nám bol právoplatne zverený do pestúnskej starostlivosti . Po súde mi volala pani z detského domova a povedala mi, aby som si odkladala bločky z nákupov pre malého (potraviny, drogéria,lieky, hračky, oblečenie) a každý mesiac jej to poslala na adresu DD. Vypýtala si aj moje číslo účtu, na ktoré mi vraj budú posielat peniažky späť z nákupov. Ja sa Vás chcem opýtať, či máte s niečím podobným skúsenosti, keďže nám nikto predtým niečo takéto nespomínal. Za každú odpoveď ďakujem. ☺️

any_soj
17. máj 2021

@lubkak29 dobrý deň. Máme syna v pestúnskej. Nikdy som o tom nepočula a veľmi pochybujem, že je to tak. Mali by ste dostávať od sociálky príspevok na zverené dieťa, detský domov s tým už nemá nič. Jedine prvých 8 mesiacov sme dostávali tuším 60 eur z domova, keďže súd nám zamietol neodkladne opatrenie (sudca povedal, že nie je dôvod aby bol 9mesacny syn s nami do rozhodnutia súdu, že má zabezpečené miesto v profesionálnej rodine) - takže ja som odišla z práce, aby som mohla byť s ním a vtedy nám domov kompenzoval časť nákladov.

lubkak29
autor
17. máj 2021

@any_soj ďakujem za Vašu odpoveď. Malého sme si brali tiež z profi rodiny ako ročného. My sme mali všetko kúpené vopred čo sa týka malého potrieb. DD nám prispieval na stravu, pokým súd nerozhodol o zverení do PS. Až potom mi volali a povedali, že im mám posielať bločky z nákupov, lebo si vraj mysleli, že nám budú prispievať buď pamperskami alebo inými vecami pre syna. Ale keďže pri návšteve videli, že má všetko čo potrebuje, tak že nám budú preplácať nákupy. Ja v šoku som tej pani do telefónu povedala len že dobre. Na druhý deň mi volala ráno, že jej mám poslať bločky z nákupu postieľky a kociara. Tie som jej poslala minule a zatiaľ čakáme či ozaj peniažky prídu.🤷

jaga18
21. máj 2021

12,5 roka máme v PS dnes už 13 ročného a o niečom takomto som ešte nepočula. Možno nejaká novinka... V každom prípade poteší info, či to naozaj funguje, či peniažky prišli 🙂

aliziana
21. máj 2021

@lubkak29 My máme tiež v PS od septembra/októbra minulého roka a nie, nič také nám nebolo ponúknuté, ani som nepočula o tom 🙂

lubkak29
autor
23. máj 2021

@jaga18 peniažky ešte neprišli a to už čakám skoro 6 týždňov. Predvčerom som písala tej pani z DD že jej posielam nové číslo účtu a bločky z nákupov. Odpoveď bola že " ok super, zapisujem číslo účtu a na bločky cakam. Pekný deň" . Ja vôbec neviem čo si mám myslieť 🤷 nechcem jej tam volať a pýtať sa čo sa deje prečo nemám ešte peniaze, aby to nevyznelo tak, že ma zaujímajú viac peniaze ako dieťa. Čo ozaj nieje pravda, ale ak to malému patrí, tak nech si túto povinnosť splnia. Ja už sama neviem, ale plánujem jej zajtra volať tak či tak.

lubkak29
autor
23. máj 2021

@aliziana rozumiem. A keď Vám dali dieťa domov, dávali Vám aj peniažky na stravu dieťaťa? Alebo Vám pomohli s nákupom kočíka alebo inej vybavicky?

aliziana
23. máj 2021

@lubkak29 dávali nám nejaký príspevok na stravu pokiaľ sme mali dieťa na hosťovských pobytoch (pred neodkladkom), to aj plienky prichystali, po neodkladnom rozhodnutí nám ho dali so všetkými vecami, čo malo (hračky, oblečenie) , ale také že kočík, postieľka, autosedačka apod to nie

ninquewen
24. máj 2021

@lubkak29 my mame na syna pravpoplatne pestunstvo pol roka a nic take sa u nas nedeje, ani nam nikto nic take nespominal. Dostali sme normalne jednorazovy prispevok, opakovany prispevok pre dieta v pestunstve, ja dostavam rodicak plus pridavok na dieta.

miriam439
3. aug 2021

@lubkak29 Ahoj. S odstupom času by ma veľmi zaujímalo, či vám napokon ten detský domov poslal nejaké tie peniaze (alebo to bola len ich finta, aby získali od niekoho bločky, ktoré si oni uplatnia v účtovníctve, že nakúpili deťom a peniaze si takto niekto vezme do vlastného vrecka?)
Tie bločky ste posielali poštou originály alebo len scan mailom?

lubkak29
autor
3. aug 2021

@miriam439 ahoj...áno poslali mi peniaze za kočík cca 300€... Potom som mala každý mesiac posielať bločky, ale neposlala som ani jeden. Ani neviem prečo popravde. A nikto ma ani nekontaktoval, že prečo neposielam. A áno chceli originály.

miriam439
3. aug 2021

@lubkak29 Ďakujem za odpoveď. No toto fakt zaujímavé, že takto prispeli. Prvý raz také niečo počujem. Ale dobre pre vás, aspoň niečím prispeli.
☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre