Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
31. aug 2010

@suezana . IQ a EQ pracovníčok ÚPSVaRu ma asi nikdy neprestane udivovať 🙄

magimary
31. aug 2010

neboj, cairka, už ťa nebude udivovať... 😉
ak vyjdú plány z "novej dielne 305-ky"... 😵 😉 🙂

cairka
31. aug 2010

magi, dúfam, že už to nebudem brať ako holý fakt 😅 😝 😉

magimary
31. aug 2010

no, to snáď nie...
ak to vyjde 😉 🙂

suezana
31. aug 2010

ja tam mám ísť v piatok, ako sa rozhodli, či budem mať ešte nejakú prípravu... chcem ísť do návratu - volala som tam a tam mi povedali, že majú deti do pestúnstva, tak som rozmýšľala, že si urobím prípravu aj na pestúnstvo, že sa to nejako aktualizuje a prídá, že môžem byť aj pestún. Nevedela som, že poradovník pre ado a pestu je ten istý. Veď ani oni nevedia, potrebujú sa dohodnúť...ja by som len netrpezlivá...

magimary
31. aug 2010

ak chceš mať súčasne aj prípravu na ado + pestu, malo by sa to aj robiť súčasne,
ak ste sa rozhodli dodatočne, tak by stačilo (nie však asi na úrade 😖 ) len doplniť do správy, že ste ochotní poskytnúť dieťatku domov aj formou pestúnstva...a trebárs by tomu mohlo predchádzať jedno sedenie, kde by vám kompetentní objasnili, v čom je zásadny rozdiel...
nič viac, nič menej...
zase je to o vôli a chcení...
o ničom inom, lebo inak o nič iné nejde...
poradovník je len jeden 😉

saskah7
31. aug 2010

@suezana tak to je fakt otras zasa.. tie uradnicky... 🙄 a tu dcerku mas bio ci osvojenu?

suezana
31. aug 2010

magimary, ja som to presne takto myslela a my, keď sme išli na prípravu pred rokom, ja som to tak aj povedala, ale oni to tak nechceli, museli sme sa konkrétne rozhodnúť 😒

suezana
31. aug 2010

saskah, mám bio dcéru a veľmi túži po súrodencovi a dosť ma trápi to, že práve ja som mala fajn úradníčky, aj si konkrétne o tej pani myslím, že je zlatá... len to nechápe tak ako ja, alebo má viac skúseností a ja som len naivná...

magimary
31. aug 2010

ako vravím, zase je to o ľuďoch, nie o tom, ako to môže byť a ako nie...
v zákone nie je nikdy povedané, že sa to nesmie...
dá sa to...
len sa treba vopred dohodnúť s tým, kto vás bude pripravovať...
a u vás to práve tam zlyhalo...

suezana
31. aug 2010

@magimary, keď si vyberiem napr. v návrate dieťa do pestu, zmiznem z poradovníka na adopciu?(bábätka)

natia
31. aug 2010

@magimary ale to sa fakt dá? keď si budem robiť aktualizáciu, tak jej môžem povedať, že je nám jedno či ado alebo pestu? len mne to je potom divné... lebo napríklad ako ado môžeme byť 375. a ako pestúni môžeme byť 3. A to komplikuje veci úradníčkam... a tak som vlastne prišla na to, prečo to nechcú robiť 😀

natia
31. aug 2010

@suezana tak tak...

suezana
31. aug 2010

fakt??? ☹

natia
31. aug 2010

@suezana ak je jeden zoznam, tak áno ...

magimary
31. aug 2010

nie, natia-niekto to tu už spomínal, že ak stihneš dať echo ešte pred súdom, že chceš ešte aj ďalšie mimi, tak ťa registrujú aj naďalej-k tomu viacej-myslím @marketka2 (1?)...
ja sa v tomto nevyznám, len čo povedala tuším markie tu...
ale takto pred týdžňom som sa dozvedela od Naty, že poradovník je len jeden ale "tety" to tam majú nejako označené, kto je na ado a kto na pestu...
a príprava sa nedá robiť tak, že buď to, alebo to...(v zmysle, že nevieš, čo presne)
ale ak od máš od začiatku zadefinované, že vyslovene CHCEŚ aj to, aj to, tak sa to dá... (aj @lenkove tak má a má to tak aj "našaA" 😠 😝 🙄 ...

natia
31. aug 2010

@magimary jééémine jasné Magi, šak takto to aj my chceme spraviť! ale tam treba už aktualizáciu a nové papiere a tým pádom nie som istá, či sa neposunú v poradí na koniec...

magimary
31. aug 2010

jáj, tak toto už neviem...
kam sa posunú/neposunú... 😕 😒

suezana
31. aug 2010

hm, tak to sa musím opýtať ☹ nakoniec budú spokojné, že nebudem vymýšľať (citujem)

yukki
31. aug 2010

neposunú. Mňa neposunuli.

smejka
31. aug 2010

@yukki ty si este pred sudom K. poziadala o nevyradenie z poradovnika?

akim
31. aug 2010

@suezana - ako povedala magimary je to naozaj o ludoch. Ked sme si boli na urade vyberat prve dietatko, na adopciu nejak nebolo deticiek, tak nas pani na urade nahovarala, aby sme si namiesto ado zobrali do pest. Nakoniec sme si vybrali na ado. 3 rocneho chlapceka 🙂 (mali sme poziadavku na babatko). Chceli sme, aby sme na to babo zostali v poradovniku, alebo aby nas aspon hned zapisala na koniec zoznamu (pripravu sme mali aktualnu). Ale nechcela, vraj sa nam zmenia rod. pomery a znovu sme museli absolvovat pripravu a az potom, po dlhych mesiacoch nas zapisali na koniec zoznamu. ☹ Ale mozno je to ine, ked ty mas jedno na ado a druhe do pest. Drzim palce.

yukki
31. aug 2010

nič som nežiadala. A keď som si dorobila aktualizáciu, a šla som na krajský úpsvar...tak ona kukla do zošita a vraví Ak chcete biele dieťa ste na štvrtom mieste na dievčatko a...na...piatom na chlapčeka, pri Vašich požiadavkách. A ja A to ako je možné? No tak, my vás tu vedieme od (dátum kedy ma zapísali kôli kike) a po dvoch rokoch by sme Vás vyradili.....ale ešte neprešli dva roky...
A potom som už bola na prvom a som ho veľkoryso prepustila ˇ)dalším žiadateľom, kôli tomu malému zázraku čo tu chrní teraz vo vaku 😉

magimary
31. aug 2010

yukki moja, ty si bola v tomto podľa ten svetlý prípad...
akoby taká (netušená) predkompenzácia toho, čo prišlo potom 😔 🤐 😉

magimary
31. aug 2010

lebo obvykle to nefunguje takto pekne a hladko...
aj keď- asi by malo 😒

suezana
31. aug 2010

yukki 😵 krásne si to napísala!
akim, ďakujem

dioliana1
31. aug 2010

@yukki podla toho čo píšeš znamená že nevyradia dva roky zo zoznamu... 😉 , ale to je divné potom držia každeho dva roky v zozname aj ked má vybraté deti už doma? to by mali plne šufliky žiadatelov... 😀

smejka
31. aug 2010

@yukki ten zazrak stoji za to 😉 ..no ja som uz mierne zmatena 😝 ....teda kde sa my najdeme v poradovniku 😕

magimary
31. aug 2010

smeji, nemôžeš sa tam priamo opýtať?
lebo určite na to nie sú žiadne presné štandardy (teda v praxi), takže to môže byť spokojne všade úúúúplne inak 😉
skús, veď z nosa by snáď neuhryzli (cez telefón) 😅 😉

smejka
31. aug 2010

@magimary clovek nikdy nevie...teda u nas 😝 😀
ziadost planujeme napisat a potom na opytanie sa poradia este vyzrie cas... 😔 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre