• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

26. júla 2017 
@5katarina7 u nás zafungoval presne ten pocit, že práve náš maličký je ten pravý, stačil jeden pohľad na foto a vedela som, že je náš, neviem, nejako sme to tak obaja s manželom pocítili vo svojom vnútri a hneď sme sa v tom aj zhodli :wink: ale samozrejme, rozhoduj sa srdcom,ale občas aj rozumom :slight_smile: niekedy sa to inak nedá...
18. aug 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@savia u nás presne to isté s malým... :slight_smile:
@saskah7 áno, dovolenkujeme... oni viac a my trochu s nimi :wink:
18. aug 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj, uz ste na pobyte? mas tam net? tak podel sa, ako tam je, aky mate program a tak... a si mi neodpovedala, ze co to jedno dieta v pase chyba :wink:
18. aug 2010 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saskah7 nechýba... ale Katka s nami nežije a potom by si ešte aj niekto mohol pomyslieť, že som stará, keď mám takú veľkú babu :grinning: ale zmizla len z pasu, inak nie :stuck_out_tongue_closed_eyes: my nie sme na pobyte, my to máme za rohom, takže sme doma a net máme doma :wink:
18. aug 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne, chapem :wink:
18. aug 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kto je okrem najjulinkovcov na tom pobyte? myslim z temy :confused:
18. aug 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nuž toľko by som vám popísala, ale nestíham akosi :sweat_smile: tak prepáčte ak budem nezrozumiteľná :dizzy_face:
@kanhwa ďakujem za pochvalu dcérušky, to vždy poteší materinské srdiečko :dizzy_face: :dizzy_face:
@5katarinka7 aj ja som sa bála, priznám sa, postihu.. Rovnako by som sa bála, ak by som čakala svoje dieťa. ale je to iracionálny strach. :slight_smile:
18. aug 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove nikto z témy ... :sunglasses:
18. aug 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak toto by jeden neveril :unamused: dieťa konečne spí, sadla som si k práci a t-e-r-a-z začali susedia vŕtať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
lebo však cez deň by ich asi nebolo dobre počuť popri tých prácach na zatepľovaní fasády domu :rolling_eyes:
18. aug 2010 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macocha
teraz?????
rušenie nočného kľudu, mestských policajtov na nich :angry: :angry:
18. aug 2010 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenkove uz som pocula zjapat par susedov, tak to nejdem riesit. Ja uz som sa dnes s jednou susedou pohadala, tak mam splneny denny limit :sweat_smile:
a navyse tak trochu dufam, ze konecne odstrania poruchu a zajtra uz snad budem mat aj teplu vodu (zvuk vrtania ide presne z odstavenej stupacky)
18. aug 2010 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Tak ste sa tu nejak rozkecali, pomaly vas nestiham ani dočítavat :wink: Ja som prave dnes odovzadla babo jeho mamine, ktora prisla z nemocnice. Maly stastnučký, ako blška :dizzy_face: A teraz idem upratovat byt, lebo je tu hotova pohroma a v sobotu ma dojst manzel.
@cairka - ani som nevedela, ze uz mas aj druhe dietatko u seba. Kedy si to stihla? :confused: Alebo ja som nestihla este podocitavat starsie stranky na konikovi? :unamused:
Inac, tie zmiesane pocity a obavy z dietatka, ze ake bude, mam aj ja ... Ale vzdy si poviem, ze co ma byt, to aj bude a ja verim, ze to bude to NAJ babo pod slnkom ...
19. aug 2010 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bendy25 nebola si náhodou niekedy v telke? Keď pozeram na tvoju fotku mám dojem , že som ťa už niekedy videla.... :wink:
19. aug 2010 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bendy25 , no vieš, my šikovníci stíhame :sunglasses: :grinning: malá je doma cca. 2 týždne :wink: :dizzy_face: u nás to malo rýchly spád, držím palce, aby ste to aj vy, čakatelia, mali tak :wink: ja som v deň, kedy som sa bola vzdať odvolania proti zapísaniu do zoznamu kukla spis a do 6 týždňov bola malá doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. aug 2010 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky, potrebovala by som poradiť.
Adoptovali sme si 11-mesačné dievčatko - teda bolo nám zverené do predosvojiteľskej starostlivosti, rozsudok je právoplatný od 11.8.10, včera sme ho boli dať potvrdiť na súde a ja by som vás veľmi chcela poprosiť o radu, ako postupovať u zamestnávateľa.
Na úrade práce budem žiadať o rodičovský príspevok (na materskú už nemám nárok), ale tam chcú najskôr zo sociálky potvrdenie, že nemám nárok na materskú, to bude trvať cca 2 týždne. Na sociálke chcú odo mňa vypísať žiadosť o materské, a tú potvrdiť od zamestnávateľa, že od kedy mi je poskytnutá rodičovská dovolenka. Lenže zamestnávateľ chce potvrdenie od úradu práce, že budem poberať rodičovský príspevok a na základe toho mi poskytnú rod.dovolenku... alebo rozsudok + rodný list malej - tieto dokumenty im však ja nechcem poskytnúť, nakoľko sú to tajné údaje a sú tam uvedené mená a adresy rodičov a podľa úradu práce ja nie som povinná tieto údaje poskytovať. (Neviete, či môže odo mňa zamestnávateľ tieto dokumenty žiadať?)
Takže som zostala v začarovanom kruhu a neviem ako začať...
A ja len chcem byť doma a naplno sa venovať malinkej.
Prosím môžete mi poradiť, ako mám postupovať, hlavne v prípade zamestnávateľa. Na základe čoho mám požiadať o rodičovskú dovolenku.
Ďakujem mooooooc :wink: cmuk
19. aug 2010 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borinka1 v prvom rade si napis ziadost o poskytnutie rodicovskej dovolenky na zaklade zakonnika prace a na tu mas narok do 10.8.2013 k tejto ziadosti pripojis prednu stranu rozsudku /s vyznacenim pravoplatnosti/ urobis kopiu a zaciernis udaje biorodicov , svoje samozrejme nie. a taku kopiu prilozis k ziadosti... detto rodny list...
potom zajdi na socialnu poistovnu podla zamestnavatela jeho sidla a tam nech ti daju potvrdenie o nemocenskom poisteni... /obdobie od do/ k datumu narodenia malej. to ze mas dat potvrdenie ze nemas narok na materske je blud.. lebo to nie je mozne z dovodu veku dietata... s tymto potvrdenim /robia to na pockanie/ pojdes na UPSVaR a tam poziadas o RP , pridavky a dolozis to potvrdenie ze mas min. 270 dni pred porodom malej nemocenske poistenie. s tym ze plus im potom dolozis papier od zamestnavatela ze suhlasi s poskytnutim RP /co musi zo zakona/

zamestnavatel nema co ziadat potvrdenie od upsvar jeho povinnostou je poskytnut ti RD ked o nu pisomne poziadas
19. aug 2010 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maznacik007 ďakujem Ti veľmi pekne :slight_smile:
presne takto som to chcela urobiť aj ja, pretože pred adopciou mi všetci rozprávali, aké sú tieto údaje tajné a zrazu ich všade odo mňa pýtajú. A ja nie som ochotná zo žiadneho dôvodu ich nikomu poskytovať.
Ešte ma zaujal ten dátum nároku na rodičovskú dovolenku. Ja som si myslela, že je to do troch rokov veku dieťaťa a nie tri roky od správoplatnenia rozsudku...

Dúfam, že zajtra všade pochodím a uzavriem ten kolotoč, nech si už v pohode môžeme užívať jedna druhú. Určite napíšem, ako som dopadla. ešte raz ďakujem za radu.
19. aug 2010 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka - malu mas ale v pestu, alebo ado? A na IA si nechodila? A caka ta este sud, vsak? Preco niektore DD davaju deti napr.na vikendy do rodin, ktore si ich chcu ado a niketore DD s tym nesuhlasia? :unamused:
19. aug 2010 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nooo, vlastne na tie hostovske pobyty... Inac, obe male su zlate, som nakukla na foto ...
19. aug 2010 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cairka - malu mas ale v pestu, alebo ado? A na IA si nechodila? A caka ta este sud, vsak? Preco niektore DD davaju deti napr.na vikendy do rodin, ktore si ich chcu ado a niketore DD s tym nesuhlasia? :unamused:
19. aug 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bendy25 , ani náš nedáva na hosťovský, na IA som chodila niečo cez mesiac (jeden x za týždeň :zipper_mouth: ), potom som podala návrh na súd na predbežné opatrenie, aj na hlavný súd na zverenie do pestu a o 7 dní predbežko schválili :dizzy_face: Takže malú mám doma rozhodnutím súdu, nie DeD :wink:
druhá vec je, že aj tie predbežká sú o ...neviem čom...šťastí?, sudcovi?...naozaj neviem :unamused:
19. aug 2010 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borinka1 určite daj vedieť a určite nám napíš aj o malej niečo... pripoj sa k nám :slight_smile:
Inak mne na ÚPSVaRe tvrdili, že to potvrdenie o tom, či mám alebo nemám nárok na materskú mi nedajú na počkanie, že je nejaká lehota... no ale ja som sa rozhodla, že mi to určite na počkanie spravia a veru aj spravili... akože strávila som tam celú hodinu, ale stále lepšie ako 2 týždne čakať na niečo, čo sa dá vybaviť hneď... keď sa chce pravdaže...
19. aug 2010 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@borinka1
blahoželám k dcérke :dizzy_face: :dizzy_face:
19. aug 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a inak, my sme kúpili nočník :sweat_smile: hádam nebude malý, ako mi mm tvrdí.. Ivanka na neho rada sadá, tak uvidíme..
a ešte v Tescu je akcia na Bebu aj na Nutrilon. Beba 600g za 6,65 :confused: :confused: čo je super cena, Nutrilon je za 12, to neviem či je super, no... lebo my máme bebu :grinning:
19. aug 2010 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rozumiem tomu dobre? Ak mu prejde ten návrh, tak ja môžem brať aj rodičovský, aj plat a ešte aj príspevok na starostlivosť??? To by bolo potom rodičovstvo parádny biznis konečne :grinning:
19. aug 2010 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natia
pestúnske rodičovstvo bude biznis, že ano :grinning:
my ostatní sa budeme musieť uspokojiť s platom a príspevkom, teším sa, že si budem môcť živnosť oživiť :slight_smile: :dizzy_face:
19. aug 2010 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babulky!Tak tá posledná príprava sa nám naťahuje,už tretí týždeň sa tam nevieme dostať :frowning2: MM je stále na cestách,ani neviem takýmto tempom kedy skončíme,pritom som sa tak tešila,že už sme skoro na konci.Držte palce,aby to bolo čím skor,lebo ja sa už neviem dočkať drobčeka. :slight_smile:
19. aug 2010 o 21:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkove tak to už bude iné terno... to vezmem aj 10 detí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@5katarina7 držíííííííííííííííííííííme :slight_smile:
19. aug 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@5katarina7
tak tak Katka, už je to blízko, neboj :dizzy_face: :dizzy_face:

natia, už ťa vidím :grinning: :grinning:
19. aug 2010 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok