Predosvojiteľská starostlivosť - nárok na materské

martinavalach
20. nov 2018

Prosím Vás o pomoc, neviem si dať rady... 30. 11. 2018 máme súd ohľadom predosvojiteľkej starostlivosti. Dieťa si máme prebrať o týždeň po konaní súdu, to, predpokladám, ešte nebudeme mať právoplatné rozhodnutie. Nárok na materskú budem mať až odo dňa nadobudnutia právoplatnosti súdu? Teda až vtedy, keď s rozhodnutím pôjdem na súd a dám si ho opečiatkovať? Alebo dňom prevzatia dieťaťa? V Sociálnej poisťovni v našom meste mi pani tvrdila, že mám nárok už odo dňa prevzatia dieťaťa. Neviete mi poradiť, ako to je?
Ďakujem za rady!

miriam439
20. nov 2018

@martinavalach
Ahoj. Ja som dostala materské dňom prevzatia dieťatka do starostlivosti z DeD. My sme mali v rukách len neodkladné opatrenie o pestunskej starostlivosti, ktoré ešte nebolo právoplatné, len vykonateľné. Ale pokiaľ viem, o predosvojitelskej platí to isté.
Pozri diskusiu, tam sa to kedysi nedávno preberalo:
https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/

martinavalach
autor
20. nov 2018

@miriam439 Ďakujem za pomoc!

martinavalach
autor
20. nov 2018

@miriam439 Prosim ta,papier o neodkladnom vam bol doruceny postou,alebo ste si pre neho isli osobne? Lebo neviem,kedy nam rozhodnutie daju,ja uz nemam dovolenku,aby som bola doma,ked nam daju dieta...

miriam439
20. nov 2018

@martinavalach Neodkladné vydali presne na 7. deň od doručenia nášho návrhu na súd a ďalších 7 dní uplynulo, kým nám to prišlo poštou.
Ale keď vy viete dátum pojednávania už teraz, tak neviem, či vy to budete mať ako neodkladné opatrenie, lebo to sa zrejme nerobí formou pojednávania, ale robí to len sudca od stola bez účasti zainteresovaných osôb. Ale toto už neviem presne, keďže my nemáme predosvojitelsku.

martinavalach
autor
20. nov 2018

@miriam439 Nie,nebudeme to mat ako neodkladne,len ako "klasicke" pojednavanie. Takze budem musiet pockat,kym mi pride rozhodnutie postou a potom uz asi budem mat narok na matersku a neist do prace snad.. Dakujem ti za ochotu,lebo toto mi nikto nevie povedat,hladam pomoc u niekoho,kto to prezil

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre