Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
21. máj 2010

mimi, nenahováraj ma na "bojkot" 😅 😀 ja budem slušná, pokorná a budem si prosiť malého 😅

macocha
21. máj 2010

ja som predvolanie (a teda info o termíne) mala takmer dva mesiace vopred. Ale to do toho padli Vianoce.

lenkove
21. máj 2010

Mary, over si v linkoch, čo som dávala v právnom okienku, či to tam nie je. nám prišlo cca 5 dní pred...

magimary
21. máj 2010

wow! dva mesiace a 5 dní... 😨
to je riadny rozdiel 😝 🙄
ak by to boli tie dva mesiace, tak to nebude ani do prázdnin...
no, to už bude neúnosne dlho 🙄 😠 😖 😝

lenkove
21. máj 2010

@magimary
fakt si pozri v tých linkoch..
a mne, prosím, napíš kde sú tie burzy a či tam kúpim, čo chcem.. som to fukla k susedom.. ďakujem ti pekne 😔 😔 (vďačný)

macocha
21. máj 2010

Magi: Jaj tak keď je to tak, že to chceš už vedieť, zavolaj si do spisovej kancelárie. Tam ti musia povedať
a) spisové číslo
b) či to už pridelili konkrétnemu sudcovi
c) či vytýčili termín pojednávania

A ja ťa na žiaden bojkot nenahováram, čo mi to chceš prišiť 😠 ja Ťa práve usmerňujem, aby si tam riešila len to, čo súd môže vyriešiť

magimary
21. máj 2010

u nás je to komplikovanejšie, ja sa na podateľni, či spisovej kancelárii nič nedozviem,
lebo náš spis momentálne vidí vo vzuchoprázdne a aktuálne nikam a nikomu nepatrí...
takže odpovede na všetky tri otázky už teraz viem (od našej kurátorky): a-c=nič
a, mimi, ja som žartovala 😨 😕

leni, tebe neviem pomôcť, lebo som to nikdy na nete nepozerala, ale keď si hodíš do googlu "flohmarkt schwechat", tak ťa to určite znaviguje...
a to, čo chceš tam kúpiš, ak práve natrafíš... 😉 (vždy je to o natrafení)...

lenkove
21. máj 2010

ďakujem 😉 Mary, všetko čo si napísala pomohlo 😀

macocha
21. máj 2010

veď ja viem Magi, že si žartovala, ale ani zo žartu si nenechám nič prišiť 😉

magimary
21. máj 2010

ale veď toto ti predsa treba prišiť ( 😅 ), veď si to ozaj povedala, napísala:

macocha (1 dieťa) - Dnes o 22:22

"noo, nemyslela som to tak, že tam povieš, že chceš, aby deti nezadržiavali v domovoch z politických a podobných malicherných dôvodov..."

jáááj, ale ja až teraz podrobne čítam, že ty si to myslela presne naopak, ako som to ja pochopila 😨 😅 , ja som to po prvom (zbrklom) prečítaní pochopila tak, že im to MÁM takto povedať 😅 😉
sorry, že som ti chcela prišiť niečo iné...
zo srandy...

macocha
21. máj 2010

😀 😀 tak sorry že som to napísala inak ako si to ty pochopila 😀 😀
Idem pracovať, čaute.

magimary
21. máj 2010

čau, rybia kráľovná 😎 😝 ! 😀 😀 😀

lenkove
21. máj 2010

tak tak ja a môj (ivankin) žabiak ideme 😉
dobrúúú noc 🙂
a dávam link na tú burzu to rakúska (na detské veci), ak by niekoho zaujala a hľadal: tu je to naj, napísané.
http://www.vienna.at/news/om:vienna:flohmaerkte...

najjulinka
autor
21. máj 2010

😉 😀 v plnej parade.. .aj s darčekmi 😀 😀 😀

lulucertik
21. máj 2010

najjulinka no fakt nádherná tortička 😵 krásna

najjulinka
autor
21. máj 2010

dik @lulucertik ... som hrda aj na baliaci papier čo som zohnala na darčeky... škoda že ho nie je vidieť.. al eje presne na priležitosť, ked sa narodi chlapček.. mali to iste aj v ružovom.... a k tomu menovky... 😵 😵 😵 plno pekných papierov s dopasovanými menovkami mali.... 😉 dalo sa vybrať na každu priležitosť....
Je to ton v tone do svetlomodra všetko.... som milo prekvapena, ako pekne mi to vyšlo. .až taký efekt som nečakala ako sa to spravilo....
akurát som na papiernictvo nasrdena.. lebo ma ošmekli na celofane.. že predavaju len po 5 kusov.. kupila som.... no čo už, že ťasom využijem..... a teraz doma rozbalim a len 3 su tam.... 😠

maznacik007
22. máj 2010

pimpa gratulujem... 😵
ivka tak isto...

juli krasna torta.. ja akurat rozmyslam ze dnes taku urobim neterke bude mat meniny... asi idem na to.. len musim ist kupit plienky a kuknem nejaky link ako sa to robi...

mary... ked ste podavali navrh na sud v elektronickej podatelni tak by ste hned mali dostat taky papier kde je cislo konania a prideleny sudca podla tohto cisla sa davaju info... tie by mal davat uradnik toho sudcu kazdy ma nejakeho..

add deti na sude.. my sme maleho mali a isli mu zuby a bol nervozny ... ale my sme potom sli do domova sa ukazat na predlzenie pobytu tak sme ho museli brat.. a v pohode... sice som aj von s nim muesla ist ale zvladli sme to... sudkyna bola rychla ona za mna diktovala do zapisu a len sa opytala suhlasite... a bolo... ale tiez by som si zobrala ten navrh na tvojom mieste a ked tak citala z neho.. my to tam mame takmer identicke... aj v rozsudku...

ad 2 mesiace a 5 dni.. ono je to aj o tom ze ci dorucuju predvolanie iba vam a socialke alebo to ide aj bio a pod.. vtedy su tie lehoty dlhsie na dorucenie.. a pod..
zuby nezavidim....

na tu burzu som aj ja chcela ist ale teraz nam to nevychadza moc ani casovo.. aj veci mame dost...

natia
22. máj 2010

Má tu niekto prosím vás skúsenosti so súdom v Malackách? Či dávajú predbežká a ako rýchlo robia?

ika.horvi
22. máj 2010

@magimary nam prislo predvolanie 3.5., sud 19.5.

maznacik007
22. máj 2010

s malackami nemam.. ale myslim ze tusim zicon mal tam sud... skus mu napisat...

my sme dostali predvolanie zaciatkom septembra a sud bol v polke oktobra.. ale ako som pisala u nas sa dorucovalo zakonnym zastupcom... a aj to neprebrali a pod... a vtedy je tam lehota 3 dni + 18 dni na prevzatie.. a je tam predpoklad ze bude problem s preberanim zasielok.. co aj bol..

my mame poobede opekacku... tak idem o chvilu chystat salaty... maso som uz vcera vecer nalozila do nalevu..

natia a tebe svieti v podpise uz dieta... 😉 ?

lenkove
22. máj 2010

Natia,
skús sa infomovať u Zicona a Maťky25
myslím, že Maťa mali Malacky u maličkého a nemali PO 😅

lenkove
22. máj 2010

Lenka a ako nožička?

maznacik007
22. máj 2010

LEni uz ok.. teda aspon pre mna.. ked sa na nu niekto pozrie.. /rodina je zvedava... lebo uz to nemam zaviazane.. len nosim na tom 100 percent. bavlnene leginy.. a tie co nie su zhojene mam zalepene.. tak zalamuje rukami ze ake to mam.. ale uz to mam lepsie... uz to neni zapalene pekne sa to hoji.. ta stara zhnednuta popraskana koza zlieza a pod nou je taka pekna nova ruzova ako prasiatko.. 😀 len je to citlive na oder.. hned to krvaca...

pardon za opis... kocky...

ika.horvi
22. máj 2010

@najjulinka vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 😉 🙂

lenkove
22. máj 2010

@ najjulinka
áno, všetko naj!!!

najjulinka
autor
22. máj 2010

dakujem @lenkove , @ika.horvi 😉 🙂

Lucinka sa teší na oslavu - ona bude oslavovať narodeniny (s babi som dohodla, že donesia všetkým detom drobnosti a hotovo, lebo aj Mirka meniny mala a Rozalinda meniny bude mať a kde by Domča k tomu došla, že ona nič, tak som povedla, nech donesie všetkým aj Vaškovi čo nei je domka a mal narodky 😀 😀 😀 ) . My to tak hromadne oslavujeme, lebo inak sa neda.. .obsadili by sme väčšinu vikendov s našimi detmi... a ono aj Luckiny bratranci a babi dedovia a tety a ujovia musia dakedy oslaviť 😀 😀 😀 a dakedy musime mať aj volný weekend na ine než oslavy 😀 😀 😀 😀
Som zvedava ake to bude, lebo nejak jej zachutila fazula, tak na oslave bude asi strielať 😀 😀 😀 a zajtra na krstiny... fuu.. to tam bude (budeme) "perliť".... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maznacik007
22. máj 2010

juli vsetko naj.. ja som nejako mimo kalendara... 😀

juli sak fazula je zdrava len nech jej chuti aj D. ma hrozne rad strukoviny a veru vie riadne strielat 😀 jak stary chlap 😀

najjulinka
autor
22. máj 2010

my sme mali fazulový privarok, ale bol taký redší, tak dnes z toho bola polievka... a chystala som šalat na oslavu, kde ide aj fazula , tak Lucinka mi pomahala - tj. vyjedala fazulu 😀 😀 😀 😀 takže delobuchov bude až až.... 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 Ale aj ja lubim fazulu, takže chápem 😉 😀 Zo strukovin je fazula to naj naj naj... 😉

macocha
22. máj 2010

@natia Di mala v Malackách predbežko a potom aj riadny súd na ústavnú starostlivosť, ale pri tom som nebola, tak veľmi neviem. Ale bolo to predbežko.

@najjulinka pripájam sa ku gratuláciám. A dik za včerajšiu odpoveď.
A mám ďalšiu otázku: príspevok na starostlivosť o dieťa je do 3 rokov veku, alebo kým trvá nárok na rodičovskú dovolenku? Teda či pre dieťa v pestu je to tie tri roky od zverenia?

lenkove
22. máj 2010

tu začali padať krúpy 😅
Macocha, čo ja som sa bavila s našou sociálnou, tak sa to berie od narodenia, ale či naozaj mala pravdu neviem 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre