Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
4. aug 2010

@magimary bingo... polsky prizvuk nebol..... ale bingo..... 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
4. aug 2010

teším 😅 😀 😀 😀
no, mne sa k tomu poradiu slov hodil aj prízvuk... 😀 😀 😀
"papier toaletowy"... 😀 😀 😀

hej, tak som to myslela, @jankajs, že keď teraz začnete, tak kým skončíte, môžete brať aj dvoj-trojročné dieťatko 😉 , nechcela som ťa nijako odradiť 🙂

jankajs
4. aug 2010

Ahojte
@magimary, aj ostatným ďakujem za povzbudenie. Viem, že k adopcii - a to som sa len informovala - mali také požiadavky, že manžel uznal za jednoduchšie mať bio dieťa (tam nikto neriešil, že nemôžeme, lebo momentálne nemáme sólo detskú izbu, to len ako príklad 😀 )...Ja to chápem, chcú aby sa deti mali dobre a mali vytvorené maxim. vhodné podmienky a prostredie a to by sme teraz mohli poskytnúť. Mať na starosti a na "svedomí" dieťa z dd je oveľa väčšia zodpovednosť,preto som si myslela, že si takto dôkladne preverujú aj finančné zázemie, ktoré by malo byť zabezpečené. A to s tým vekom ma veru vôbec nenapadlo... malý je totiž stále obklopený staršími neterami a synovcami, v podstate tu ani nemá rovesníka, nieto ešte mladšie dieťa v rodine, no veľmi ďakujem aj za tento postreh. S tým obdobím "zostať doma" som myslela aj na to, že mám prácu, kde nemôžem ľubovoľne odísť a prísť počas roka. Skôr tolerujú odchod na rok a potom sa vrátiť ako na pár mesiacov, zle sa hľadá zástup a na pol roka sa málokto nájde. Samozrejme, že kým sa všetka tá mašinéria pohne, uplynie more času, tak dovtedy snáď doriešime ďalšie veci - hlavne teraz hľadáme rozdiely medzi pestúnstvom a adopciou. MM by najradšiej bio, ale takí sú chlapi. Pre neho je prijateľnejšie pestúnstvo, aj kvôli tomu, že dieťa hneď vie, ako sa veci majú. Mal spolužiačku, ktorá bola adoptovaná, rodičia jej to tajili, dobráci kamaráti zas povedali a mali vraj potom s ňou veľké problémy počas strednej školy. Vraj bola z toho celá preč, že rodičia jej to tajili a potom z trucu robila hlúposti... Ja to nedokážem posúdiť, mali sme v paneláku síce rodinu, kde si vzali chlapca, ale ako to mali vysporiadané, to neviem, nikdy som sa s ním o tom nerozprávala. On nezačal, a ja som nevyzvedala. Asi tak.

najjulinka
autor
5. aug 2010

dobre ranko
@jankajs aj adoptovane dieťa by to malo vedieť, je to na Vas ako na rovinu s nim budete jednať bez ohladu na formu starostlivosti...
My osobne mame Lucinku v pestu , ale do buducna chceme ju adoptovať, ale chceme aby bola pri tom a sama sa rozhodla ako to ona chce... Je naša tak či tak.. .ale či bude pre nu podstatne to aby bola aj na papieri naša,a le bude pre nu doležité zachovanie povodnej identity.. .ona sa rozhodne 😉 Proste cheme o nej rozhodnuť s nou... Nie teraz o nej bez nej....... 😉

natia
5. aug 2010

@najjulinka tak tak, my to máme úplne rovnako...

@jankajs z toho čo píšeš si myslím, že tvoj muž by pestúnstvo nechcel... tam je totiž náročné to, že nie si zákonný zástupca dieťaťa vo všetkých veciach, dieťa nie je tvoj dedič, nemá tvoje priezvisko a hlavne si povinná umožniť mu kontakt s jeho biologickou rodinou, ktorá stále na neho má zákonné právo, napriek tomu, že vy ho máte v pestúnstve... dobre si to naštudujte všetko najskôr... ale to aj na príprave vám pomôžu sa rozhodnúť, aj na to je tá príprava dobrá...

dioliana1
5. aug 2010

@jankajs ja nemám žiadnu detskú izbu a o pestunstvo žiadam sama...tu nejde o izbu ale či máš aspon kde dať dieťaťu postaľ/postielku a či sa bude mať kde učiť/ hrať...

dioliana1
5. aug 2010

a najlepšie ked je dieťa z dd mladšie alebo rovesník biodieťaťa....aspon tak sa osvedčilo medzi nahradnými rodičmi u nás....

jankajs
5. aug 2010

@diolina1 - no veru, nám prišla odpoveď, že treba vytvoriť vhodnejšie podmienky... a bola zmienka aj o najlepšie samostatnej miestnosti pre dieťa... ale hlavne im prekážalo, že je nás tak veľa a všetci, čo tam bývajú by sa museli k adopcii vyjadriť pozitívne a to bol aj kameň úrazu. Samej mi tento stav prekáža a tak sme sa rozhodli z našej polovice domu odísť do vlastného. Súkromie a pocit slobody je na nezaplatenie. Tu si náš malý nesmie ráno ani zakričať na babku, hneˇsú pripomienky, že ona a jej dcéry o 8,30 ešte spia. 😒 Je to takto lepšie. Adopčiatko by tu fakt bolo chúďa, keď k svojim sú takíto. 😔
Snáď sa rozhodneme správne. Necháme si poradiť, tak ako aj prvý raz. Vtedy sme to nechali tak a bolo to naozaj v tej chvíli to najlepšie riešenie.

dioliana1
5. aug 2010

my našťastie bývame bez rodičov a iných príbuzných, chápem ťa, vyskušala som si to 6 týždnov u mamy, ked sme prerábali kúpelnu a kuchyňu...hovorím radšej hotel...

dioliana1
5. aug 2010

@jankajs dieťaťu ktoré je z dd odmalička treba hovoriť že má niekde mamu ktorá sa však o neho nemože starať....viac sa dozvieš na príprave najlepšie Úsmev ako dar alebo Návrat...

bendy25
5. aug 2010

Baby, tak práve som vymyslala rozpravku- pribeh o ado dietati, ktoru, ak budeme mat doma dietatko mali by sme porozpravat, aby vedelo, ze ma aj bio rodicov. Dala nam to psychologicka na domacu ulohu a na poslednej priprave, jej to mame odovzdat. Nemyslela som si vsak, ze to bude az take slozite 😨 Aj manzelovi som povedala, nech nejaku vymysli, a potom, ze to dame nejak dokopy.

najjulinka
autor
5. aug 2010

@bendy25 ja som take kravoviny nemala rada a ignorovala som take a podobne domace....... rozpravky su rozpravky a fakty su fakty....... načo to motať dokopy....... 😉 😀

dioliana1
5. aug 2010

@bendy25 no mi mali napísať list agenture(Usmevu), list bilogickým rodičom dieťaťa ktoré budeme mať a list dieťaťu čo budeme mať....tiež riadny zaberák...

bendy25
5. aug 2010

@najjulinka - ja si myslim, ze je na tom aj nieco dobre, ako dietatku povedat skutocnu pravdu, pomocou rozpravky. A domace sa maju plnit, co ak nam potom daju namiesto patky - Nezaradenie do ZŽ 😉 😀

bendy25
5. aug 2010

@dio - a ako ste to napokon zvladli? A to uz ked ste teda vedeli, ake dieta budete mat, ste to pisali?

najjulinka
autor
5. aug 2010

@dioliana1 ani aké ja nemusim. .však čo ty vieš čo budeš mať za dieťa, akí budu jeho bio..... take neadresne všeobecne keci to ťažko. .akože rozhodne každej bio sme asi vdacne, že nam porodili naše deti... ale s niektorou bio nemame viac o čom a s niektorou sa da....... niektore ani čítať nevedia, tak na frasa im pisať list 🤐 😝 to je akokeby si mala napisať list predsedovi vlade.. .tak verim, že Fickovi napišem ine ako dakomu inemu 😝 alebo prezidentovi.. no havlovi určite niečo ine ako Gašparkovi 😝

dioliana1
5. aug 2010

@bendy25 ja neviem ake dieťa budem mať len mám určité požiadavky ktre som do listu agenture aj napisalav 😀

dioliana1
5. aug 2010

@bendy25 neviem či budem presne taký list písať biologickej mame napr. skorej sa s nou porozprávam ak sa bude dať...

dioliana1
5. aug 2010

@bendy25 to je skorej príprava na to že trba dieťaťu hovoriť o biologickej rodine...rozprávkovou formou aby to Ľahko prijalo

jankajs
5. aug 2010

Kočky, ešte sa chcem spýtať, ako to zobrali vaši rodičia/svokrovci. Síce od tých druhých budeme ďaleko, predsa len sa návštevám nevyhneme. Naši by mali byť OK, otec chcel ku mne tiež druhé adoptovať, ale mama vtedy bola proti. Ale vie si predstaviť, že by bola náhradná babka. Manžel sa však začína vykrúcať, kvôli svojej rodine, neviem, či sa ich bojí, či čo... dúfam, že je to prechodné... 😒

dioliana1
5. aug 2010

no moji rodičia boli proti ale ked som doviedla prvé profíča tak sa im hodilo okolo krku a bolo po protestoch...vyhrkli im slzy ...

dioliana1
5. aug 2010

@jankajs svokrovcoch už nemám...ja som skorej riešila ako to strávi môj dospelý syn....

jankajs
5. aug 2010

@bendy25 - vaša psychologička asi veľa pozerá americké filmy. Asi čerpala námet z filmu, kde mladému mužovi a žene transplantovali srdcia manželov, ktorí zahynuli pri a po autonehode a ostala po nich dcérka. Tajne za ňou chodili na šk. dvor a oficiálne ju chceli kontaktovať, ale jej starý otec to nechcel dovoliť a myslím, že aj lekári z kliniky boli proti, že je to dieťa, ktoré ťažko pochopí takéto veci po strate oboch rodičov. Tak jej vymyslela kreslenú rozprávku o nej, jej priateľovi, "pravde" a tú jej poslali formou knižky spolu s pozvánkou na ich svadbu... v skratke.

jankajs
5. aug 2010

@dioliana, to musela byť fakt sila. Ak to nie je príliš súkromná otázka - koľko malo dieťa vtedy rokov?

dioliana1
5. aug 2010

23mesiacov 😀

jankajs
5. aug 2010

Super! Impulzívne a od srdca. Tak to vedia len deti. Ešte študujem info o PRIDE a tak, ale už sa mi zatvárajú oči. Baby obdivujem vás, že ste sa na to dali... vlastnému dieťaťu niekedy nerozumiem a neviem si dať rady... už pochybujem o sebe ako MM. 😅 Asi to bude tou pokročilou hodinou 😀

natia
6. aug 2010

Ránko...u nás leje ako z krhly... tma ako večer... takže naše plány na dnes sú všetky tatam... 😒

dioliana1
6. aug 2010

@jankajs myslíš že ja niekedy nepochybujem, vďaka PRIDE som sa nučila ako reagovať na isté situácie, ktoré s deťmi z dd možem zažiť 😀

dioliana1
6. aug 2010

@dioliana1 naučila, nie nučila 😀 😝 preklep

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre